Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Zakopane i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 44
Clouds
29°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 44
Clouds
28°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 44
Clouds
29°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 37
Clouds
28°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 44
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 44
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.12.2013, 14:10 | czytano: 4595

Dolina Chochołowska już uporządkowana. Na pozostałych szlakach trwa usuwanie skutków wichury

Silny wiatr spowodował między innymi spustoszenie w drzewostanie TPN. Jak informuje Straż Parku, wichura powaliła ok. 600 drzew. W środę Dolina Chochołowska została zamknięta dla turystów. Dziś strażnicy z pomocą ochotników uporządkowali drogę i Dolina Chochołowska znów jest bezpieczna.

W rejonie Morskiego Oka powalonych zostało ok. 200 drzew, droga do Morskiego Oka jest udrożniona, pozostałe szlaki nie. Na Zazadniej - pojedyncze drzewa zostały już uprzątnięte.

Na drodze do Murowańca trwa usuwanie kilkudziesięciu drzew, na szlakach w obwodzie Brzeziny wichura uszkodziła ok. 350 drzew, w tym najwięcej w rejonie Brylówka - Polana Olczyska, Polana Olczyska - Kopieniec.

W Kuźnicach halny powalił ok. 200 drzew, w tym ok 70 na szlaku do Braci Albertynów. Droga na Kalatówki jest już udrożniona.

W Dolinie Kościeliskiej trwa przecinanie szlaku do schroniska na Ornaku, szlak czasowo zamknięty. W Strążyskiej - ok. 45 drzew do Polany Strążyskiej i ok. 100 na Drodze pod Reglami.

Jak informuje Szymon Ziobrowski z TPN - we wszystkich obwodach działają lub będą działać zewnętrzne firmy w celu jak najszybszego udrożnienia szlaków. Wiele miejsc wymaga użycie specjalistycznego sprzętu. W trakcie wykonywania prac poszczególne szlaki mogą być przez nich czasowo zamykane.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij