Piątek, 13 grudzień 2019, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Jabłonka i okolice
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 83
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 65
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.04.2014, 17:45 | czytano: 2080

Burmistrz zdecydował: budżet obywatelski od 2015 roku

Fot. Robert Miśkowiec

NOWY TARG. Burmistrz Marek Fryźlewicz wydał zarządzenie oficjalnie wprowadzające Budżet Obywatelski. Powołany został również zespół, który ma zająć się jego przygotowaniem.

W jego skład weszli: Łukasz Dłubacz - skarbnik miasta, Marcin Ozorowski - doradca burmistrza ds. realizacji Strategii Rozwoju Miasta Nowy Targ oraz Stanisława Szołtysek - sekretarz Urzędu Miasta.

Szacuje się, że Budżet Obywatelski będzie wynosił ok. 1 miliona złotych. O tym, na co zostaną wydane te pieniądze, zdecydują mieszkańcy Nowego Targu, podczas konsultacji społecznych. Wskazane przez nowotarżan zadania będą realizowane w 2015 roku.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ziuta18:57, 11 kwietnia 2014
to może odbudują TOALETY przy rynku?niedawno były remontowane kosztem ponad 2 mln zł a Pan Burmistrz kazaz je zlikwidować. to jest gospodarność.
de lux20:21, 10 kwietnia 2014
do obywatel miasta. Jakby chciał zaistnieć przed wyborami to wprowadziłby go jeszcze w tym roku, a będzie wprowadzony w 2015. Z drugiej strony, gdyby tego budżetu nie wprowadził, zaraz zarzucono by mu, że nie liczy się z obywatelami tego miasta, że chce sam rządzić, że ludzi ma za nic i temu podobne pretensje. Zaraz dawano by przykłady innych miast, które taki budżet mają i znowu byłoby źle. Problem jest w tym, że jak chce się kogoś uderzyć, to kij się zawsze znajdzie i chociaży wam *** miodem smarowano to tez będzie źle.
Bolo19:47, 10 kwietnia 2014
pic na wodę fotomontaż
STAŚ17:48, 10 kwietnia 2014
Do de lux......Ciekawi mnie dlaczego piszesz... domagacie się.....itp. Może jesteś, ano właśnie kim jesteś, aby w ten sposób zwracać się do ludu?!
Obywatel miasta15:48, 10 kwietnia 2014
@delux, gdzieś ty słyszał o jakimś ogólnopolskim projekcie pn. budżet obywatelski? To, że dużo samorządów to zaczyna robić to jest prawdą, ale nie ma żadnych regulacji szczególnych, a tym bardziej ogólnopolskiego projektu o takiej formie współdecydowania środkami publicznymi. Nasz burmistrz przed wyborami chce zaistnieć, a gdzie był kilka lat temu jak inni już takie budżety uruchamiali w Polsce? Jakby chciał to zrobić bezinteresownie i z prawdziwych pobudek "frontem do mieszkańców" to by to zrobił dużo wcześniej a nie przed wyborami.
de lux14:34, 10 kwietnia 2014
do mieszcz. Wały przeciwpowodziowe z chodnikiem są po zarządzaniem Regionalnego Zarządu Wód i Bogu dzięki, że miasto znajdzie ich remont pieniądze i zrobi za kogoś robotę. Należy się cieszyć ,a nie utyskiwać, bo rzeczywiście chodnik jest w złym stanie.Jeden milion będzie podzielony na 4 obszary w mieście , czyli na każdy przypadnie 250 000 zł. Z każdego obszaru zadecyduje większość mieszkańców , co za te pieniądze wykonać. Przecież cały czas domagaliście się decydować w sprawach wydawania pieniędzy, oczywiście nie możecie sami decydować o wydatkach całego budżetu, ale skoro macie taką możliwość, żeby wyrazić swoją wolę, to należy z niej skorzystać , a nie biadolić i narzekać. Budżet obywatelski jest projektem ogólnopolskim we wszystkich samorządach i burmistrz sobie go nie wymyślił na potrzeby wyborów. Radzę poczytać na te temat w necie, zanim zaczniesz pisać bzdury.
miesz12:17, 10 kwietnia 2014
do de lux
Szkoda tylko, że to dopiero w 2015 r. a nie za bytność obecnej kadencji.
Jak zwykle przed wyborami obiecanki,obiecanki, obiecanki, a później szara rzeczywistość.
Nawet wzmianka się pokazała o remoncie wałów przeciwpowodziowych, które powstały w latach 70 poprzedniego wieku i nikt do tej pory o nie nie zadbał oprócz tego, że na niektórych odcinkach powstała szumnie za pieniądze unijne ścieżka rowerowa (a piesi niech fruwają)
Bezradny11:04, 10 kwietnia 2014
Czy w demokracji cały budżet nie jest obywatelski po co mamy Radnych zostanie Mieszkańcom do rozszarpywania ułamek tortu reszta dla Burmistrza .Każdy wniosek Radnych czy Mieszkańców o dziurę w drodze zostanie skwitowany=przecież mieliście pieniądze
ola10:05, 10 kwietnia 2014
Projekt jest ogólnopolski.
Rotkiw09:00, 10 kwietnia 2014
No i mamy PIJAR. Przez lata kadencji burmistrza nie było obywatelskiej inicjatywy. Miasto zadłużone, a teraz się chcą pokazać. To lipa, to tak tylko przed wyborami. A jak już to MF z komisją da swoim...
Następny numer pod publikę.

Rotkiw.
Max22:50, 9 kwietnia 2014
Nie wiem czy to akurat ten "TRAF". Budżet obywatelski - hmmm. - wiele osób i każdy ma inny pomysł - kłótnie i waśnie - ale Burmistrz ma wyjść z tego cało. - Chcieliście to macie!!! Myślę, że Marek Fryźlewicz jest już przemęczony pracą i należy zmienić Burmistrza - skoro sam nie chce odejść.
Niby kasy w mieście nie ma , a tyle idzie na hokej - który tak na prawdę jest u dołu.l
de lux22:41, 9 kwietnia 2014
DO OBYWATEL Z BUDŻETU I KKK. Budżet obywatelski to pilotażowy projekt w całym kraju. Realizować go będą różne miasta jak chociażby Łódź, Wrocław czy Zakopane, więc nie jest to żaden zakopiański produkt wyborczy, ani też nikt nie chce się tu pokazać jak bajdurzycie. Wam to nikt nie dogodzi i chociaż mielibyście burmistrza na burmistrzami, to i tak będziecie niezadowoleni. Narzekaliście, że burmistrz nie pozwala wam współdecydować, nie liczy się z głosem obywateli, a jak daje wam to narzędzie do ręki to znowu psioczycie,
wizjoner20:47, 9 kwietnia 2014
Noo.... w 2015 na szczęście nie bedzie już tego burmistrza i Ozorowskiego i... i wielu niekompetentnych.....Jedyny który ma pojęcie o sprawach budżetowych w tym gronie to na pewno skarbnik.
obywatel z budżetu20:47, 9 kwietnia 2014
Widzę że nasz burmistrz nie ma żadnego pomysłu na rozwój miasta. Wielki strateg MO też nie zachwyca inicjatywą skoro podsunął Burmistrzowi zakopiański produkt wyborczy. Tragedia i tyle. Panowie myślą że ta marna bańka podzielona na cztery części coś zdziała? Burmistrz z Zakopanego jest od was lepszy i sprawniejszy.
znajomy staszek18:45, 9 kwietnia 2014
Sekretarz miasta raczej nie ma pojęcia o budżecie. Budżet miasta to nie wypełnianie ankiet na kolejne plebiscyty
KKK18:13, 9 kwietnia 2014
wybory, trzeba sie pokazać
bud.daaaa18:10, 9 kwietnia 2014
Coś pieknego mam nadzieje ze ta trojca w 2015 nie będzie już prac.w um.
miki18:06, 9 kwietnia 2014
Brawooo:)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij