Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
10°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Clear
17°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
16°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 40
Clouds
13°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
15.08.2014, 00:31 | czytano: 1480

Bezpłatne komputery i dostęp do Internetu dla mieszkańców Gminy Czorsztyn

Bezpłatny Internet, komputery oraz szkolenia dla mieszkańców pozostających w trudnej sytuacji materialnej lub z powodu niepełnosprawności to główny cel projektu realizowanego w Gminie Czorsztyn pn.: „„e-” - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Czorsztyn”.

Projekt przewiduje zakup 50 zestawów komputerowych wraz z dostępu do Internetu dla gospodarstw domowych i zakup 40 zestawów komputerowych wraz z dostarczeniem Internetu dla jednostek podległych tj. Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach, Gminnego Centrum Kultury w Kluszkowcach.

Rekrutacja uczestników projektu potrwa do 15 września br. - Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz na zakup dostawcy Internetu. Wyłonienie wykonawcy na przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputera oraz korzystania z Internetu to kolejny etap realizacji projektu - wyjaśnia Aneta Markus z UG Czorsztyn.

Osobami uprawnionymi do otrzymania komputera z dostępem do Internetu są mieszkańcy gminy Czorsztyn, którzy nie posiadają komputera oraz dostępu do Internetu a w szczególności gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym, jednostki podległe beneficjentowi (w tym: biblioteki publiczne, instytucje kultury, szkoły, publiczne. osoby z grupy +50) oraz dzieci i młodzież ucząca się z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Projekt pn. „„e-” - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Czorsztyn” współfinansowany przez w całości ze środków unijnych. Jego wartość to ponad 432 tys. zł.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
KNT18:33, 15 sierpnia 2014
Maniowianin, popieram zdecydowanie. Większej fuszery niż Rosskomp nie da sie odwalic miejscowi cos o tym wiedza.
Maniowianin11:59, 15 sierpnia 2014
Mam nadzieje, że nie miejscowy absurd - ROSSkomp będzie dostarczał te sprzęty
dana11:36, 15 sierpnia 2014
dawajcie ludziom wędki,,ryby niech łowią sami.
baciok@09:36, 15 sierpnia 2014
Według mnie jest to para w gwizdek. Niekiedy Gminy wchodzą w durne projekty aby móc się czymś pochwalić. Lepiej robić coś co wszystkim słuzy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij