Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Nowy Targ i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
25°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
23°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 88
Clouds
26°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 62
Clouds
24°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.05.2014, 10:35 | czytano: 2194

Zakończono prace związane z modernizacją centrum Krościenka (zdjęcia)

UG Krościenko nad Dunajcem

KROŚCIENKO. Za ponad 222 tys. zł odnowiony został amfiteatr, wyremontowano sanitariaty, uzupełniono elementy małej architektury oraz zasadzono drzewa i krzewy. - Zrewitalizowana została atrakcyjna część Krościenka położona w rejonie zabytkowego kościoła, rynku oraz rzeki Dunajec - podsumowuje wójt Stanisław Gawęda.

Jak dodaje wójt - wykonane w tym roku prace "poprawiły wizerunek centrum Krościenka, a tym samym przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz turystów”.

Zadanie obejmowało remont amfiteatru wraz z wymianą siedzeń na widowni, uzupełnienie małej architektury i zieleni wokół amfiteatru i dojść komunikacyjnych. Wykonano również remont ogólnodostępnych toalet publicznych z dostosowaniem do wymogów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Całkowita wartość projektu to 222 123,00 zł, kwota dofinansowania w ramach Leadera – 144 470,24 zł. Wniosek złożony został przez Gminę Krościenko za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny".

źródło: UG Krościenko, opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
walet karo14:27, 3 maja 2014
W Krościenku brakuje jeszcze tego żeby chodniki w bezpośredniej bliskości przejść dla pieszych były wyłożone specjalnymi płytkami z wypukłymi garbami, tak jak to jest miejscowościach turystycznych w Alpach czy w Anglii. Chodzi o to żeby piesi mieli dodatkowy bodziec pod stopami informujący że za chwilę wejdą na drogę wojewódzką Nowy Targ - Nowy Sącz, czyli żeby uważali. Myślę że wszyscy wiedzą o jakie płytki chodnikowe mi tutaj chodzi (jeśli nie, do jechać do Austrii albo do Włoch i zobaczyć - podróże kształcą; w sumie największym mankamentem Krościenka jest żenująca ciasnota horyzontów myślowych jego decydentów - nawet nie można do nich mieć pretensji, oni nosa z Krościenka w życiu nie wychylili, co najwyżej zabłąkali się na jakąś kościelną wycieczkę do świętego miejsca, na której jak na sznurku chodzili za przewodnikiem, nie liczmy że tacy zasiedziali autochtoni dostrzegą niestosowność zrobienia parkingu dla rowerów na trawie, gdy w familiadzie Strasburger zapytał co można zrobić z kotem to było i straszno i smeszno).
nutka12:18, 3 maja 2014
jak wam krowy po rynki srały to było dobrze!! macie zrobione,żeby gości przyciągnąć to źle! Jak nie pasuje to wypad na wyspy.
upsss...07:27, 3 maja 2014
Każda inwestycja jaka jest robiona w miejscowości jest na jej korzyść. Mieszkańcy Krościenka ciągle narzekają że się u nich nic nie robi a jak już coś się zrobi czy wyremontuje to krytykują. Wójt rzeczywiście nie należy do najlepszych ale w tym roku macie okazję wybrać lepszego. Mieszkańcy Grywałdu macie chyba u siebie sołtysa i radę sołecką to niech działają a nie czekają na mannę z nieba.
za miedzy22:03, 2 maja 2014
To jest przykładowy prosty przykład rozrzutności publicznych pieniędzy podatników. To w obecnym wydaniu promuje Stowarzyszenie LGD , to jest marnotrastwo publicznych pieniędzy.
realista21:28, 2 maja 2014
postronny, hahaha, bardzo postronny, a czytelnicy nierozgarnięci i uwierzą w postronność
pelargonia21:22, 2 maja 2014
Co za kwiat ingynierowski z ug wymyślił parking dla rowerów na trawie?

Poza tym ok:)
postronny20:06, 2 maja 2014
Najgorzej działający samorząd z całego podhala,a największa wieś Grywałd najmniej dotowana,szkoda słów.
Wojtek18:15, 2 maja 2014
Ładnie i schludnie. Wedlug mnie dobrze wydane pieniądze.
Obserwator15:43, 2 maja 2014
Poco to komu pewno po to żeby rada gminy i radni mieli się gdzie spotykać na pogaduchy a do grywaldu dalej dalej droga wyboista gratulacje z pomysłu naprawdę piękne
Ktos15:34, 2 maja 2014
Poco to komu huba radzie dminy do spędzenia drugiego śniadania i randkowania brawa za pomysł a do
Grywaldu Dalej droga wyboista poprostu super
195815:04, 2 maja 2014
Krościenko może mieć toalete w centrum - a Nowy Targ to już nie??????? Przy takim Burmistrzu zawsze pozostanie /miastem przy drodze/.......pozdrawiam weekendowo..........
do roboty11:22, 2 maja 2014
a strata 411 tys zł na boisko w Grywałdzie

to dalej 200 tys w plecy

oj słabiutko to wygląda
mirek11:02, 2 maja 2014
No tak trzeba sie jakos pokazac.jeszcze Tylko piwoni przestanie jezdzic po sciezce rowerowej autem
no nie mogę10:58, 2 maja 2014
Dobrze rozumiem, że rewitalizację wykonano na wiosek stowarzyszenia, czyli OBYWATELI?
Niemożliwe. To znaczy, że są samorządy które SŁUCHAJĄ tego co ludzie mówią i ROBIĄ to czego ludzie chcą?!?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij