Poniedziałek, 10 sierpień 2020, Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca
Nowy Targ i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
19°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 82
Clouds
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.09.2014, 19:20 | czytano: 2318

Obelisk ku pamięci strażaków, którzy gasili pożar kościoła

Fot. Piotr Kuczaj

Biskup Jan Szkodoń poświęcił obelisk, który stanął przy kościele św. Krzyża na Obidowej w Chabówce w 20. rocznicę pożaru świątyni.

W niedzielę strażacy z jednostek ochotniczych, zawodowych oraz szkoły aspirantów, które brały udział w gaszeniu kościoła w dniu 2 października 1994 roku, jak co roku spotkali się na uroczystej mszy świętej odprawianej w rocznicę uratowania świątyni przed całkowitym spaleniem. Rokrocznie w uroczystościach biorą udział następujące jednostki: OSP - Waksmund, Gronków, Chabówka, Długopole, Szaflary, Maruszyna, Ząb, Lasek, Skomielna Biała, Spytkowice, Rokiciny Podhalańskie, Dzianisz, Leszczyny, Biały Dunajec, Raba Wyżna, Łopuszna, Skawa, Czarny Dunajec, Ostrowsko, Rogoźnik, Wróblówka, Pieniążkowice, Kowaniec, Ponice, Jordanów, Ratułów Górny, Rabka-Zdrój i Rdzawka, jednostki zawodowe: Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza w Rabce - Zdroju, Państwowa Straż Pożarna w Nowym Targu, Państwowa Straż Pożarna w Zakopanem, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Wszystkie wyżej wymienione jednostki zostały upamiętnione na obelisku, który z okazji okrągłej rocznicy stanął przy kościele. Ufundowała go OSP Rdzawka.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Prezes OSP Gruta10:56, 2 października 2014
Zarząd OSP w Grucie serdecznie dziękuje za zaproszenie na tę uroczystość. Z dumą staliśmy pośród tych, którzy przyczynili się do uratowania i odbudowy tego przepięknego kościółka.
Mieszkaniec Kowańca23:35, 29 września 2014
Dobrze, że są ludzie na których można zawsze liczyć - Strażacy.
Zbynek21:38, 29 września 2014
Brałem udział w tej akcji z OSP Maruszyna. Pozdrowienia dla wszystkich Strażaków!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij