Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.12.2013, 12:44 | czytano: 2959

Szpital w Rabce-Zdroju z mniejszym kontraktem

Kontrakt rabczańskiego szpitala miejskiego na 2014 rok został obcięty o 15% - poinformowała prezes spółki zarządzającej lecznicą Małgorzata Skwarek. Jej zdaniem, czynione są zakusy, żeby zlikwidować placówkę. - Nie damy wam zginąć - deklaruje burmistrz Ewa Przybyło.

- Niestety, co roku jest gorzej. W tym roku zostały podpisane kontrakty na 2014 rok, niestety następne 15% niższe. Nie wiem jak to zrobimy, nie wiem jak się zepniemy, żeby wyjść choć tę złotówkę na plus, czego bym sobie i wam życzyła, ale najgorszy okres przed nami - powiedziała na spotkaniu opłatkowym z pracownikami i władzami miasta prezes szpitala Małgorzata Skwarek. - Wiemy też, że pseudo przyjaciele chcą zlikwidować Rabkę. To się słyszy, to się czuje. Wiem to i chciałam, żebyście i wy to wiedzieli - dodała.

Właścicielem szpitala jest miasto. - Samorząd was nie zostawi. Przetrwajmy ten rok 2014 - rok pełen niespodzianek, zmian. Może Pan Bóg zechce, żebyśmy przestali się martwić i pod koniec roku rozstrzygnie najważniejsze decyzje w naszym Państwie, może nastąpią zmiany w Narodowym Funduszu Zdrowia... Trzeba się o to modlić, że przyjdzie lepszy czas dla nas. Do tego czasu na pewno państwo nie zginiecie. Moja obecność tutaj jest zapewnieniem tego, że samorząd rabczański jest zawsze z wami. Nie po to przejmowaliśmy szpital, żeby go likwidować - powiedziała do pracowników burmistrz Ewa Przybyło, a załoga podziękowała jej za tą deklarację brawami.

r/
najnowsze informacje
komentarze
do ciosek12:37, 20 grudnia 2013
A kto ci broni dawać 30 tyś lekarzowi. Idż prywatnie i mu daj. Myślisz że nie weźnie? W 2005 miałam doczynienia z rabczańskim szpitalem i dobrego słowa o nim nie powiem.
halo.12:32, 20 grudnia 2013
Niwmożliwe. Alez potrzebny tem szpital! Bo do nowego Targu nie sposób dajechać? Śmierć w oczach,doprawdy. Nowy Targ obsługuje rejon Szczawnicy/40km/ Jaworek/45km/ Ochitnicy,Tylmanowej itd. A dojazd z Rabki tylko 20 km. Może wam się we łbach poprzewracało?
rabek06:50, 20 grudnia 2013
Janek Gołąb masz racje burmistrzka zaś sie lansuje do fleszów przed wyborami ale głupi co na nią głosowali jus odeszli w tym szpitalu niedługo sie przypomnimy na jesien
do ciostek18:25, 19 grudnia 2013
Jak lekarz zrobi błąd w sztuce lekarskiej to wtedy nie ma winnego,może im jeszcze miodu dać???
Dopiero co media szumiały jak to to Wrocławski szpital zaproponował kobiecie 1zł(jeden złoty)odszkodowania za śmierć dziecka z winy lekarza!!!
Tak,trzeba im dać po 100tys. i powiększyć prywatne folwarki w szpitalach!
do halo18:21, 19 grudnia 2013
Specjalistyczny tylko z nazwy bo znachorów i dziadostwa też tam nie brakuje,a że Tobie jest bliżej do Nowego Targu to wcale nie znaczy,że wszyscy tak mają...Zapytaj "budowniczych" tego deficytowego molocha ile chałup prywatnych przy okazji wybudowali.
A tak na marginesie,szpitale są potrzebne tylko po to,żeby utrzymać roboli przy życiu do 67-ego roku życia(o ile masz zdrowie),potem możesz strzelić w kopyta bo ZUS i NFZ i tak cię wykończą,żeby emerytury czy renty nie płacić,takie to proste!
do: halo17:23, 19 grudnia 2013
Szpital jest potrzebny, przekonałem się o tym na własnej skórze. Gdyby szpitala nie było to i mnie by nie było, wiesz jak silny jest krwotok z rozerwanej tętnicy udowej? 20 km w takich sytuacjach to za dużo, i dobrze że nie czekałem na karetkę tylko ojciec mnie odwiózł do Rabczańskiego szpitala.
ciostek16:16, 19 grudnia 2013
Jak dla mnie lekarze powinni zarabiać i po 30 tys. Prawdopodobnie nie ma bardziej stresującej pracy, zarazem wymagającej tak ogromnych umiejętności. A zawsze może przyjść byle ćwok i zwyzywać lekarza.
xxx14:53, 19 grudnia 2013
@nic nie wiem

lekarz na etacie ( o ile jeszcze się na niego załapie...) dostanie z 7 koła z dyżurów i z 3 podstawy. Niestety, lekarze w Polsce są traktowani jak ostatnie śmiecie bez szkoły.
halo14:44, 19 grudnia 2013
20 km dalej nowy szpital specjalistyczny. Po co komu rabczański? Dawno powinni zlikwidować. No ale stołki i stołeczki dyrektorów ,ordynatorów,itd, szlak by trafił.no to trzeba utrzymać za wszelką cenę! Przypomnieć komuś postawy doktorów w prywatyzowanym uzdrowisku? Budynki i sprzęt przejeli za grosze. A co zyskał pacjent? Nic.
Nic nie wiem i nie chce wiedziec.14:26, 19 grudnia 2013
Zastanawia mnie jakie pieniądze płaci się w tym szpitalu lekarzom, dyrektorom, i innym wyżej postawionym pracownikom? Wydaje mi się, ze podanie do wiadomości tych cyfr pomogłoby zrozumieć dlaczego szpital jest w takiej sytuacji finansowej... Ale cóż, jakie wykształcenie taka arytmetyka;D
kuracjusz14:00, 19 grudnia 2013
Jak się dokłada do nowotarskiej studni bez dna to komuś trzeba zabrać,żeby drugiemu dać...przyjdzie czas,ze drzewo przestanie szumieć a wtedy trzeba gałązki usunąć,żeby się sytuacja nie powtórzyła!!!
Ile kosztował pałac nowotarski,wie ktoś???
Janek Gołąb13:35, 19 grudnia 2013
"Jak trwoga to do ....". Na modły chodzimy do kościoła. Zarządzanie wymaga kompetencji i wyobraźni. Pewnie p. Burmistrz znowu wyłoży kolejne pieniądze na potworka zwanego szpitalem w Rabce nie zdając sobie sprawy, że to co robi to tylko ruch w kampanii wyborczej i trwonienie publicznych pieniędzy. Ale to nie dziwi, bo repertuar "księżycowych" pomysłów w Rabce jest duży.
*12:52, 19 grudnia 2013
Za mieszą szpital nowotarski jeden z największych w polsce po co trzymać maleńki rabczański.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij