Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Nowy Targ i okolice
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 51
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
22°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
19.02.2013, 09:48 | czytano: 2471

Szczawnicy nie dotknie wykluczenie cyfrowe

Szczawnica nie musi już obawiać się wykluczenia cyfrowego, które groziło mieszkańcom uzdrowiska w związku z planowanym zastąpieniem telewizji analogowej - cyfrową.

"Do tej pory telewizja analogowa docierała do 99,4% powierzchni naszego kraju. W chwili obecnej Telewizja Polska zamówiła wysyłanie swojego sygnału jedynie na 95% terenu Polski. Zwiększenie do 98% nastąpić ma dopiero w roku 2014. Nie zmienia to jednak faktu iż na najbliższy rok, 5% kraju nie będzie odbierało telewizji cyfrowej. Co więcej, w tych 5% mieszczą się również tereny wielu gmin Powiatu Nowotarskiego, gdyż decydenci, nie wzięli pod uwagę górzystego charakteru naszego powiatu, nie wykupując usług kilku dotychczasowych przekaźników telewizyjnych, zapewniających sygnał na całym terenie Powiatu" - alarmowali radni powiatu nowotarskiego w rezolucji podjętej na przełomie stycznia i lutego.

Nadeszły dobre wieści. Po interwencjach podhalańskich samorządowców i parlamentarzystów, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Małgorzata Olszewska poinformowała: "Zgodnie z informacjami otrzymanymi z Telewizji Polskiej S.A, TVP S.A przygotowała koncepcję zwiększenia zasięgu MUX-3 ponad wymóg określony w ustawie tak, aby dostępność programu TVP1 oraz TVP2 w jakości cyfrowej była nie mniejsza niż obecnie w wersji analogowej. Ponadto, planowane jest m.in. zastąpienie analogowego przemiennika Szczawnica/góra Jarmuta, cyfrowym nadajnikiem DWB-T „gap-filler” o zasięgu porównywalnym z obecnym nadajnikiem analogowym. Uruchomienie dodatkowej emisji na górze Jarmuta mogłoby nastąpić w dniu wyłączenia naziemnej telewizji analogowej dla obszaru wykorzystania częstotliwości Szczawnica, czyli w dniu 22 kwietnia 2013r".

- Jako miejscowość uzdrowiskowa a zwłaszcza turystyczna, nie mogliśmy sobie pozwolić na traktowanie nas po macoszemu i obniżanie standardu życia mieszkańców i gości poprzez brak naziemnej telewizji. Szybka reakcja w tej sprawie sprawiła jednak że sygnał cyfrowy po 22 kwietnia br. będzie docierał do wszystkich domów Miasta i Gminy Szczawnica, za co dziękuję szczególnie radnym miejskim, powiatowym oraz Posłom Edwardowi Siarce i Andrzejowi Romankowi - mówi burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda .

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
mieszkaniec krommscienka12:05, 20 lutego 2013
ale za telewizje karzą płacić
ddoo18:01, 19 lutego 2013
W MUX 3 zostały umieszczone następujące programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia.

takox, Szczawnica ma nad sobą nadajnik, ale cały sygnał emituje w kierunku Nowego Sącza. Na Krośnicy jest możliwy odbiór z Przechyby, w niektórych miejscach na 10-cio centymetrowym drucie. Podobnie jak w okolicy przystanku na Czorsztynie.
san17:18, 19 lutego 2013
A co z Grandeusem i Cisówką???
takox14:44, 19 lutego 2013
Szczawnica jeszcze jest o tyle w dobrej sytuacji, że ma nad sobą przekaźnik na Przehybie. A co z pobliskimi miejscowościami? Grywałd, Krośnica, Sromowce? Tak samo to miejscowości turystyczne. Jeszcze jakby przekaźnik w Niedzicy nadawał cyfrowy sygnał, to byłoby dobrze, ale jak nie będzie to w Sromowcach zostanie czarna dziura i będzie obierał tylko słowacki sygnał.
upss13:53, 19 lutego 2013
Czyli nowe a jakby stare. Nadal tylko jedynka i dwójka ale na platformie cyfrowej. I gdzie tu sprawiedliwość !?. Abonament do płacenia tak jak reszta kraju a do wyboru aż 2 programy.
a czasu coraz mniej.....11:53, 19 lutego 2013
Jak zwykle ciemnemu ludowi wciska się jakieś kity!! Tylko głupek pomyśli że "zasięg porównywalny z obecnym" to taki sam jak był, będzie albo nie będzie, przecież nikt nic nie obiecał tak naprawdę, natomiast stwierdzenie "mogłoby nastąpić w dniu" wyraźnie sugeruje że nie nie nastąpi więc oglądajcie ludziska TV póki jeszcze możecie........
ddoo11:10, 19 lutego 2013
Informacja forum z 15 grudnia 2012
Kanał34 Mux-3 TSR Szczawnica Góra Jarmuta 30dBW(1KW) polaryzacjaH charakterystykaD
berecik z antenką11:08, 19 lutego 2013
Przy całych tych zachwytach kasjera nad spektakularnym sukcesem nie zapomnijmy że w XXI wieku nadal w Szczawnicy obejrzymy ledwo co programy TVP, gdzie cała Polska będzie miała kilkadziesiąt kanałów w cyfrowej jakości.Ale dobre i co. Dziękujemy Ci essi dżonson!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij