Niedziela, 24 maj 2020, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.06.2014, 15:47 | czytano: 8366

Wypadek w Tatrach (aktualizacja)

zdj. Regina Korczak Watycha

TATRY. Do zdarzenia doszło w rejonie Rysów. Poszkodowanych jest dwoje 30-letnich turystów z Wrocławia. Mężczyzna jest ciężko ranny.

Ze wstępnych informacji wynika, że wędrujące szlakiem małżeństwo poślizgnęło się na płacie starego śniegu. Zjechali kilkaset metrów po skałach doznając obrażeń. Na pomoc poszkodowanym poleciał śmigłowiec z ratownikami TOPR na pokładzie.

Mężczyzna ma złamany kręgosłup na odcinku szyjnym oraz nogę, obrażenia głowy i uszkodzoną miednicę.

s/
najnowsze informacje
komentarze
podatnik20:29, 30 czerwca 2014
psyhol a po co tam idziesz zeby ktos za ciebie płacił jak coś ci sie stanie
fruu16:11, 30 czerwca 2014
Nie znacie szczegółów ale wszystko wiecie, że w sandałkach, że nieprzygotowani...

Co do dodatkowego ubezpieczenia - TOPR jest utrzymywany z podatków, m. in. moich. To jest takie samo pogotowie jak każde inne. Do rozmaitych wypadków lata też przecież w Polsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, i co - za ich interwencje też mamy płacić dodatkowo ? A za zwykłe karetki również ?

Dodatkowo jeszcze TOPR dostaje część kasy z biletów do TPN. Czyli każdy kto wchodzi do Parku też ten TOPR współfinansuje.

Mało ?
emigrant14:38, 30 czerwca 2014
NA TAKICH SZLAKACH POWINNI STAC tOPROWCY I BLOKOWAC TAKICH LUDZI KTORZY SA NIE UBRANI W GORY ALBO TABLICE ZAWIESIC JAK POWINNI BYC UBRANI CI KTORZY SIE NIE STOSUJA MANDATY I ZROBI SIE PORZADEK W TYCH NASZYCH GORACH
Klaudia09:58, 30 czerwca 2014
Przykra sprawa, oby wrócili do zdrowia, dokładnie - to jest miłość do gór, pasja - każdy ma swoją - jeden bardziej bezpieczną, a drugi mniej i każdemu - gdzie by nie był i co by nie robił, może zdarzyć się wypadek, niestety taka jest rzeczywistość ...
PSYHOL07:47, 30 czerwca 2014
psychol do podatnik.aleś ty mądry ja w góry jak idę to z rozwagą i nie tak wysoko w dodatku mam odpowiedni ubiór.w wyższych partiach jest jeszcze śnieg i jest bardzo ślisko ale co tam dla weteranów w sandałkach wszystko dozwolone.mnie nie ubylo ale z kasy państwa ubędzie za kogoś głupotę i brak rozumu. Płacąc podatek płacisz również pokrywając akcję za kogoś głupotę.trochę pomyśl a póżniej pisz
...06:28, 30 czerwca 2014
@podatnik, nie bądź analfabetą. To jest kropka ".", a to jest przecinek ",". Są to tzw. (tak zwane żebyś zrozumiał) znaki interpunkcyjne. Warto ich użyć aby normalny człowiek odczytał jaki miałeś zamysł przedstawiając swoją wypowiedź

Wracając do tematu- ubezpieczenie powinmo być do kupienia w kasie TPNu. Ludzie często nie mają szacunku do Tatr, przecież to nie Alpy, kawałek górek z granitem. Ludzie wychodzą nieprzygotowani i tak to się kończy. Nie mówię tu oczywiście o Taternikach. Turystów trzeba nauczyć szacunku do gór, szczególnie nie mają go przyjezdni myśląc, że Tatry to lekki spacerek. Później sąwypadki, drogie akcje ratunkowe. Ubezpieczenie zwróci uwagę na tę bardziej niebezpieczną stronę gór która ujawnia się w najmniej oczekiwanym momencie.
zasmucony...21:05, 29 czerwca 2014
To jest pasja do gór ,i niema na to lekarstwa , a zdarzyć się może i taternikowi niemiła przygoda .... kto nie chodzi po górach to nigdy tego nie zrozumie, życzę im powrotu do zdrowia.
podatnik20:39, 29 czerwca 2014
ty psychol ile ci ubyło z kieszeni za tą akcje? zawsze jak cos sie takiego zdarzy to znajdzie sie po... co za to płaci ciekawe co by było jak by to ciebie trzeba było ratowac
......19:55, 29 czerwca 2014
tym razem sandałki.
PSYHOL19:35, 29 czerwca 2014
jak zwykle znajdą się głupole i bez rozwagi sprzętu i rozumu wybierają się w wyższe partie gór a my za to płacimy.kiedy wreszcie poszkodowani zaczną pokrywać koszty akcji jak na Słowacji za lot śmigłowca toprowców i całą skomplikowaną akcję.NALEŻY TO WPROWADZIĆ A TEGO RODZAJU AKCJI BĘDZIE MNIEJ.
taka sciema16:07, 29 czerwca 2014
Pewnie w japonkach sie wybrali :P
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij