Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
13.03.2013, 11:25 | czytano: 4211

Lodowisko w Czarnym Dunajcu - przygotowania do II etapu budowy

Fot. Archiwum UG w Czarnym Dunajcu

Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu ogłosił przetarg na wykonanie drugiego etapu budowy lodowiska stałego, które powstaje na terenie Szkole Podstawowej i Gimnazjum przy ulicy Jana Pawła II.

Aktualnie trwa jeszcze pierwszy etap budowy w ramach którego wykonywana jest m.in. przebudowa istniejącej infrastruktury, powstają fundamenty pod budynek szatniowo- kasowy oraz trybuny. Koszt tych robót to ponad 850 tys. zł. Ten etap prac ma zakończyć w czerwcu. Potem ruszą kolejne prace.

Drugi etap budowy lodowiska obejmuje m.in. powstanie zaplecza, płyty lodowiska, oświetlenia i całej instalacji mrożeniowej. W tym roku gmina zamierza wydać na roboty 900 tys. zł. - Trwa już procedura przetargowa na kolejne etapy, realizowane przez najbliższe dwa lata. Tak więc jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie już zimą 2014/2015 rozpocznie się użytkowanie lodowiska przez dzieci, młodzież oraz mieszkańców i gości - informuje Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu. Na zdjęciu początki robót.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Do emerytowany sportowiec17:26, 18 marca 2013
A za co utrzymasz NIEWYMIAROWE LODOWISKO w małej miejscowości? rozegrasz chociaż jeden turniej aby przyciągnąć drużyny na takie lodowisko? NIE! Nawet treningu nie zrobisz konkretnego! Chcieli lodowisko mogli zrobić takie jak na rynku w Nowym Targu! Następna inwestycję proponuje zrobić tor żużlowy! (może być nie wymiarowy!)
emerytowany sportowiec15:33, 17 marca 2013
Szkoda ze gminy okloliczne lub gminy z ludzmi bizbenus lub sami biznesmeni nie wpadli jeszcze na pomysl aby stwozyc wspolnie osrodka szkoleniowego sportow zimowych . Wybudowac lodowisko z trybunami na 2 tys. zapleczem itd. Gdzies w poblizu ( kilku /nastu) kilometrow najzwyklejsza( tania) hale do jazdy szybkiej a wewnatrz okregu do short tack . W oklolicy boisko pilkarskie , jakas przyzwoilta narciarska trase biegowa Sala gimnastyczna , silownia , sauny itd,. Majac takie atuty zaraz powstalby jakis motel /hotel restauracja itd. To wszystko z umyslem polaczyc i powstalby wspanialy osrodek sportow zimowych . Jest przeciez duzo miejsca na parkingi , dojazd i reszte infrastruktury.Gminy dyspomuja przeciez gruntami . Mozna by sie postarac o dofinansowanie i sponsorow . Mozna by bylo byc monopolista w tej "sportowej" dziedzinie w calej Polsce. Sciagnac do siebie caly hokej z Polski , cala jazde szybka , shorttrak, narty biegowe itd . Tak amatorow jak i "zawodowcow"
takie osrodki nie dzialaja tylko w zimie ale moze przede wszystkim w lecie wiec i pracy by bylo wiecej dla lokalnych ludzi . Jedna gmina moze niedac rady ale wpsolnie????
Nowy Targ tego nie jest w stanie zrobic z wielu powodow. M. in: z powodu braku terenu
Ale to chyba zbyt skomplikowane ???? za duzo pracy? Za duze koszta?
Za malo wyobrazni.................
lechu2415:10, 17 marca 2013
Nic nie robisz jest zle. Robisz cos -jest zle!!
Tak w kolo Macieju................
Ludzi nieda sie uszczesliwic
Nowotarżanin11:32, 15 marca 2013
Ja chyba nie rozumiem o czym tutaj piszecie? Przecież żadne boisko na Orlikach nie jest wymiarowe, a nie słyszałem żeby ktokolwiek podważał sens ich budowy. Ten program tzw. "białych orlików" jeszcze się dobrze nie rozwinął, a Wasz Wójt już załatwił pieniądze na realizację. Mógłby chłopina nic nie robić i tak by był chwalony. Ale on chce Was wyciągnąć z zaścianka, stworzyć w stolicy gminy bazę na miarę XX wieku. Przy takiej bazie letnio-zimowej z hotelem w szkole spokojnie może zarobić na utrzymanie szkół i jeszcze jaka promocja dla takiego ośrodka sportu. Ale lepiej narzekać. Tylko ślepy nie widzi, jak ten samorząd dużo zrobił za kadencji tych władz: sale (m.in. sala w Cichym), szkoły ośrodki). Patrzę na to z perspektywy Nowego Targu, bo gdyby ktoś w N.T. pomyślał o "białym orliku", to byłby wychwalany pod niebiosa. Pozdrawiam "myślących z wyobrażnią" tzw. wizjonerów.
Zabaczycie, jak za parę lat to lodowisko od września do marca będzie żyło: szkoły, ślizgawki, hokeiści-amatorzy z N.T., Czarnego Dunajca, Jabłonki i inne nie będą się prosić o taflę w N.T. o godz. 22.00, ale chętnie wynajmą w godz. wcześniejszych. I to jest właśnie wizjonierstwo tych mądrych ludzi z Czarnego Dunajca, a nie tylko dolary i alkohol.
Wyrocznia15:57, 14 marca 2013
Jeśli to prawda, że tafla ma być niewymiarowa do rozgrywania meczy hokejowych, to znaczy, że w Czarnym Dunajcu idiotów nie brakuje. To by była chyba najdroższa ślizgawka na świecie.
dunajcanin15:27, 14 marca 2013
brawo dla crissstof popieram ten pomysl
ar12:01, 14 marca 2013
brawo za myślenie dla Piłkarza z Czarnego Dunajca !!
brawo dla znajomypedagoga !!
macie rację ...niestety.
crissstof11:45, 14 marca 2013
Proponuje by z emerytury Klimowskiego pozniej to lodowisko było utrzymywane, i reszty madrali z rady gminy, ktorzy za tym glosowali. Zero wyobrazni o kosztach i ile to jest 4 mln zl. Zrobiliscie chociaz analize kosztow utrzymania tej inwestycji??? Bedzie jak przy kiblach ??? kokosy zapewne...
znajomypedagoga11:40, 14 marca 2013
Kolejny bezsensowny wydatek gminy. bez jakiegokolwiek patrzenia w przyszłość. Niech martwią się następcy. Zobaczycie za kilka lat kiedy trzeba będzie dokładać duże pieniądze do utrzymania lodowiska. To lodowisko jest niewymiarowe do jakichkolwiek rozgrywek ligowych. i niech nikt głupot nie opowiada , że zbuduje w Czarnym Dunajcu szkółkę hokejową. Lodowisko się buduje, córka kierownika Referatu Budownictwa projektuje kolejne inwestycje w gminie Czarny Dunajec i wszystko gra, kasa się kręci , ale wszystko jest do czasu.Panie Babicz, Pannie Sołtysie Klimowski trochę wyobraźni . Ale widocznie tej wyobraźni nie potrzeba jak wydaje się publiczne pieniądze. Jak Wójt mówi , że Orliki nie są potrzebna tylko lodowisko , to normalnemu człowiekowi ręce opadają. Zróbcie najpierw trasy narciarskie do biegania , a nie wydajcie bezsensownie pieniędzy. Władzo gminna opamiętaj się !!!!!
Piłkarz z Czarnego Dunajca11:36, 14 marca 2013
Może troche faktów i pytań:

- Budowa lodowiska ma kosztować 4 miliony złotych
- Lodowisko bedzie miec wymiary 20 X 40 metrów,czyli o żadnym meczu hokejowym nie może byc mowy!!!
- Po co wiec budowac trybuny na kilkaset osób ? !!!
- Dlaczego buduje sie tak duże zaplecze ( 20 X 20 metrów ) skoro w gimanzjum i podstawowce mozna wygospodarowac pomieszczenia!!!
- Dlaczego nie skorzystano z mozliwosci budowy bialego orlika na obecnym trawiastym, 150 tyś zł wkład gminy,
150 tyś dotacja z budżetu państwa ??? W jesieni rozkladamy, na wiosne zwijamy...Patrz Biały Orlik w Suchej Beskidzkiej
- Dlaczego przebudowuje sie droge obok gimanzjum??? ( koszt 200 000 zł !!! )
- Dlaczego obiekt zaprojektowała córka kierownika referatu budownictwa ???
- Dlaczego na projekt nie bylo przetargu???
- Dlaczego tylko jedna firma projektowa wiedziała o projektowaniu???
- Dlaczego podzielono prace projektowe na 2 etapy??? ( 70 tyś parter + 50 tyś dach )- przecież to jeden budynek!!!
- Dlaczego tak potężne koszty projektowania???
- Czy dzielenie kosztów projektowania,by ominąć ustawe o zamówieniach publicznych nie jest czasem przestępstwem???
- Dlaczego mamy płacić za oświetlenie na orliku gdy gramy w Czarnym Dunajcu??? ( koszt ok 200 zł miesięcznie )
- Dlaczego skoro Gmina Czarny Dunajec jest tak bogata i buduje lodowsko, pobiera opłaty za sale gimnastyczne i orliki od swoich mieszkanców?!!!
- Czy prawdziwe sa plotki, ze obiekt zaraz po wybodowaniu zostanie wydzierzawiony pewnej osobie???
- Dlaczego Radni pozwalają na taka niegospodarność i brak myslenia osób zarządzjących Gmina?!!!
- Jakie beda koszty utrzymania obiektu??? Jesli utrzymanie toalety w rynku kosztuje 45 tys!!! ( zrodlo tygodnik podh )
- Czy tak ciezko bylo sprowadzic firme jak to zrobił Nowy Targ na rynku...Pare złotych kosztów, wszystko fajnie śmiga i hula, aż miło pojezdzić. Widocznie Gmina w Czarnym Dunajcu zatraciła już całkiem rozsądek i myslenie.

Pozdrawiam myślacych
straganiarz10:35, 14 marca 2013
A kto będzie zbierał haracz?
Dunajcon!18:10, 13 marca 2013
Jak lodowisko będzie dostępne tak jak orlik to ... szkoda gadać. Może zastanowicie się na udostępnieniem orlika na dłużej niż do 20.00 w lecie! KATASTROFA w N.T. orliki są otwarte non stop!!!!!! a nie zamykane na cztery spusty! zamontujcie też może automat na drobne żeby lampy włączyć a nie prosić się łaskawie o włączenie! MASAKRA
Igorrr14:23, 13 marca 2013
Będzie kryte czy otwarte? Wie ktoś?
Czerkawski14:11, 13 marca 2013
ha... BlackRivers Czarny Dunajec... świetna propozycja na nazwę... dzięki NHL :)
...13:34, 13 marca 2013
Pani wójt wie jakie mają być wymiary tafli lodowej? Przypominam 60 x 30 a nie to co w Dunajcu robią.
Nowotarżanin13:24, 13 marca 2013
A w NT władze miasta usilnie starają się by największa hala sportowa Podhala popadała w totalną ruinę. Brawo dla Czarnego Dunajca.
NHL12:30, 13 marca 2013
BlackRivers Czarny Dunajec
?12:18, 13 marca 2013
a NT będzie miał nikomu niepotrzebne boisko za miliony? ( co w nim tyle będzie kosztować?)
brawo11:46, 13 marca 2013
Brawo ! Brawo i jeszcze raz brawo! trzymam kciuki za inwestycje, będę dojeżdzał z Nowego Targu na to lodowisko!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij