Niedziela, 19 sierpień 2018, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Szczawnica i okolice
pogodnie
11°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
12°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pogodnie
11°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
pogodnie
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 98%
pogodnie
11°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
aktualności
12.11.2007, 09:54

Eksperyment ma wyjaśnić jak zginął 11-letni Kamil z Lipnicy Wielkiej

Zakrojony na wielką skalę eksperyment w krakowskim Parku Wodnym z udziałem kilkudziesięciu osób ma pomóc w odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób przed rokiem doszło tam do śmierci 11-letniego Kamila z Lipnicy Wielkiej - informuje "Gazeta Wyborcza".

12.11.2007, 09:50

Przyjęcie na 300 osób u posła Edwarda Siarki

RABA WYŻNA. Uroczysta inauguracja nowej kadencji poselskiej posła ziemi nowotarskiej Edwarda Siarki odbyła się w Rabie Wyżnej w sobotę. Rozpoczęła się mszą święta, po której w budynku remizy zorganizowano spotkanie w dużym gronie. Wzięło w nim bowiem udział sporo z aż 300 zaproszonych gości! i informuje "Dziennik Polski".

11.11.2007, 21:47

Wiyrchowe myśli(13): Złotousty do kwadratu, czyli picie z zatrutej studni prawdy

Powrócił ostatnio ("Gazeta na Podhalu" 5.11.2007) temat legendarnej postaci "Ognia" - Józefa Kurasia walczącego z władzą komunistyczną po zakończeniu II wojny światowej. Stało się to za sprawą sekretarza Słowaków w Polsce. Pan L.Molitoris pragnie po swojemu osądzić "Ognia", po raz kolejny dopominając się wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Domaga się też aby pomnik "Ognia" w Zakopanym był przeniesiony na miejscowy cmentarz. Liczy że nowo wybrana władza w Polsce zajmie się tą sprawą. Pytam czy szanowny sekretarz, chce na nowo skłócić środowisko na polskim Spiszu i Orawie i ugrać dla siebie poparcie w kolejnych manipulacjach - pisze Maciej Motor Grelok, sekretarz Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce.

10.11.2007, 16:14

ORA (38): Źle się dzieje jeśli klimat wycieczkowy służy napaści na kogoś innego

Redaktor Figura Józef z Tygodnika Podhalańskiego (szacunek), najwyraźniej pomylił miejsce naszego Klubu Radnych (Nowotarżanie i PIS) w Nowotarskiej układance. Jeśli kogoś można porównać do Łukaszenki czy Karimova i ich wpływów na media, to z pewnością żadnego z członków naszego Klubu. Z pewnością samorządy na Białorusi i w Uzbekistanie nie mają udziału w mediach. Mogę powiedzieć znacznie więcej na ten temat, ale nie dziś. Jeśli Pan Redaktor ciekaw, zapraszam - pisze nowotarski radny PiS Mariusz Jelonek.

09.11.2007, 18:05

Wręczono medale za szczególne zasługi dla Nowego Targu

NOWY TARG. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia "Medali za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu", przyznanych przez Radę Miasta.

09.11.2007, 14:53

Marek Fryźlewicz: Burmistrzowanie nie polega na fajerwerkach

- Rozmawiać trzeba, ale nie wierzę, żeby na jednym spotkaniu się to udało. Na pewno trzeba sobie pewne rzeczy wyjaśnić, ale to zależy od radnych, od ich dobrej woli. Trudno jednak będzie zapomnieć o zaszłościach, telefonach z donosami na radnych i innych sprawach. Trzeba je najpierw wyjaśnić, a dopiero na tym budować zgodę. Będzie to trudne, ale nie można powiedzieć, że niemożliwe – mówi w rozmowie z Podhale24.pl burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

09.11.2007, 13:53

Uchwała miała chronić przed apartamentowcami, a zakazała zwykłym zakopiańczykom budować domów

ZAKOPANE. Mieszkańcy: Antałówki, Gubałówki, Pardałówki i innych zablokowanych przepisami o powołaniu do życia Parku Kulturowego Kotliny Zakopiańskiej zapowiadają kierowanie do sądu spraw przeciw miastu Zakopanemu. Domagać się będą odszkodowań za pozbawienie możliwości rozwijania inwestycji budowlanych na zakupionych lub odziedziczonych działkach - informuje "Dziennik Polski".

09.11.2007, 13:20

11 listopada na Podhalu: tańczące cheerleaderki, manifestacja i fajerwerki

PODHALE. Niedzielne uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości na Podhalu będą miały w większości gmin tradycyjny charakter. Apele, przemówienia, recytacje poezji patriotycznych i msze święte za Ojczyznę – to najpopularniejsze punkty programów obchodów. Ale obchody wcale nie zapowiadają się ponuro. W Zakopanem odbędzie się manifestacji ku czci marszałka Piłsudskiego, w Rabce wystąpi orkiestra dęta z grupą cheerleaderek, a na Orawie zapowiadają pokazy fajerwerków.

09.11.2007, 11:57

Burmistrz odpowiada na pytania i zarzuty o Nowotarską Telewizję Kablową

NOWY TARG. W ekspresowym tempie, bo już dwa dni po sesji miejskiej, burmistrz Marek Fryźlewicz odpowiedział radnym klubu Nowotarżanie i PiS na interpelację w sprawie telewizji kablowej. Autorzy interpelacji zarzucili w niej urzędnikom i "kilku osobom", że wykorzystują ją do budowania własnej popularności. - Niestety nie jestem zorientowany, ilu i którzy z radnych oglądają te programy. Z ustawy samorządowej i innych ustaw nie wynika, żeby burmistrz musiał posiadać takie wiadomości. W poprzednim okresie ustrojowym było z tym łatwiej, bo I sekretarz wiedział wszystko - odpowiada klubowi Fryźlewicz.

09.11.2007, 10:05

Konferencja naukowa o Augustynie Suskim

SZAFLARY. Tłum górali, luminarzy nauk humanistycznych (nie tylko z Podhala), regionalistów, samorządowców zebrał się wczoraj przed południem w szaflarskim kościele. Mszą pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza, rozpoczynała się bowiem dwudniowa Konferencja Naukowa "Augustyn Suski - naczelnik Konfederacji Tatrzańskiej, poeta, patriota, ludowiec" - informuje "Dziennik Polski". Dziś drugi dzień konferencji.

08.11.2007, 15:29

Na Podhalu przelotne opady śniegu. Sytuacja na drogach w miarę dobra

PODHALE. W nocy z czwartku na piątek śnieg i śnieg z deszczem i mróz od -3 do -1 st, wysoko w Tatrach -7 st. Pochmurno, deszcz ze śniegiem lub śnieg, i tylko 2-3 st. C powyżej zera - to prognoza pogody na jutro. Zima nadchodzi wielkimi krokami. W Tatrach miejscami leży już ponad 50 cm śniegu.

08.11.2007, 12:26

Radni klubu Nowotarżanie i PiS chcą wyjaśnień w sprawie Nowotarskiej Telewizji Kablowej

NOWY TARG. Kur..., nikt nie sprawdził, co on napisał - przyznał w kuluarach jeden z radnych klubu Nowotarżanie i PiS. Efekt? - oficjalna interpelacja, przygotowana przez radnego Zbigniewa Piekarczyka, zawierająca 5 dziwacznych pytań. - pisze "Tygodnik Podhalański". Pytań o rolę Nowotarskiej Telewizji Kablowej.

pierwsza | poprzednia [ strona: 2084 / 2084 ] następna | ostatnia
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij