Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 75%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 14 km/h Wilgotność: 60%
niewielkie zachmurzenie
21°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 61%
deszcz
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 73%
pogodnie
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 7 km/h Wilgotność: 56%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.02.2014, 11:00 | czytano: 8084

W środę otwarcie basenu w Nowym Targu

W środę (19 lutego) Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji otwiera krytą pływalnię przy Placu Evry. Choć nie wszystkie atrakcję będą udostępnione od razu, najważniejsza informacja jest taka, że od tego dnia, od godz. 8 rano można już korzystać z basenu.

Basen będzie czynny 7 dni w tygodniu w godz. od 8 rano do 22 wieczorem. Do niedzieli na pływalni obowiązywać będą promocyjne ceny - 5 zł za godzinę (bilet normalny), 2 zł - bilet ulgowy (dzieci do 15 lat).

Szczegóły mają być podane na stronie internetowej nowotarskiej pływalni www.basen.nowytarg.pl.

Termin oficjalnego otwarcia nie został jeszcze ustalony.

r/
najnowsze informacje
komentarze
podatnik06:01, 19 lutego 2014
Do kontrawicka-i dlatego należy zlikwidować starostwo i innych urzędników, ino się zreja za nasza kasę, budują se pałace,a my mamy najdroższa wodę i inne podatki.na ukrainie też tak było i teraz widać jak to się kończy, nadejdzie czas zapłaty. W takiej biednej Irlandii to chociaż woda za darmo,a na zielonej wyspie to co...? Się pytam.
nowotarżanka21:42, 18 lutego 2014
A ja się pytam co z młodzieżą i studentami może im też należą się zniżki .
sportowy21:17, 18 lutego 2014
Super!! Teraz czas na LODOWISKO i pokoje hotelowe na HALI GORCE!! :) W końcu jeżeli jeszcze te 2 projekty przejdą w NT będą obiekty na miarę XXI wieku. Żeby tylko ceny korzystania było normalne!!
Mikfrypawzajnik20:35, 18 lutego 2014
Też się nie mogę doczekać aż się objawią wreszcie autorzy donosików...
Tarjachglonjel20:25, 18 lutego 2014
Ani Jachymiak ani smród, który się za nim ciągnie nie odbierze nam przyjemności z kąpieli i relaksu w nowym basenie. Mam nadzieję, że władze w odpowiednim czasie ujawnią kto i gdzie pisał donosy.
Krzycz20:08, 18 lutego 2014
Dziwny ten Konkurs na stanowiska pracy na basenie.Pełna dokumentacja,kwalifikacje, wszystko w terminie a nawet zaproszenia na rozmowę nie było. Bez szans. . .
wtf17:39, 18 lutego 2014
nurek, czy idąc na siłownię nie możesz sobie zapłacić prywatnemu instruktorowi i ćwiczyć? Czy siłownia narzuca ci swojego trenera? Czy płacąc za wstęp na salkę bokserską nie możesz przyjść ze swoim trenerem? Więc przestań już głupoty wypisywać...
acha17:32, 18 lutego 2014
nurek...ciebie czytanie ze zrozumieniem boli..???
NT
27. Naukę i doskonalenie pływania prowadzą tylko instruktorzy, trenerzy zatrudnieni przez pływalnię lub wykonujący czynności w jej imieniu.
38. Zabrania się prowadzenia działalności konkurencyjne dla pływalni, a w szczególności nauki i doskonalenia pływania!!!
Limanowa
15. Zabrania się prowadzenia odpłatnych zajęć z nauki lub doskonalenia pływania przez osoby nie posiadające uprawnień trenera lub instruktora pływania.

16. Prowadzenie odpłatnych zajęć z nauki i doskonalenia pływania na Krytej Pływalni przez osoby fizyczne lub podmioty gospodarcze, wymaga zgody Dyrektora Wydziału Obsługi Obiektów Rekreacyjno - Sportowych, oraz zawarcia umowy określającej zasady prowadzenia zajęć.
Dostrzegasz "subtelną" różnicę czy może obrazków potrzebujesz?
wodnik17:20, 18 lutego 2014
Do wszystkich, którzy mnie poparli. Dzięki. Widać jest nas wielu takich, którym się nie podoba ten punkt regulaminu, o którym pisałem wcześniej. Nie może pan Ścisłowicz takich bzdurnych praktyk wprowadzać. Płacę za wejście i g*** kogo obchodzi czy ja dziecko, czy żonę, czy znajomego, czy kogokolwiek uczę czy nie. Kasy za to nie biorę więc wara z tym przepisem. Trzeba patrzyć tym decydentom na łapy, czy aby nie są brudne. Puki co nie ma co osądzać, ale razem możemy przeciwstawić się próbom zmonopolizowania basenu. W końcu z naszych podatków on powstał i dla nas a nie tylko Skwarków, Ścisłowiczy, czy innych szuwarków. A pan panie nurek jak widać puknij się w czambo zanim coś napiszesz. Przypominam wszystkim to NASZ BASEN za naszą kasę. NASZ BASEN ZA NASZĄ KASĘ. Dziękuję.
nurek16:48, 18 lutego 2014
do acha i wojtek
16. Prowadzenie odpłatnych zajęć z nauki i doskonalenia pływania na Krytej Pływalni przez osoby fizyczne lub podmioty gospodarcze, wymaga zgody Dyrektora Wydziału Obsługi Obiektów Rekreacyjno - Sportowych, oraz zawarcia umowy określającej zasady prowadzenia zajęć.- to jest jeden z punktów regulaminu jaki obowiązuje na nowo otwartej pływalni w Limanowej. Jak widzicie tam prowadzenie zajęć przez obcych instruktorów wymaga nie tylko zgody dyrektora ale również zawarcia umowy. To jest obiekt miejski i nie może sobie jakiś prywaciarz urządzać na nim swoich szkółek za friko, bo ładnie byśmy na tym wyszli.
ise15:43, 18 lutego 2014
@kontrawicka. Oj zapomniałaś kobieto że w Nowym Targu już nie takie cuda miejsce miały. Teraz mamy nowe przedwyborcze zjawisko .Jak coś ewidentnie zas..ją to momentalnie pieją że to sukces ! Sami sobie biją brawa ,sami sobie dają ordery ,pochwały,nagrody podwyżki.
wojtek15:05, 18 lutego 2014
@nurek. A na której to pływalni nie można prowadzić zajęć z instruktorem? Nie wypisuj bzdur, że za darmo i trzeba sprzątać. Przecież kupuje BILET! Chyba o to w tym biznesie chodzi. Co to obchodzi Ścisłowicza jak ja mocze ... na basenie za ktróry zapłaciłem,czy z instruktorem,czy z prywatnym lekarzem. Ten regulamin to zwykła arogancja,brak poszanowania klenta ! Coś mi się zdaje że Krzysiu B.znajdzie towarzysza niedoli w kolejca do okienka po zasiłek dla bezrobotnych.
acha14:09, 18 lutego 2014
nurek...twoim tokiem myślenia to nie będą mogły trenować na tym basenie sekcje pływackie z Polski lub ewentualnie kadra przebywająca akurat na zgrupowaniu na Podhalu tylko będą musieli się "uczyć" u super hiper "pływaczy" pana Ścisłowicza... żart jakiś i takie pomysły to przysłowiowe "przeginanie pały"
ZG13:49, 18 lutego 2014
Niestety i moi znajomi nie zostali zaproszeni na rozmowę o pracę. Mam nadzieje, że wcześniej czy później ktoś zajmie się tym. A my i znajomi zapamiętamy ten fakt przy wyborach.
Kontrawicka13:33, 18 lutego 2014
Do ojciec licealistów ciąg dalszy , żeby nie być gołosłowną http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/5560/Miasto_wykreca_numer_starostwu_Zajaczkowski_poucza_Jachymiaka.html. Panie Moderatorze jest to link do waszego portalu więc liczę, że go Pan udostępni,

KAŻDY MA TYLE DO POWIEDZENIA,ILE WNOSI
Kontrawicka13:14, 18 lutego 2014
Do ojciec licealistów. Licea i inne szkoły średnie podlegają pod powiat i są na powiatu utrzymaniu. Pamiętam jak miasto zwróciło się do naszych starostów z prośbą o współfinansowanie budowy basenu, jednym z argumentów było to, że przecież na terenie miasta są szkoły średnie podległe pod starostwo i ich uczniowie również będą chcieli korzystać z basenu. Niestety takiego wsparcia od powiatu Nowy Targ nie otrzymał, a nawet pomysł budowy takiej pływalni był torpedowany publicznie , również na tym portalu przez wicka Jachymiaka. Miasto dało sobie radę bez łaski powiatu , niech teraz starostwo dopłaca uczniom swoich szkół do biletów jak chcą mieć zniżki, albo niech im wykupi godziny. Podstawówki i gimnazja, które podlegają miastu będą miały darmowe lekcje wf z pływania a powiat niech płaci swoim uczniom . To właśnie był ewenement na skalę całej Polski, że wszędzie powiaty współpracowały z miastami przy budowie basenów, traktując to przedsięwzięcie jako wspólne dobro, jedynie starostwo nowotarskie odwróciło się plecami od nas i było to zasługą Jachymiaka, który za wszelką cenę chciał i storpedował taka współpracę a kierowała nim wyłącznie niechęć i wrogość do Fryźlewicza, Uważąm, że nigdy nie powinien być już żadnym wicestarostą , bo podkładał temu miastu nogę i swoje personalne rozgrywki przedłożył nad dobro nowotarżan.
m_X13:02, 18 lutego 2014
Uprzedzam - jeśli jakiś wynajęty przez "pana" Ścisłowicza członek "słonecznego patrolu" zwróci mi uwagę jak będę uczył moją dziewczynę pływać , to tak jak stoi ,tak dostanie w r.. - Dziękuję. I jeszcze jedno tym razem do redakcji/.../

Pytania do redakcji proszę kierować: redakcja@podhale24.pl
Moderator.
nurek12:49, 18 lutego 2014
do wodnik. Przestań jątrzyć i wymyślać jakieś głupie rzeczy. Chodzi o to , że nie wolno udzielać nauki pływania instruktorom i trenerom nie zatrudnionym na basenie, a nie rodzicom, którzy przyjdą ze swoim dzieckiem i chcą mu pokazać jak ma pływać. Dyrektor Ścisłowicz ma rację, bo nie można dopuścić do tego aby na miejskiej pływalni utrzymywanej przez miasto prywatne sekcje nauki pływania nabijały sobie kasę. To tak jakbyś sobie w miejskim parku chciał postawić budkę z piwem i łatałbyś na tym kasę, a miasto musiałoby sprzątać za ciebie i utrzymywać ten cały twój biznes. Wam to nigdy nie dogodzi. Mamy piękną -pływalnię i dużo atrakcji, a mimo tego zawsze znajdą się jakieś mrajcki. Jak się wam nie podoba to jedźcie sobie moczyć tyłki na Słowację w bajorkach albo do Białki ..
kamień w wodę.11:06, 18 lutego 2014
Bardzo mnie ciekawi firma która wygrała przetarg na sprzątanie basenu i kwota jaką jej będszie wypłacać miasto. Ale jak widze to najbardziej strzeżona tajemnica w mieście. Znów żona radnego w natarciu?
kamil10:51, 18 lutego 2014
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Rozumiem że mając dwoje dzieci nie mogę je uczyć pływać na basenie. ALE BEKA. Gość przegina.
robak10:45, 18 lutego 2014
Na fb ruszyła stronka "Nowotarska pływalnia również dla uczniów szkół średnich i studentów". Może, gdy zaznaczymy, że osób, które powinny zostać objęte cenami ulgowymi jest więcej to zarząd MCSiR Nowy Targ nieco zmieni swoją politykę cenową.
wodnik10:18, 18 lutego 2014
Oto regulamin pływalni:
27. Naukę i doskonalenie pływania prowadzą tylko instruktorzy, trenerzy zatrudnieni przez pływalnię lub wykonujący czynności w jej imieniu.
28. Zajęcia nauki pływania i inne organizowane na pływalni odbywają się według ustalonego harmonogramu. Szczegółowe informacja w kasach pływalni.
38. Zabrania się prowadzenia działalności konkurencyjne dla pływalni, a w szczególności nauki i doskonalenia pływania!!!
Tak że jak chcesz pouczyć dzieciaka sam pływać to Ci nie będzie wolno bo pewne osoby będą miały monopol. Super Ścisłowicz brawissimo. I ma być dobrze w takim kraju,gdzie audyt basenu robi Skwarek, a później jest zatrudniony jako pan koordynator. Niezłe jaja...
itah10:01, 18 lutego 2014
Brawo Agnieszka. Masz racje.
Miasto fajne a ludzie "GUPIE"
edek07:48, 18 lutego 2014
mnie też bardzo ciekawi, rekrutacja. Slyszałem, od osób które składały podania, że nie zostały zaproszone na rozmowy nawet jeśli spełniały kryteria...
tester00:13, 18 lutego 2014
Co za amator robił stronę????
Jak się wchodzi na adres www.basen.nowytarg.pl to jeszcze jakoś działa ale jak już ktoś wejdzie na basen.nowytarg.pl (bez www) to już "Jeż" zeżarł arkusze styli :-) i nie tylko.

W ogóle to testujecie strony przed oddaniem klientowi??

O co Wam chodzi z tymi linkami:
...
 • Sauny

 • Grota solna

 • Nauka pływania

 • ....

  Sprawdźcie sobie lepiej to całe coś ...

  Poziom gimnazjum :-(

  (stan na dzień 18.02.2014 00:01)
  rodzic23:24, 17 lutego 2014
  Cena biletów dosyć wysoka a karnety to już skandal - droższe niż w Aquaparku w Zakopanem i to nazywa się PŁYWALNIĄ MIEJSKĄ???!!!!!! Bilety ulgowe tylko do 15 roku życia ( również dla rodzin 2+3 ). Tą sprawą powinien się zająć Związek Dużych Rodzin TrzyPlus.
  mmp23:21, 17 lutego 2014
  A gdzie zniżki dla STUDENTÓW ????????????
  OJCIEC LICEALISTÓW23:10, 17 lutego 2014
  KTO BYŁ TAK MĄDRY I WYMYŚLIŁ BILETY ULGOWE I RODZINNE TYLKO DO 15 LAT??!! PO 15 ROKU TO JUŻ NIE JEST DZIECKO. TO JEST CHORE!!!! MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ ŚREDNICH I STUDENTOM NIE PRZYSŁUGUJĄ BILETY ULGOWE - TO CHYBA EWENEMENT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ!!!! MAM NADZIEJĘ ŻE TO TYLKO BŁĄD PISARSKI NA OFICJALNEJ STRONIE PŁYWALNI KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE POPRAWIONY!!!!!!!!!!
  ...21:42, 17 lutego 2014
  Hmm...fajnie , ale z innej strony to zastanawiam się kto w końcu tą pracę na basenie dostanie....do dnia dzisiejszego nikt z moich znajomych którzy złożyli podania nie był nawet na rozmowie "kwalifikacyjnej"....kolejna ustawka UM...
  axa21:36, 17 lutego 2014
  Popieram Cichego nic nie podoba się i nie dogodzi ludziom wstyd
  Bolo20:59, 17 lutego 2014
  do @ kaz ..wszystkie dzieci nasze są:-))) przecież nauczyciele mają jak wa raju....więc od dzieci nie odganiaj się....ha,ha
  takitam.20:46, 17 lutego 2014
  sorki szuwar, przepraszam, strona dziala i oby basen jak najdluzej nam sluzyl.
  Mieszkaniec Kowańca20:44, 17 lutego 2014
  Po co kruszycie niepotrzebnie kopię i tyle złości wylewacie współkomentujący ?Mnie nie obchodzi czy na górze w listopadzie będzie Tarnowski/Fryźlewicz/Watycha tylko to, by Nowy Targ został połączony dwupasmową Zakopianką z Krakowem. W tej intencji co miesiąc pielgrzymuje do GDKKiA na ul. Mogilskiej.
  szuwar19:56, 17 lutego 2014
  @ takitam
  byłem na stronie basenu, całkiem fajna stronka, jest cennik i zdjęcia
  studentka19:23, 17 lutego 2014
  Bardzo się cieszę, że w końcu u Nas powstał basen. Mam tylko jedną prośbę, żeby studenci też mogli korzystać z biletów ulgowych.
  Sam19:18, 17 lutego 2014
  A gdzie konkretna nowoczesna Fitness - Silownia w tym miescie ? same niedołegi i grubasy tylko rosna ! Wladze miejskie maja gdzies promowanie sportu... tylko rekreacja sie liczy a to nie to samo !
  bekasa19:05, 17 lutego 2014
  Na czasie!!!!!!!!!
  Trza zabiegać, by w N.Targu powstało lodowisko kryte do jazdy szybkiej na lodzie.
  Było u nos wcześniej niż w Zakopanem.
  Jest plac ładnie połozony i byłby kompleks lodowy. W przyszłości z hotelem dla sportowców.
  G&G18:10, 17 lutego 2014
  ktoś się orientuje, czy będą jakieś karnety albo bilety miesięczne lub coś w tych klimatach?
  kaz16:33, 17 lutego 2014
  Jak nie wyznaczą godzin dla szkół ,to moja noga tam nie stanie. W wrzasku ,krzyku i łażącej po wodzie dzieciarni to niech sobie popływają VIP-y nowotarskie. Jak nie będzie godzin dla szkół to pływalnia po roku zacznie przynosić straty.
  lb15:35, 17 lutego 2014
  @Wojtek2

  bo jedni chca - za przeproszeniem - wymoczyc pupy a inni poplywac. poplywac sie w termach nie da. a nawet gdyby sie dalo to placic za termy zeby poplywac... a po dwa - w np myslenicach basen funkcjonuje, nie ma tam zadnych atrakcji. w zakopanem podobnie. i mozna tak wymieniac bez konca. az tak wierzysz ze NT jest cos-nie-teges iz od razu zakladasz ze u nas napewno padnie...

  coz

  moze i masz racje.
  W.S15:19, 17 lutego 2014
  Wojtek2

  Też się tego obawiam.
  Najpierw było narzekanie , że go nie ma,
  Teraz będzie , iż jest drogi w utrzymaniu.
  takitam.15:08, 17 lutego 2014
  oby basen nie dzialal tak, jak ta jego strona internetowa. wstyd panowie.
  Wojtek214:49, 17 lutego 2014
  Basen jak basen, nie problem go wybudować problem go utrzymać.
  Ja wole jeździć na termy i tam płacić za atrakcje i ciepłą wodę i tak myślę że za około 5 lat basen jak na Borze popadnie w ruinę.
  Maciej14:46, 17 lutego 2014
  wstyd
  życie
  i ani Ty ani ja tego nie zmienimy
  obserwator14:33, 17 lutego 2014
  Ciekawe czy jakiś VIP w garniturze skoczy do wody ????? Tak bywa na otwarciach. Potem będą komentarze zainteresowanie itd to liczy się w rankingu wyborczym. Kto tak wskoczy to ..............nie głosować na niego
  nędza14:28, 17 lutego 2014
  to kolejny slams dla biedoty tyle że bliżej
  oburzona14:10, 17 lutego 2014
  Do" wstyda"- jeśli jesteś głody to idź na otwarcie na basen i powiedz, że z głodu burczy ci w brzuchu, nikt z pewnością nie odmówi ci zjedzenia tego co sami będą jedli /oczywiście wedłu ciebie będą się opychać podczas otwarcia basenu/
  sulejman14:09, 17 lutego 2014
  wstyd wiesz co, wstyd to jest mi za takich jak ty
  pływaczka14:01, 17 lutego 2014
  Miasto nie 35 tysięczne a 30 tysięczne.Ale super, że jest basen.
  Delfin13:44, 17 lutego 2014
  Szkoda tylko, ze po bursie to jest następny przykład fuszerka i serii niedorobek ze strony sławnego juz pana Stasia ze Skawy...
  Agnieszka13:39, 17 lutego 2014
  Od czasu do czasu zaglądam na tę strone i czytam informacje ale komentarze wołają o pomstę do nieba!!!! Zero obiektywnych uwag tylko jakieś żale i inne głupie wstawki do władz itp..

  Ludzie bądźcie bardziej pozytywni niech w NOWYM TARGU szklanka będzie zawsze do połowy pełna a nie ciągle w połowie pusta.

  Odwiedzający nas znajomi z innych miastach większych i mniejszych miejscowości są pod wrażeniem zmian i rozwoju naszego miasta. (Kropka)
  Ja lubie tutaj mieszkać tylko wstyd mi za ludzi, różnych malkontentów


  Pozdrawiam wszystkich mieszkańców do zobaczenia na basenie w Nowym Targu.
  milan13:11, 17 lutego 2014
  ja się ciesze że będziemy mieć basen :) tylko ta nazwa PŁYWALNIA MIEJSKA- trochę nie z tej epoki...
  anty maziorz13:09, 17 lutego 2014
  Maziorz będzie pękał z dumy że to on wybudował i kampania wyborcza od tego sie zacznie .
  żabka12:51, 17 lutego 2014
  Brawa dla "Fali".
  wstyd12:30, 17 lutego 2014
  Maciej, wstydem nie jest to że basen powstał bo to mega pozytywna wiadomość. Wstyd bo 35 tysięczne miasto powiatowe, podobno stolica Podhala musi czekać tyle lat by powstał powiedziałbym jeden z podstawowych obiektów sportowych w każdym mieście!! To jest wstyd! Żeby dzieciaki miały zajęcie!! Musieliśmy na porządny basen czekać 20 lat bo nasi rajcy razem ze stacjonarnym Maziorzem coś zrobią jak już ludzie zaczynają robić wojnę...
  Maciej12:12, 17 lutego 2014
  wstyd
  chłopie weź się walnij w ten pusty łeb
  basen w końcu będzie i nareszcie nie trzeba będzie organizować wyprawy do sąsiedniej wsi żeby z dzieckiem w wodzie posiedzieć
  mimo tej całej otoczki bardzo się cieszę że w końcu będziemy mieli basen
  pozdrawiam
  cichy12:03, 17 lutego 2014
  basenu nie ma ŹLE
  basen jest to jeszcze GORZEJ
  kiedy w końcu zakończą się PROSTACKIE komentarze
  195811:59, 17 lutego 2014
  No i po co naród wpieniać i podawać link do nieistniejacej strony internetowej - ..........pozdrawiam..............
  Mieszkanka_NT11:50, 17 lutego 2014
  W KOŃCU!!
  robak11:49, 17 lutego 2014
  Ktoś posiada potwierdzone informacje czy ceny ulgowe dotyczą tylko dzieci do 15 roku życia, czy również np. studentów i młodzież szkolną?
  PŁYWAK11:48, 17 lutego 2014
  A JAKIE TE ATRAKCJE MAJA BYĆ? MOŻE JAKIEŚ ZJEŻDŻALNIE BĘDĄ
  wstyd11:45, 17 lutego 2014
  Wyżerka i catering załatwione? Razem z nadwornym fotografem? Orkiestra góralska będzie i piękne przemowy? Bo w "mieście" sukces, basem powstał, normalny proszony od 20 lat! Bo stary musiał się zawalić. Z lodowiskiem to samo zrobicie?
  ?11:07, 17 lutego 2014
  Podobno mają wrzucić pana burmistrza do wody
  dodaj komentarz
  regulamin
  Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
  Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
  reklama
  kursy walut
  boks reklamowy
  miejsce na reklamę
  chmura tagów
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Pod naszym patronatem
  Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij