Sobota, 11 lipiec 2020, Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta
Szczawnica i okolice
Rain
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 68
Rain
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 68
Rain
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 68
Rain
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 72
Clouds
18°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 78
Clear
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.06.2012, 10:42 | czytano: 31648

Kuria zwalnia i powołuje nowych proboszczów w podhalańskich parafiach

zdj. Piotr Korczak

Krakowska Kuria Metropolitarna ogłosiła zmiany proboszczów w parafiach Archidiecezji Krakowskiej. Wiele zmian zaszło na Podhalu m.in. w Zakopanem, Poroninie, Pyzówce, Miętustwie, Nowym Targu, Spytkowicach i Maniowach.

Z urzędu proboszcza w Pyzówce zwolniony został ks. Bogdan Dudek, którego został proboszczem parafii św. Barbary w Trzebini-Wodna Krystynów. Zastąpi go ks. Tomasz Gucwa, dotychczasowy wikariusz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu i kapelan szpitala w Nowym Targu.

Proboszczem parafii Świętego Krzyża w Zakopanem przestał być ks. Stanisław Szyszka. Proboszcz sam złożył rezygnację (pozostaje w parafii). Na nowego proboszcza zakopiańskiej parafii powołano ks. Mariusza Dziubę, wikariusza parafii NSPJ w Nowym Targu. Z parafii odchodzi natomiast ks. wikariusz Zdzisław Boghdanik, który decyzją kurii objął probostwo w parafii Poręba Wielka.

Z urzędu proboszcza parafii Miętustwo i funkcji dziekana dekanatu Czarny Dunajec zwolniono ks. Michała Klisia, którego przeniesiono na stanowisko proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Zastąpi go ks. Janusz Rzepa, dotychczasowy wizytator katechetyczny rejonu VIII pełniący obowiązki duszpasterskie przy parafii NSPJ w Nowym Targu.

Kuria przyjęła rezygnację ks. Kazimierza Podsiadło ze stanowiska proboszcza parafii św. Jana Ap. i Ew. w Zakopanem-Harendzie. Duchowny zamieszka w tejże parafii, a nowym proboszcze będzie ks. Antoni Staszeczka, dotychczasowy proboszcz parafii św. Barbary z Trzebini-Wodna Krystynów.

Przyjęto również rezygnację ks. Wojciecha Jakubca z urzędu proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach. Ksiądz pozostanie w parafii. W jego miejsce powołano ks. Piotra Pławeckiego, który do tej pory był proboszczem parafii Konina koło Mszany Dolnej.

Nowym proboszczem parafii w Poroninie został ks. Stanisław Parzygnat, obecny proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Zastąpił ks. Franciszka Juchasa, który złożył rezygnację, ale pozostanie w parafii.

Ks. Mirosław Mężyński został mianowany proboszczem parafii Bańska Wyżna. Do tej pory był wikariuszem w parafii Biskupice.

Z obowiązków wikariusza parafii Maniowy oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Niedzica zwolniony został ks. Janusz Sołtys. Kuria powołała go na urząd proboszcza parafii Radocza.

Ks. Jan Wróbel został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Krempachy oraz z funkcji notariusza dekanatu Niedzica i mianowany proboszczem parafii Konina. Zastąpi go ks. Dariusz Ostrowski, wikariusz parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach.

Zmiany zaszły również w parafii Niepokalanego Serca NMP w Spytkowicach. Ks. Józef Hajnos zrezygnował ze stanowiska tutejszego proboszcza. Zastąpi go dotychczasowy proboszcz parafii Tłuczań - ks. Stanisław Wąsik.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ja20:22, 20 grudnia 2015
Katolicki walczący powinieneś kochać wszystkich swoich braci nawet watpiacych i niewierzących a nie płuc jadem. Czy tego uczy cię kościół katolicki? A gdzie tolerancja? Miłosierdzie? Znasz te słowa?
rozczarowana21:39, 10 sierpnia 2015
ks. Wąsik -obecny proboszcz w parafii Spytkowice minął się z powolaniem. Zamiast słuzyc ludziom jak prawdziwy duszpasterz liczy kazdą minute ktora musi poswiecic parafianinowi. A jak juz ktos mu zajmie czas poza godzinami przyjeć w kancelarii to potrafi byc szczegolnie bezczelny. Typowy przedstwiciel skorupy koscielnej. Poki tacy jak on pracuja, póty ludzie będą odchodzic z Koscioła. Niestety w Krakowiskim dziekanacie taka sama skorupa nie do przebicia i mimo skarg na ks. Wąsika, nic z tym nie robią. Wstyd dla Polskiego Kościola ze mamy takich ksiezy. Młodzi, nowoczesni księza otwarci na ludzi - nie dajcie się waszym przełozonym. Od Was zalezy wygląd Kościoła za kilkanaście lat.
jajo19:14, 26 lipca 2015
Moja nogą nie powstanie w kościele teraz jak i po mojej śmierci bo tam nie uczą jak stawać się coraz lepszym człowiekiem tylko interesuje ich gender i to co robimy w sypialni .
ja18:06, 22 lipca 2015
Proboszcz w spytkowicach to jest z powołania przez całe życie związany z kosciolem
ja22:34, 20 lipca 2015
Ks Stanisław wąsik to wspaniały ksiądz z powolania
katarzyna15:00, 5 stycznia 2014
Ksiądz Józef Hajnos - to był najlepszy proboszcz w mojej parafii. człowiek mądry, małomówny, skromny, zawsze z tyłu, pracowity gospodarz. a teraz??? tym co narzekali wcześniej z pewnością jest głupio,delikatnie rzecz ujmując dużo się teraz dzieje, nie mi oceniać, pozdrawiam katarzyna ze spytkowic
PARAFIANKA12:32, 21 sierpnia 2013
JESZCE RAZ DZIENKUJE KS.GRZEGORZOWI GRZYBOWSKIEMU ZA POBYT W NASZEJ PARAFI POSLUGI KTORA PELNIL I MOJE DZIECKO DO KOMUNI SW. PRZYGOTOWAL
parafianka12:16, 21 sierpnia 2013
BARDZO WIELKA SZKODA IZ KS. Z PARAFI KLIKUSZOWA GRZEGORZ GRZYBOWSKI NAS OPUSZCZA NIECH DOBRY BOG PROWADZI GO DROGA MILOSCI DZIENKUJEMY MU ZA SZCZERA POSLUGE
antek patafianin10:32, 12 lutego 2013
a co z chlebkiem na kowańcu,,, chyba troszke przesadził z organistą,,,
katolik18:38, 25 sierpnia 2012
Tych , co źle piszą o księżach powinno się karać odmową katolickiego pochówku. Trzeba ich pozapisywać w kronikach parafialnych i jak taki pseudokatolik umrze to każdy proboszcz winien odmówić nawet tzw. pokropka , do świątyni bożej nie wpuszczać. Niech ich kierownik urzędu stanu cywilnego chowa . Musi być jakaś kara nawet za życia. Księża diecezjalni muszą być solidarni ze sobą bo inaczej zostaną wykończeni przez tłuszczę.
kkk18:01, 1 lipca 2012
Ksiądz Dziuba najnajnajlepszy ! ;)
xyzz21:55, 30 czerwca 2012
i jak proboscowie?! :D
xxx20:58, 17 czerwca 2012
tak parafianie Pyzówki wy dziękujcie Bogu że macie takiego Ks jakiego macie a nie np takiego jak w Sieniawie.
Krzyszkowianin13:39, 16 czerwca 2012
Oj Podhalanie jakie Wy macie problemy. My cepry w Krzyszkowicach to dopiero na Sądzie Ostatecznym usłyszymy od Pana Boga " Nie znam Was". My to żesmy wykończyli w niecaly rok dobrego Proboszcza. I nikt nie wie za co a donosy na Niego już były zanim rozpakował swoje rzeczy . Cała wieś prawie 2500 ludzi była za księdzem a dyrektorka z wikarym i trzy nawiedzone parafianki w tym jedna nauczycielka, zwolenniczki poprzedniego proboszcza wykończyły nowego gdyż w Kurii uprzykrzyło się ich natręctwo. A teraz już plotkują ,że nowy proboszcz jest postawny fizycznie ale skoro z wielkiej Parafii miejskiej przyszedł na wiejską to na pewno za karę. I każdy mysli za co ta kara. Ale podobnież do dziarski Góral spod samych Tatr to poradzi sobie z tym towarzystwem co dobrotliwego księdza Andrzeja Famułkę ubiczowało.
asd01:36, 16 czerwca 2012
teraz to proboszcz i ludzie żyją jak psy z kotem :/ więc ciężko każdemu
zniesnaczony komentarzami21:54, 15 czerwca 2012
Parafianie Parafianki Pyzowki i innych miejscowosci po co te komentarze pelne nienawisci ?i taka licytacja ktory z Ksiezy ile zrobil i co zrobil a co Ty zrobiles zeby byla jednosc w parafi??
Egi19:42, 15 czerwca 2012
no Ksiądz z Krempach to naprawdę dobry człowiek i szkoda,że nas opuszcza
obserwator życia parafialnego13:15, 15 czerwca 2012
APEL INFORMACYJNY DO NOWYCH PROBOSZCZÓW!
Uważajcie na katechetki w swoich parafiach . Wiele z nich podpisało z Kurią zobowiązania do współpracy jako Tajni współpracownicy. Taka katechetka pisze co miesięczne raporty jak proboszcz się zachowuje w Parafii. No i np. jak wypije sobie drinka to nawet jak nie widziała , to donosi,że się przewraca na równej powierzchni ścieżki oblodzonej przed kościołem i czyni zgorszenie dla dzieci. Taki proboszcz ma wówczas przegrane , gdyby nawet miał atak serca i zażywał lekarstwa zamiast wypicia czasem drinka Wszak Kuria nie sprawdza wiarygodności doniesień lecz wierzy tajnym współpracownikom . A natychmiast proboszczowi wręcza się wilczy bilet. Proboszcz może wylecieć także z tego powodu , jak nie jest posłuszny wikaremu , który z racji uczenia religii jest z katechetkami zaprzyjaźniony. Wikary wówczas organizuje w mamusiek I komunijnych wrogą kampanię przeciwko swojemu przełożonemu , po kolędzie też podpisy zbierze i po Proboszczu . Dziś żaden współczesny Proboszcz z ARS się nie uchowa , bo go tłuszcza wykończy SB- ckimi metodami.
xyz11:44, 15 czerwca 2012
Krempachy Krempachy... A moze się przyda zmaiana proboszcza? I trn ks.Dariusz bedzie naprawdę fajny
:)20:54, 14 czerwca 2012
załuje ze w krempachach kurka zmiany bo tam dobry proboszcz był napradwde
mbm20:53, 14 czerwca 2012
dajcie spokoj ludziesobie niech sobie ksiedza rzadza jak chca i wogole mnie to nie kreci
antykatol10:07, 14 czerwca 2012
Wezcie sobie ludzie apostazje to nie będziecie narzekać "oh, ten ksiądz przyjdzie, taki i owaki". Kogo to obchodzi? Nie pasuje- nie chodz do kościoła. To nie OBOWIĄZEK!
***07:23, 14 czerwca 2012
A o co chodzi z tym księdzem z Pyzówki, bo nie wiem, a na forum aż wrze?
mundry00:17, 14 czerwca 2012
Zamiast ich wymieniac powinno sie ich wyslac do Watykanu na stale.
a. nowy targ21:44, 13 czerwca 2012
proboszcz Wanat jest doskonałym proboszczem, kapłanem i przemiłym człowiekiem, a że dyscyplinę uważa za ważną dziedzinę,to raczej dobrze, noo anarchiści i lenie myślą inaczej -bez obrazy ;)
ap22:07, 12 czerwca 2012
Wszyscy piszą że ksiądz w Krempachach to dobry człowiek i mają rację tylko dlaczego musi zmienić parafię jak to już swój człowiek. Wszystkiego dobrego dla ks. Jana
Do Pyzówki17:49, 11 czerwca 2012
Nie rozumiem po co wyciagacie takie brudy na forum!
ddd15:12, 11 czerwca 2012
ks.Pławecki z Koniny bardzo dobry pasterz Kościoła, wiele zrobił w parafii... szkoda że odchodzi..
parafianka Pyzówki12:30, 11 czerwca 2012
Dotyczy Pyzówka
Nie podpisuj sie jako Parafia Pyzówka bo sama jej nie tworzysz ja też jestem parafianką i widze że nie masz pojęcia o architekturze i stylu kaplicy- ołtarz w niej jest barokowy i dlatego odstaje od całości kościoła spróbuj sama połączyć dwa tak odmienne style w kościele , zgadzam sie że styropiany w kapilicy były paskudne tandetne i do niczego. Co masz do cmentarza że wkońcu drzewska powycinali?, jak masz wolnż działke do podaruj na cmentarz bo zaraz miejsca bedzie brakować, i przynajmniej pomników korzenie nie wywalają- zobacz jak w Klikuszowej wycieli!!! Nawiedzna jesteś to jedź i przepisz sie do Ponikwi. Ks. Pyka nic nie zrobił na parafi , kościół i plebania gzrybem zarastał na potęge , syfonu od zlewu nie chciało sie wymienić tylko rowek wyskrobać w kafelkach a niech se ciurka i leje do kratki ściekowej .... to jest zaradność - syf i malaria. A co do frekwencji w kościele to widać że na msze nie chodzisz ..... u Pyki chodziły dzieci i *** ze strachu przed nim... no to było podejście - młodzież cha to był ubaw jak sie pod kaplicom szrpał z nimi , a jak se nawiedzonego pomocnika z Ludźmierza wzioł na rekolekcje gdzie 2/3 bab z nauk demonstarcyjnie wyszła bo głupot nie bedzie słuchala, uchaha to byl ubaw....

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Harendzion09:11, 11 czerwca 2012
A może ktoś coś powiedziec na temat księdza Antoniego Staszeczki?
Ma przyjśc na Harende. Oby był w porządku :)
kusia08:06, 11 czerwca 2012
ludzie opamietajcie sie co ci ksieza na was tak dzialaja
Pyzówka11:36, 10 czerwca 2012
Bardzo dziękuje za 6 lat głoszenia Ewangelii ks. Bogdanowi w parafii Pyzówka, za piękne kazania i za bliski kontakt z wiernymi. Życzę dużo sił do do podjęcia kolejnej parafii;);)
góralka09:25, 10 czerwca 2012
Smutno będzie bez ks. Janusza w SOKOLE, ale parafia sie Mu należy, pozdrowienia
parafianka09:23, 10 czerwca 2012
Ks. Wanat, Parafia św. Katarzyny to ksiądz z powołania i do ludzi, to wspaniały człowiek i mistyk, religię prowadził (jak uczył w Sokole ) z gitarą w ręku, tylko pozazdrościć Mu takiej charyzmy!!!
oburzona22:43, 9 czerwca 2012
Wiem ze to jedna parafia taka glupia nie jestem tp Ty jestes z wiochy zabitej deskami a skoro jestes taki madry macie swoj kosciol to sobie ksiedza zalatwcie buraki
Filutek20:52, 9 czerwca 2012
Nie wiem dlaczego są skargi na księdza proboszcza parafii św. Katarzyny, skoro on tak pięknie prowadzi śpiewy liturgiczne przed mszą i uczy 'nutka za nutką' nowych pieśni wraz z organistą. Poezja dla uszu.
parafia Pyzówka20:00, 9 czerwca 2012
Do kolejny parafianin Pyzówka - ciekawe rzeczy tutaj piszesz. Faktycznie ";))" ma rację, że masz coś do księdza Pyki skoro takie bzdury wypisujesz. Tandetne styropiany? Tandetnie to teraz kaplica wygląda, nijak się ma do reszty wystroju kościoła. Podobnie jak przedsionek i najnowsza "inwestycja". Wszędzie inny styl, w życiu nie widziałem tak ubukieconego kościoła, który przed zmianami przynajmniej tworzył jedną całość. O otoczeniu kościoła i cmentarzu to już lepiej nie będę wspominać bo nie chcę się denerwować.. Wystarczy też spojrzeć na frekwencję na nabożeństwach porównując tych dwóch księży. Ot co nam ks Dudek zostawia.
ciekawy obraz14:10, 9 czerwca 2012
Po tylu ciekawych komentarzach z pewnością Kuria Krakowska w przyszłości
będzie czytelnikiem portalu....
em12:39, 9 czerwca 2012
A przewielebny i przezacny ks.proboszcz z Frydmana,który ma pod swoją opieką największy zabytek sakralny na Spiszu,mógłby zadbać też o turystów i zrobić aktualną tablicę z godzinami odprawianych mszy św. Bo tyle piękna wewnątrz ukrywa tylko dla sowich parafian.
kolejny parafianin Pyzówka11:28, 9 czerwca 2012
Do":)) i juznowotarżanki"
Z ks.Pyką byłem na "Ty" więc i tu pisałem prosto po nazwisku , a nie z braku szacunku z ks.Dudkiem jeszcze na takiej stopienie bylem wiec mi tu jeszcze nie przystało, no cóż pisze tu tylko jako parafianin i oceniam co zrobili w parafi - ks.Kasiarz wiadomo utworzył parafie, wybudował i ile mógł tyle przekazał siebie samego dla tej parafii, no a już ks. Pyka ciężko z nim było chcieliśmy to i owo zrobić w kościele ale blokowal i dosłownie nam niepozwolił za darmo zrobic , pomalowac itp. a tu juz grzyb na całego sie pchał.... oceniam zaradność i chęć pracy nawet fizycznej , a on jak juz cos sam wymyslił... tandetne styropiany okleił w kaplicy- a to grzyba nie powstrzyma tylko go maskuje, zrobił jak chciał, jakżeśmy mu w oktawy nie poszli ci sami do baldachimu to nam kazał do gnoju nasze ubrania góralskie powywalać... to nie było przyjemne. A z zakopca i kościelisak karnir przeniesiony hehehe to wiem...
góraleczka21:27, 8 czerwca 2012
A ja również uważam, że w Klikuszowej jest fatalny proboszcz. I nie ma to nic wspólnego z wiarą, chodzeniem czy nie chodzeniem do kościoła, sumieniem czy staniem na zewnątrz. Jest fatalny, nie szanuje ludzi i zdania w tym zakresie nie zmienię. A ponieważ mi nie pasuje to do Klikuszowej do Kościoła nie chodzę i mam spokój.Nie muszę go oglądać i słuchać.
Czekam na zmianę.
Czarna20:45, 8 czerwca 2012
Do ''Wincenty'' zdecydowanie zgadzam się z Twoim komentarzem!
Ten ksiądz powinien dawno polecieć ze stołeczka...
Sama miałam okazje się przekonać jaki jest...
A chwalą go Ci, którzy robią co on mówi... Ten ksiądz nie lubi sprzeciwu...
Dominika K.20:02, 8 czerwca 2012
Wiem jedno! Ksiądz Proboszcz w Krempachach, będzie wspaniały także drodzy Parafianie nie obawiajcie się:) Ksiądz Dariusz to Ksiądz z prawdziwego powołania taki jakich jest niewielu:)
obserwator18:49, 8 czerwca 2012
Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a zawsze warto posłuchać co inni mają do powiedzenia. Jeśli masz rozum wyciągniesz odpowiednie wnioski i postąpisz jak uważasz. Chyba,że rozumu nie masz i czekasz co kto ci podyktuje!!!!!!!! :)
Kolego chyba nie wiesz co piszesz!!!!! :(
KAŻDY JEST KOWALEM WŁASNEGO LOSU :)
Tylko ludzie mądrzy słuchają co inni mają do powiedzenia, nie koniecznie muszą robić to wszystko. Ale ty widać nie kumasz o co chodzi.....:(
kk16:42, 8 czerwca 2012
Do obserwatora
Ty się o mnie nie martw - nie głoszę kazań i na nikogo nie wpływam, co ma robić - w przeciwieństwie do księży. /.../

Artykuł dotyczy przeniesień księży, a nie Państwo problemów z wiarą. Moderator.
obserwator11:03, 8 czerwca 2012
DO "KK"
"ty" biedna istoto nie patrz na błędy księży i innych ludzi, popatrz na SIEBIE. Każdy odpowiada za siebie. Martw się o swoje sumienie a ONI niech martwią się o swoje. Czy aby "ty" jeteś taki idealny bez skazy?!?!? Nie sądzę!! Każdy z nas jest tylko człowiekiem i każdemu z nas zdarza sie popełnić błędy!!
NABRAŁBYŚ CZŁOWIEKU POKORY, GDYBYŚ ZOSTAŁ OSKARŻONY O COŚ CZEGO NIE ZROBIŁEŚ. NIE SŁUCHAJ PLOTEK I NIE ROZSIEWAJ PLOTEK, ABYŚ NIE OSKARŻYŁ KOGOŚ NIEWINNEGO!!!!!!
OBSERWATOR10:37, 8 czerwca 2012
DO"ANIMEK","PARAFIAN","KAKAKAAK"
To " was" powinno się przenieść do innej parafii:)
Nie ma ludzi bez wad, a Ten Ksiądz jest na właściwym miejscu i robi dużo dobrego. Jeśli jesteś taki odważny jeden, drugi i trzeci to macie na tyle odwagi żeby powiedzieć Mu to prosto w twarz. Czy jak większość jesteście obłudnikami i tylko anonomowo za plecami potraficie krytykować nawet niewiadomo za co!! Może jeszcze stoisz podczas Mszy koło parkanu.Jeśli tak, to "ty" osobniku nie wiesz po co chodzi się do kościoła!! Mama "cię" nie nauczyła po co chodzi się do kościoła?!?!?! Takie rzeczy wynosi się z domu!!! Tzn. że "twoi" rodzice nie wychowali "cię" po chrześcijańsku!! Zadaj sobie pytanie jakim "jesteś" katolikiem o ile wiesz co to znaczy.
I NIE KRYTYKUJ LUDZI TYLKO ZA TO,ŻE DOBRZE WYKONUJĄ SWOJĄ PRACĘ.
do oburzona09:33, 8 czerwca 2012
jaka ty jesteś mądra to aż szkoda gadać! Szkoda że nie wiesz o tak podstawowych rzeczach jak np. to, że Fradman i Falsztyn to jedna parafia a dwie wiochy z niezorientowanymi ludźmi!
parafianka09:23, 8 czerwca 2012
dobrze że przenoszą Proboszcza z Pyzówki ale żeby jeszcze zabrał ze sobą "grotę" którą tak zeszpecił otoczenie kościoła
kk08:41, 8 czerwca 2012
Prof. Tischner powiedział mądre słowa, że przez Marksa nikt od koscioła nie odszedł a przez proboszcza niejeden.Zastanówcie się po co ksiądz jest, żeby koscioły budować? Ten czy inny dobrodziej w/g was jest dobry bo zrobił ławki, dba o parafię bo coś w kosciele zrobił - dach naprawił, ołtarz odnowił? Ja do kościoła nie chodzę. Zbyt dobrze znam księży -ktorzy grzeszą do potęgi - bym potrzebował takich pośredników . Precież nie mam pewności, że moja modlitwa przez takiego dotrze do Boga. I druga rzecz, dlaczego mam się takiemu spowiadać i jakie on ma prawo mnie przy konfesjonale zwymyślać i wyznaczyć pokutę. I jak zmówię 10 zdrowasiek to już mam czyste sumienie? Grzech został wymazany?
***07:48, 8 czerwca 2012
Panie Januszu G. proszę się samemu podpisywać pod swoimi komentarzami a nie pisać Monika M.
hm00:20, 8 czerwca 2012
ks. jan z krempach - lepszego ksiedza jak on nie bylo a czy bedzie?
jużnowotarżanka23:10, 7 czerwca 2012
Ks. Pyki nikt z Zakopanego nie wywalił, tylko został przeniesiony po upływie 4-5 lat, jak każdy ksiądz,który nie jest proboszczem,dla mnie to był wspaniały ksiądz. Podobnie jak ks. Parzygnat.

Do Edison- najmłodszego biorą (a szkoda)z Równi Szaflarskiej,bo on miał tu praktykę jako diakon.Każdy Diakon przechodzi roczną praktykę.
Teraz to już jest ks.Artur, któremu życzę dużo wytrwałości i Opieki Matki Bożej i Patrona tejże parafii. Księże Arturze będzie Cię tu brakowało.
oburzona22:31, 7 czerwca 2012
Ja to nie rozumiem Was tu wszystkich po cholera to idziecie do tego kosciola dla ksiedza czy dla siebie jak wam ksiadz nie odpowiada to ide gdzie indziej do kosciola nikt was nie trzyma. A co do ksiedza Ludwika z Frydmana jak Ci falsztyniuanie nie pasuje to idz popros o ksiedza dla swojej parafi a nie czepiaj sie naszego bo nam odpowiada. A co do ksiedza z Dębna to tez nie rozumiem chcial zrezygnowac sam to po cholere chodziliscie i go prosiliscie zebu zostal a teraz znowu huzia na józia :/ (przepraszam za błedy)
KAKAKAAK21:49, 7 czerwca 2012
zgadzam się animek szkoda żę nie w Klikuszowej :(
parafianie21:47, 7 czerwca 2012
a dlaczego proboszcz zmaniów sam nie zrezygnuje
prajer21:30, 7 czerwca 2012
Wincenty - masz rację ! Ale pewnie układy....
Spytkowianin20:35, 7 czerwca 2012
do Spytkowianki... zrezygnował... sam wiem to na milard procent...
edison19:58, 7 czerwca 2012
A nic nie napisali o tym najmłodszym co był na równi szaflarskiej przez rok. Tez go przeciez biora...
Wincenty19:50, 7 czerwca 2012
Proboszcz z kościoła przy Szaflarskiej też powinien z honorem zrezygnować ze stołeczka- nie znam księdza, który tyle złego wyrządził ludziom- nawet tego słownego, a niestety się z tym osobiście spotkałem:(
Parafianka18:26, 7 czerwca 2012
Oj Ludzie - Ludzie - nie doceniacie co macie. Takiego Proboszcza jak w nowej parafii JP.II w Nowym Targu ze świecą szukać. Wymagasz, a co Ty uczyniłeś dla tej parafii. W innych wady szukacie, a od siebie nic nie wymagacie.
gorcowy18:10, 7 czerwca 2012
Wszystkie te komentarze w sumie świadczą o żywej wierze naszej społeczności , bo proboszcz jest doczesnym szafarzem sakramentów i niejako łącznikiem między bytami . Jako wierzącym pozostaje nam modlitwa o dobre " rozdania " w kurii / bo umysłami rządzi PAN/ i modlitwa za proboszczów bo to tylko ludzie , równie jak my nieraz mocni a nieraz ułomni.
Szczęść Wam Boże .... .
dziod16:27, 7 czerwca 2012
@buntu 12.27-całkowicie się z tobą zgadzam.Przed 20-30 laty staliśmy na sumie w kościele jak śledzie.Dzięki "mądrej,ludzkiej i pobożnej"działalności proboszcza,na dzisiejszy czas można posiedzieć w ławkach.Zajmując nawet dwa miejsca i w towarzystwie szanownych starszych kobiet.Wspomnę też o majówkach,żeby nie dzieci komunijne to ??
Zadaję sobie pytanie-czy ten odchodzący ksiądz zrobił rachunek sumienia z tego,ilu ludzi zniechęcił do kościoła,do uczestnictwa w mszy św.
Pozdrowienia z zakopiańskiej Harendy.
((((((16:11, 7 czerwca 2012
Falsztynianin jak Ci sie nie podoba msza odprawiana przez księdza Ludwika to zawsze możesz zmienić parafie
ceper16:09, 7 czerwca 2012
Z Mszany Dolnej w odpowiedzi @Wojtek B.-- Ks.Parzygnat ma trudny charakter to fakt,ale za nim świadczą czyny.Pozostawił u nas po sobie dzieło tysiąclecia - wybudował od podstaw kościół.Szkoda że jednym wystąpieniem narobił sobie tylu wrogów,generalnie szkoda że odchodzi,nowy takim nie będzie,przecież przychodzi do nas na gotowe,za zasługi w seminarium duchownym.Określając tak po laicku jest typowym teoretykiem,zaś ks.Parzygnat jest praktykiem.
Czarna15:43, 7 czerwca 2012
Bierzcie w pierniki proboszcza z z kościoła Błogosławionego JP II W N.T ...
To jest jakiś dramat..Ten ksiądz się minął z powołaniem !
falsztynianin15:15, 7 czerwca 2012
a o Frydmanie to zapomnieli czy ks.Ludwik ma takie znajomości że go żadna siła nie ruszy z ciepłej posadki.A jak ma jechać na Falsztyn msze odprawić to mószą go przywieść jak króla.
parafianka15:12, 7 czerwca 2012
Wyrazy ogromnego szacunku i wdzięczności dla ks Józefa Hajnosa proboszcza ze Spytkowic za całokształt pracy, posługi kapłańskiej..p.s.szanując decyzję czuje obawy jak będzie teraz bo było nam czego "zazdrościć"
Go-cha15:06, 7 czerwca 2012
Ogromna strata dla Spytkowic, ze ks.Józef Hajnos rezygnuje z probostwa,mam tylko nadzieję,że to nie ze względu na mieszkańców, bo chyba wszyscy darzą go ogromnym szacunkiem .Wspaniały człowiek i ksiadz z powołania a nie dla chęci zysku.Przez te wszystkie lata zrobił ogromną prace na rzecz parafii. Doceniamy !. Mam nadzieję,że zostawią nam naszych wikariuszy:ks.Ryszarda i świetnego ks.Jerzego. Szczęśc Boże ks. Józefie i dziekujemy a nowemu proboszczowi zyczymy powodzenia !
BULI13:51, 7 czerwca 2012
Za malo im odnosili do kurii to musieli cos z tym zrobic jak mozna tak postapic z czlowiekiem ktory tyle przeszedl w ostatnim czasie chodzi mi o ks Dudka
zasmucona pyzówka13:49, 7 czerwca 2012
dlaczego zmiany w Pyzówce,przecież teraz jest bardzo dobry ksiądz
Piotrek13:33, 7 czerwca 2012
A co myślicie o Poroninie i o Księdzu JUCHASIE ?
osioł13:29, 7 czerwca 2012
no zeby taki sie wyprowadzł to ze dwa TIRY trzeba zeby zabrał to co zgromadzł slubujac ubostwo
Wojtek B13:25, 7 czerwca 2012
współczuję parafianom - wgooglaj i przeczytaj co to znaczy - Poronina. Jak chcecie wiedzieć, co za "ziółko" w osobie ks. Parzygnata Wam przydzielono, to poszukajcie forów Mszany Dolnej - i poczytajcie co ludziska o Nim piszą. Mieszkańcy parafii w której proboszczem był ks. Parzygnat na pewno zamówią mszę dziękczynną, że się Go pozbyli - niebo ich wysłuchało ;)
:))13:15, 7 czerwca 2012
do kolejnego parafianina z Pyzowki chyba jednak masz cos do ks.Pyki skoro nic nie zauwazyles ze cos zrobil a moze nie palil papierochow z pijaczkami i dlatego byl zly:))no i mysle ze jak jestes taki wspanialy to nie zaleznie jakim byl ks. Pyka nalezy mu sie szacunek nawet piszac ks. Pyka a nie Pyka bo to nie kolega od kieliszka tylko tak samo Ksiadz jak Ks. Dudek
breda12:09, 7 czerwca 2012
kiedy w Waksmundzie doczekamy się księdza,który umiał by powiedzieć kazanie z sensem i poważnie, z sercem zajął się młodzieżą,nie przymuszając do indywidualnych spotkań
Orcyk11:23, 7 czerwca 2012
Na nic dobrego te zmiany. Tam gdzie trzeba bylo przeniesc zakorzenionych proboszczow, to nie bylo zrobione. To wszystko kasa i znajomosci. Zli zostaja i rozwalanie posoborowe kosciola nadal trwa!
buntu10:27, 7 czerwca 2012
To i tak już kościołowi nie pomoże. Leży na całej linii,a ludzie coraz bardziej widzą jaką ściemą są karmieni od wieków.Niemądrych owieczek coraz mniej,a mądre wiedzą że nie potrzebni do Boga żadni pośrednicy szczególnie za pieniądze.Za 20 lat w kościołach będą dyskoteki i magazyny.Amen.
rodak10:16, 7 czerwca 2012
A na Orawie nie ruszą nikogo???? szkoda przydala by sie zmiana.
po08:43, 7 czerwca 2012
Właśnie - dlaczego mamy przemilczeć nad proboszczem Chlebkiem z Kowańca. Musiał odejść z gimnazjum - tak po cichu. Dlaczego? KToś wie dlaczego? I dlaczego musieli wsadzić go do nas?
racjonalny08:09, 7 czerwca 2012
mi ksiądz w Waksmundzie nie przeszkadza, nawet go lubię,a do kościoła nie chodzę bo to dziwna zakłamana instytucja daleka od świętości.
parafianka05:17, 7 czerwca 2012
Ja też słyszałam same najlepsze rzeczy o ks. Dziubasie.Wspaniały człowiek z podejściem do ludzi.
kolejny parafianin Pyzówka04:33, 7 czerwca 2012
do "Obserwator" ty sie znasz na gospodarowaniu i dobrym Pasterzowaniu ? Doskonale znałem poprzedników i z całym szcunkiem dla ks.Kasiarza który w ciężkich czasach wybudował kościół i utworzył parafie.... to juz z Pyką tak nie było,niechęć do ludzi ogólna sprawiła że w 17 lat nie zrobił nic w tym kościele a napewno mniej niz obecny proboszcz czy Kasiarz przez 7 miesięcy! Ci dwaj proboszczowie przynajmniej starali sie żyć z wszystkimi parafianami , brać ich zdanie opinie pod uwage co widać przed kościołem a przede wszystkim w nim samym! Nigdy nie miałaem zadzioru z Pyką ale on z poprzednich parafi w Zakopanym i Kościelisku nie wyleciał za "świętość".
obserwator23:43, 6 czerwca 2012
Parafianko z Pyzówki Ty chyba nie wiesz co to jest dobry pasterz i gospodarny proboszcz, przesadzilaś w ocenie, albo dobrze nie znalaś poprzednikow ks.Dudka takich jak ks. kanonik Kasiarz czy ks. Pyka z calym szacunkiem dla ks.Dudka ale naprawde daleko Ksiedzu do wspanialego Pasterza i Gospodarza
ile łaska23:14, 6 czerwca 2012
Szkoda że w Białce się nic nie zmieniło.Nic tylko kopertki,i wieczny lament że parafianie mało dają.Na kolędzie człowiek czuje się jakby Urząd Skarbowy przyszedł a nie ksiądz.Kolęda zaczyna się od dokładnego sprawdzenia datków z całego roku.Nic tylko kasa.
xxx22:47, 6 czerwca 2012
Chyba wielu tu czegoś nie rozumie...zmiana parafii jest najczęściej wynikiem pójścia ks. do lepszej lub większej parafii a nie za "karę"...
znajomy22:32, 6 czerwca 2012
Parę uwag, bo akurat wielu znam:
- Pyzówka - dobry Proboszcz był, nadchodzi nowy - ks. Tomasz - przecudowny i kochany człowiek, pełen pokory;
- Krempachy - nie znam byłego Proboszcza, ale ks. Dariusz - bardzo dobry ksiądz z powołania
- Miętustwo - no cóż, ks. Janusza zna mnóstwo ludzi, chyba nie muszę szczególnie chwalić; generalnie podobny do ks. Tomasza, nowego Proboszcza z Pyzówki
- co do Szaflarskiej - hm.... pomilczmy trochę....
- chwila milczenia potrzebna jeszcze przy jednej parafii - Kowaniec...

No cóż - pomódlmy się lepiej za wszystkich Księży, bo prawdą jest, że biorą się spomiędzy nas i są tacy, jak my...
tym22:31, 6 czerwca 2012
Biskup Dziwisz zapomniał jeszcze o Gliczarowie.
nm22:30, 6 czerwca 2012
Księża,którzy są obrotni,ich parafie dobrze prosperują,budują kościoły- są przenoszeni do innych parafii aby wykazali się swoją zaradnością i pracą.Tak żle i tak niedobrze,bo taki kapłan się napracuje w jakiejś parafii i musi się przenieść i wszystko to zostawić i zaczynać od nowa w nowym miejscu.
znajomy22:17, 6 czerwca 2012
ja to proponuje zmianę proboszcza w Niedzicy!
licealistka22:11, 6 czerwca 2012
Wszystkiego dobrego dla księdza Mariusza Dziuby i wielkie podziękowania za wszystko co zrobił dla parafii NSPJ i Gimpla, gdzie uczył !!

Jest ksiądz najlepszy i ma podejście do młodzieży :D

Oby więcej takich księży !
Wierny ale bierny22:09, 6 czerwca 2012
KSIĄDZ W WAKSMUNDZIE TO POMYŁKA !!!! PASUJE JAK KWIATEK DO KOŻUCHA , SZKODA TAKIEJ PARAFII .Strata czasu księdza i wiernych.
sieniawianin22:03, 6 czerwca 2012
Ks.Wróbla z Sieiniawy nikt nie ruszy przecież obiecał Kardynałowi zabytkowy kościółek Sw. Antoniegow Sieniawie, tylko determinacja i walka parafian ocaliła to Boskie Dobro przed niechybną dewastacją i bezszczelną grabieżą na rzecz Kurii.Wygląda na to że mieszkańcy Sieniawy skazani są na potępinie że odważyli się walczyć o swoje dobro w tym wpadku zabytkowy kościólek.A swoją drogą mineła jedyna okazja dla nieakceptowanego proboszcza aby odejść z honorem, i pozwolić parafinom żyć zgodnie z duchem głebokiej wiary w sprawiedliwość i uczciwość katolicką.
maniek21:45, 6 czerwca 2012
to jest bardzo prawdopodobne że proboszcza z parafii p.w Jana Pawła II w Nowym Targu przeniosą tam gdzie kościół budują bo on jest bardzo dobrym organizatorem i ten kościół wybudował w 5 lat. Ta informacja pochodzi z pewnego źródła
strefa kibica21:40, 6 czerwca 2012
a w Maniowach proboszcz odchodzi???
św.Mikołaj21:39, 6 czerwca 2012
czy może ktoś powiedzieć dlaczego pozostają starzy księża a młodych wyrzucają gdzie indziej?? może kuria powinna po parafiach pozmieniać księży co siedzą na nich po 10 lat lub dłużej. może to zmieni stosunek niektórych ludzi do kościoła jak starzy proboszczowie by odeszli z parafii a może na nich nie ma mocnych i maja jakieś układy w kurii??
swoja21:24, 6 czerwca 2012
tak szkoda ze ksiądz Jan Wróbel musi nas zostawic ...dawno w Krempachach nie bylo takiego fajnego księdza ...
parafia sieniawa21:19, 6 czerwca 2012
szkoda że kardynał nie dotrzymał słowa tak jak nam obiecywał Sieniawianom na spotkaniu u niego. cytuje jego słowa " jestem waszym rodakiem, muszę wam pomóc to jest mój obowiązek" . jak mówią obiecanki cacanki a głupiemu radość. jednak ks. Wróbla z Sieniawy nic nie ruszy on ma takie znajomości w kurii że szkoda gadać a z ludzmi robi co chce i jak chce.Możemy pisać skargi na księdza a i tak on robi swoje. Sieniawo nie dajmy się róbmy wszystko żeby go przenieśli na inna parafie a najlepiej do kurii do kardynała............
jużnowotarżanka21:15, 6 czerwca 2012
A co komu nie pasuje u proboszcza z parafii JP II w N.Targu? Uważam że to dobry ksiądz. Choć jestem z innej parafii to do tej najchętniej chodzę,bo też mi najbliżej.
Parafianka20:47, 6 czerwca 2012
Pyzówka nie miała tak dobrego pasterza,gospodarza. Czemu podejmowane są tak głupie decyzje. Czuję się jakby mi ktoś umarł. Dziękuję za te 7 lat.
k20:28, 6 czerwca 2012
do (OBSERWATORA), A ty dlaczego taki jesteś że się nie podpisałeś ???
czas19:58, 6 czerwca 2012
czas na Waksmund tu trzeba zmian
parafianinka19:52, 6 czerwca 2012
W Nowej Białej zmian nie potrzeba. Ksiądz Tadeusz jest Dobrym Pasterzem :-)
spec19:39, 6 czerwca 2012
A w Nowej Białej też mogli zmienić...
~phi~phi19:13, 6 czerwca 2012
Cenię bardzo proboszcza z kościoła Błogosławionego JP II W N.T :- )
Niech Pan da Mu wiele sił i łaski bo z tego co czytam to niektórych parafian mu nie zazdroszczę !!!
janusz19:12, 6 czerwca 2012
Ks. Józef Hajnos to najlepszy proboszcz, gospodarz w Spytkowicach.To co zrobił dla parafii do końca swoich rządów budzi ,,zazdrość" w innych parafiach, które idą w Jego ślady.Ogromny szacunek, modlitwa, pamięć zawsze będzie z tym wyjątkowym księdzem, człowiekiem.
ewa19:04, 6 czerwca 2012
Skoro uważacie,że dla księży liczy się tylko kasa, to po co im dajecie?To tak jak z łapówkami, macie pretensje,że ktoś jest łakomy na pieniądze, ale to Wy sami ich tego uczycie. Księża na Podhalu mają się jak"pączki w maśle", bo sami ludzieim wciskają pieniądze, zwłaszcza starsze osoby. W centralnej Polsce każdy kapłan musi sobie zapracować na szacunek wiernych, tam nie ma tak bogatych księży, bo po prostu ludzie im tyle nie dają.Takie parafialne przetasowania czasami są potrzebne dla uzdrowienia sytuacji panujących w niektórych parafiach. Myślę, że Biskup dobrze wie co robi i nie ma co się burzyć.
mieszkanka18:09, 6 czerwca 2012
Najbardziej będzie nam brakowało naszego księdza Jana Wróbla:(( to był najlepszy ksiądz jakiego Krempachy miały
nowotarżanka18:03, 6 czerwca 2012
Nie możemy doczekać się zmiany na fotelu przy Szaflarskiej :( Podobno sam zainteresowany chce się przenieść do "miasta", więc mu kibicujemy...
dudek17:50, 6 czerwca 2012
W Waksmundzie jest bardzo dobrze i niech tak zostanie.
Pozdrawiamy17:50, 6 czerwca 2012
Księże Mariuszu, gratulacje probostwa! Będzie nam Księdza brakowało, zwłaszcza uczniom Gimpla. Serdeczne pozdrowienia od tegorocznych maturzystów z 3F:)
Do Moniki M17:28, 6 czerwca 2012
A po co chodzisz do spowiedzi? Jakie możesz mieć grzech? Ze nakrzyczałas na dzieci albo na męża? Ze nie byłaś na mszy? Spowiedż została ustanowiona dopiero w średniowieczu - i to tylko po to by kler wiedział co '' w trawie piszczy''. Jaką teraz masz gwarancję ,że wyjawiasz grzechy mądremu człowiekowi, skąd wiesz, czy on nie ma od Ciebie więcej na sumieniu? Jęsli ja zgrzeszę to proszę o wybaczenie, tego komu krzywdę wyrządziłem - i tyle.
obserwator16:42, 6 czerwca 2012
DO "PARAFIAN" I "ANIMEK"
Od Proboszcza w Klikuszowej proszę się odczepić, bo Ten ksiądz dla parafii zrobił bardzo dużo. Jest za dobry.A wy krytykować pewnie tylko umiecie i nic wiecej. Bo tacy jak wy nie są nic warci!!!Ksiądz w KLIKUSZOWEJ powinien jeszcze ostro postawić sprawę stania w czasie mszy przed kościołem!!!! BO ALBO IDZIESZ DO KOŚCIÓLA SIĘ MODLIĆ ALBO IDZIESZ NA SPACER DO LASU. W Nowym Targu już nie stoją na zewnątrz w czasie mszy!!
Niestety takie zakały ja wy zawsze będą :(
A skoro taki cwaniak jesteś jeden i drugi to dlaczego nie podpiszesz sie pełnym imieniem i nazwiskiem.
???16:34, 6 czerwca 2012
a co z Waksmundem???????????????
ona16:23, 6 czerwca 2012
Skoro jesteś taki mądry to dlaczego nie podejdziesz osobiście do ks. z Dębna i nie powiesz co Ci w nim nie pasuje? Tylko znowu zaczniesz anonimowo na niego narzekać!
zmiany szkodliwe16:23, 6 czerwca 2012
Coraz mniej urzędy kościelne różnią się od urzędów świeckich ...!!!
Czekam kiedy kuria będzie ogłaszać konkursy na probostwo -:).
Kiedyś proboszcz pełnił posługę kapłańską,niczym "baca"-pasł
owce swoje.Odwołanie następowało sporadyczne ( zerwanie
więzi z parafianami czy skandale obyczajowe).Obecnie wymienia
się bez głębszego uzasadnienia,czym zrywa się więzi które powstają
w parafiach między proboszczem a wiernymi - jest to ,ze szkodą dla wiary i tradycji !!!!!!!!!!.......Kapłan to nie najemnik.....
anarchista16:05, 6 czerwca 2012
A co z Kowańcem ? u nas niestety zostaje dalej nawiedziny ksiądz proboszcz;(
sieniawianin16:01, 6 czerwca 2012
w sieniawie też koniecznie przydałaby się zmiana proboszcza!!!
cichowianin15:34, 6 czerwca 2012
no i proszę mIETUSTWO ZMIENIANY NA LEPSZE,
obserwator15:34, 6 czerwca 2012
mogli w kościele św, Katarzyny w Nowym Targu zmienić proboszcza .
Despota, każdego ustawia.
ggg14:57, 6 czerwca 2012
A co z parafią Bł. Jana Pawła ? proboszcza nie zmieniają ?
Monika M.14:51, 6 czerwca 2012
ksiądz z Krempach jest najlepszy, do kogo ja teraz pójde do spowiedzi?
sylwia14:46, 6 czerwca 2012
ks. Józef Hajnos był proboszczem z powołania, wiele przyczynił się do naszej parafii i to dzięki niemu mamy to czego do tej pory nie mieliśmy. Wielki szacunek dla tego człowieka a teraz dużo odpoczynku :)
parafian14:46, 6 czerwca 2012
szkoda,ze z Pyzówki zabierają tak fajnego proboszcza.
waks13:46, 6 czerwca 2012
w Dębnie i Harklowej mają ciekawych proboszczów, gratuluje mieszkańcom cierpliwości
ja1213:42, 6 czerwca 2012
Szkoda że w parafii Harklowa nie mozna zmienić roboszcza :(W Harklowej Dziubek będzie proboszczem do śmierci bo to kolega Dziwisza a ks. Nęcek kilka razy w miesiącu ma mszę u nas - oczywiście nie za darmo :(
białcon13:28, 6 czerwca 2012
ja proponuje jeszcze w Bialce Tatrzańskiej zmienić bo już normalnie mamy dość tych żdzierstw i braku umiaru w braniu kasy
Snajper13:17, 6 czerwca 2012
Mam nadzieję,że i Wróblek ze Sieniawy odfrunie
kloc13:15, 6 czerwca 2012
To jest polityka kościoła - proboszcz nie może się zżywać z wiernymi i pracować na ich rzecz [ jakieś czyny społeczne itp ] ma przynosić ZYSKI. Dla kścioła - i to jest jego podstawowe zadanie. A jak się prowadzi? To już kurii nie interesuje
mm12:55, 6 czerwca 2012
wielka szkoda, że ksiądz Jan odchodzi od nas, najlepszy kapłan jakiego znam....życzymy wszystkiego dobrego...:)
zawiedziony12:42, 6 czerwca 2012
a proboszcza z najnowszej nowotarskiej parafii nie zmienili ? ohh jaka szkoda ;(
****12:30, 6 czerwca 2012
Dokładnie ksiądz z Krempach to jeden z najlepszych kapłanów jakich znam,,,smutno będzie bez niego:(
Parafian12:27, 6 czerwca 2012
Szkoda że proboszcza w Klikuszowej nie zmienili, przydało by się
o co raban12:27, 6 czerwca 2012
Cytat ze strony internetowej Archidiecezji Krakowskiej "ks. Hajnos Józef - przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Niepokalanego Serca NMP w Spytkowicach k. Chabówki, zamieszkanie w tejże parafii".Ponadto szanowna spytkowianko,wiek emerytalny księży w naszej archidiecezji wynosi 70 lat.Jak zapewne się orientujesz ks.Hajnosowi do 70-tki brakuje jeszcze ładnych parę lat.
Mniej agresji ,wiecej usmiechu,a redakcji podhale 24 należą sie przeprosimy.
Mieszczuch12:11, 6 czerwca 2012
do spytkowianka
Oficjalna wersja Kurii Krakowskiej:22.ks. Hajnos Józef - przyjęcie rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Niepokalanego Serca NMP w Spytkowicach k. Chabówki, zamieszkanie w tejże parafii
dekanat niedzicki12:10, 6 czerwca 2012
a w Maniowach jakie niby zmiany?
zaniepokojony12:07, 6 czerwca 2012
a kiedy będzie zmiana w Dębnie ?
agula12:01, 6 czerwca 2012
Oj zeby tak przeniesi proboszcza z Nowego Targu, z nowej parafii gdzie pieprz rosnie, a dali kogos, kto bedzie kochal swoje owieczki!!!!byloby fajnie!!!
znam temat12:00, 6 czerwca 2012
sprostowanie do Spytkowianki.Ks.Józef nie osiągnął jeszcze wieku emerytalnego,a zwłaszcza kilka lat temu.Piszesz bzdury spytykowianko!Obwiniać należy postawę spytkowian,ze zrezygnował!!!!!!
animek11:52, 6 czerwca 2012
Szkoda, że w Klikuszowej nie zaszły takie zmiany ... :)
spytkowianka11:17, 6 czerwca 2012
Małe sprostowanie!!! Ks. Józef Hajnos proboszcz ze Spytkowic nie zrezygnowal.... już kilka lat temu osiągnął wiek emerytalny i to jest powód! a redakcja podhale24.pl juz nie pierwszy raz glupoty pisze!!!
mniejsza11:08, 6 czerwca 2012
Zazdroszczę parafianom w Krempachach... To naprawdę Dobry Pasterz!
sss10:52, 6 czerwca 2012
szkoda, ze w Krempachach tez musialy takie zmiany byc....:(
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij