aktualności

"Goszczyński" zaprasza na obchody Święta 3 Maja

29.04.2013 20:51 / czytano: 2288 / powrót

NOWY TARG. I Liceum Ogólnokształcące zaprasza na obchody Święta 3 Maja, które odbędą się we wtorek 30 kwietnia w szkole. - Udało nam się przygotować uroczystość o niebanalnej - naszym zdaniem - formule, odzwierciedlającej hasło: "Każde pokolenie ma swój własny patriotyzm" - zapowiada dyrekcja szkoły.

Obchody będą się składały z 3 części.

Część pierwsza pod tytułem „z Polski do Polski” będzie spotkaniem uczniów z p. Elwirą Sobczak, która opowie o losach polskiej rodziny, która przeszła przez morze czerwone totalitaryzmu radzieckiego do swojej Ojczyzny - Polski. Część druga będzie miała charakter sesji naukowej na temat warunków życia i pracy Polaków w Związku Radzieckim. Przewidziane są referaty odnoszące się do polityki, geografii, historii i literatury. Obie części ukazują postawy patriotyczne ludzi żyjących w zniewoleniu.

Część trzecia poświęcona będzie uczuciom patriotycznym ludzi wolnych, w dodatku ludzi bardzo młodych. Młodzież naszej szkoły przygotowała krótki koncert promujący „nasz patriotyzm malutki”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uczniowie przygotowują go sami. Zatem to co wszyscy zobaczymy i usłyszymy we wtorek, będzie rzeczywiście ich interpretacją słowa patriotyzm.

Program:

8.50 - spotkanie z Elwirą Sobczak
10.00 - sesja naukowa
12.00 - koncert

s/

zobacz także

komentarze

21:09, 1 maja 2013Krążek
Były uczniu! Ja jestem teraźniejszy i cieszę się że chodzę do Goszcza. Mam super znajomych i na atmosferę wcale nie narzekam. Nauczyciele każą się uczyć, ale od tego są, nie? Co do dyrekcji - widziałem jak śpiewa z nami Białą Armię! Szacun :)

00:49, 1 maja 2013Stojek
Profesor w "Goszczu" to tytuł zwyczajowy - tak w gwoli ścisłości. To już tradycja więc naprawdę nie rozumiem czego tu się czepiać. Znasz jakąś szkołę, w której wykładają profesorowie lub doktorowie? Ludzie już naprawdę nie mają się do czego przyczepić. Boli Cię człowieku, że ludzie chwalą szkołę? Jako były uczeń powinieneś się cieszyć z tego powodu. Ale nieee, po co. Przecież fani Goszcza zaburzają Twój utarty obraz o tym jak ta szkoła jest fatalna i jak to wszyscy na nią narzekają. Nawet przy takiej okazji, gdy widać, że w szkole dzieją się ciekawe rzeczy, trzeba siać nienawiść i ferment. Żenada.

21:16, 30 kwietnia 2013były uczeń
Ale się fanboje Goszcza odezwały, jaka to dyrekcja wspaniała, "profesorowie" czytaj nauczyciele z mgr. Goszcz to szkoła stresogenna, część grona nauczycielskiego i dyrekcja robi straszne parcie zamiast pomóc uczniom. Mało kto tak naprawdę chwali Goszcza. Wystarczy postać głowy tej szkoły która potrafiła zwyzywać uczennice za nic. Od tak dla sportu podtrzymując standardy nauczania z początku XX wieku.

19:28, 30 kwietnia 2013uczen
do ~bbb : nasza dyrekcja jest świetna ,więc jej nie spamuj;
dzisiejsze obchody wypadły naprawdę dobrze: spotkanie z bohaterką książki p.Ludmiły Figiel było bardzo fascynujące, referaty uczniów na wysokim poziomie, a koncertu nie da się opisać, super atmosfera, fantastyczni ludzie;
ps: pozdrowienia dla 1d

19:10, 30 kwietnia 2013sisi
Co ma ZSRR do 3 maja. Bliżej jest Watykan, a sprawa Polski w Konstytucji z 3 maja(poczet zdrajców narodu polskiego). Pamiętamy i niestety nie zapomnimy.

14:34, 30 kwietnia 2013uczennica
Koncert był genialny, atmosfera świetna, mam nadzieję, że za rok powtórka!

09:05, 30 kwietnia 2013czytelnik
Do absolwentki
/.../
Komentarz nie na temat. Moderator.

23:50, 29 kwietnia 2013absolwentka
Jestem dumna,że skończyłam tą szkołę ,ale zawsze lepszą szkołą z wyższym poziomem było liceum Romera z Rabki.Kto nie zdał egzaminów do Romera szedł do Goszczyńskiego.Tak było dawniej nie wiem jak jest dzisiaj.Rabka miała najlepszych profesorów i najwięcej absolwentów dostawało się na studia.Było to najlepsze liceum na Podhalu .

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.

22:54, 29 kwietnia 2013A.
Superowa rzecz, a Goszcz to najlepsza szkoła, gdzie cenione są wartości takie jak patriotyzm i pamięć o przodkach. To ważne w świecie gdzie prawdziwych wartości niestety zaczyna brakować.
Jestem dumna ze swojej szkoły!

22:26, 29 kwietnia 2013Patriota
Do ~bbb-naucz sie czytac tekst ze zrozumieniem jak masz problemy...brawo goszcz!!!problemy to masz chyba ty...

21:58, 29 kwietnia 2013~bbb
Taka szkoła w Nowym Targu i miał problemy z organizacją 3 - maja? I o czym to świadczy! O dyrekcji!

21:39, 29 kwietnia 2013xyz nt
Goszczyński jest super........., nie ma takiej drugiej szkoły, świetni ludzie, świetni nauczyciele i świetna dyrekcja

21:20, 29 kwietnia 2013absolwentka
jestem dumna ze szkoły, do której chodzialam;)

dodaj komentarz

regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Współpraca
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij