Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Szczawnica i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.09.2014, 14:48 | czytano: 2005

PKL inwestuje na Gubałówce

Spółka Polskie Koleje Linowe chce na wiosnę rozpocząć przebudowę górnej stacji kolejki na Gubałówkę i budowę tras narciarskich. To możliwe, o ile nie pojawią się kolejne protesty mieszkańców - informuje "Gazeta Krakowska".

- Wszystko, co chcemy zrobić na Gubałówce, podzieliliśmy na trzy etapy. Przebudowie ulegnie cała górna stacja obecnej kolejki linowo-terenowej, zbudujemy także letnią zjeżdżalnię grawitacyjną, która dotrze z samej góry na plac pod Gubałówką. A także, co zapewne najbardziej ucieszy mieszkańców żyjących z turystyki, kilka nowych tras i wyciągów narciarskich, dwóch orczykowych i jednego krzesełkowego - wylicza Jan Lasyk, wiceprezes PKL odpowiedzialny za nowe inwestycje.

Wiceprezes podkreśla, że PKL podjęły już rozmowy z właścicielami terenów na których planowane są inwestycje, i jak dodaje, jest w tej sprawie dobrej myśli.

Lasyk dodaje, że PKL cały czas rozmawia też z rodziną Byrcynów, by odblokować główną trasę. - Chwilowo negocjacje utknęły - dodaje.

Na najbliższej sesji Rada Miasta ma wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego dla Gubałówki, które mają ułatwić PKL inwestycje.

oprac. r/ źródło: "Gazeta Krakowska"
najnowsze informacje
komentarze
Antynatura200022:24, 24 września 2014
Zgadzam sie , kolejka na Turbacz zamieniła by to miasto w przeciągu dekady na raj dla narciarzy=eldorado dla mieszkańców. Ludzie otworzcie w końcu oczy !!!
Mieszkaniec Kowańca20:50, 24 września 2014
@miejski
Zgadzam się, miasto powinno wykroić część budżetu na budowę kolejki linowej na Turbacz. Zamiast bez przerwy remontować chodniki.
MF18:58, 24 września 2014
Lasyk juz dawno spalony
ceperka16:30, 24 września 2014
nie rozśmieszajcie ludzi ...kiełbasa wyborcza , ze aż Hej!... Jakież nagłe ożywienie w tym Zakopanem. Przez tyle czasu nic , a teraz wszyscy nagle zaczynają cóś robić ...tyle, ze i owszem, ale po wyborach ... Bajdy Sabałowe i tylo z tego bedzie!
MAX16:22, 24 września 2014
no aleście się postawili , a taka Bialka stawia od razu trzy wyciągi ......i co ,
miejski16:03, 24 września 2014
Niech zainwestuje na Turbaczu, Gorce mają ogromny potencjał, tym bardziej że część Nowotarska nie jest parkiem narodowym.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij