Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 85
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.09.2014, 08:20 | czytano: 2824

W sobotę otwarcie estakady pod Gubałówką

arch. powiatu

ZAKOPANE. - W sobotę o godzinie 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej na ulicy Powstańców Śląskich. Otwarcia dokona marszałek Marek Sowa w obecności starosty tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego oraz samorządowców gmin wchodzących w skład powiatu - zapowiada w imieniu starostwa Adam Kitkowski.

- Z inicjatywy starostwa w ramach projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1656K” zmodernizowano po wielu latach odcinek dwóch estakad pod Gubałówką o długości 560 m każda. Całość projektu wyniosła kwotę ok. 16,5 miliona złotych, z czego 14 mln złotych dofinansowano z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Obecnie jedna „nitka” będzie promenadą z widokiem na Tatry i Gubałówkę z możliwością zejścia na zakopiańską starówkę i targ, a druga będzie jezdna do 40 ton. Dzięki takiej kolejnej inwestycji (poprzednia nazywała się Góral-Ski) poprawia się dostępność komunikacyjna atrakcyjnych terenów turystycznych i następuje porządkowanie przestrzeni rekreacyjnej i kulturowej. Jest to ścieżka rozwoju przybliżająca mieszkańców Podhala do marki „Kurort Tatrzański”. Zapraszamy mieszkańców Podhala i Zakopanego oraz turystów na rodzinne spotkanie w sobotnie przedpołudnie. Uroczystość uświetni, m. in. góralskimi „nutami” kapela Obrochtów - zachęca przedstawiciel powiatu.

W ramach otwarcia zorganizowany zostanie bieg na milę (start o godzinie 10.00), potem uroczyste otwarcie estakady, rysowanie na asfalcie (temat prac „Kurort Tatrzański – nasz dom”). Po godzinie 11.00 przewidziano skoki narciarskie (pokazowe) na mobilnej skoczni. Zawody potrwają do godziny 15.00.

- Usytuowanie mobilnej skoczni narciarskiej na estakadzie jest „zapowiedzią” szybko zbliżającego się kolejnego sezonu skoków narciarskich w Zakopanem, jak również przypomnieniem, że w latach 60. ubiegłego wieku na zboczu Gubałówki, na Gładkiem - była naturalna skocznia narciarska - przypomina Adam Kitkowski.

W galerii poniżej m. in. mobilna skocznia, która wykorzystana była wcześniej na krakowskim Rynku Głównym.
opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
bez wody19:23, 27 września 2014
Ale co sie dzieje zapomnieli o dziwiszu czy innym purpurowym panie Majcher most się zawali !! ale ty bez tych pokropkow bedziesz burmistrzem jeszcze 2 kadencje czego Panu serdecznie życzę
tadel13:50, 26 września 2014
dziekujemy bylo ciezko ponad rok ale warto bylo
Kris11:43, 26 września 2014
Nie zrozumiała dla mnie jest koncepcja "promenady" zamiast drugiej nitki jezdni ?
gazda z Furmanowej09:32, 26 września 2014
Makowski "zasłuzyl " się wybitnie w tej kadencji dla mostu w Białym Dunajcu , dzieki czemu stimy godzinami w kolejkach i dla calej zakopianki. Temu panu już serdecznie dzękujemy i w następnych wyborach mądrzy mieszkańcy Podhala na tego pana juz nie głosują .Podobnie jak na Jagnę , Andrzeja Guta i im POdobnym . Niech przemyślą swoje dzieła i niech odpoczną .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij