Niedziela, 21 lipiec 2019, Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clear
26°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
25°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
02.08.2011, 18:14 | czytano: 2337

Szpital w Rabce-Zdroju uratowany

Małgorzata Skwarek, prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju podpisała dziś w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie kontrakty na prowadzenie izby przyjęć i oddziału chirurgicznego. Choć zawarcie umów nie kończy sporu z funduszem, burmistrz Ewa Przybyło podkreśla, że kończy to trwającą od grudnia ub.r. walkę o przetrwanie placówki.

Szpital w walce z urzędnikami funduszu odniósł częściowy sukces. Ostatecznie - po siedmiu miesiącach protestów, odwołań, pozwów, doniesień do prokuratury, zrywanych i wznawianych negocjacji - kierownictwo placówki wywalczyło kontrakty na wszystkie oddziały, o które szpital się ubiegał. Nie wszystkie kontrakty udało się jednak podpisać na najkorzystniejszych warunkach. Tak jest m.in. z izbą przyjęć, którą NFZ zakontraktował nie od 1 stycznia, jak chciał szpital, ale od 22 lipca, oraz w przypadku oddziału chirurgicznego, który jest mniejszy w stosunku do złożonej oferty. W obu przypadkach szpital będzie domagał się od NFZ odszkodowań lub zwiększenia kontraktu na drodze sądowej lub w innych postępowaniach.

Dziś w siedzibie NFZ w Krakowie prezes Skwarek, w obecności burmistrz Ewy Przybyło, podpisała kontrakty na izbę przyjęć i na oddział chirurgiczny, kończąc tym samym kontraktowanie świadczeń dla szpitala. W pierwszym przypadku stało się to możliwe dzięki odwołaniu do prezesa NFZ w Warszawie Jacka Paszkiewicza, który niedawno unieważnił decyzję małopolskiego oddziału funduszu o nieprzyznaniu Rabce kontraktu na prowadzenie izby. Odwołania na mniejszy kontrakt na chirurgię nie uwzględnił, ale krakowski NFZ zaproponował szpitalowi podpisanie kontraktu na warunkach sprzed odwołania (kontrakt o 25 % niższy), na co szpital ostatecznie wyraził zgodę.

- Na ten moment zakończyliśmy 7-miesięczną walkę o szpital. Mamy to, o co walczyliśmy. Zakontraktowaliśmy wszystkie świadczenia, zwiększyliśmy dochody. Teraz szpital powolutku odzyskiwał będzie płynność finansową - mówi Ewa Przybyło, burmistrz Rabki.

- Zakończyła się wojna o szpital. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Dziękujemy wszystkim, którym dobro naszego szpitala leżało na sercu i którzy nas wspierali w tym trudnym czasie - dodaje prezes Małgorzata Skwarek.

Ostatecznie w szpitalu w Rabce-Zdroju uzyskał finansowanie na oddziały: chirurgiczny, wewnętrzny, paliatywny, chirurgi oka jednego dnia, zakład opiekuńczo-leczniczy i izbę przyjęć.

r/
najnowsze informacje
komentarze
najsłabsza08:51, 4 sierpnia 2011
przybyłowa jest bardzo słabym - najsłabszym burmistrzem Rabki ...
AAA15:17, 3 sierpnia 2011
zorro, a i Q-mak: jesteście żałośni!!! Wszystko jest złe nawet walka o szpital? I nic się nie liczy tylko pensje i emerytury? Znajdźcie jakieś faje forum dla sfrustrowanych i tam sobie zacznijcie działać
Q-mak08:34, 3 sierpnia 2011
Nieudolność trzeba promować. Podwyżka 100%. Prezes 25000 zł itd. Załoga zgodzi się obnizyć pensje bo bieda wspólna.
Rabczanin08:28, 3 sierpnia 2011
Zorro weź i zacwaniakuj.Takich dyskutantów bez nazwiska na forum jest mnóstwo.
A szpital powinien być i chwała Przybyłowej, kto odważył się tak zawalczyć z NFZ.
sandra07:57, 3 sierpnia 2011
hej zostawcie nam Ewę w spokoju i Rabce! żadnego starostwa! Ona tutaj potrzebna!
a22:16, 2 sierpnia 2011
Przybyłowa na starostę!!! Uratowała rabczański szpital który Jachymiak doprowadził do śmierci klinicznej - uratuje nowotarski.
zorro21:55, 2 sierpnia 2011
To tylko przedłużenie agonii. Zadłużone państwo i tak tego nie długo wytrzyma. A paru cwaniaków wypracuje sobie godziwą emeryturę. Bo tylko oto im w tym całym sporze chodziło.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij