Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Nowy Targ i okolice
Clouds
-16°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Snow
-10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-16°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.10.2014, 09:56 | czytano: 3831

KWW Ruch Obywatelski Nasze Miasto oficjalnie: Grzegorz Watycha kandydatem na burmistrza Nowego Targu

zdj. Michał Bachulski

KWW Ruch Obywatelski Nasze Miasto poinformował w oświadczeniu przekazanym, portalowi Podhale24.pl, że kandydatem komitetu na burmistrza Nowego Targu został Grzegorz Watycha - radny miejski i sekretarz Starostwa Nowotarskiego.

Ruch Obywatelski to inicjatywa, która jest kontynuacją akcji wyborczej z roku 2010. Wówczas stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta Nowego Targu „FALA”, które tworzy dziś NM, wysunęła do wyborów Janusza Tarnowskiego. Tarnowski przegrał wówczas różnicą kilkuset głosów z obecnym burmistrzem Markiem Fryźlewiczem. -Ten sukces i fakt, że tylu mieszkańców poparło naszego kandydata, zobowiązuje nas do ponownego stawienia się w wyborach - informują przedstawiciele komitetu.

Ich zdaniem, Nowy Targ z roku 2010 i Nowy Targ dzisiaj to jakby dwa różne miasta, ale z tymi samymi nierozwiązanymi problemami. - Wprawdzie spadł na nasz kraj deszcz unijnych pieniędzy, nie omijając także Nowego Targu, ale większość z nich zostało skierowane na rewitalizację tego co już było - podkreślają. - Remonty: rynku, parku, stadionu, hali sportowej to standardowy kierunek zagospodarowywania środków unijnych w Polsce.

- Dzisiaj Nowy Targ stoi przed tym arcytrudnym wyzwaniem. Musimy sobie odpowiedzieć jako mieszkańcy na proste pytania: Jakim miastem ma być Nowy Targ za kolejnych 20-cia lat?

Komitet przypomina, że Nowy Targ największy rozwój zanotował w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych . Wtedy to słynął z obuwnictwa, kuśnierstwa, handlu czy też hokeja. - Dzisiejsze technologie spowodowały, że obuwnictwo nie zagospodaruje aż tylu ludzi, kuśnierstwo i garbarstwo przeszło głęboką redukcję, handlem zawładnął kapitał obcy i przeobraził się w wielkopowierzchniową sieciówkę. Ale są Gorce i turystyka, jest tradycja jarmarków, jest rzemiosło, drobna wytwórczość, jest też piękna okolica, do której zjeżdża mnóstwo turystów, którzy mogliby zawitać do Nowego Targu. Aby tak się stało potrzebne jest stworzenie produktu turystycznego. Taki produkt buduje się latami konsekwentnie i z wizją !! Szlak Bacówkowy i Nowotarskie Lody to za mało. Dlatego, jako KWW Ruch Obywatelski NASZE MIASTO mamy przyjemność zaprezentować mieszkańcom naszego kandydata na burmistrza GRZEGORZA WATYCHĘ, człowieka otwartego, konsekwentnego i z wizją, który naszemu miastu przywróci status Stolicy Podhala - informuje KWW Ruch Obywatelski Nasze Miasto.

Program komitetu i kandydata można znaleźć na stronie internetowej www.naszemiasto.org.pl.

r/ źródło: KWW RO Nasze Miasto
najnowsze informacje
komentarze
gość01:22, 16 października 2014
do tomasza
zważ Pan że jest kampania i w trybie wyborczym szybciutko za pomówienia możesz zostać zdemaskowany po nr IP, pomyśl czy twój burmistrz nie odniesie z tego tytułu większej szkody niż ta która chciałbyś wyrządzić opozycji swoim pisanie tutaj??
Leming doskonały22:43, 15 października 2014
Odezwał się niewierny - tomasz - czy trzeba Ci łopatą wbijać do głowy program wyborczy G. Watychy? Głowa mała - niewiele się w niej zmieści.


"mieszkaniec miasta UE bez kibla w centrum - od 1958 i ciekawski"
tomasz20:05, 15 października 2014
lex, pełna zgoda - Tarnowski siedzi na stołku w Polskich Tatrach za protekcję od Jachymiaka, a teraz jeszcze tego Watychę chcą gdzieś upchać, bo ambicje duże a pensja sekretarza powiatu to "tylko" ok 8,5 tys.
A pomysłów dla Miasta nie ma żadnych - ja się zastanawiam dlaczego taka szumna opozycja w Nowym Targu ma tak słabego kandydata/figuranta wprost ze stołka od Jachymiaka. Chyba kompetentni ludzie widzą, że programu nie ma i nie będzie, a ciężko sterować miastem ze myczy Tarnowskiego i Jachymiaka.
Puls12:35, 15 października 2014
@ xyz. Jak nie masz argumentów, to ubliżasz, bo tylko na to cię stać. Jesteś cienki bolek. Odnośnie Pana Tarnowskiego, to lex ma zupełna rację . Wystarczy tylko przykład PPK i gość jest pogrążony, więcej przykładów nie trzeba nawet podawać, bo stracilibyśmy na rzecz spółki cały majątek(infrastrukturę wodno-kanalizacyjną z oczyszczalnią) a już o cenach za ścieki nawet nie wspomnę W niezłe bagno wepchnął by nas Tarnowski, na szczęście byli mądrzejsi.
Leon11:00, 14 października 2014
nie ma co Watycha bije Fryżlewicza i Liszkę razem wziętych pod każdym względem o 100%. Czas już wreszcie pozbyć się z Krzywej tej całej ferajny....
xyz09:49, 14 października 2014
do lex - aleś się zeszmacił chłopie. Widać rura dobrze ci płaci, ze tak brzydko atakujesz zza węgła. Pan Tarnowski podpisał sie pod swoją opinią - ty tchórzu nie. Krytykujesz dokonania Tarnowskiego----- pochwał się więc swoimi, ale takimi osobistymi - bez pomocy rury.

Widać, że macie w urzędzie niezłą gaciówę bo to nakierowanie Tarnowskiego na prokuratora o tym świadczy. Powiem ci jedno, że z tym prokuratorem to jakaś zaraza, bo i Paweł Piskorski, Czarzasty, Nowak, Drzewiecki, Kwaśniewski, Bury.... oj długo by wymieniać.... wszyscy mieli taką samą odpowiedź na stawiane im zarzuty jak ty----- "wiesz coś, to zawiadom prokuratora". Tylko sam wiesz doskonale, że to nie takie izy. Musisz prokuratorowi w zębach przynieść dowód, bo jesli nie, sprawa będzie się ciągnąć latami------- i o to chodzi. Takie sobie państwowi złodzieje napisali prawo i tak to zorganizowali. Mogą bezkarnie kraść-- nie tracą ukradzionego majątku------ mało, nawet sa zapraszani do tv

Ale wiedz jedno, że nie wszyscy są tak zdemoralizowani jak wy i nie wszystkim miasto wisi jak wam. Poza tym cicho siedź, bo robicie sobie kampanię za nasze pieniądze, a to baaaaaaardzo brzydko i niehonorowo... tchórzu
kasienka00:17, 14 października 2014
Czas na Zmiany!!! skonczmy z demagogia niekompetentnych i niereprezentatywnych ludzi, mieli dosc lat do wyprowadzenia miasta na prosta! Pan Grzegorz jest dobrym kandydatem, wrecz bardzo dobrym!! trzeba mu dac szanse sie wykazac, a nie zadawac pytania co zrobil przez 4 lata bedac w Radzie ?? Pytanie jakie znaczenie maja 4 lata w kontekscie 18 lat ??? poza tym bedac w opozycji do rzadacych, nie jest latwo sie wybić na wysokie progi. ktos powie swoje, a inni i tak zrobią jak im sie podoba!
nasze miasto potrzebuje swieżości i nowej pozytywnej Energi !!
Siwetnym przykladem jest Miasto Nowa Sól w woj.lubuskim ! miasto wyszlo z dołka, z ktorego ciezko bylo wyjsc!! nie bez podstaw maja jednego z najlepszych prezydentów w Polsce. Warto poczytac, moze niektorzy, Ci bedacy przeciw, otworzą oczy na szersze horyzonty!
po22:50, 13 października 2014
Do lex ile ci rura placi? A twoja ocena jest na poziomie sytuacji w Syrii.naprzod pislamisci brawo postaw chłopie dom zasadz drzewo i zrób syna a potem sie produkuj.
lex21:41, 13 października 2014
Panie Tarnowski, ale z pana fałszywy ambicjoner. A fee, co za przypadek nikczemności. Nagle zjawił się wybawiciel, który jakoś nie chce zauważyć w jakim stanie było miasto i w ilu obszarach trzeba było nadrabiać ogromne zaległości. Począwszy od zniszczonej przez kuśnierzy oczyszczalni, fatalnego stanu infrastruktury (każdej), wiecznie skażonej wody z Dunajca, zdezelowanej komunikacji miejskiej, dziur w chodnikach i drogach, zdegradowanych obiektów oświatowych i wielu, wielu innych rzeczy wymagających natychmiastowej interwencji z finansów publicznych. W tym kontekście można wyciągnąć zupełnie odmienne oceny, jeżeli patrzy się na ten sam Nowy Trag bez insynuacji, gierek koniunkturalnych i jakiejś niezrozumianej nienawiści, która na każdym kroku w panu kipi. Łatwo się mówi ale gorzej robi - w pana dokonaniach życiowych widać to jakoś bardzo jaskrawo. To musi być szczególna forma niespełnienia. Mam tylko jedno pytanie - co takiego pan dokonał jako radny, właśnie dla nas, mieszkańców? Chyba nic. Może nawet zupełnie nic. Stracone lata. W ramach rekompensaty za tę własną nieporadność i niemoc przez cztery lata zmuszeni byliśmy oglądać smutny festiwal nieproduktywnej krytyki dla krytyki i demagogii o nieuczciwości. Nieuczciwością jest zapewne snucie frazesów o rozwoju, gdy nie ma się do zaoferowania niczego ponad słowa - dzisiaj, gdybyśmy poszli za pana namową zamiast widocznego rozwoju stracilibyśmy jakąkolwiek kontrolę nad gospodarką wodno-ściekową (pana działalność w PPK! a sytuacja finansowa tej spółki wcale nie jest rozwojowa) i próba przeforsowania związania Nowego Targu z Geotermią, równoznaczna z uśmierceniem nowoczesnego MPECu, tak dla zasady bo pewnie Fryźlewiczowski (tutaj wystarczy porównać ceny za ciepło u odbiorców Zakopanego i Nowego Targu i zaraz zobaczymy co winszuje pan ukochanym mieszkańcom, z jedną poprawką, że przeciętny odbiorca nie zarabia 16 tys. na miesiąc tylko 2 tys.). I na koniec jeżeli sugeruje pan brak przejrzystości w działaniach władz i urzędu to jako światły prezes i były rewizor zna pan adres prokuratora - to właściwy urząd na pana domniemania.
Igorek15:05, 13 października 2014
Watycha ma swoje pomysły i wizję a nie to co Fryźlewicz i Liszka. To najlepsza osoba by to miasto ruszyło do przodu a nie tylko stagnacja, stagnacja, stagnacja.
**12:38, 13 października 2014
do yogi. To wybierz sobie zależnego od Jachymiaka i powiatu
G.B12:08, 13 października 2014
Oj czesio , czesio pomysl troszkę bo właśnie takich jak ty to w N.Targu nie potrzeba Irlandia piękny kraj
ciekawski11:30, 13 października 2014
do : Czesio i inni

Rachunek ekonomiczny Pana Tarnowskiego jest prosty - Jego dochody jako burmistrza, byłyby dwa razy mniejsze niż osiągane obecnie - też byś przystał na taki układ???
Czesio07:51, 13 października 2014
Panie Tarnowski jak to jest, ostatnie wybory wg Pana, Pan prawie wygrał a teraz Pan nawet nie startuje?
Pan dobrze wie co jest grane. Ani Pan ani Pana koledzy nie macie pomysłu na rozwój miasta ani na cokolwiek innego. Wolicie być w opozycji i krytykować sobie z wygodnego fotela. Takich nam w Nowym Targu nie potrzeba.
Yogi07:27, 13 października 2014
Ludwik dobrze mówisz, to co ratio wymyśla to nic innego jak pisanie o tym co w domu myśli i próbuje nam na osiedlu sprzedać. My wiemy, że czas Fryźlewicza się już skończył. Musimy wybrać nowego, niezależnego od obecnej władzy z Krzywej, burmistrza!!!!
Wiesiek07:24, 13 października 2014
Watycha nadaje się na burmistrza. Pora zmienić Fryźlewicza i Liszkę!Pora dać miastu powiew rozwoju i nowości a nie stagnacji, tylko modernizacji i powtarzalności. Tylko wtedy wreszcie miasto pójdzie do przodu a nie będzie miastem przy drodze do Zakopanego.
xawier00:13, 13 października 2014
Porządny, rzeczowy, uczciwy i kompetentny. Taki jest pan Watycha.
riti00:01, 13 października 2014
pytanie Tarnowski miał już swój czas w RM i nic nie zrobił dajmy teraz się wykazać Liszce może ma większy wpływ i lepiej rozmawia z ludźmi - otwarcie Gorców na turystę jest konieczne więc w tym roku stawiam na Liszkę. Jak się nie wykaże to za 4 lata zmiana.
zx23:27, 12 października 2014
Watycha górą!
Obserwator22:07, 12 października 2014
Burmistrzem zostanie Fryźlewicz. Liszkę wstawili na kandydata, aby rozbić głosy opozycji. Bo niby Liszka jako kontrkandydat, to opozycja. :):) Taki sprytny myk. Jak powiedział klasyk: ciemny naród to kupi.
Optymista21:57, 12 października 2014
każdy lepszy od Fryżlewicza i jego świty
ryba psuje się od głowy
masz mój głos
niech wróci wiara w demokrację
wierzący21:26, 12 października 2014
Do ratio Krystyna i innych niedowiarkow zapytajcie w 6 kosciolach tylko GRZEGORZ WATYCHA BURMISTRZEM
mieszkaniec21:06, 12 października 2014
Pewne jest, że jeśli wygra Liszka to nie wiele się zmieni. Fryźlewicz będzie kierował z tylnego fotela. Jeśli wygra Watycha czy będzie lepiej? Nie wiem, ale będzie inaczej. Może warto spróbować i zobaczyć jak wygląda rządzenie miastem bez Fryźlewicza, Zajączkowskiego, Kolasy i Jagły. I jedno jest pewne. Z odejściem burmistrza odejdzie też PRP i Marcin Ozorowski. O tyle będzie taniej.
Ludwik21:00, 12 października 2014
ratio- mów za siebie a nie za swoje osiedle, no akurat to osiedle o którym mówisz nigdy nie pójdzie za kandydatem którego tak forsujesz codziennie.
Głos ludu pracującego na emigracji20:14, 12 października 2014
Tak się składa iż znam osobiście zarówno G. Watyche i P. Liszke to będą pierwsze wybory od 20 lat i zadam sobie trud żeby zagłosować na Grześka. Ten człowiek ma bardzo dobrze pokładane w głowie, Liszka też. ale to są ogień i woda. to miasto zasługuje na dobrego gospodarza, wiem że będzie ciężko wygrać i potem działać, nic samo się nie zrobi, na sukces pracuje się latami. Burmistrz Fryźlewicz miał już swoje lata żeby się wykazać, a jego uczeń Liszka to gwarancja kontynuacji kunktatorstwa. Nie wierzę że całe bloki popierają Liszkę, bo niby za co? Fryźlewicz stary lis, zastosował sztuczkę z salami, i nakazał wystawić tylu kandydatów ile się da, bo tylko tak głosy się rozejdą. co mu jest bardzo na rękę. Bedzie ciężko ale jest szansa że Grzesiek zostanie burmistrzem i bedzie mógł się wykazać. Gorzej niż za Fryźlewicza już być nie może, już tylko nieliczni nie wiedzą co to jest wieś na drodze to Zakopanego a teraz to już każdej miejscowosci na Podhalu dobrze że Rabka jest wcześniej to i wstyd mniejszy:-)
Krystyna17:16, 12 października 2014
Proszę o konkrety Panie Tarnowski. Macie zamiar budować fabryki, ściągnąć obcy kapitał, czy może zmusić ludzi, żeby zaczęli nosić kożuchy i tym sposobem utworzyć miejsca pracy ?? Bajdu, bajdu, proszę Pana. Zachwala Pan swojego kolegę, ale żadnych konkretów Pan nie podaje. To , że jest to"człowiek skromny, uczciwy, mocno osadzony w środowisku, dobrze rozumiejący jego potrzeby, doskonały fachowiec, dobrze przygotowany merytorycznie z doświadczeniem w pracy w samorządzie."- to są tylko ogólniki, które pasują do tysięcy ludzi w tym kraju. A wiec krótko: doskonały fachowiec- czego? Co osiągnął do tej pory? To , że ktoś jest miły, grzeczny, cacy- to zdecydowanie mało.
pytanie16:29, 12 października 2014
nowy z miasta ... i inni
przeczytajcie program Tarnowskiego z sprzed 4 lat i to co mówi PLiszka - to samo jota w jotę ...

to kto dokonuje plagiatu ?
nowy z miasta15:33, 12 października 2014
swojak życiorys to nie wszystko - kandydat na burmistrza ma mieć to coś co przyniesie korzyść miastu. Pan Watycha nie zyska głosów poparcia i uznania w tym rejonie nowego miasta - więc głosy kieruję na lepszego kandydata, który otworzy Gorce i przyciągnie turystów. Liszka ma potencjał zarządzania i w tej kadencji jemu zaufam jak i mieszkańcy mojego bloku.
ratio15:29, 12 października 2014
No sorry ale pan Watycha nie odegra tu roli wyjątkowej!!! Ja i moje osiedle nie głosujemy na tego pana bo nie widzimy w nim żadnego mądrego kandydata na burmistrza. Jest lepszy kandydat na burmistrza i głosy dla niego pójdą.
etetek12:02, 12 października 2014
Super!!!
Czas na zmiany jak w 89 w Polsce tak teraz w Nowym Targu. Po 18 latach Fryźlewicza już czas oj czas. Czas by zmienić ten układ który tak świetnie działa ale dla siebie i bliskich w naszym mieście. Czas wymienić Fryźlewicza JAGŁĘ , Kolasę i całą tą chorą świtę.
Darek11:03, 12 października 2014
do kasandra:
co to za większosć była z Kubowiczem i Batkiwiczem.
dante09:28, 12 października 2014
kasandra. burmistrz nic nie robił sobie z inicjatyw opozycji jak miała większość. Od razu kombinowął by mieć większość i radni którzy przeszli na jego stronę już po pierwszych sesjach jakoś nie głosowali jak większość. Więc mówienie, że opozycyjna większość miała wpływ na miasto jest niczym innym jak retoryką z Krzywej.
Maciej04:48, 12 października 2014
A ja zagłosuje na G. Samoleja.
A w drugiej turze to jeszcze zobaczymy...
Maciej
Czas na zmiany23:55, 11 października 2014
Na pewno lepszy niż dotychczasowy
gorcowian22:10, 11 października 2014
Takich ludzi nam potrzeba, mądrych i rozważnych.
Zdecydowanie za Grzegorzem Watychą.
Znam Go osobiście, współpracowaliśmy i gościu jest więcej niż OK.
Prawy Człowiek na Burmistrza, niech się tak stanie, amen!!!
kasandra21:34, 11 października 2014
Bobek, ile pan dostajesz panie grajek za tę kalafonię? Dwa lata o ile sobie przypominam radny Watycha był w koalicji większościowej !. Rozumiesz?Większościowej to znaczy jakby nie liczył mieli większość do przegłosowania każdej uchwały w Radzie Miasta i jakoś z tego nie potrafili skorzystać i nic z tego nie wynikło. Sugerowanie, że na to wszystko miał wpływ Fryźlewicz niestety kwalifikuje Cię na okresowe badania u starego swojego kandydata na burmistrza sprzed czterech lat. Bobek, nie idź tą drogą bo się utopisz w wazelinie.
Pirat z Dunajca17:50, 11 października 2014
Pełne poparcie, arrr !
Bobo17:46, 11 października 2014
Po pierwsze w opozycji do Burmistrza, który miał większość opłaconych niektórych Radnych nie można było nic zrobić, czy wy forumowicze dacie sobie powiedzieć, że większość przegłosowywała wszystko czego chciał Burmistrz Jedno zastrzeżenie do Pana Watychy - jest do polityki za uczciwy, za dobrze wychowany, za mądry.
Wyborca14:07, 11 października 2014
Panie Tarnowski, 4 lata jest Pan radnym. Proszę o listę Pana osiągnięć. Bo jak Panu zwrócono uwage na spotkaniu w sprawie budżetu obywatelskiego, że radni jedno mówią przed wyborami a drugie robią po, to Pan się jedynie zacietrzewił i zaczął atakować burmistrza i oskarżać nie wiadomo o co. Pan to zawsze dużo mówi a mało robi. Proszę zaprezentować swoje osiągnięcia.


A Pan Watycha też by mógł zaprezentować swoje sukcesy , bo przecież też jest radnym. Kończy się kadencja więc Radni powinni najpierw rozliczyć się z tego co zrobili a dopiero później snuć nowe wizje .
Mexis13:34, 11 października 2014
Ma chłop doświadczenie samorządowe. Widać, że dobrze działa i ma pomysły. Pora dać mu szansę i wreszcie w tym urzędzie dokonać zmiany, bo ile lat tak można - dożywotnio??????????????????????
z Krzywej13:29, 11 października 2014
Czas na "wind of change" na Krzywej. Pora na zmiany w ekipie, która tam się zadomowiła i wmawia nam, że Nowy Targ to super miasto oraz naszym super sukcesem jest dopiero 8 miejsce w Małopolsce. Pora na nowe osoby, nową wizję rozwoju miasta, nowe pomysły i now rządy.
Kangurek13:24, 11 października 2014
Watycha to najlepszy gościu na burmistrza!
Mariola13:03, 11 października 2014
Watycha to jest odpowiedni człowiek na burmistrza! Ma wiedzę, doświadczenie i silne osoby (kandydaci) idą za Nim. W PIS i PWS zaplecze jest słabe a liderzy to samo reprezentują.
Olgierd13:01, 11 października 2014
Grzegorz ma pomysł na miasta, na rozwój miasta. Paweł Liszka niby też ma pomysł, ale ewidentnie widać, że idzie po tej samej linii co Fryźlewicz i tylko mówi, że się różni a czyny i zachowania obu stron pokazują, że to zagrywka wyborcza. Fryźlewicz pokazał już na co go stać i czas już skończyć. Obiecane inwestycje opóźnione, wnioski unijne napisane na słabym poziomie, promocja miasta nijaka.
iglopulo12:56, 11 października 2014
do NIE!- porównanie Fryźlewicza z Watychą to jakaś kpina. Jeden ma wizję, pomysł, chęć rozwoju i pchnięcie miasta w kierunku pierwszego miejsca w Małopolsce. A drugi modernizuje, pisze wnioski na 60-70% punktów i czeka się aż się znajdą środki by z listy rezerwowej wskoczyć do dofinansowania a jak się zajmie 8 miejsce w Małopolsce, to normalnie wiadomość godna tytułu mistrza świata w siatkówce.... Oczywiście pierwszy to Watycha a drugi Fryźlewicz. Dlatego nie ma sensu ich porównywać.
Novy !!!!!!!!!! Nowy Targ12:05, 11 października 2014
!!!Panie Watycha głosujemy za Panem!!
Janusz Tarnowski11:09, 11 października 2014
Jestem za rozwojem gospodarczym naszego miasta i jak każdy mieszkaniec marzę o tym, aby nasze dzieci nie musiały w przyszłości wyjeżdżać za pracą z Nowego Targu. Nasze miasto może rozwijać się dynamiczniej i rozważnie, ale tylko wtedy, gdy jego mieszkańcy uwierzą w to, odważą się i idąc do wyborów zdecydują się zmienić trwający od osiemnastu lat zachowawczy układ. Pomyśleć tylko, że trwa to już blisko dwie dekady i jeśliby dokonać podsumowania całości tego okresu, to wtedy dopiero widać jak niewiele zrobiono dla tego miasta i jego mieszkańców. Właśnie z tego powodu nie można pozwolić aby nowym burmistrzem pozostała osoba ze środowiska obecnej władzy a tym bardziej obecny burmistrz. Pracując w Radzie Miasta przez ostatnie cztery lata zrozumiałem jak wiele jest nieprawidłowości i jak bardzo nielojalna jest ta władza względem swoich mieszkańców. Wiele razy widziałem też arogancję, zuchwałość i nieuczciwość. Tylko mieszkańcy mają możliwość zawalczyć o przyszłość Nowego Targu i spowodować, że będące u władzy przez tyle lat te same osoby, zmęczone i wypalone, bez pomysłu na przyszłość, zostaną zastąpione nowymi, dla których liczy się prawdziwy rozwój, dający poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim każdy człowiek bez względu na to czy jest przyjacielem, kompanem czy zupełnie obcą osobą. Jestem przekonany, że Grzegorz Watycha jest w stanie spowodować, że podejmowane decyzje i zarządzanie urzędem będzie się odbywać się w sposób przejrzysty i kompetentny.
Moim kandydatem na burmistrza jest Grzegorz Watycha, mieszkaniec tego miasta, człowiek skromny, uczciwy, mocno osadzony w środowisku, dobrze rozumiejący jego potrzeby, doskonały fachowiec, dobrze przygotowany merytorycznie z doświadczeniem w pracy w samorządzie. Wierzę, że dzięki swojej odpowiedzialności i konsekwencji jest w stanie zmienić jakość tego miasta, przeciwstawić się nieprawidłowościom i niesprawiedliwości wobec mieszkańców.
patriota10:53, 11 października 2014
Cały czas te same nazwiska i twarze. Pan Grzegorz jest ok ! Ale powinniśmy, jako mieszkańcy tego miasta, zrobić całkowite tasowanie i powymieniać te stare kliki na ludzi nowych ze świeżymi pomysłami i i innym spojrzeniem. Wymieńmy całkowicie naszych samorządowców. Zostawiając tych ludzi zmienimy im tylko stanowiska a w konsekwencji będzie dalej po staremu, nic się nie zmieni . Nam potrzebna jest transfuzja polityczna
dante10:35, 11 października 2014
Młodzi ludzie go z dobrej strony znają. Brawo!Dobrze że jest taki kandydat a nie utarci z Fryźlewiczem, który chyba chce mieć wieczny tytuł burmistrza. Myślę, że młodzi ludzie i wszyscy, którzy chcą rozwoju i tworzenia nowego a nie tylko modernizowania tego co już jest, powinni dokonać zmiany w mieście. Radnych też trzeba zmienić. Koniec rządów PWS!!!
nierura10:14, 11 października 2014
Pan Grzesiek Watycha, to jest kandydatura bardzo dobra. Właściwie to kazda kandydatura czy pana Watychy czy pana Liszki w porównaniu z naszym dotychczasowym urzędasem i udzielnym władcą Mareczkiem jest spoko. Nam potrzeba , jak zauważył pan Liszka, nie urzędasa , zarządcy remontów i przemalowywania tego co jest ale gospodarza i wizjonera prawdziwego rozwoju naszego miasta. Panie Grzesku, ma pan już bardzo wielu zwolennikow.
NIE !09:51, 11 października 2014
Kandydat pokroju Fryźlewicza . Bez charyzmy i taki nijaki . Wszyscy chcemy zmian w naszym miescie a nie to co było przez ostatnie 20 lat .W koncu mamy szanse cos zmienic więc tylko nie Watycha !!!
Daria09:49, 11 października 2014
Na pewno godny rozważenia kandydat. Mam dosyć już Marka Fryźlewicza. W tym mieście się nic ciekawego i nowego nie robi. Nie mówię już o otwarciu na nowe możliwości. Kasa z UE jest brana na nie trafione i mało rozwojowe projekty. Lodowisko dalej straszy a byłą super szansa na zrobienie z niego centrum sportowego na dobrym poziomie. Obecna władza boi się podjąć jakąkolwiek inicjatywę i coś większego poza modernizację. Pora na młodych i kreatywnych ludzi!
iglopulo09:45, 11 października 2014
Ten człowiek pokazał wiele dobrego w Radzie. Wyrazisty w przeciwieństwie do wielu radnych na czele z cichymi radnymi z PWS. Widać, że zna się na swojej robocie. Młody jest, więc trzeba dać szansę. Fryźlewicz już tyle miastem administrował, bo na pewno nie rządził, że pora na zmianę.
władek09:33, 11 października 2014
Bardzo szanuję Grzegorza. Ale ma u siebie takich ludzi / basen nowotarski/ że na niego nie zagłosuje. No chyba że wykopie tych mądrali w .....
pws09:25, 11 października 2014
Grzegorzu Nijaki - piewco Kim Dzon Rury Fryźlewicza - widać, że masz jedyny tu cel - zdyskredytować pana Watychę. Tym razem nie przejdzie wam ten numer, numer ze szkalowaniem i opluwaniem kontrkandydata, bo sami jesteście umoczeni w czymś takim miętkim i śmierdzacym
Iwo09:10, 11 października 2014
bardzo dobry kandydat- młodość, szerokie horyzonty myślenia i kultura
Bolo07:47, 11 października 2014
Popieram i swój głos oddam ,moi znajomi też
kumpel04:46, 11 października 2014
grzesiek jest sspoko
Grzegorz Nijaki01:43, 11 października 2014
Chciałem zobaczyć na wskazanej stronie program i nic konkretnego pod tym tytułem nie znajduję?! Tekst o sobie zawiera więcej pytać, i trudno to określić jakimś konkretnym programem. Jaki program taki i koandydat czyli NIJAKI.
Nie dla Watychy01:32, 11 października 2014
A co on zrobił przez te lata kiedy był radnym, żadnych efektów nie ma i nie będzie. Jego komitet zamist osoby z werwą wystawia takiego flegatycznego konadydata! chyba tylko daltego, że będzie robił tylko rzeczy, które podpowie mu sufler tj. Tarnowski. Uważam, że Nowy Targ zasługuje na bardziej wyraźistego i zdecydowanego burmistrza.Niestety ja głosuje na NIE!!!!
Tylko NIE watycha!01:18, 11 października 2014
Watycha to człowiek bez charyzmy, polotu, całkowicue nie nadaje się na takie stanowisko! Jego kadencja byłaby podobna do obecnej MF czyli nijakość, i do tego zdalnie sterowany przez jego lidera JT, który sam nie wystartował. Zdecydowanie bardziej lepszym kandydatem jest Paweł LISZKA, który nie bał się swojego owarcia zrobić podczas konferencji prasowej, udowadniając, że jest silnym człowiekiem,mającym własne zdanie, kompetentnym i potrafiącym godnie reprezentować Miasto.
murator23:05, 10 października 2014
Jest nareszcie kandydat w tym mieście !!!!!!!!!!!!
SKALNY-S122:46, 10 października 2014
super,super,GRZESIU MASZ NASZ GŁOS .SKALNI Z TOBĄ.
Leszek22:20, 10 października 2014
Znam Grzegorza Watychę, mimo, że nie jestem z Nowego Targu i nie będę tam głosował a z samorządem mam do czynienia od wielu lat. Grzegorz jest człowiekiem kompetentnym, komunikatywnym i patrzy daleko w przyszłość. Trudnych decyzji też się nie boi, a takich trzeba będzie podjąć wiele. Tak nawiasem mówiąc nie wiem kogo szuka Nowy Targ?
prawda was wyzwoli22:16, 10 października 2014
A gdzie pan Watycha miał tę wizję naszego miasta w ostatnich czterech latach gdy był radnym z kolesiami i miał najlepszą okazję by ją realizować? Nie mógł czy nie chciał? Aha przez dwa lata mając większość w radzie mógł lub mogli zrealizować wszystko czego dusza zapragnie. Nie zrealizowali nic. Nawet nie zainicjowali jednej uchwały. To chyba kandydat z krainy deszczowców ... karrrrrramba. Plum.
powodzenia22:16, 10 października 2014
jest nadzieja dla tego miasta. Powodzenia
prawda22:15, 10 października 2014
Powodzenia Grzegorz! Łatwo nie będzie ale trzeba mieć nadzieję. Ci, którzy Cię znają życzą Ci jak najlepiej
Lekarz22:12, 10 października 2014
Grzesiek - jako kolega jest ok. Ale do kierowania miastem się nie nadaje. Nie ma polotu, nie ma charyzmy - "jest bo jest". A poza tym on pociagnie za sobą Jachymiaka na vice Burmistrza. To nie jest odpowiedni kandydat na Burmistrza. Jest fajny, ale nie odpowiedni.
wyborca21:52, 10 października 2014
Grzegorz na Burmistrza!! Bardzo dobry kandydat :-)
nanek21:27, 10 października 2014
Osoba, która ma szansę sprawić, że Nowy Targ nie będzie administrowany a naprawdę rozwijany i nie pójdzie w kierunku budowania stadionu dla nie wiadomo kogo albo sali dla malej liczby dzieci...
xyz20:53, 10 października 2014
Farbowany lisek chytrusek. Kolega Tarnowskiego który też chcę do korytka. Ich banda miala większość w Radzie ponad 2 lata a nic nie zrobiła! Fala to też same problemy robiła. Przez nich tylko kłótnie.
głos dla Watychy20:18, 10 października 2014
Jak dla mnie jest to najlepszy kandydat na stanowisko burmistrza. Pan Grzegorz Watycha jest najlepiej przygotowany merytorycznie do tej funkcji. Żaden z obecnych kandydatów nie zna się lepiej w tak szerokim zakresie na funkcjonowaniu gospodarki samorządu. Obecny burmistrz bez swoich zastępców i naczelników nic nie znaczy, a od Pana Grzegorza jest lepszy tylko w mściwości, knuciu i liczbie zorganizowanych rautów.
Może wyborca20:04, 10 października 2014
Byłbym wdzięczny p. Grzegorzu za przedstawienie swoich dokonań, bycie radnym, sekretarzem to jeszcze niewystarczająca przepustka. A może coś ciekawego poza czasami słusznymi polemikami uczynił Pan dla naszego miasta. Warto się tym pochwalić. Pytam bo się zastanawiam.
Hej19:43, 10 października 2014
Za urzednika Fryzlewicza, urzednik Watycha. Trzeba swiezosci w miescie i nowej krwi. To już Glonek był by lepszy. Nie widzę Watychy jako Burmistrza. On sie z całym szacunkiem nie nadaje.
miki18:59, 10 października 2014
bardzo dobry kandydat! wygra w pierwszej turze z tymi wredymi kombinatorami
Zlom18:47, 10 października 2014
Kolejnego urzędnika ciągnie do koryta.Wszyscy tylko nie Watycha.Za mało energiczny i pozbawiony klasy. Do tego marionetka Jachymiaka i Tarnowskiego.
swojak18:35, 10 października 2014
Brawo! Bardzo dobry kandydat zwłaszcza po przeczytaniu życiorysu! Ma Pan mój głos! W końcu może nastapi jakaś zmiana
ssd18:35, 10 października 2014
A mojego głosu Pan nie ma i 200 osób z mojego otoczenia.
radykalny Benek18:06, 10 października 2014
Brawo ! Ma Pan mój głos. Tak jak i około 100 osób z mojego otoczenia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij