Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 74%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 67%
niewielkie zachmurzenie
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
19°
Wiatr: 19.5 km/h Wilgotność: 78%
przewaga chmur
14°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
17°
Wiatr: 6 km/h Wilgotność: 77%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
26.06.2012, 18:28 | czytano: 1843

Bez niespodzianki. Burmistrz Rabki-Zdroju z absolutorium

Fot. Piotr Kuczaj

Ewa Przybyło jest kolejnym samorządowcem, który dostał od radnych absolutorium, czyli pochwałę za rzetelne wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Tego zaszczytu może nie dostąpić burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, którego mocno musztrują radni, a w czwartek decyzję o absolutorium dla burmistrza Marka Fryźlewicz podejmą nowotarscy rajcowie.

Formalnie Ewie Przybyło trudno cokolwiek zarzucić, jeśli chodzi o wykonanie budżetu. Burmistrz dostała pozytywną opinię Komisji Rewizyjnej i Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dochody gminy zrealizowała w 99 %, wydatki w 96 %, w tym majątkowe w 95 %. Oczywiście stało się to także dzięki radnym, którzy zawsze zgadzali się na jej poprawki do budżetu, za co też im dziś wielokrotnie dziękowała. Rabka-Zdrój na inwestycje wydawała w zeszłym roku 31 % budżetu, co również jest wynikiem zasługującym na uznanie.

W zasadzie żaden z radnych nie kwestionował wykonania budżetu. Jedynie radna Elżbieta Szarawara zagłosowała przeciw absolutorium. Miała zastrzeżenia m.in. do wydatków na rewitalizację parku, które miały być dużo mniejsze niż wcześniej planowano. Jeden radny wstrzymał się od głosu - poza tą dwójką wszyscy ponieśli ręce "za".

r/
najnowsze informacje
komentarze
AAA18:10, 29 czerwca 2012
Wydaje mi się że wszelkie komentarze w artykułach na temat rabczańskiego magistratu pisze jedna osoba. Namiętnie i z pasją... bo jawnie i szczerze nie cierpi pani burmistrz... Cokolwiek napiszą o pani Ewie natychmiast ta osoba leje swój jad na stronach Podhale24, niejednokrotnie udowadniając że nawet nie ma pojęcia o co dokładnie chodzi w artykule... Byle obrazić i wyszydzić...
Powiem szczerze że robi się to już nudne
brawo09:49, 29 czerwca 2012
Brawo Szarawara!!!
rabczanin22:10, 26 czerwca 2012
Ewa dla mnie to wstyd po ostatnim wyroku dla ciebie
rada20:10, 26 czerwca 2012
A ile kopnięć pod stołem otrzymała Pani Przewodnicząca Rady w Rabce żeby tak poprowadzić głosowanie ?
Skandal. Już dawno powinna abdykować, że nie powiem siedzieć.
To zakopiańczyk jest o stokroć doskonalszy.
ewa20:05, 26 czerwca 2012
to zadna pochwala tylko mus ustawowy!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij