Środa, 17 lipiec 2019, Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Nowy Targ i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 35
Clouds
21°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 35
Clouds
22°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 35
Clouds
21°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 46
Clouds
22°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 35
Clouds
22°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 35
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.07.2011, 11:58 | czytano: 1781

Szpital w Rabce-Zdroju negocjuje izbę przyjęć

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju przystąpił do rokowań z Narodowym Funduszem Zdrowia w Krakowie w sprawie kontraktu na uruchomienie izby przyjęć, mimo iż są one - zdaniem burmistrz Ewy Przybyło - "kuriozalne i ułomne".

W ogłoszonym na ten rok konkursie na prowadzenie izb przyjęć w Małopolsce rabczański szpital zajął szóste miejsce. NFZ przyznał kontrakty siedmiu placówkom, ale Rabkę, z niewiadomych przyczyn, pominął. Szpital odwołał się od tej decyzji do centrali funduszu w Warszawie i wygrał, ale na odpowiedź czekał pół roku. Sukces okazał się jednak połowiczny. Krakowski NFZ co prawda ogłosił teraz rokowania na utworzenie izby przyjęć dla Rabki, ale od 22 lipca tego roku. - Nam należy się kontrakt od początku roku, bo przecież znaleźliśmy się na premiowanym miejscu, a teraz okazało się, że kontraktu odmówiono nam bezprawnie - mówi burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło. Mimo tego, jak informuje burmistrz, szpital przystąpił do rokowań w sprawie kontraktu na izbę przyjęć. Są one ułomne i kuriozalne, ale gdybyśmy nie przystąpili do nich, to by oznaczało, ze odpuszczamy - wyjaśnia.

- Nie może być zgody na to by podmiot, który zgodnie z obowiązującymi przepisami i zarządzeniami Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia wygrał konkurs ofert, a wskutek bezprawnych działań Narodowego Funduszu Zdrowia został pozbawiony możliwości zawarcia kontraktu, był w gorszej sytuacji niż inny podmiot, który w rzeczywistości konkurs ofert przegrał. W demokratycznym państwie prawa nie może być tak by poprzez złożone odwołanie i w kolejności jego pozytywne rozpatrzenie, określony podmiot był w gorszej sytuacji niż te wszystkie podmioty, które z nim przegrały. Taka jawna niesprawiedliwość musi się skończyć - komentuje działania funduszu prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju Małgorzata Skwarek.

r/
najnowsze informacje
komentarze
To My !20:55, 16 lipca 2011
"To ja !" Głosuj na Rdzawianina zobaczysz jak będzie.
A poszedłbyś do NFZ w Krakowie tupnąłbyś nogą i super by nam się żyło!(pod warunkiem że nie chorowałbyś-zawiozą Cię do N.T. Szpital Powiatowy zarażą Sepsą i wyjedziesz jak mój TATA nogami... a moja żona na serce w izbie przyjęć zobaczyłaby tą "drugą stronę świata") Wybieraj!!!!!!!!!!!! {to ja!(on/ona?)}
to ja !21:00, 15 lipca 2011
ułomna to jest Ewa - Pani Burmistrz. Jeżelo tak podchodzi do sprawy, to sami rabczanie widzicie, że jej nie zależy na Szpitalu w Rabce. Tak też załatwiała to od samego poczatku, a efekt widzicie. I co rabcusie, wybieraliście i macie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij