Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Zakopane i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-6°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-1°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 60
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-7°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
12.05.2014, 07:50 | czytano: 2028

Miasto porządkuje kwestie własnościowe

NOWY TARG. Podczas dzisiejszej sesji radni zdecydują o nieodpłatnym przejęciu od spółki Dekada fragmentu ulicy obok Dworca Autobusowego wraz ze zrealizowaną na niej i oddaną do użytku inwestycją drogową. Koszty związane z zawarciem stosownej umowy notarialnej poniesie gmina miasto Nowy Targ.

W rejonie skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi, Kilińskiego i Alei Tysiąclecia wybudowany został Dworzec Autobusowy wraz z Centrum Handlowo-Usługowym Dekada, drogami dojazdowymi i rondem.

Niemal dokładnie dwa lata temu miasto zawarło umowę z inwestorem, w której określono zakres przebudowy skrzyżowania. Ustalono, iż po zakończeniu inwestycji "zabezpieczony zostanie prawny dostęp do fragmentu ul. Królowej Jadwigi".

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w marcu br. wydał pozwolenia na użytkowanie dworca, CH-U Dekada oraz infrastruktury drogowej. Dlatego teraz radni mają sfinalizować warunki umowy. Chodzi o nieodpłatne notarialnie przeniesione na rzecz gminy miasta nieruchomości o pow. 0,095 ha.

s/
najnowsze informacje
komentarze
alladyn21:36, 13 maja 2014
@ podróżna:
Tu nie chodziło o wygodę podróżnych ale o postawienie jeszcze jednego centrum handlowego, żywcem jakby jedynym problemem ludzi był brak sklepów w Nowym Targu.
podróżna16:50, 12 maja 2014
Kiedy w końcu podróżny w Nowym Targu usiądzie na ławeczkach na dworcu Koło galerii jest pod wiatą tylko 5 miejsc siedzących a podróżnych setki.Czy dalej mamy stać na deszczu na chodniku.
ciekawski13:23, 12 maja 2014
Czy również została (przy okazji) uporządkowana kwestia drogi wybudowanej przez P.Jędryskę, co opisywała jakiś czas temu P24 ???, czy dalej są równi i równiejsi ???
...13:14, 12 maja 2014
A kiedy wszystko będzie jeździć z dworca? Kilińskiego i inne przystanki powinny być zlikwidowane a MZK powinno dołożyć między Krzywą MOK a Kolejową PKP przystanek przy dworcu na gotowej zatoczce
gue13:08, 12 maja 2014
obiecywaly nasze wladze , burmistrzowie, szef komunikacji i inni , ze zostanie uporzadkowana sprawa autobusow, busow, tak aby abylo przejrzyscie i wszystko w jednym miejscu. Dworzec pusty, autobusy zatrzymuja sie jak dawniej wszedzie tylko nie na dworcu. A wiec to samo co w Myslenicach. Grunt ze stoi galeria, a podrozni zwlaszcza przyjezdni szukaja wiatru w polu. Najwyrazniej wlasciciel i inwestor ma to wszystko gleboko..
andrusas08:59, 12 maja 2014
Dekada oddana a dworzec autobusowy stoi pusty,a busy blokują drogę przy galerii.Pozdrawiam
locoloco toja07:59, 12 maja 2014
za darmo to za przeproszeniem w dzisiejszych czasach nawet w zeby nie dostaniesz piekny mit
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij