Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Nowy Targ i okolice
Thunderstorm
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
05.03.2012, 09:32 | czytano: 1988

W Zakopanem o atrakcyjności inwestycyjnej powiatu, czyli urzędnik dla biznesu

Jak potencjalni inwestorzy oceniają powiat tatrzański? Czy w Zakopanem i okolicach panuje sprzyjający klimat dla pracodawców? Odpowiedzi na te pytania poszukają decydenci lokalni z powiatu, podczas spotkania 13 marca w Zakopanem.

Spotkanie organizowane jest w ramach kampanii „Lepiej, szybciej, sprawniej - urzędnik dla biznesu”, której podstawowym celem jest zwiększenie świadomości o tym, że potencjał zasobów ludzkich jest jedną z podstawowych przewag inwestycyjnych regionu. Dodatkowo ważnym motywem wydarzenia jest przekonanie, że pracodawcy/inwestorzy są tą grupą, którym lokalne władze powinny ułatwiać działania - choćby poprzez gotowość niesienia pomocy oraz profesjonalną i szybką informację.

Małopolska jest regionem, któremu z zainteresowaniem przyglądają się inwestorzy z różnych stron świata. Ma na to wpływ duża ilość szkół wyższych oraz wysokie kwalifikacje zawodowe mieszkańców. Najczęstszym skojarzeniem, które nasuwa się z Małopolską, jest Kraków. Należy jednak pamiętać, że w całym województwie znajduje się dużo atrakcyjnych z punktu widzenia inwestorów lokalizacji. Warto to wykorzystać, bo każda inwestycja wiąże się ze stworzeniem nowych miejsc pracy. Jeśli chodzi o Zakopane i powiat tatrzański, to sporą przewagą na tle województwa jest duża rozpoznawalność. Aby przekuć ją w sukces, należy dołożyć do tego odpowiednie podejście do pracodawców.

Spotkanie, które odbędzie się 13 marca w Zakopanem o godz. 11.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego, ma pomóc w znalezieniu rozwiązania, jak poprawić atrakcyjność powiatu tatrzańskiego z punktu widzenia potencjalnego inwestora, ale także pracodawców działających lokalnie. Wymaga to przede wszystkim wspólnych i skoordynowanych działań, dlatego na spotkanie zaproszeni zostali wszyscy decydenci lokalni z powiatu tatrzańskiego, a więc starosta, burmistrz Zakopanego, wójtowie okolicznych gmin, ale także przedstawiciele lokalnych agencji rozwoju oraz inne instytucje działające na terenie powiatu tatrzańskiego realizujące działania w zakresie obsługi pracodawców i inwestorów.

Spotkanie organizowane jest przez projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy, we współpracy ze Starostwem Powiatowym. Podczas spotkania przedstawiciel Departamentu Obsługi Inwestora z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA przedstawi analizę atrakcyjności inwestycyjnej powiatu tatrzańskiego, a także wskaże, czego oczekują inwestorzy.

Drugim zagadnieniem poruszonym podczas spotkania będzie propozycja sporządzenia dokumentu, w którym opisana zostanie charakterystyka lokalnych zasobów ludzkich w powiecie tatrzańskim. W dokumencie takim miałyby się znaleźć najpotrzebniejsze z punktu widzenia pracodawców informacje. Warto zaznaczyć, że zanim potencjalny inwestor podejmie decyzję o inwestycji na danym obszarze (województwo, powiat, gmina) przeprowadza najczęściej gruntowne rozeznanie. Dzięki takiej charakterystyce lokalni włodarze mogliby przedstawić gotową profesjonalną ofertę inwestycyjną. To znacznie zwiększa szansę powiatu na przyciągnięcie inwestora i stworzenie nowych miejsc pracy.

Kampania „Lepiej, szybciej, sprawniej - urzędnik dla biznesu” organizowana jest przez projekt WUP w Krakowie pod nazwą „Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych”.

Maciej Sabal / www.inwestor.wup-krakow.pl
najnowsze informacje
komentarze
Wojtek07:34, 6 marca 2012
Są różne urzędy, odpowiadają na różne potrzeby. Wcześniej czy później ktoś się zainteresuje wiaduktem. Trzeba na razie od czegoś zacząć:)
J.B.18:59, 5 marca 2012
?Lepiej, szybciej, sprawniej - urzędnik dla biznesu?
To w Polsce działa wyśmienicie jak urzędnik potrafi prywatnie doradzać w biznesie, trzeba mieć tylko znajomości, żeby wszystko od ręki wy załatwiać np. w budownictwie są takie przypadki kto ma znajomości to już mieszka w domach jednorodzinnych. Kto nie ma znajomości to dokumentacja dalej jest w urzędach. Tak samo kontrole kto ma znajomości to jest kilka dni wcześniej powiadomiony o kontroli. Jak widać to wszystko już w Polsce działa wyśmienicie. Szkoda tylko pieniędzy z budżetu na takie projekty.
Dzisiaj w Polsce każdy urzędnik może się zwolnić i otworzyć swoją własną firmę jako doradca finansowy.
Dlaczego urzędnik w Polsce nie ma odpowiedzialności za swoją pracę.
kier_owca ale nie corno10:25, 5 marca 2012
?Lepiej, szybciej, sprawniej - urzędnik dla biznesu? to może urzędnik podejmie jakieś konkretne kroki w sprawie wiaduktu. I da zarobić jakiejś lokalnej solidnej firmie. HALLO URZĘDNIK, CZY URZĘDNIK MNIE SŁYSZY???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij