Poniedziałek, 25 czerwiec 2018, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Zakopane i okolice
deszcz
16°
Wiatr: 13.7 km/h Wilgotność: 75%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 13.7 km/h Wilgotność: 75%
deszcz
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 86%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
13°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 37%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
31.01.2014, 10:49 | czytano: 1558

Pieniądze na kulturę rozdane

NOWY TARG. 73,5 tys. zł przeznaczyło miasto na tegoroczne wydarzenia z dziedziny i sztuki. Zarządzeniem burmistrza Marka Fryźlewicza pieniądze otrzymało 12 organizacji i stowarzyszeń.

4,5 ty. zł otrzymało Towarzystwo Kultury Aktywnej "Ferment" na warsztaty kultury żydowskiej oraz graffiti połączone z stworzeniem muralu Ireny Sendlerowej; 2,5 tys. zł Podhalańskie Stowarzyszenie Muzyczne Chór „Echo Gorczańskie” na koncert pt. "Wieczór Cecyliański" i 5 tys. zł na warsztaty muzyczne i trasę koncertową od Trydentu do Ambruzji; 2,5 tys. zł Miejski Nauczycielski Chór „Gorce” na koncert świateczno-noworoczny i 5 tys. zł na udział w Międzynarodowych VI
Wiosennych Spotkaniach Chórów i Orkiestr w Obornikach Wielkopolskich - koncerty w odwiedzanych miastach Polski i Niemiec; 3,5 tys. zł Związek Podhalan Oddział Nowy Targ na "Wigilię w mieście" i 7,5 tys. zł na "Sobótki Nowotarskie"; 5,3 tys. zł Polskie Towarzystwo Historyczne na cykl wykładów pod hasłem „Wieczorne spotkana w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycją w tle”; 2 tys. zł Sądeckie Towarzystwo Muzyczne na edukację dzieci i młodzieży w Społecznym Ognisku Muzycznym na terenie miasta Nowego Targu; 4 tys. zł Stowarzyszenie "Drogami Tischnera" na projekt pt. „W świecie ludzkiej nadziei”; 10 tys. zł 1. Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena na projekt „Jeszcze polska muzyka…” Koncert orkiestry Akademii Beethovenowskiej; 1,5 tys. zł Związek Podhalan oddział w Ludźmierzu na XXII Konkurs Poezji Religijnej im. ks. prof. J. Tischnera; 1,250 zł Stowarzyszenie Podhalańskie Amazonki na Koncert muzyczny – muzyka łączy
pokolenia; 10 tys. zł - Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu na projekt " Muzyczna wizytówka Nowego Targu"; 9 tys. zł Stowarzyszenie Muzyka Świata AKORD na WYDARZENIE PN. "Mozart kontra Sinatra – multimedialna podróż przez muzykę i sztukę XIX i XX wieku. Między muzyką klasyczną a rozrywkową: symbioza czy odwieczna walka o ideały muzyczne ? III edycja".

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Do kj 198308:40, 3 lutego 2014
Jeśli mural nie przetrwa zbyt długo, to już będzie problem tych co go zniszczą, a nie tych co go zrobili, bo Irena Sendlerowa to wybitna postać i wzór do naśladowania. Trzeba będzie być wyjątkowym ignorantem żeby go zniszczyć, będąc Polakiem!
kj 198316:07, 2 lutego 2014
Antysystemowcy dostają 4.5 tyś. od systemu na graffiti które pewnie zostaie zrobione przy pomocy szablonu, ręce opadają. Tak myśle że to "dzieło" sztuki alternatywnej przetrwa może 48 godzin.
Baba Jaga09:50, 1 lutego 2014
a zamiast na pomnik wykonać- no rozpocząć chociaż remont sali widowiskowej w MOK, bo to wstyd dla Miasta.
matka terego15:08, 31 stycznia 2014
Odór Narodowo-Radykalny nic nie chce organizowac? Przeciez oni tacy kulturalni. Bialo-czerwona tecze mogliby postawic nad Zakopianka przy wjezdzie do miasta
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij