Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Zakopane i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 16.38 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 14.364 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 13.428 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 69 %
02.04.2014, 12:11 | czytano: 2705

Radni chcą zmian w zasadach przyznawania stypendiów sportowych

NOWY TARG. Grupa radnych przygotowała projekt uchwały odnośnie zasad przyznawania i pozbawiania stypendiów sportowych. Proponują rozwinięcie obowiązującego w obecnej uchwale terminu "zawodnik" o jego przynależność do Polskiego Związku Sportowego oraz wprowadzenie zapisu o medalistach nieolimpijskich dyscyplin sportowych.

Uchwałę w tej sprawie podjęto w lipcu 2011 roku, zmieniono ją w grudniu 2012. Teraz wprowadzone mają być kolejne zmiany. Jedną z nich jest zapis, iż zawodnikiem mogącym starać się o stypendium "jest osoba fizyczna posiadająca licencję zawodnika Polskiego Związku Sportowego zamieszkała na stałe na terenie Nowego Targu lub reprezentująca klub sportowy albo stowarzyszenie sportowe posiadające licencję PZS, mającego siedzibę i działającego na terenie miasta".

Jak tłmaczą inicjatorzy projektu - na terenie kraju istnieje wiele klubów i stowarzyszeń nie posiadających licencji PZS. Organizowane są także - wbrew przepisom ustawy o sporcie - turnieje nazwane mistrzowskimi, w których biorą udział zawodnicy bez licencji.

Kolejna zmiana to przyznawanie stypendiów "za zajęcie w nieolimpijskich dyscyplinach sportowych na Mistrzostwach Świata, Pucharze Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharze Europy, Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski od 1 do 3 miejsca".

Projekt przygotowało czworo radnych - Ewa Pawlikowska, Paweł Liszka, Tadeusz Truty oraz Andrzej Swałtek. W uzasadnieniu tłumaczą, że jest to odpowiedź na kierowane do radnych wnioski mieszkańców oraz samych zawodników.

- Proponowane zmiany wprowadzają równe szanse rozwoju dla wszystkich dyscyplin sportowych oraz docenienie wszystkich dyscyplin, bo każdy sport powinien mieć duże znaczenie dla Miasta. Nasze Miasto posiada wielu utalentowanych sportowców oraz dzieci i młodzież posiadającą bardzo duży potencjał, w których należy inwestować oraz wspierać, gdyż oni stanowią przyszłość naszego Miasta - argumentują.

Mowa jest także o tym, że utalentowani zawodnicy powinni zasługiwać na docenienie w formie stypendiów sportowych ze strony lokalnego samorządu.

O zmianach w uchwale zdecydują wszyscy radni podczas piątkowej sesji.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Sportowiec23:03, 3 kwietnia 2014
Stadion ze sztuczną trawą na której nie mogą odbywać się żadne zawody lekkoatletyczne !Fajnie jest decydować za naszą kasę bo ilu wy tam ludzi zatrudniacie i płacicie od nich zus i podatki ,panie i panowie radni ? Ta wasza ustawa mam nadzieje będzie gwoździem do wylotu z rady ,czas na nowych ludzi z otwartym umysłem chcącym coś zrobić w tym mieście które wypala się coraz szybciej.A za tą sztuczną trawę powińcie zapłacić z własnej kasy .I za każdą inną idiotyczną ,błędną ustawą szkodzącą nam i miastu tak samo.W imieniu swoim , rodziny i przyjaciół oraz sympatyków hokeja mówimy wam żegnajcie i nigdy nie wracajcie do nas.!
wszycho23:05, 2 kwietnia 2014
@as:
Jeżeli jakiś dziadek będzie miał 67 lat i odnosił w sporcie sukcesy to również należy mu dawać stypendium!!! Wiek jest w sporcie sprawą istotną, acz nie jest to, i nie może być, jedyne kryterium przy przyznawaniu stypendium. Popatrz na wyniki i wiek niektórych zawodników na ostatniej zimowej olimpiadzie. Ale chyba wiem o co tak naprawdę Ci tutaj chodzi: młodego (do 25 lat) sportowca można otumanić, zmanipulować, wykorzystać, kupić. Gdy sportowiec jest po trzydziestce to wtedy trudniej jest kogoś takiego zbałamucić - i tu chyba leże sedno Twojego postulatu: Ty zdajesz się chyba chcieć za pomocą stypendiów robić politykę a nie chodzi Ci o czysty sport, taka jest moja hipoteza (jeżeli nie mam racji to bardzo się cieszę i, oczywiście, z góry przepraszam za podejrzenia).
Aberian22:13, 2 kwietnia 2014
@Junior
Piękna myśl:)
Wystarczy znaleźć sponsora:) - nic dodać nic ująć:)
No i jeszcze pozostają prawa za transmisje:)
I jeszcze Ministerstwo Sportu, które uznaje że hokej jest priorytetowy:)
Jak coś piszesz to pomyśl.
Junior21:38, 2 kwietnia 2014
@Aberian
No super, IV liga to wielki powod do radosci. Pilka nozna w naszym kraju coraz bardziej podupada, a hokej jakos jeszcze sie trzyma. Potrafimy pokonac Bialorus albo Ukraine, a nasze pilkarzyki remisuja z Moldawia. Jeden wielki blad inwestowac w ten sport. Wystarczy rzucic okiem na Ekstraklase, jedna wielka amatorka. To juz lepiej inwestowac w hokej, hala juz jest, druzyna mloda jest, PHL jest. Potrzeba tylko sponsora, a beda sukcesy, wiecej ludzi bedzie chodzic na mecze i wiecej rodzicow bedzie wysylac dzieci na hokej. W Nowym Targu pilka nozna nie ma perspektyw. Nigdy nie zbudujemy tutaj skladu, ktory moze cos osiagnie, poniewaz kazdy mlody talent, ktory sie wykaze na boisku, wpadnie w oko np, Wisle Krakow i go sciagna do Krakowa. A z hokejem jest inaczej: mamy wielki klub z wielkimi zaslugami dla polskiego hokeja, ktory zawsze dostarczal Polsce najwybitniejszych zawodnikow. Nowotarzanie maja hokej we krwi, niektorzy o tym nawet nie wiedza.
Aberian20:32, 2 kwietnia 2014
@kto ze wsi niech tam wróci
Masz rację. A klasa będzie na jesień w Nowym Targu ponieważ rezerwy awansują:)
A co do I drużyny to na jesień już będzie IV liga:)
Niestety nie w każdej dyscyplinie można kupić miejsce w lidze za grosze. W dodatku zająć ostatnie miejsce i nie spaść:)
Ten przepis nie dotyczy piłkarzy ale przyczyni się do rozwoju i promocji innych dyscyplin w mieście.
as20:28, 2 kwietnia 2014
Powinien być określony wiek stypendium np. do 23 czy 25 lat. A nie 35 letni sportowcy , że stypendium :)
Junior18:25, 2 kwietnia 2014
Pytanie: Czego szuka Pani Pawlikowska w Radzie Miasta?

Teraz do tematu: Zamiast trzymac tradycyjny dla naszego miasta hokej, buduje sie stadiony pilkarskie za grube miliony... Dla ligi 5! Jeden wielki kabaret, niedlugo nie bedzie sportu w NT. Ile ludzi poswiecilo swoj czas na zgromadzenie pieniedzy i budowe hali lodowej, aby nasz jedyny klub sie rozwijal? Wielu! A co sie teraz z tym robi? Niszczy! Bez hokeja o Nowym Targu nikt by nie uslyszal, bo co poza tym mamy?

Aberian: Ciekawi mnie jedno. Co Ty masz do hokeja? Jedyna dyscyplina druzynowa, ktora potrafila sie wybic w tym miescie! 19-krotny Mistrz Polski, Interliga 2004... A co osiagneli nasi pilkarze? Nic! I za to buduje im sie stadiony za 15 mln.? Przez takich ludzi jak Ty mamy kompletny syf w tym miescie!
Pijak17:37, 2 kwietnia 2014
Ogłaszam wszystkim tym co pójdą i tym co nie pójdą a wiec Wybory na nowego Burmistrza oraz Radnych miasta Nowego Targu w dniu dzisiejszym za rozpoczęte czyli wyścig o krzesła i jeden fotel już otwarty
kto ze wsi niech tam wróci17:07, 2 kwietnia 2014
Aberian, pod każdą wiadomością dotyczącą sportu piszesz jedno i to samo, to już się robi nudne. Jak nie lubisz hokeja to idź oglądać "derby" w piłkę z Szaflarami, stadionów dość, właśnie 3 budują. Ten na Kolejowej za 15 mln zł żeby A klasa miała gdzie grać, na to pieniędzy nie szkoda?
Aberian15:17, 2 kwietnia 2014
No wreszcie hokej upadnie:)
Uczciwie przyznawane stypendia do tego doprowadzą.
Co Ci urzędnicy robili przez 15 lat?
Dobrze że wreszcie taki przepis szkoda że tak późno.
krążek13:04, 2 kwietnia 2014
Radni, byli sportowcy co mieli załatwić - DLA SIEBIE- załatwili.
fakty12:53, 2 kwietnia 2014
Pawlikowska szuka kaszy dla swoich karateków o których nikt nie słyszał?

Poza tym... MIASTO DOBIJA SPORT W NT! Nietrafione inwestycje (po co nam 3 stadiony piłkarskie) gdy jedyna hala na Podhalu mieszcząca ponad 1000 osób to ruina zamiast wykorzystywać ją na 100% do różnych celów. Hala Gorce zamiast zarabiać zostanie zamykana, cała część hotelowa czyli to co miasto dostało kiedyś ZA DARMO!

Sport w NT nie potrzebuje ryby ale wędki, tą wędką to zrobienie z lodowiska wielofunkcyjnej hali, to remont hali Gorce by ośrodek tętnił życiem, zarabiał a NT ponownie stał się miejscem zgrupowań. Tą wędką na pewno nie jest budowa 3 stadionu piłkarskiego na Gorcach (podczas gdy cały ośrodek to ruina, znowu wydawanie kasy od *** strony?) gdy już jest jeden na "kole" i budowany za ogromne miliony na Kolejowej który nie będzie w ogóle wykorzystywany, chyba że na jeden mecz wiejskiej okręgówki i wystawy piesków.
OBSERWATOR12:25, 2 kwietnia 2014
BRAWO !!! Pani Radna i Panowie Radni w końcu jakieś mądre posunięcie.
a GDZIE SĄ CI RADNI S P O R T O W C Y kyórym chyba chodziło tylko o własne interesy, a nie o dobro SPORTU i SPORTOWCÓW.
Zapamientamy to w nadchodzącej KAMPANI WYBORCZEJ.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij