Sobota, 26 maj 2018, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Zakopane i okolice
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
płatki mgły
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
płatki mgły
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 95%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
22.07.2012, 15:54 | czytano: 5129

Miss Pienin na 50-lecie uzyskania praw miejskich (relacja)

Fot. Michał Adamowski

Dokładnie 18 lipca 1962 roku Szczawnica stała się miastem. Kolejna odsłona obchodów 50-lecia uzyskania praw miejskich przez pieniński gród miała charakter radosnego świętowania. Na scenie pod Palenicą odbywały się I wybory Miss Pienin.

Zanim jednak doszło do prezentacji kandydatek do tego zaszczytnego tytułu, burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda wręczył pamiątkowe tytuły urodzonym tuż po nadaniu praw miejskich pierwszym „mieszczanom” - urodzonej 22 lipca Magdalenie Czai i 19 lipca Józefowi Tokarczykowi. Zostały także otwarte dwie wystawy fotograficzne - Michała Adamowskiego w Małej Galerii Eglander Caffe, prezentującej szczawnickie fotosy oraz plenerowej, na nadgrajcarkowej promenadzie pokazującej jak Szczawnica wyglądała 50. lat temu i dziś, w obiektywie szczawnickich fotografów. Była także okazja do uroczystego wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu fotograficznego „Szczawnica - miasto z klimatem” (o wynikach informowaliśmy wcześniej).

I wybory Miss Pienin przekonały nawet niebiosa, by wstrzymały opady zapowiadanego deszczu. I tak się stało. Na licznie zebraną widownię i przechadzające się na wybiegu dziesięć kandydatek nie spadła ani kropla! Dziewczęta zaprezentowały się w czterech wejściach i różnych układach choreograficznych, ubrane w stroje inspirowanych folklorem, koktajlowe, wieczorowe, autorstwa Marty Polaczyk oraz w strojach kąpielowych, ubrane przez sklep p. Teresy Bogusz ze Szczawnicy i w biżuterii szczawnickiego jubilera. Musiały także odpowiedzieć na dwa pytania ze znajomości regionu pienińskiego, z czego, trzeba przyznać, wywiązały się znakomicie! Czas oczekiwania na kolejne pojawienie się kandydatek umilały publiczności folklorystyczne melodie Muzyki Białopotocanie, występy rewiowo - musicalowe śląskiego Teatru Muzycznego IWIA, pokaz breakdance w wykonaniu grupy Butterfly Crew z Krynicy i piosenki śpiewane przez Milenę Walosik, wokalistkę z Krościenka nad Dunajcem. W międzyczasie hostessy zebrały także głosy przybyłych pod kolejką osób, oddane na Miss Publiczności.

Jury w składzie: przewodnicząca Ewa Kuklińska (tancerka, choreograf, piosenkarka i aktorka), Aneta Polaczyk (modelka), burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda i przewodniczący Euroregionu Tatry Bogusław Waksmundzki, do ścisłego finału wybrało pięć kandydatek: występującą z nr 1 Natalię Hebdę, z nr 3 – Małgorzatę Tomasik, z nr 5 - Angelikę Szarek, z nr 7 – Karolinę Waksmundzką i z nr 8 – Kingę Wojtas. Po obejrzeniu ostatniego układu choreograficznego i wejścia w strojach wieczorowych ogłosiło swój werdykt: II Wicemiss Pienin, a jednocześnie głosami internautów – Miss Internetu została 18-letnia Natalia Hebda z Tylmanowej; I Wicemiss Pienin została 20.letnia Kinga Wojtas z Zabrzeży, a pierwszą w historii Miss Pienin 2012, wybraną także na Miss Publiczności – 21-letnia Małgorzata Tomasik z Pieniążkowic.

Koronacji najpiękniejszej mieszkanki Pienin dokonała Ewa Kuklińska. Małgorzata Tomasik otrzymała w nagrodę tygodniowy pobyt dla dwóch osób w 4. gwiazdkowym hotelu w mieście Harkany na Węgrzech, biżuterię, strój plażowy oraz duży zestaw kosmetyków firmy AVON, która także nagrodziła kosmetykami każdą ze startujących kandydatek. I i II Wicemiss Pienin otrzymały ponadto w nagrodę odzież, stroje kąpielowe, wejściówki na baseny oraz zabiegi pielęgnacyjne ufundowane przez sponsorów imprezy, którymi byli: Miasto i Gmina Szczawnica, miasto uzdrowiskowe Harkany na Węgrzech, Therma hotel Harkany, Solar Spa Szczawnica, Kosmetyki AVON - oddział Nowy Targ, Wiejski Ośrodek Kultur w Tylmanowej, Centrum Podologiczne Medica Per Pedes p. Anety Kowalczyk w Nowym Targu, Sklep Emilio p. Emil Mogilski, Sklep Odzieżowy Palenica p. Joanna Oleksy, Sklep z bielizną p. Teresy Bogusz, Sklep Jubilerski ul. Główna 10 w Szczawnicy, Szewczyk Travel, Restauracja „Pod Kolejką”. Dodatkowo Związek Podhalan ufundował swoją nagrodę finansową, którą przyznał Małgorzacie Cebuli z Zabrzeży.

Organizatorami imprezy byli Miasto i Gmina Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Marta Polaczyk, a poprowadził ją dyrektor MOK Piotr Gąsienica. Uwieńczeniem I wyborów Miss Pienin 2012 stał się pokaz mody Marty Polaczyk z jej najnowszej kolekcji, noszącej nazwę „Sen”.

Patronat medialny nad wyborami Miss Pienin sprawował portal Podhale24.

Alina Lelito / zdjęcia: Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Aneta13:13, 14 sierpnia 2012
Wszystko fajnie, ale tymi ubraniami to je skrzywdzili. Te z elementami folkloru są jeszcze w porządku, chociaż też bez szału.
Całą reszta niestety ani modna ani fajna, wygląda trochę jak taka moda bazarowa, w sam raz na wesele w remizie, ale nie na wybieg
xddd08:57, 26 lipca 2012
a karolina była taka pewna siebie -:-
tak13:57, 25 lipca 2012
i tu widac klase
ulala19:30, 24 lipca 2012
Sliczne dziewczynki :)
zzzzzzzzzzzzz22:32, 23 lipca 2012
Gratulacje Gosiu:))))))))))))
Jesteś jedną z najładniejszych tam dziewczyn:)))))))))
Buziaki
koleś16:53, 23 lipca 2012
Pewnie bezrobotna odezwała się o pieniądzach mieszkańców - jakbyś była to byś słyszała o kimś takim jak sponsor, ale jak się nie było a się mądrzy to inna sprawa.
opozycjonixta12:54, 23 lipca 2012
ZENADA!!! Czy jeszcze głupiego wymyśli włodarz Niezgoda i wyda na to pieniądze mieszkanców??!!!!
xol08:47, 23 lipca 2012
Widzisz.. Jest teraz Miss Pienin!
:)
jej01:38, 23 lipca 2012
śliczne dziewczynki, nie to co w n.tagu na wyborach
MaleeeeeeeeeeeeeOooOoO01:07, 23 lipca 2012
No i to rozumiem Miss Pienin zostala bardzo ladna atrakcyjna dziewczyna ! ;D jurrrrrrrrrrrrrry sie zna ! ;)
Katrina zett01:05, 23 lipca 2012
e - bardzo zabawne , gdzie tam orawa a Pieniazkowice Hahaha z geografii pewnie bylo 1 co ? ;D
e22:58, 22 lipca 2012
Miss Pienin. A gdzie są Pieniążkowice - chyba bliżej Orawy niz Pienin ?
tapeciarz22:45, 22 lipca 2012
sztuczne lale, nieraz spotykam na ulicy ładniejsze
cichy wielbiciel22:42, 22 lipca 2012
Gosia ładna jest.
SRRRuu22:25, 22 lipca 2012
Gratulacje dla miss :D Piekna jest
jot20:31, 22 lipca 2012
cudowne dziewczyny, świetne widowisko, wszystko super !
xxx17:39, 22 lipca 2012
Gosia
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij