Czwartek, 19 kwiecień 2018, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Jabłonka i okolice
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 16.9 km/h Wilgotność: 54%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 49%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 46%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 56%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 56%
niewielkie zachmurzenie
20°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 47%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
17.04.2008, 11:18 | czytano: 1417

Koniec marzeń o nartach na Gubałówce? Byrcynowie obawiają się wywłaszczeń

ZAKOPANE. Nie ma już szans na trasy narciarskie na Gubałówce. Rodzina Gąsieniców-Byrcynów chce wykreślenia wszelkich terenów narciarskich z tego obszaru - informuje "Tygodnik Podhalański".


Klementyna Gąsienica Byrcyn, przedstawicielka rodu, domaga się zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla Gubałówki. - Z wielkim niepokojem obserwuję poczynania władz Zakopanego w kierunku eliminacji ludności zamieszkałej na stoku Gubałówki z dziada pradziada, a sprzyjania kręgom biznesu narciarskiego. Konsekwencją uchwalenia w planie usług sportowych będzie wywłaszczenie na podstawie przeforsowanej niedawno poprawki do ustawy o gospodarce nieruchomościami - twierdzi.

Poprawka, o której mówi, daje możliwość wywłaszczenia gruntów na terenach pod inwestycje sportowe.

Dlatego Byrcynowie chcą zmian w planie - wprowadzenie możliwości zabudowania części działek, jako tzw. tereny budownictwa mieszkalno-usługowego-skansenu o nazwie "Ginące zawody". - Niestety, w projekcie planu działki na stokach Gubałówki, a także po drugiej stronie drogi, na szczycie, nie są budowlane. Właściciele nie mogą na nich nic stawiać, nie mogą nawet prowadzić działalności rolniczej czy ich rozbudowywać. Naszą odpowiedzią na te działania jest wniosek , aby wykreślić wszystkie trasy narciarskie z Gubałówki - mówi Klementyna Gąsienica Byrcyn.

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher przekonuje, że o wywłaszczeniach nie ma mowy. - Większość tamtejszych terenów od lat nie jest budowlana i tak musi pozostać. Dlatego nie godzę się z postulatami zabudowy tego pięknego obszaru. Cóż, jeśli mieszkańcy nie chcą tras narciarskich, przebiegających przez ich prywatne działki, nikt nie będzie ich do tego nakłaniał siłą - dodaje.

Więcej w "Tygodniku Podhalańskim"

ryb/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij