Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nowy Targ i okolice
pochmurno
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 98%
15.10.2014, 22:08 | czytano: 32822

Stanisław Jurkowski kandydatem na wójta gminy Ochotnica Dolna

Stanisław Jurkowski jest kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców RAZEM dla Rozwoju Gminy Ochotnica Dolna, w skład którego wchodzi czternastu kandydatów do Rady Gminy.

Kandydat na wójta jest wieloletnim dyrektorem Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej, a także przedsiębiorcą, właścicielem pensjonatu.

Jurkowski w swoim programie podkreśla, że "z najwyższą starannością zadba o wszystkich mieszkańców gminy: rolników, ludzi w podeszłym wieku a szczególnie o tych, którzy borykają się z niepełnosprawnością, problemami losowymi, zdrowotnymi oraz o rodziny wielodzietne".

W sferze spraw gospodarczych i inwestycyjnych duży nacisk będzie kładł na rozwój turystyki, dzięki której może polepszyć się zamożność wszystkich mieszkańców Gminy.

- Uważam, że Gmina Ochotnica Dolna, jako nasza mała ojczyzna jest miejscem, z którego nie trzeba wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy, jest przestrzenią, w której wszyscy mogą mieć szansę na realizację swoich zawodowych planów - zapewnia.

Z Komitetu Wyborczego Stanisława Jurkowskiego na radnych Rady Gminy Ochotnica Dolna kandydują:

w Ochotnicy Górnej:
Okręg nr 1 Ewelina Kowalczyk
Okręg nr 2 Tadeusz Wójciak
Okręg nr 3 Magdalena Jagieła
Okręg nr 4 Andrzej Sikora
w Ochotnicy Dolnej
Okręg nr 5 Maria Franczyk
Okręg nr 6 Stefan Nogawka
Okręg nr 7 Leszek Wiatr

w Ochotnicy Dolnej - Młynne
Okręg nr 9 Władysław Brzeźny
Okręg nr 10 Jan Jagieła

w Tylmanowej
Okręg nr 11 Franciszek Ziemianek
Okręg nr 12 Jan Noworolnik
Okręg nr 13 Mieczysław Trybulec
Okręg nr 14 Stanisław Bodziarczyk
Okręg nr 15 Józef Ligas

hol/
najnowsze informacje
komentarze
Ochotnica***23:20, 30 listopada 2014
Podsumowując mam tylko nadzieję, że naprawdę coś się zmieni na lepsze, czego sobie i wszystkim życzę:) żyjemy w pięknej okolicy i chcę aby inni też mogli ją poznać, żeby się ona rozwinęła na tyle, aby jej mieszkańcy nie musieli z niej "uciekać". Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki.
wyszloszydlozworka23:46, 25 listopada 2014
Sympatycy Jurkowskiego na tym forum pisali, że Mikołajczyk jest marionetką Kólczyka a teraz wyszło na to, że Jurkowski jest marionetką Konopki.
Tylmanowa19:42, 24 listopada 2014
No i co z tego że został wybrany Jurkowski jak i tak żądził będzie Konopka.To po co ta farsa z wyborami ? Cała Tylmanowa o tym mówi, że Konopka dogadał się z Jurkowskim.
do Ochotnica***10:28, 24 listopada 2014
Proszę się nie denerwować - prowokowanie nie było moim zamiarem. To co na pierwszy rzut oka wydaje się oczywiste na drugi rzut oka już niekoniecznie. Gminę czeka mnóstwo pracy - podkreślam mnóstwo. Nasz samorząd nie jest przygotowany do pozyskiwana środków unijnych i tak na prawdę nie jest przygotowany do realizacji żadnego ambitnego projektu. Wójt jednoosobowo nie jest w stanie ogarnąć tego. Przez brak wicewójta w poprzednich kadencjach nasza gmina straciła ok 100 zł., bo nie miał kto pojechać na głosowania i reprezentować interesu gminy. Paradoksalnie pieniądze wydane na wicewójta zwróciłyby się z nawiązką. Oczywiście pod warunkiem, że wicewójt będzie kompetentny. Moim zdaniem Zbyszek Chlebek przy wszystkich swoich wadach jest najbardziej kompetentnym urzędnikiem. Co do kompetencji Królczyka się nie wypowiadam, ale to że dawna ekipa tak strasznie się go boi jest dobrą rekomendacja. Pozdrawiam!
Ochotnica***09:24, 23 listopada 2014
Ja nie twierdzę że nie mają kompetencji!!-Tylko że na obsadzanie stanowisk powinno się rozpisywać konkursy aby wybierać tych którzy mają je najwyższe i najbardziej odpowiednie, a nie obsadzać je po "kumpeslku" i tworzyć je tylko po to aby ktoś miał stałą pensję! Wydaje mi się, że tworzenie coraz to nowych stanowisk, w dobie, kiedy w kraju mówi się o cięciach budżetowych i braku pieniędzy nie jest stosowne. Jeśli mamy "reperować Polskę" zacznijmy od najmniejszych jej jednostek. Ale skończmy temat, bo wydaje mi się, że to co dla mnie i pewnie wielu ludzi jest oczywiste i niestosowne, dla ktoś chyba jest na porządku dziennym, czego Ja nie zmienię.
Do Ochotnica***00:00, 22 listopada 2014
Jesteś za obsadzaniem stanowisk wg. kompetencji, ale jednocześnie nie podobało Ci się ujawnienie przez MIkołajczyka, że chce aby Chlebek był wiecewójtem a Królczyk przewodniczącym rady. Zatem jak mniemam uważasz, że Ci dwaj nie mają kompetencji do piastowania tych stanowisk? I w związku z tym lepiej jest jak ktoś nieinformuje tylko potem obsadza i skorygować swój wybór mozna dopeiro za 4 lata? Piszę bo chcę zrozumieć a nie robić na złość... ;)
Ochotnica***22:50, 19 listopada 2014
"Równowagi":)?dobre ujęcie. Ja nie twierdzę, że lepiej jest ukrywać. Dla mnie przykładowo Ci dwaj kandydaci rozpoczynali kampanię z czystymi kartkami (nie byłam ani za jednym ani za drugim), ale jeden z kandydatów pokazał swoje Oblicze kumoterstwa już przed tym jak został wybrany i przy najmniej u mnie to go skreśliło. Być może i ten, który został wybrany będzie robił tak samo, ale na to już teraz nie mam wpływu. Jeśli będzie tak postępował to w kolejnych wyborach przynajmniej Ja go nie wybiorę. Wg. mnie stanowiska winny być obsadzane zgodnie z kompetencjami, wiedzą i doświadczeniem, a nie znajomościami, bo potem siedzą takie jedna z drugą i ......a szkoda kończyć. Także wybory były i się skończyły, a czas pokaże jakie korzyści bądź straty ten wybór nam przyniesie:)
hahaha21:58, 18 listopada 2014
aha czyli propozycja rownowagi we wladzach wszystkich wiosek w gminie sie wam nie podobala? najlepiej jest ukrywac informacje przed wyborcami a potem po wyborach hlas i juz :)
Ochotnica***17:50, 18 listopada 2014
Jak się słyszy przed wyborami, że ktoś już dzieli skórę na nidźwiedziu to jeszcze masz na to wpływ. Po wyborach już z tym ciężko i niestety to też wkurza. Ale czas pokaże i po to są wybory żeby weryfikować wcześniej podjęte decyzje.
Wyborca P. Jurkowskiego11:33, 18 listopada 2014
Gratuluję P. Jurkowskiemu !!!
Cieszę się, że jednak w Ochotnicy jest więcej ludzi mądrych i rozsądnych ...
hahha10:21, 18 listopada 2014
Najlepij jest rozdzielać stanowiska po wyborach - za to duzo stanowisk i po rodzinie
Ochotnica***21:15, 17 listopada 2014
A tak poza tym, to jak się rozdziela stanowiska zanim wygrywa się wybory, to wybaczcie, ale mnie to trochę "zniesmacza". A P. Jurkowskiemu gratuluję.
Ochotnica***21:08, 17 listopada 2014
Sam Wójt niczego nie zdziała!! Więc jak radnymi są Ci sami ludzie którzy byli do tej pory, to już dawno się ona zatrzymała w miejscu!!
Ochotnica***21:06, 17 listopada 2014
Jak się obsadza stanowiska zanim wygra się wybory- to efekt tego jest taki, że się ich po prostu nie wygrywa!!Gratuluję P. Jurkowskiemu:)
woti20:14, 17 listopada 2014
Fajnie, nasza gmina zatrzyma się w miejscu na kolejne cztery lata, gratuluje wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu.
smieszek16:18, 17 listopada 2014
Jeszcze Wam bokiem wyjdzie Jurkowski a jemu samemu bokiem wyjdzie wójtowanie :)
Wyborca04:00, 17 listopada 2014
Głosuje za Panem Jurkowski, pozdrowienia. Uczciwy i z wizją człowiek czego nie mozna powiedziec o konkurencji
kolega ich obu04:00, 17 listopada 2014
Pan Mikołajczyk z Panem Królczykiem to tylko zamieszanie potrafili zrobić w tej kampanii, obrażanie, oskarżanie, obelgi, pomówienia i populistyczne teksty to potrafią robić dobrze. Głosuję za Jurkowski
MŁODY wyborca23:56, 14 listopada 2014
Młodzi już wybrali Pana Jurkowskiego w plebiscycie w gazecie krakowskiej. Pozdrowienia trzymamy kciuki Panie Jurkowski
Tylman23:54, 14 listopada 2014
Panie Jurkowski trzymamy w Tylmanowej kciuki za Panem, Pan Mikołajczyk mimo, że od nas to na wójta się nie nadaje. Głosujemy za Panem, widzimy co Pan zrobił do tej pory i doceniamy to. Pozdrawiamy i głos oddamy na Pana Jurkowskiego
KWW Porozumienie Dla Rozwoju Gminy23:10, 14 listopada 2014
Pozdrawiamy wszystkich naszych sympatyków na tym forum i dziękujemy za wsparcie. Wszystkim niezależnie od tego kogo popierają życzymy spokojnych i dobrych wyborów.
do wyborców22:33, 14 listopada 2014
A jaki program ma Jurkowski? Ustawic rodzinę i kolesiów? To już znamy! I temu panu dziękujemy! Nie jesteś z tej widokówki! Czas na uczciwe zasady młodych ludzi; ich profesjonalizm, zapał i wstręt do układów i układzików! Niech młodzi pokażą, co potrafią! Czas na zmiany!!! Czas młodych! Mikołajczyk na wójta, Królczyk na przewodniczącego rady!
do wyborców22:24, 14 listopada 2014
Dośc starych układów czas dac szansę młodym! Mikołajczyk Wójtem, Królczyk i inni radnymi!
zaangażowany22:21, 14 listopada 2014
Czyżby nie drukowano już komentarz? /.../

Proszę sprawdzić pocztę. Moderator.


do wyborcy Jurkowskiego22:08, 14 listopada 2014
Czy wyborcy Jurkowskiego muszą koniecznie ujawniać swoją głupotę? To żenujące!
zaangażowany22:03, 14 listopada 2014
głosowaliście UCZCIWIE? To u was raczej nietypowe? Z własnych czy szkolnych komputerów oraz komputerów urzędu gminy? Niech zwyciężą młodzi, profesjonalni uczciwi! Niech wreszcie zatroszczą się rozumnie i roztropnie o dobro wspólne mieszkańców gminy Ochotnica Dolna! Jestem zmęczony matactwami starego układu! Czas dac szansę młodym!!! Oni pokazali, że nie dadzą się kupic!! Głosujcie na Mikołajczyka i kandydatów z jego komitetu wyborczego!!!
kolega19:01, 14 listopada 2014
Panowie koledzy bilans otwarcia musi być, jak 16 rokow tomu.
MŁODY wyborca11:23, 14 listopada 2014
no i tacy są Ci właśnie pseudo młodzi, przegrać nie potrafią. Pan Królczyk nas poinformował na facebooku a my poinformowaliśmy kolegów z Gminy i tak to poszło, Każdy głosował, uczciwie. Rozumiem, że ten wynik 1600 Pana Mikołajczyka to jest właśnie wypracowany z rozłączanego internetu, czy tak? Jak znaliście takie metody na podbicie głosów to dlaczego o tym Nas nie poinformowaliście na tym Waszym facebooku? My głosowaliśmy uczciwie za Panem Jurkowskim /młodzi, starsi, osoby starsze/ bo chcemy miec go za wojta. W wyborach 16.11 też za Jurkowskim bedziemy głosować!!!
Ochotniczanka07:33, 14 listopada 2014
Prawdziwa liczba oddanych głosów na Macieja będzie w niedzielę. Ochotnica z Panem Panie Maćku. Proszę spać spokojnie.Ochotnica chce oddychać pełną piersią a nie ciągle zadyszka.
ciekawski01:01, 14 listopada 2014
Ciekawe czy wygra wielki TELEMARKETER? Dzwoniący po domach od rana do nocy i obiecujący wszystkim wszystko... Do tej pory ta strategia doprowadziła go dwa razy do przegranej - zobaczymy co będzie teraz...
do chałpionów00:44, 14 listopada 2014
głosowanie gazety wyborczej to wystarczy rozłączyc internet jesli ktos ma neostrade i włączyc bo jest zmienne ip i mozna głosowac jeszcze raz :) widocznie chałpiany siedziały cała noc i rozłączały internet :) ... obserwowałem to przez cała noc i nawet o 4 w nocy głosowali hehehe ... :)
Do W00:20, 14 listopada 2014
Nieważne czy kot jest czarny czy biały byleby łapał myszy...:) To tak pół żartem półserio. A na poważnie, to myślenie, że byle jaki byle nasz, to prymitywne strasznie - to jest myślenie układu - mierny, bierny, ale wierny - bo NASZ. Takie myślenie rodzi układy a nie nowoczesny samorząd... Kampania Pana Jurkowskiego pokazała, ze to nie jest człowiek na te czasy. Od 2002 r. nie zmienił ani programu ani ulotki a minęło już 12 lat. Ta kampania pokazała, że on nie umie wypromować siebie. Różnica jakości w kampanii młodych i Jurkowskiego była ogromna na korzyść młodych, którzy się bardzo postarali. Programowo Pan Jurkowski też nie istnieje. A jak już przeczytałem wywiad, w którym odpowiadał na te same pytania co Mikołajczyk, to mi witki opadły... Te niepotrzebne przechwałki i absolutny brak skromności są powalające... JA na miejscu Pana Jurkowskiego z jego plakatami i sposobem prowadzenia kampanii raczej skromniej mówiłbym w wywiadzie o tym jak bardzo się nadaję na Wójta.
MŁODY wyborca00:19, 14 listopada 2014
Serdecznie pragnę podziękować w imieniu młodych za udostępnienie na Waszym facebooku linku do głosowania na wójta. Głosować można było na stronie gazety krakowskiej. Pan Mikołajczyk uzyskał głosów 1624 a Pan Jurkowski 2251. Pan Jurkowski zdobył ponad 600 głosów więcej !!! niż Pan Mikołajczyk. My młodzi serdecznie gratulujemy Panu Jurkowskiemu i jednocześnie dziękujemy Panu Tadeuszowi za udostepnienie linku. Mam nadzieję, że głosowanie w rzeczywistości zakończy sie jeszcze większą różnicą. Dziękujemy raz jeszcze Panie Tadeuszu
kolega ich obu00:12, 14 listopada 2014
oni dalej nie poprawili błędu i mają kandydata FLATYNA. /zródło facebook/ Panie Faltyn nich Pan zainterweniuje!!.. To jest szczyt lekceważenia tak samo jak napisali wieże widokowe przez "rz" "wierze widokowe" Panowie Maciu i Tadziu do roboty a nie za kierowanie Gmina sie brać
do Pani Starszej00:07, 14 listopada 2014
geodete to my już mamy jest nim Pan Maciuś-kandydat, z problemami do niego będzie je rozwiązywał tak jak do tej pory. Czyli nijak
Starsza22:59, 13 listopada 2014
A co do mlodych to ich nie znam, ale program maja dosc konkretny. I mysle ze warto dac im szanse. Jesli zawioda szanse dostanie nowy wojt
Starsza22:57, 13 listopada 2014
Do w. I co moze bedzie lepiej jak wojtem zostanie jurkowski? Zobaczymy czy da ci miejsce pracy, albo masz juz obiecane. Widzisz kogos nowego na radnych? Te same osoby co za obecnego. A gdzie program? Nawet jednej konkretnej propozycji nie podal.. Tak samo bedzie rzadzil gmina jak szkola, gdzie zatrudnienie znajdzie tylko rodzina. Jak to mozliwe ze geodeta ( przynajmniej o takim wyksztalceniu slyszalam jego syna)moze uczyc informatyki czy innego przedmiotu. Przeciez to sie kupy nie trzyma. Ale dlaczego ma dac miejsce pracy konkretnemu informatykowi skoro swoj lepszy. .... gdzie byl gdy ludzie potrzebowali pracy? Nawet na glupia sprzataczke nie dostali szans. I teraz ludzie maja mu ja dac? Raczej nie!!!bo takie rzeczy sie pamieta
Wróblewski Marcin20:15, 13 listopada 2014
Będzie mieć uczciwego wójta! Takiego wybiorą!
w18:28, 13 listopada 2014
ochotnica musi miec swojego wojta a nie zagranicznego z tylmanowej. jaki by niebyl to bedzie swoj.
Edward Królczyk Ochotnica Górna - Jamne18:22, 13 listopada 2014
Popieram kandydatów na radnych KWW Porozumienie Dla Rozwoju Gminy i Pana Macieja Mikołajczyka na wójta Gminy Ochotnica Dolna!
Edward Królczyk Ochotnica Górna - Jamne17:08, 13 listopada 2014
Popieram w wyborach kandydatów na radnych KWW Porozumienie Dla Rozwoju Gminy i Kandydata na wójta Gminy Ochotnica Dolna Pana Macieja Mikołajczyka.
Obywatel Ochotnicy Górnej13:56, 13 listopada 2014
Polecam wszystkim na tym forum dać sobie już spokój . Kazdy juz wie na 100% na kogo bedzie głosował i nikt tego juz nie zmieni . to ze ten zrobił to a tamten zaś tamto to ludzie wiedzą najlepiej . Jutro zaczyna się Cisza przedwyborcza więc uszanujmy to wszyscy ! Co każdy chciał to sobie już powiedział a ilości głosów to w tym momencie nie zmieni. Najlepiej powiedzmy że Maciek i Staszek pobili się w piaskownicy a którego siniaki będą wieksze okaże się w poniedziałek ! Pozdrawiam wszystkich i tych za panem Jurkowskim i tych za panem Maćkiem . Jednym słowem ROZEJM
do kolegi Maćka13:54, 13 listopada 2014
W skład komisji rewizyjnej wchodzą następujące osoby: przewodniczący Jan Franczyk.
Członkowie komisji: Wojciech Piszczek,Władysław Brzeźny, Tadeusz Wójciak,Maciej Mikołajczyk - powyższe informacje znajdują się na BIP strona Urzędu Gminy.
Na tej stronie znajdą Państwo oświadczenia majątkowe radnych gminy, tam są wykazane diety poszczególnych radnych jak również dochody wójta gminy i oświadczenia kierowników jednostek organizacyjnych. Proszę porównać jak się mają dobrze dyrektorzy szkół.
głosuje na P. Jurkowskiego13:49, 13 listopada 2014
Czy nie widzicie jak dziecinni są ci ?młodzi - starzy?, płaczą, płaczą i płaczą o plakaty ( wkładają zdjęcia do internetu, że tylko ich są pozrywane a widzimy, ze nie tylko) i o plotki, usuwają facebooki i fora jak tylko coś źle jest napisane na ich temat. Do Ochotnica.tv wkładają tylko te nagrania, w których wychodzą na ładnych a gdzie inne nagrania np. z WOKu w Dolnej? Obmawiają i postarzają P. Jurkowskiego a wcale nie jest od nich wiele starszy, mówią, że P. Jurkowski prowadzi brudną kampanię przeciwko nim, a sami wciąż na niego mówią nawet w wywiadzie ( debacie), mu nie odpuścil, za to P. Jurkowski wypowiada się fer i rzeczowo. Przeanalizujcie !!!
Przemyślcie jeszcze raz zanim zagłosujecie.
kolega Tadka12:41, 13 listopada 2014
Tak Maciuś i Tadziu na jednym plakacie oj jest to młodzież. Prawda taka, że ich ludzie nie chcą słuchać bo bajki opowiadają a są tak chytrzy jak nikt. Kto to widział program na 8 lat a oni proponują. Wybory są na 1 kadencje. Mienią się za biznesmenów a każdy widzi jak te ich biznesy wyglądają, mienią się za młodych a na karku 40 +, mówią że mają program a tak naprawdę mają bajkę, zlepek różnych populistycznych słów, mówią że mają profesjonalistów z grzeczności nie wymienię nazwisk?. Ja i moja cała duża rodzina oddamy głosy na Jurkowskiego.
X11:57, 13 listopada 2014
Pan Jurkowski nie ma przekonywujacych argumentow, a tymi , ktorymi sie kieruje nie moze przeciez ujawnic. Pomine fakt, ze ledwo potrafi zbudowac logiczne zdanie. Z czym do ludzi panie ? Prosze sobie gospodarzyc u siebie, tak bedzie lepiej i dla Pana i dla calej gminy.
kibic05:57, 13 listopada 2014
Panie Jurkowski jestem mieszkańcem Ochotnicy Dolnej to wstyd jak pan prowadzi kampanię wyborczą chodząc namawiając po domach czy dzwoniąc do ludzi żeby głosowali na pana. Uważa się pan za czlowieka wykształconego i mądrego a boi się pan spotkać z mieszkańcami żeby uniknąć trudnych pytań, to jest żenujące co pan robi i stwierdzam fakt że pan się nie nadaje na WÓJTA bo to nie są lata osiemdziesiąte czy dziewiędziesiąte kiedy się tak stanowiska załatwiało.Pozdrawiam młodych jesteście konkretni i żetelni.
kolega Maćka02:34, 13 listopada 2014
Sprawdziłem jest błąd, zamiast wieże widokowe napisali wierze widokowe ale geniusze to robota pana szefa albo całego sztabu wprawdzie pracowali nad tym 9 miesięcy. Obiboki do roboty a Gminą zajmie się osoba, która potrafi kierować i działać. Nie idzie Wam w waszym interesie to chcecie nasze gminne pieniądze przygarnąć. Pan Maciuś pokazał jak zabierać się za kase gminną - mnożyć komisje za które kasa się należy a efekt z nich żaden ale to nic my zapłacimy, co nie?
do też wyborca z Ochotnicy01:05, 13 listopada 2014
Królczyk jeśli chodził po domach, to tylko z zaproszeniami na spotkanie z biznesmenami, które wręczali osobiście. Tak ogólnie to młodzi z Porozumienia przyjęli zasadę, że nie nachodzą ludzi w domach podobnie jak nie piszą kłamstw na forum
:)23:28, 12 listopada 2014
ma metody na krzykacza, obiecanki cacanki, a później powie że się nie dało załatwić bo brakło tylko nie dla niego i świty:)
Mieszkanka20:12, 12 listopada 2014
Prosty wniosek, Pan Jurkowski jest przekonany, ze stanowisko Wojta z gory mu sie nalezy bo przeciez takie byly uklady. Niestety bardzo sie pomylil, nie wizal pod uwage tego, ze ludziom nalezy sie szacunek i powazanie. Nawet sie nie wysilil do nich wyjsc, widocznie ma inne metody. Zobaczymy czy skuteczne.
ZXC20:04, 12 listopada 2014
JA TO WIDZĘ TAK , ŻE NIC DLA LUDZI JURKOWSKI NIE ZROBI, JAK BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ TO TYLKO DLA SIEBIE I RODZINY!!!!
mieszkaniec19:45, 12 listopada 2014
To zrozum!
też wyborca z Ochotnicy19:10, 12 listopada 2014
Tak na marginesie Królczyk też chodzi po domach/ale on jest'' młody'' więc rozumiem,że może.
wyborca18:56, 12 listopada 2014
Na jakiej podstawie obrażasz obecnych i byłych radnych? No na jakiej?
rozsądny18:55, 12 listopada 2014
Dalej brak odpowiedzi na pytanie? Widzę, że wiesz najlepiej więc napisz prawdę.
Rozsądek18:41, 12 listopada 2014
Jurkowski oczywiście przegra, bo mieszkańcy gminy Ochotnica nie są głupi i dobrze wiedzą kto jest kto. Wygranej Jurkowskiego chcą tylko ci co mają coś na sumieniu. Pewnie boją się, że ich niecne uczynki wyjdą na jaw a Jurkowski obiecał im, że nie ujrzę światła dziennego. Jednak klika jest w mniejszości, dlatego Jurkowski wybory przegra.
wyborca z ochotnicy15:44, 12 listopada 2014
Ja nie rozumie tego żeby tak prowadzić kampanię jak to robi Jurkowski
biznesmen, posada dyrektora w której syn pracuje, żywi prawie wszystkie nasze dzieci po szkołach, wszystko dobrze opłacone i tak się
upiera na stołek wójta o co tu chodzi??? Wstydu nie ma żeby tak łazić po domach i błagać o głosy jak jakiś dziad!!! Wydzwania, nachodzi, nie daje spokoju. Ludzka cierpliwość też ma pewne granice. Dlaczego nie robił spotkań z wyborcami tak jak p.Mikołajczyk z T.Królczykiem w każdej wsi i wiele spotkań a on ani jednego. Tylko krytykuje ich.Przekonali mnie do swojego programu i oddam głos na Macieja Mikołajczyka.
do rozsądnego15:41, 12 listopada 2014
Pewnie mówisz o Ance? To wielkie szczęście, że Anka nie ma doświadczenia w polityce podobnie jak prawie wszyscy kandydaci młodzi, bo nie POLITYKÓW nam trzeba, tylko ogarniętych ludzi do pracy... Polityków w tej gminie mieliśmy przez ostatnie 16 lat... Ta dziewczyna widziała dosłownie cały świat, ma bardzo dobre wykształcenie i znajomość języków. Ma swoją firmę i jest dobrze zorganizowana.
przejżyste intencje14:46, 12 listopada 2014
Osoba o pseudonimie wyborca jest doskonałym przykładem biblijnej zasady "widzieć drzazgę w czyimś oku a belki w swoim nie dostrzegać" Nawet jeśli młodzi mieli literówkę w nazwisku lub innym wyrazie, to jest to niczym w porównaniu z błędem ortograficznym, który znalazł się na plakatach Pana Jurkowskiego słowo "przejżysty" pisane przez "Ż" Jeśli krytykujesz sam umiej przyjąć krytykę.
młoda13:34, 12 listopada 2014
Ja tam będę głosować na Mikołajczyka. Kandydat dziadek i ta cała jego klika jakoś do mnie nie przemawiają... Do tego jak się czyta o "osiągnięciach" kandydata dziadka to się włos na głowie jeży i człowiek się zastanawia co ten człowiek jeszcze robi na swoim dotychczasowym stanowisku. Może czas już iść na emeryturę a nie na wójta??? ;p
rozsądny13:34, 12 listopada 2014
Skoro jesteś takim zwolennikiem KWW POROZUMIENIE to nie denerwuj się i nie atakuj jak wąż tylko odpowiedz na pytanie: doświadczenie gdzie i w czym zdobyła ? W polityce?? Bo jeśli tak oddam na Nią swój głos.
Do wybroca12:05, 12 listopada 2014
Co zrobił Mikołjczyk i Królczyk? A to że jeżdżą busy to czyja zasługa? własnie tych dwóch. A to że jest projekt "Enklawa aktywnego wypoczynku" , to kto o niego zabiegał jak Mikołajczyk? A kto spowodował, że wykonawcy musieli poprawiać chodniki w Ochotnicy Górnej, potem Amfiteatr a teraz jeszcze będą poprawiać remize OSP dla strażaków? Mikołajczyk! A nawet kosze na śmieci, to kto wymusił na gminie - Mikołajczyk. A kto spowodował, że Romowie nie palą śmieci i zmusił gminę do tego, aby Romowie mieli zwiększony monitoring osiedla? Królczyk. To tylko Twój kandydat Pan Jurkowski siedział pokornie ostatnie 8 lat i nie robił nic dosłownie nic dla społeczności, tylko jak zwykle uaktywnił się na chwilkę przed wyborami. A co do merytorycznych spraw, to przeczytaj sobie wywiad przeprowadzony przez Pieninyinfo.pl z Mikołajczykiem i Jurkowskim. Jak odpowiadają na te same pytania to zobaczysz jaka jest merytoryka.
Wyborca10:14, 12 listopada 2014
Najwyższa pora powiedzieć, że przez cały ten czas kampanii mieliście błąd w nazwisku swojego radnego na Waszej stronie www. Zamiast Stanisław Faltyn jest Stanisław Flatyn.... O czym to świadczy? O tym, że każdy może popełnić błąd a w waszym przypadku świadczy to o tym, że nikt Waszej strony nie czytał nawet sam kandydat Faltyn. Żołądkujecie się, obrażacie Pana Jurkowskiego, dlaczego? Czy dlatego, że na argumenty nie macie żadnych szans?? Co zrobił Pan Mikołajczyk przez 4 lata oprócz tego, że bił głową w mur i nie jest kotem. Każdy się z Was śmieje
do rozsądny17:42, 11 listopada 2014
W domu wszyscy zdrowi? Wróciła tylko po to, żeby odsunąć klikę od władzy.
do rozsądny16:24, 11 listopada 2014
Tak się do kobiety zwracasz? to takich sympatyków ma Pan Jurkowski?
Jak można powiedzieć ta? "A co też osiągnęła ta ANNA Kozielec za tą granicą, ze tu powróciła???? Jak jej tak dobrze tam było to nic tu po niej. A doświadczenie w czym ??????? W wieku 34 lat????"
do czytajcie ze zrozumieniem16:22, 11 listopada 2014
O ich profesjonalizmie świadczy ich kampania, która sami sobie robią! Nawet plakaty wieszają razem i banery. I te wszystkie ich pomysły i wygląd plakatów i spotkania, które odbyli z mieszkańcami świadczą, ze sa profesjonalistami. i jeszcze to ze nagrywaj te spotkania, to już coś czego w Polsce prawie nikt nie robi.
do PN16:18, 11 listopada 2014
To możecie razem z Trollem wychwalać Jurkowskiego pod niebiosa a młodym dajcie spokój i nie zarzucajcie im zazdrości
wyborca12:09, 11 listopada 2014
Musi to na rusi, a tu to mieszkańcy dokonają wyboru. Niech wygra uczciwość.
rozsądny11:06, 11 listopada 2014
DO DUMNA, która pisze, że "Cieszy mnie, że tacy ludzi jak np. Tadek Królczyk czy Anna Kozielec, wykształceni, obyci w świecie, którzy niejedno widzieli, w niejednym miejscu byli, dużo w życiu osiągnęli chcą coś zrobić dla naszej gminy. Mogą wykorzystać zdobyte doświadczenie i zrobić dużo dobrego. Gminie jest to potrzebne"
A co też osiągnęła ta ANNA Kozielec za tą granicą, ze tu powróciła???? Jak jej tak dobrze tam było to nic tu po niej. A doświadczenie w czym ??????? W wieku 34 lat????
czytajcie ze zrozumieniem10:30, 11 listopada 2014
Jacy Młodzi? Ludzie, którzy kończą 40, już nie są Młodzi! A profesjonaliści w sztabie MIkołajczyka, o których mówi w wywiadzie na PIENINYINFO to Kogo ma na myśli????? W ulotkach są opisane ich osiągniecia i wykształcenie. Dobrze przeczytajcie.
P.N10:25, 11 listopada 2014
No i dlaczego prowokujesz odpowiadając w ten sposób TROLOWI???? Od kiedy demokracja nazywa się prowokacją. Każdy wyborca ma prawo głosu bez względu na to czy Ci się to podoba czy nie. TY chwalisz swojego, a ja swojego - A WOLNO MI!!!! JURKOWSKI MUSI WYGRAĆ!!!
NIEZALEŻNY PRAWDZIWY10:19, 11 listopada 2014
Do NIEZALEŻNY : A ty jakie stanowisko masz obiecane?
do Troll22:13, 10 listopada 2014
No i to jest przykład prowokacji własnie. Zarzucić młodym, że zazdroszczą Panu Jurkowskiemu. Poczekać aż młodzi ulegną emocją i napiszą ostre odpowiedzi. A potem udać przed ludźmi ofiarę i ogłaszać jak to Pan Jurkowski jest strasznie atakowany i opluwany.
Niezależny18:51, 10 listopada 2014
Dlaczego Pan Brzeźny jest atakowany za diety, przecież był w tych samych dwóch komisjach co Mikołajczyk? Ludzie naprawdę jesteście stronniczy!
troll18:46, 10 listopada 2014
Choćby na głowie stawali, to punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Jedno i to samo jedno i to samo , obiecanki cacanki! Zazdrość to wszystko czym kieruje się elektorat "młodych".
Patriotka17:35, 10 listopada 2014
Chce zaapelowac do ludzi dobrej woli by licznie udali sie do urn, licze przede wszystkim na mlodziez. Wreszcie mozecie zadecydowac o zmianie kierunku naszej gminy i najwazniejsze pozegnac raz na zawsze uklady, za ktorymi stoja ciagle ci sami.Czas na zmiany.Trzymam kciuki.
inwestor16:25, 10 listopada 2014
Ciekawa sprawa, że po pierwsze w ostatnim roku inwestycje związane ze szkolnictwem wykonane zostały oczywiście w szkole Pana Jurkowskiego.
A co najlepsze, prawie wszystkie przetargi wygrała jedna i ta sama firma z Ochotnicy Dolnej. Czyż to nie zbieg okoliczności?
Na pewno nie, bo przecież przetarg wygrywa firma składająca najtańszą ofertę.
A przecieków co do ceny ofert konkurencji na pewno nie ma.
Zagłosuje na Maćka Mikołajczyka, bo tylko on chcę zwalczyć tą farsę uczciwych rządów. Koniec z układami, a przetargi niech wygrywa firma która da dłuższa gwarancję na swoje roboty i stosuje porządnie a nie najtańsze materiały, które po krótkim czasie zaczną się psuć.
Nie mówiąc o tym że oczywiście catering do szkół w Ochotnicy dowozi...
oczywiście Pan Jurkowski. Ale tylko do końca roku ten kawałek tortu jego...
Nadchodzą zmiany Panowie i dzielenia się fuchą wśród znajomych !
mieszkaniec OG16:15, 10 listopada 2014
ja pana Jurkowskiego to pamiętam tylko z tego ze jako jedyny starał się o pieniądze dla powodzian w 97 roku , pozostali mieszkańcy jak jeden odmowili pomocy i kazali przesłać pieniądze z gminy do Opola czy gdzies tam bo powiedzieli że tam ucierpieli ludzie naprawdę , i był to bardzo dobry gest współczujących ludzi prawdziwie obywatelski i solidarny , a tenXXX nie dosyć ze mieszka ze 150m od rzeki (stary pensjonat w Górnej) to wrzucił do piwnicy stare materace i kołdry i zalł je wodą ze szlaufa i domagał się odszkodowania , komisja z gminy tam była ogladac to i wkońcu nie wiem czy dostał czy ale to jest oblicze człowieka który nie odpuści i widzi wszędzie pieniądze nawet gdy je trzeba naprawdę potrzebującym wyrwac
smieszne11:43, 10 listopada 2014
"duży nacisk będzie kładł na rozwój turystyki, dzięki której może polepszyć się zamożność wszystkich mieszkańców Gminy"- Wypowiedź p. Jurkowskiego. Zadaję sobie ciągle jedno pytanie- jak? Panie Jurkowski, obiecuje Pan ludziom cuda, ale czy wszyscy jesteście ślepi? Rozwój turystyki? Każdy się z tego utrzyma (bo o życiu na poziomie nie wspominam)? Z całym szacunkiem dla Pana i wszystkich, którzy mają gospodarstwo agroturystyczne, ale u pensjonaty Jurkowskiego świecą pustkami, czym Pan przyciągnie tutaj ludzi? Wywiesi swój plakat, okrzyknie "dobrym gospodarzem", wspaniałym wójtem i turyści z drugiego końca Polski przyjadą Pana oglądać? To śmieszne. Jeśli turystyka się rozwinie to jedynie u Pana pod dachem. I proszę nie robić z nas idiotów, moje nastawienie do Ochotnicy jest jak najbardziej pozytywne, ale nigdy nie będzie tutaj pracy, która umożliwi życie na poziomie. No chyba, że mówi Pan o pracy dla siebie i rodziny, przecież do przejęcia jest szkoła i gmina, dla ludzi spoza rodziny zostanie sprzątanie pensjonatów.

Zastanówmy się co za bzdury nam wciskają.
rodzice23:35, 9 listopada 2014
Jak to się stało że Jurkowski dowozi jedzenie do prawie wszystkich szkół!!Tak się wcisnął w stary układ!!!Łatwo zrozumieć, piękne szkoły tyle pieniędzy na nie poszło a zabrakło na wyremontowanie kuchni, zlikwidowano i zabrano miejsca pracy tym co świeże i smaczne przygotowywali jedzenie naszym dzieciom-to skandal ! kto za to odpowiada? Wierzę że młody uczciwy wójt zmieni sposób żywienia
dzieci w szkołach. Głosujemy na Maćka!!!
dobry gospodaŻ23:04, 9 listopada 2014
Pan S. Jurkowski przedstawia się wyborcom jako człowiek wykształcony, obyty, wieloletni dyrektor szkoły, uznany pedagog.
Kompromitacją jest fakt, iż na plakatach promujących jego osobę pojawił się błąd ortograficzny mówiący o "przejŻystej" polityce finansowej.


Dodam tylko, że wszystkie plakaty zostały w bardzo szybkim tempie wymienione na nowe,co nie oznacza, że tak rażący błąd nie został zauważony przez mieszkańców,a świadczy o lekceważącym stosunku do wyborców i próbie szybkiego lecz nieudolnego odpowiedzenia na dobrze prowadzoną kampanie wyborczą swojego kontrkandydata.
niezależny21:17, 9 listopada 2014
Za co pan Bukała tak ogromnie krytykuje i wyśmiewa się z pana Macieja Mikołajczyka i Tadeusza Królczyka.? A cóż on sobą prezentuje? W Łącku to robił kampanię młodemu wójtowi a tu tak działasz? Wstydź się swoich zachowań i co masz za to obiecane jakie stanowisko.?
dumna12:23, 9 listopada 2014
Cieszy mnie, że tacy ludzi jak np. Tadek Królczyk czy Anna Kozielec, wykształceni, obyci w świecie, którzy niejedno widzieli, w niejednym miejscu byli, dużo w życiu osiągnęli chcą coś zrobić dla naszej gminy. Mogą wykorzystać zdobyte doświadczenie i zrobić dużo dobrego. Gminie jest to potrzebne!
ale news22:50, 8 listopada 2014
Aż zacutuje w całości bo warto. Redaktor pyta Mikołajczyka: Kto zostanie Pana zastępcą? M.M.: Jeżeli wygram wybory chcę, aby moim zastępcą został Zbyszek Chlebek z Ochotnicy Dolnej. Współpracujemy razem w zarządzie Stowarzyszenia LDG ?Gorce-Pieniny? i ta współpraca układa się bardzo dobrze. Zbyszek jest bardzo doświadczonym pracownikiem samorządowym i ma duży autorytet u ludzi. Mam również nadzieję, że Tadeusz Królczyk uzyska mandat radnego i będzie mógł ubiegać się o przewodniczenie pracom rady gminy. Mówię o tym dlatego, ze jednym z punktów naszego programu jest wprowadzenie zasady równowagi we władzach gminnych, aby żadna z wiosek wchodzących w skład gminy nie dominowała. Jeżeli wybory przebiegną pomyślenie dla nas, to każda wioska będzie miała swoją reprezentację w najwyższych władzach. Uważam, że to jest sprawiedliwe i zapewni równowagę.
ale news22:42, 8 listopada 2014
Czytałem właśnie wywiad na pieninyinfo i Mikołajczyk ujawnił kogo chciałby na wicewójta. "Jeżeli wygram wybory chcę, aby moim zastępcą został Zbyszek Chlebek z Ochotnicy Dolnej. Współpracujemy razem w zarządzie Stowarzyszenia LDG ?Gorce-Pieniny? i ta współpraca układa się bardzo dobrze. Zbyszek jest bardzo doświadczonym pracownikiem samorządowym i ma duży autorytet u ludzi."a Jurkowski nie ujawnił.
niezależny10:52, 8 listopada 2014
Przyglądam się obu kampaniom i muszę powiedzieć, że takiej kampanii jak ma komitet wyborczy Mikołajczyka i jego ludzi nie ma nikt. Plakaty,
banery, ulotki, spotkania z mieszkańcami, telewizja, strona internetowa.
Wszystko to robi bardzo dobre i pozytywne wrażenie. Widać przygotowanie, profesjonalizm, pomysł, świeżość, nowość i zapał ludzi
do pracy. Druga kampania jest sto lat za murzynami... Jeżeli dalej młodzi będą mieć taki zapał po wygranych wyborach to gmina wiele zyska.
Rodaczka19:41, 7 listopada 2014
To co tu sie czyta to koszmar. Nie zaleznie ktory wygra, musi sie wziasc ostro do roboty!!!!! W pierwszej kolejnosci musi zajac sie podstawowymi problemami gminy. Chodzi mi tu glownie o: - internet, -parkingi( glownie kolo gminy).Przed gmina dziury a za gmina bagno ze wnet trzeba by bylo w cholewach chodzic. - dodatkowe autobusy, busy. Bo zyjemy jak na za***iu(sory za slownictwo). Nie wspomne juz o przystankach z ktorych jedzie jak z chlewa - oswietlenie w przysiolkach( skrodne, kudowe gorcowe itd), - nowe miejsca pracy. - zagospodarowanie upiekszenie placu przed gmina, ( jakies wazony z kwiatami, moze jakas mala fontanna cokolwiek )Bo obecy stan negatywnie wplywa na wizerunek wsi.
I mozna tak wymieniac i wymieniac.A dopiero w drugiej kolejnosci myslec o rozwoju turystyki,. Ochotnica potrzebuje sillnej reki , pomyslow atrakcji zeby mogla zaistniec . Tylmanowa odrobiona, gorna w sumie tez a dolna chyba kazdy widzi. Tyle moich uwag.
KWW Porozumienie Dla Rozwoju Gminy18:39, 7 listopada 2014
Apelujemy do wszystkich na tym forum, aby nie rozpowszechniali nieprawdziwych informacji na temat Macieja Mikołajczyka, Tadeusza Królczyka i pozostałych kandydatów KWW Porozumienie Dla Rozwoju Gminy. Niektóre komentarze przekraczają wszelkie granice i to nie tylko przyzwoitości, ale i prawa. Nie można w ten sposób prowadzić kampanii.
Do naszych sympatyków i neutralnych wyborców przyglądających się temu ponuremu spektaklowi rodem z minionej epoki, zwracamy się z prośbą o nieuleganie prowokacjom i emocjom, zachowanie umiaru i publikowanie wyważonych, za to celnych ripost i trafnych opinii. Nie dajcie się prowokować i nie schodźcie do ich poziomu.
Wyciąganie wniosków z brudnej kampanii prowadzonej przeciwko nam pozostawiamy wyborcom.
STRAZAK J18:26, 7 listopada 2014
niestety trzeba było kupic porządne auto bo była taka potrzeba dla strazy bo jesteśmy jednostką która wchodzi w skład systemu krajowego ratownictwa i wydac te pieniądze sołeckie raTować przed panem H. bo chciał jeszcze dalej asfalt kleic w gore do sie -lepsze auto niż droga do nikad
wyborca16:25, 7 listopada 2014
Do strażaka-Pan Konopka spełniał każde wasze życzenie ale czy potrzebne były takie wypasione auta strażackie np. Tylmanowej
do młody14:46, 7 listopada 2014
Odwróć tabelę, Jurkowski na czele!
młody13:09, 7 listopada 2014
Prawda sama się broni,o Panu Jurkowskim możecie pisać swobodnie nie straszy sądami nie obraża się na żadne wpisy bo już jest zwycięzcą .
obserwator03:01, 7 listopada 2014
Najbliższe spotkanie Pana Macka Mikołajczyka ,,z młodzieżą" już w sobotę w WOK Ochotnica Dolna o godz 16:00
A spotkanie dla wszystkich w niedzielę w WOK Tylmanowa o godz. 10:00 a w WOK Ochotnica Dolna o godz 12:30
Zapraszam
do 50 +00:32, 7 listopada 2014
Przynajmniej wychodzi do ludzi , organizuje spotkania i się pokazuje a nie siedzi jak jurkowski w norze ... jurkowski nawet raz nie wyszedł do ludzi bo nawet nie ma z czym
50 +21:20, 6 listopada 2014
do dolona/ Czegoś tu nie rozumie w sprawie p.Mikołajczyka.Odważny,godny zaufania i uczciwy.Podziel się inf. skąd taka pewność..Cóż on takiego zdziałał będąc radnym.
obserwator20:33, 6 listopada 2014
Uwaga! Uwaga! W związku z niemożliwością pokonania ,,młodych" w sposób konwencjonalny, ogłaszam Brudną Wojnę! Będziemy smarować ich oszczerstwami od góry do dołu, od najważniejszych po niej ważnych. Powołuje po broń wszystkich panów 50+. Bądźcie dzielni!
wasz Dobry Gospodarz
obserwator19:56, 6 listopada 2014
Dziękujemy radnym z Tylmanowej, zwłaszcza tym którzy startują z komitetu Jurkowskiego, dziękujemy za to że zafundowali nam remont kładki, tylko że jeżeli ten remont nie zakończy się do wyborów (a na pewno się nie zakończy) to na masz głos nie liczcie.
do obserwatora18:33, 6 listopada 2014
Parę lat temu pan wójt wykonał cios poniżej pasa, czy wtedy to nie było ohydne i przerażające .Nasza Pani dyrektor była chora i zwyczajnie Ją w chorobie zdegradował ze stanowiska.Zagłosujemy na Panią Zofie do rady powiatu. To najlepszy wybór.
dolon18:04, 6 listopada 2014
Ja i moja wielka rodzina głosujemy na młodego i uczciwego wójta
Mikołajczyka Maćka tylko ON jest godny zaufania brawo za odwagę
że się zgodził kandydować. Jurkowskiemu mówimy nie!!!!!! bo jest nie
uczciwy i nigdy nie będzie.
xyz14:36, 6 listopada 2014
Jurkoski zatrudnił w szkole syna a jakie on ma wykształcenie? Słyszałem, że jest geologiem. Ciepła posadka opłacona w szkole a do tego działalność turystyczną prowadzi. Tak samo jest ze szwagierką. Czy to szkoła dla rodziny? Nauczyciele wykształceni pracy nie dostaną... Tak też będzie jak wójtem zostanie. Cała rodzina znajdzie zatrudnienie...
niezależny14:05, 6 listopada 2014
Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący Ochotnicy! Myśmy dawno już mówili, że pomylili się ci wszyscy, którzy powiadali, że listopad to etap ? etap do odrodzenia stosunków burżuazyjnych, kapitalistycznych! Nie! nie będzie etapu, towarzysze! Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Gminy. Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników, przewodzi nam nieśmiertelna idea socjalizmu.
zdziwiony :/11:24, 6 listopada 2014
"Szybki rozwój gminy" doprowadził do tego, że ludzie masowo muszą wyjeżdżać za pracą, bo tu jej nie ma. Gmina tak sie szybko rozwija, że została jedna knajpa i to utrzymująca się z produkcji żywności. Jak człowiek może rozwijać i promować naszą gminę jak nie umie wypromować siebie? Widziałeś plakaty Jurkowskiego i jego strony www? Czy tak będa również wyglądać plakaty promocyjne i strony internetowe naszej gminy ?
Do sądiad10:09, 6 listopada 2014
Drogi są, chodniki są, nawet jest kanalizacja! Inwestycje zrealizowane byle jak ale faktycznie są. Tylko że ludzi w tygodniu nie ma, bo wyjeżdżają za pracą do miast. Tu nie ma pracy, bo zaniedbano rozwój turystyki. Białka jest miejscowością bez kanalizacji za to ma turystów i miejsca pracy a Ochotnica ma kanalizację za to nie ma turystów i ludzie muszą jechać kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów do pracy.
niezależny09:12, 6 listopada 2014
Pan Konopka w powiecie to gwarancja wysokiej jakości,Pan Jurkowski w gminie to szansa na dalszy szybki rozwój dla całej naszej gminy.
Do Wyborcy08:49, 6 listopada 2014
Zwłaszcza, że Ci po 50 i 60 są na etacikach państwowych albo dietkach już długie długie lata. A w ekipie Mikołajczyka nie ma nikogo, kto by się wypasł na posadce. Więc jak to jest? Pan Jurkowski chciałby z posadki na posadkę?
Do wybroca08:37, 6 listopada 2014
Aha czyli osoby po 40 na etacik Ci się nie podobają, ale te po 50 i 60 to są w sam raz ? :)
sąsiad08:06, 6 listopada 2014
Jechałem wczoraj po kilku latach z Nowego Targu przez Ochotnicę i gratuluję obecnemu Wójtowi i radnym, piękna droga przy drodze chodniki, nowe mosty miejscowość czyściutka, zadbana.Powinniście być dumni!Gratuluję wspaniale!
Wyborca01:12, 6 listopada 2014
Głosuję na Jurkoskiego,
plakaty z hasłami
"DAJMY SZANSĘ MŁODYM" a na nich 40+ letni Panowie chcący się załapać na etacik jakoś do mnie nie przemawiają.

Idźcie szukać pracy gdzie indziej, my tu potrzebujemy ludzi solidnych, którzy potrafią coś zrobić a nie tylko gadać, mącić, kłócić i mieszać
wyborca20:58, 5 listopada 2014
I tak to będzie właśnie wszystko wyglądać gdyby został wójtem w co
wątpię. Wszystko będzie finansowane z naszych/ gminnych pieniędzy
w jego prywatnych celach.
zigzak18:36, 5 listopada 2014
A czy Pan Jurkowski wyleczył już kaca po imprezie w szkole podstawowej na którą zaprosił 100 osób. Oczywiście za nasze pieniądze była ta kampania wyborcza.
góral18:08, 5 listopada 2014
Tylmanowa odda głos na Panią Zofie Piszczek kandydatke do rady powiatu.
nizależny16:58, 5 listopada 2014
Trudno wyczuć kogo i za co chcecie rozliczać czy za piękne szkoły czy piękne remizy a może za nowe drogi i mosty albo za kanalizację która jest genialnym osiągnięciem obecnej władzy-fundamenty zostały zrobione niech następy Wójt togo niezaprzepaści
dolanin15:50, 5 listopada 2014
Nie ma lepszego kandydata na wójta jak Maciej Mikołajczyk! Tylko ON!!!!
do nawiedzony15:39, 5 listopada 2014
A drogi oszukane które komisja rewizyjna wykazała w 2012 roku? ??.
kolega15:31, 5 listopada 2014
To że jest dużo w gminie zrobione przez 16 lat to zasługa każdego Sołtysa radnego którzy w tych latach podejmowali decyzje a wręcz wymogi na wojcie podjęcie decyzji takich a nie innych.
do obserwatora14:56, 5 listopada 2014
"obserwator
Pan Konopka ... że jest bardzo chory i rezygnuje z polityki. Jednak jak widać przed wyborami już dzieją się cuda i aż strach myśleć jakie się jeszcze będą dziać (a będą na pewno)"
Dla mnie jest to cios poniżej pasa, jak można coś takiego napisać. Jest to po prostu ohydne i przerażające. Jak można wykorzystywać czyjąś chorobę dla uzyskania dla siebie poparcia? Czyżby konkurencja tak bardzo się bała, że jest zdolna to takich kroków?
Życzę jej, żeby nigdy nie musiała się borykać z chorobą.
strażak12:56, 5 listopada 2014
Wystarczy przejechadż po remizach oglądnąć nasze auta i wyposażenie które mamy dzięki Panu Wójtowi aby powiedzieć z czystym sumieniem Kaziu dziękujemy i żałujemy że nie startujesz na wójta.
do mieszkaniec12:05, 5 listopada 2014
Czy uważasz, że p. Konopka mógł nic nie zrobić przez 16 lat? Czy też uważasz, że ktoś inny nic byłby nie zrobił? Powinno być niedopuszczalne sprawowanie funkcji wójta, czy burmistrza przez 16 lat. To niedemokratyczne, nawet prezydent USA nie może urzędować dłużej niż 2 kadencje. Oczywiście, to nie wina p. Konopki.
ryś09:48, 5 listopada 2014
Pan Królczyk to na kogo Zastępcę czy Sekretarza????
ochotniczanin09:43, 5 listopada 2014
Na nowego Wójta tylko Stanisław Jurkowski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mieszkaniec ochotnicy dolnej09:41, 5 listopada 2014
Wójt Konopka GÓRĄ!!!!!A każdy niech popatrzy na siebie i swoją uczciwość, prawość i sprawiedliwość!
mieszkaniec08:29, 5 listopada 2014
Macie straszną wadę gdy ktoś jest wójtem to się mu podlizujecie gdy odchodzi to Go bezpodstawnie atakujecie.Zastanówcie się kiedyś i Wy będzecie odchodzić z pracy czy nie chcecie odrobiny wdzięczności.Panu Konopce ta wdzięczność się należy bo wystarczy przejechać po Tylmanowej czy Ochotnicy żeby zobaczyć jak się zmieniły.Jeżeli ktoś Go atakuje to tylko z zazdrości że jest bardzo lubiany i w 100%wygra wybory do rady powiatu .
obserwator00:10, 5 listopada 2014
Pan Konopka twierdził ostatnio na zebraniu wiejskim w Tylmanowej że jest bardzo chory i rezygnuje z polityki. Jednak jak widać przed wyborami już dzieją się cuda i aż strach myśleć jakie się jeszcze będą dziać (a będą na pewno)
mieszkaniec21:14, 4 listopada 2014
To się Konopka ocenił?
do mieszkanki Ochotnicy21:07, 4 listopada 2014
To się okaże jaki prawy i uczciwy jak go rozliczą. A Ochotniczanie zagłosują na swoich kandydatów do rady powiatu . Konopka już sie spalił w Ochotnicy.
tylman19:53, 4 listopada 2014
Wyborcy to forum nie zadecyduje o wyborze kandydata na wójta, więc szkoda się przekrzykiwać.
Zadecydują o wyborze ludzie i to trzeba uszanować
Wójt -Wójtem tu większą rolę dla społeczeństwa grają radni tym lepiej że są podziały na okręgi , znamy ich ja mam do wyboru czterech i tu mam kandydata pewnego . Nie pujdą pieniądze tylko na Grzebaki w Tylmanowej na drogi do działek , tylko na wszystkie okręgi na sprawy bardzie potrzebne ludziom . Panu Panie Hebda już dziękujemy w swojej kadencji zrobiłeś już dużo DLA SIEBIE

Trzeba wybrać ludzi uczciwych wiek się nie liczy
do mieszkaniec19:06, 4 listopada 2014
Gdyby pan Konopka był uczciwym i prawym człowiekiem, nie kumałby się z p. Bukała. Nie doprowadziłby również do sytuacji, że obecna kampania wyborcza wygląda obecnie jak "obalanie" socjalizmu. Ja znam p. Konopkę jeszcze dłużej i akurat mam zdanie odmienne. Na radnego powiatowego o 100% bardziej nadaje się p. Jurkowska-Łojas.
NAWIEDZONY 218:37, 4 listopada 2014
A MOŻE SIĘ WYPOWIE KTOŚ KOGO BEZPOŚREDNIO DOTKNĘŁY DECYZJE PRAWEGO PANA KONOPKI
mieszkaniec13:47, 4 listopada 2014
Mam zaszczyt znać Pana Konopkę i z całą stanowczością mogę stwierdzić że nie spotkałam w moim życiu bardziej prawego i uczciwego człowieka,dlatego cała Tylmanowa,Ochotnica Dolna i Ochotnica Górna powinny zagłosować na Pana Konopkę w wyborach do rady powiatu.
pozytywniezaskoczony11:13, 4 listopada 2014
O jak kulturalnie zrobiło się na tym forum od kiedy zwolennicy Pana Jurkowskiego przestali tu pisać :)
wyborca07:37, 4 listopada 2014
Konopka 16 lat temu zafundował rozliczenie tzw.bilans otwarcia. Mam nadzieje że on tego samego dozna. Poniewierał niektórymi odpbami nie miał litości. Powinien zakosztować tej goryczy.
wiedzacy czym smierdzacy00:28, 4 listopada 2014
jemu już nie trzeba rozlicznia , inaczej miało się to zakonczyc co nie Panie Konopka a tu taka niesława na koniec i w dodatku trzeba się słuchac i popierać kandydata z Ochotnicy bo jak nie to amen będzie #
wyborca23:44, 3 listopada 2014
A ja oddam głos na Pana który zobowiąźe się do rozliczenia obecnego Wójta ,czekałem na to 16 długich lat.
wyborcaxxx23:05, 3 listopada 2014
ale układ smaruje młodych oszczerstwami i zmyślonymi historyjkami aż się niedobrze robi jak się to słyszy, nawet specjalne spotkania robią gdzie sam kandydat dziadek mówi co trzeba rozpowiadać , jedno takie się odbyło na Ustrzyku u pana M.F. potwierdzone zrudło
obserwator22:53, 3 listopada 2014
Wydaje mi się że za wszystkie prace zlecane przez gminę odpowiada Inspektor Nadzoru Budowlanego który jest zatrudniony przez Wójta, więc jeżeli taka droga zostanie odebrana to wiecie do kogo możecie mieć pretensje
Głosujący21:47, 3 listopada 2014
Zgadzam się z wyborcą faktycznie młodzi mają przygotowany kalendarz
spotkań w którym zamieszczone są również materiały z odbytych już spotkań. Wszystko udokumentowane. Podoba mi się to, że się spotykają z wyborcami prezentują program, można zapytać, wymienić poglądy na dany temat i o to chodzi.Są wiarygodni,
uczciwi, prężni w sile wieku. Wierzę że osiągną zamierzony cel zwycięstwo w wyborach.
obserwator21:35, 3 listopada 2014
bo o obecność biznesmenów jestem chyba spokojny, no kto jak kto ale oni powinni być takimi spotkaniami zainteresowani ale wszystko czas pokaże
obserwator21:26, 3 listopada 2014
Jestem ciekawy czy na sobotnie spotkanie z panem Mikołajczykiem przyjdzie jaka młodzież, nikt wcześniej nie organizował przecież takiego czegoś. Ale podziwiam odwagę pana Macka, że próbuje coś takiego zrobić i myślę ze nawet gdyby tylko jedna osoba przyszła to i tak będzie wielki sukces
tylman21:01, 3 listopada 2014
P Mikołajczyk jest teraz radnym i wraz z innym TH robią asfalty w Tylmanowej w błocie ,gdzie po paru dniach trzeba było go łatać , i nie wiem komu on ma służyć, pewnie do swoich działek -wyrzucone pieniądze w błoto ,pytam gdzie nadzór,i kto na tym zarobił, Jak radni mogli Tylmanowscy mogli do tego dopuścić Za to powinni odpowiedzieć . Mało tego, dalej chcą działać. pasuje im teraz włada całkowita.

Ośrodek zdr chcą zrbić w Mostostalu ,kompletne DNO.- wyobrażam sobie chorego na wózku jak z góry w zimie zasuwa
Myślę że Maciek jeśli wygra bo tego m życzę nie dopuści do tego ,
I sądze że tych starych radnych nikt nie wybierze,
smerfetka18:56, 3 listopada 2014
Głosujcie na młodych !!!!!!!!!!!!!
starzy nic już nie zrobią !!!!!!!!
Wyborca14:37, 3 listopada 2014
Właśnie przeglądnąłem program wyborczy pana Macieja Mikołajczyka. Brawo! Profesjonalnie zrobiona strona, świetne punkty adresujące potrzeby gminy, nowi kandydaci na radnych - widać powiew świeżości - tego trzeba naszej gminie! Kibicuję WAM. Ja i moi znajomi będziemy tylko na Was głosować. W Was siła, pasja, młodość i zmiany!!!
obserwator16:34, 2 listopada 2014
Przypominam że pan Królczyk startuje na radnego, a to pan Mikołajczyk startuje na wójta, nie odwrotnie!
do wyborcy12:23, 2 listopada 2014
Wiesz dobrze, że taki wpis w angielskim rejestrze nie mógł istnieć, bo pan Królczyk Tadeusz nigdy w Anglii zatrudniony nie był. Chyba, że jakaś wyjątkowa zbieżność nazwisk. Kłamać też trzeba umieć!!!
Piotr09:07, 2 listopada 2014
Z listy Jurkowskiego startują ludzie po 68 lat czyli za 2 lata 70... porażka jakas sami emeryci! nic dziwnego że Jurkowski nie miał problemu z ich znalezieniem... . Stawiam na młodych przykro mi Panie Jurkowski .
Patriotka23:01, 31 października 2014
Widze ,ze temat wyborow niezle poruszyl i wrecz obudzil mieszkancow gminy co mine bardzo cieszy. A to zasluga jednej osoby,ktora swa pasja potrafila przyciagnac i zainteresowac wielu, tym co ma do zaoferowania wyborcom i ziemi za ktora ja bardzo tesknie. Mam wielkie nadzieje na nowy poczatek dla mojej dalekiej Ojczyzny.Moim ziomkom zycze nie zmarnowania szansy na ktora az za dlugo czekamy. Z odpowiednimi ludzmi na odpowiednimi miejscu i w odpowiednimi czasie ,a ten wlasnie nadchodzi ,zmiany sa mozliwe i tego zycze nam wszystkim mieszkancom.
wyborca MŁODYCH19:29, 31 października 2014
Tez właśnie widziałem ,i jak zorganizowani młodzi, jakoś widzę się dogadują świetnie , oby tak dalej , trzymie kciuki za WAS i nie przejmować się plotkami które rozpuszczają członkowie układu
obserwator19:02, 31 października 2014
polecam też zaglądnąć na stronę internetową pana Jurkowskiego i poczytać o jego kandydatach na radnych którzy to są ,,doświadczonymi samorządowcami" i chcieli by się zająć ,,szeroko rozumianą pomocą" i wszystko jasne :) prawda :)
obserwator18:44, 31 października 2014
wy tu gadu gadu czasami trochę bez sensu
a młodzi zapylaj: to plakaty, to banery, to ulotki,
to spotkania z wyborcami
więc ja o wynik wyborów jestem spokojny
energia, zapał, świeżość zwycięży :)
Do wyborcy12:36, 31 października 2014
nie (mówimy) tylko mówię bo jesteś gościu jedną osobą i to ty jestes buntownikiem a gadac se mozesz haha
wyborca12:02, 31 października 2014
Link, który wkleiłem niżej Moderator nie upublicznił nie rozumiem dlaczego linki Pana Królczyka są widoczne ??

Link, który wkleiłem był linkiem do angielskiego rejestru, znajduje się w nim historia zatrudnienia Pana Królczyka.

Oj jakże mija się z prawdą kolejny raz? ŻAL

Komentarze jakie pisane są przez osoby z otoczenia Pana Mikołajczyka i Królczyka lub ich samych osiągnęły już dno nawiązuję do wszystkich komentarzy? Nikt nie przychodzi na te ich zebrania oprócz nich samych to sobie pozwalają anonimowo opluwać porządnych ludzi w Internecie.

Odstępstwo było spowodowane odwagą proszącego. Jeśli ma Pan dowody na czyjeś kłamstwo - proszę to zrobić równie odważnie.
moderator@podhale24.pl
wyborca08:35, 31 października 2014
Witam, Pannie Tadeuszu mam nadzieję, że wyciągnie Pan wnioski na przyszłość, że nie należy bajać i wprowadzać ludzi w błąd. Czy chciał Pan przez to podnieść swój autorytet?

/.../

Pisze Pan, że ?jestem zażenowany? a ja się pytam w ilu komentarzach z jadem ukrył się Pan? Czy to też trzeba Panu udowodnić? Nie mam ochoty ripostować Pana słów ale sam Pan wie, gdzie Pan nie zaczął tam szybciutko Pan kończył.

Z Panem Maćkiem stawiacie na młodość i zdolnych itp. Tylko ani młodzi ani zdolni nie jesteście, dopiszę się do słów wcześniejszego wyborcy to TRAGEDIA

Buntownikom mówimy stanowcze NIE

Proszę nie wklejać linków. Moderator.
wolny05:46, 31 października 2014
Brawo panie Królczyk wlasnym oczom nie wierzę jak pan ostudził zapał elektoratu pana Jurkowskiego.Teraz widać że ten cały szum robiły dwie trzy osoby a moze tylko jedna.Popieram mlodych a nie dziadków.
Tadeusz Królczyk21:58, 29 października 2014
Odpowiedź dla osób o nickach: Agnieszka, Anna, wyborca, Młody wyborca

Szanowne Panie, Szanowni Panowie
Insynuacja, że o moich firmach nigdzie nie ma żadnego śladu lub kłamliwe stwierdzenia, że nie jestem właścicielem ani współwłaścicielem firm w Polsce i Wielkiej Brytanii, to kłamstwo dużego kalibru w dodatku rozpowszechniane przez Was umyślnie. Podobnie jak kłamstwo dot. tego, że pracowałem przez 2 lata w jednej z firm w Wielkiej Brytanii.

Z tego co zauważyłem jesteście piśmienni. A skoro tak, to z łatwością mogliście sprawdzić w stosownych rejestrach przy jakich firmach pojawia się moje nazwisko i w jakim charakterze występuje moja osoba.
Skoro z łatwością mogliście to sprawdzić a mimo to rozpowszechniacie kłamstwa na ten temat znaczy, że działacie w złej wierze.

Choć jestem zażenowany całą sytuacją, to jednak postanowiłem upublicznić informacje dot. moich firm, aby ostatecznie obnażyć Wasze złe intencje i zdemaskować kłamstwa i kłamstewka Wasze i innych zwolenników Pana Jurkowskiego .
(Proszę administratora forum, aby nie usuwał adresów stron www moich firm, bo zaraz pojawią się insynuacje, że te nazwy firm sobie wymyśliłem.)

Stan na dzień dzisiejszy. Jestem właścicielem lub współwłaścicielem poniższych firm w Polsce i za granicą. W jednej firmie mam 100% udziałów w drugiej 99% a w innych od 50% do 25%.

W Polsce:
1) 3alink spółka komandytowa (www.3alink.pl)
2) 3alink spółka z o.o.
3) Bielskie Centrum Tłumaczeń TYLDA

W Wielkiej Brytanii:
1) Arthur&Simon Ltd (www.arthurandsimon.co.uk)
2) Arthur&Simon Gardening Ltd

Start upy:
1) Style Production
2) Taste Production?

Rozumiem, że to dla Pana ważne, ale proszę wszystkich Państwa o uszanowanie naszego regulaminu. Moderator.
wyborca221:52, 29 października 2014
Zgadzam się z twoim zdaniem (do wyborcy) że tak jest w przypadku Pana Mikołajczyka. Elita wykształcona a różnie jest i w drugim przypadku z tym wykształceniem nauczycielskim od dawna myśli o zdobyciu władzy po trupach a do celu oby się nie rozczarował, bo tak się stanie. Wybierzemy uczciwego młodego i mądrego wójta oraz nowych radnych.Czas na zmianę pokoleniową ,nową jakość w rządzeniu, zdolnych ludzi nie uwikłanych w różne brudne interesy,którzy zrobią razem dużo dla wspólnego dobra udowodnili to.Zaufajmy im.
Tadeusz Królczyk21:47, 29 października 2014
Odpowiedź skierowana do osoby posługującej się nickiem ?wyborca?

Szanowny Panie,
Dałem Panu szansę wyjścia z twarzą z pułapki kłamstw, którą w istocie zastawił Pan na samego siebie. Nam Pańskie insynuacje i kłamstwa nie zaszkodzą, bo naszą gminę zamieszkują inteligentni ludzie. Każdy czytający Pańskie wpisy widzi jak zjadliwą nagonkę prowadzicie przeciwko mnie i Maciejowi Mikołajczykowi i to nie tylko na tym forum. Z pewnością każdy domyśli się, że pseudo rewelacje na nasz temat są jedynie wytworami Pańskiej (Państwa) chorej wyobraźni i brudną polityczną grą obliczoną na zdobycie władzy za wszelką cenę.

Wszystkie Pańskie wpisy mają na celu zdyskredytowanie nas w oczach wyborców. Cóż z tego gdybym zapewnił, że łączny czas mojego pobytu na Wyspach Brytyjskich nie przekraczał 2 miesięcy rocznie? Cóż z tego, że w Sanoku byłem wykładowcą a nie prowadziłem tam żadnych biznesów? (Chyba, że dla Pana szkoła nierozłącznie łączy się z biznesem?) Cokolwiek bym nie odpowiedział Pan i tak wymyśli kolejną insynuację. Wiem, że zadaje mi Pan tendencyjne pytania bynajmniej nie w celu uzyskania informacji, lecz celem wciągnięcia mnie w tę polemikę rodem z rynsztoka. Co prawda kąpiele błotne mają zbawienny wpływ na organizm, lecz nie dam Panu satysfakcji i okazji do wspólnego taplania się w politycznym błotku, gdyż tak ubłoconych, wyborcy mogliby nas nie rozróżnić.

Eskalację Pańskich (Państwa) brudnych chwytów interpretuję jako przejaw intelektualnej bezsilności, merytorycznej indolencji, etycznej zapaści i złowieszczej zapowiedzi tego, co może nas czekać po wyborach na wypadek gdyby Pańskie środowisko dostało się do władzy.

W związku z tym, że odtrącił Pan wyciągniętą rękę i że nie skorzystał Pan z propozycji zamieszczenia przeprosin pod naszym adresem na tym forum oraz nie zaprzestał Pan rozpowszechniania kłamstw, proszę mi wierzyć, zadbam o to, aby poniósł Pan konsekwencje swoich czynów.

Do naszych sympatyków i neutralnych wyborców przyglądających się temu ponuremu spektaklowi rodem z minionej epoki, zwracam się z prośbą o nieuleganie prowokacjom i emocjom, zachowanie umiaru i publikowanie wyważonych, za to celnych ripost i trafnych opinii. Wierzcie mi, Ci sami którzy teraz brutalnie atakują nas kłamstwem jednocześnie odgrywają przed ludźmi rolę bezbronnej ofiary rozpowiadając wszem i wobec jak niemiłosiernie są atakowani i poniżani. Nie dajcie się prowokować i nie schodźcie do ich poziomu. Każdy niewyważony post, to woda na młyn tych profesjonalistów od podstępnych, brudnych gier i chwytów poniżej pasa.

Nasz komitet prowadzi pozytywną kampanię prezentując mieszkańcom koncepcję rozwoju turystyki i osobno ogólny program wyborczy. Obrzydzeniem napawa nas brudna gra polityczna, która rozgrywa się na tym forum. Widać są ludzie, którzy inaczej nie potrafią osiągać celów.

Każde kłamstwo wymierzone w nas, każda nieprawdziwa informacja lub insynuacja są dla nas dodatkową motywacją i utwierdzają w przekonaniu, że zmiany w naszym samorządzie są konieczne.

Kampania nienawiści prowadzona przez zwolenników obozu konkurencyjnego zdaje się być zapowiedzią stylu sprawowania władzy w przypadku ich zwycięstwa w wyborach. Wyciąganie wniosków pozostawiam wyborcom.
do wyborcy07:30, 29 października 2014
żadna " TRAGEDIA" że ma średnie wykształcenie Prezydent Kwaśniewski też miał średnie wykształcenia. Jest to mądry, uczciwy, inteligentny człowiek.A "opluwany" jest przez wykształconą elitę, tylko dlatego że zdecydował się kandydować na wójta.
Rodak22:51, 28 października 2014
stara rada nic nie zrobiła do tej pory to dlaczego teraz nagle ma zrobić? aahaa ja wiem dlaczego ! bo za miesiąc są wybory i starzy wstali ze stołka bo się boją a po wyborach zaś sobie usiądą i będą w niego tylko pierdzieć! Głosuję na młodych i radzę innym tez to zrobic... kto zagłosuje na starych to oznacza ze głosuje tylko po znajomości
wyborca22:41, 28 października 2014
Znalazłem na stronie Gminy Ochotnica, że Mikołajczyk - kandydat na wójta ma tylko średnie wykształcenie. Tragedia!
ochotniczan20:22, 28 października 2014
W nowej radzie jurkowskiego sami bywalcy ze starej rady.
co moga osiagnac skoro obecnie sa za tym zeby sie nie narobic.
do mieszkańca19:34, 28 października 2014
Dlaczego pan kłamie?
mieszkaniec19:25, 28 października 2014
Kandydat dziadek nie przyznaje się że należy do PO dlaczego? Tylko
jestem dobrym gospodarzem dajcie mi mocne grabie to będę grabił do siebie. Panowie Mikołajczyk z Panem Królczykiem i nowymi radnymi
tylko WY zmienicie stare układy i pokażecie nowy skuteczny styl
rządzenia. Pozdrawiam bądźcie silni.
ochotniczanka08:35, 28 października 2014
Przeraża mnie to w jakiej wsi mieszkam, przestańcie już pisać na tym forum, tylko się pogrążacie. Wasze wypowiedzi są bez sensu ( obmawianie innych). To jakie życie prywatne ma przyszły wójt to nie nasza sprawa.

Ja nowemu wójtowi życzę szczęścia i powodzenia w nowej pracy, a będzie to praca trudna? ( ludzie rozliczą go za wszystkie obietnice).
wyborca00:24, 28 października 2014
a coż ten pan zrobił do tej pory dla kogoś ??????????
walczył o coś ????
jakieś pomysły , jakieś inicjatywy ?????
no ludzie powiedzcie co???????!!!!!!!!!!!
chce na niego zagłosować ale co on zrobił???????!!!!
emeryt23:58, 27 października 2014
Czy Ci Młodzi nie mają nic innego do roboty?
zastanówcie się bo mi się wydaje ze mają , mają wiele możliwości innych, maja większości swoje działalności, mogą wyjechać , maja pieniądze , własne życie i wierzę że chcą coś zmienić na lepsze bo pokazali to choć by i nawet w walce o komunikację która powinna być oczywista ale nie była dla rady która większości teraz u Jurkowskiego jest
jak ich olejemy teraz to nie myslę że za 4 lata będą chcieli znowu coś dla nas zrobić i nie będą się pchac po kilkakroć jak ten starszy pan w okularach złotych
boję się o nas starszych
radny23:47, 27 października 2014
Głosuje na młodych bo ta jedyna nadzieja by cos się zmieniło , by nasz gmina wreszcie się uwolniła od układów ,by zaczęła oddychać pełnymi płucami by się rozwijała, czas by pożegnać niektóre szkodniki wiecznie pełniące jakieś funkcje które polegają tylko na podcinaniu skrzydeł tym co chcą cos zrobić LUDZIE OBUDZCIE SIE I IDZCIE GŁOSOWAĆ
Helena21:59, 27 października 2014
NIe martw się że sobie nie poradzą, są świetnie wykształceni. Szopki nie tworzą a real, nie przekręcaj faktów o rozjechanej krowie i nie rozmydlaj sprawy bo ludzie wiedzą i wiele pamiętają.Nie piszą wiersze
o mim a prawdę bo taki jest. Odczep się od Pana Mikołajczyka i Pana
Królczyka bo są uczciwi i godni zaufania. Odpowiedz wyborcy nr 1 na zadane pytania o wykształcenie konrkandydata jak je zdobył,jaką ma firmę, i czym karmi nasze dzieci oj twi, twi. Niech sobie da spokój z wyborami.
zajmie się
od do21:36, 27 października 2014
Witam
Czytając te komentarze odnoszę wrząenie, że nie jwst dobrze.
Wydaje mi się że tu piszą ludziska żądni władzy za wszelką cenę , pewnie z brygady jednego i drugiego kandydata

Mnie jako postronnemu człowiekowi nie zależy który wygra bo i tak w tej gminie( z małej litery) g..... można załatwić i pewnie teraz przez 4 lata tęż tak będzie.

Ja bym się nie czepiał przyszłych wójtów niech się szarpią , ale zastanowiłby się nad radnymi którzy mają wielki wpływ co w Gminie zostanie zrobione , aby tu w swoich środowiskać wybrać ludzi którzy znają życie. Ja osobiście mam dość tej szlachty co w szkołach uczą i nigdy nie zaznali prawdziwego życia ,są kandydaci co mieszkają wśród nas, a mamy w czym wybierać

pozdrawiam wszystkich zadymiarzy
do tylman20:24, 27 października 2014
Gdzie tą poezję czytałeś? Czy ty już może widzisz "białe myszki"? Nie pij więcej!!!
tylman19:52, 27 października 2014
Pana Tadeusza i Pana Macieja otaczają niezwykle interesujące osobistości. Piszą ciekawą poezję (wiersze obrażające Pana Jurkowskiego), dbają o środowisko naturalne (zrywanie plakatów wyborczych kontrkandydata). To są jedyne "plusy" ich szopki którą tworzą.

Pozdrawiam
Obserwujący internauta12:28, 27 października 2014
Internet ma to do siebie, że jest anonimowy i z tego korzystają osoby, których język drapie, a ich umysł jest zbyt podniecony, żeby myśleć.

A powinno być odwrotnie, że umysł jest spokojny, rozważny i myślący, a język działał na zlecenie takiego ośrodka myślenia.

Efekt taki, że niektórzy internauci, w ramach kampanii wyborczej piszą bez pojęcia o czym piszą.
Mało tego piszą po to, żeby ,,obsikiwać??, niczym bezdomny pies wszystkie krzewy tylko dlatego, że jest zły, z powodu swojej bezdomności.

Tak więc, zamiast merytorycznych rad dla obu kandydatów na wójta Gminy Ochotnicy pojawiają się wzajemne żale i ,,obszczekiwania?? obu kandydatów przez ich stronników, do niczego nie prowadzących.

A może by tak szanowni internauci pomyśleli, że swoimi wpisami mogą mieć wpływ na rozwój Gminy Ochotnica, a nie wpisywaniem bezpodstawnych plotek, ,,brudów??, czy wypominek sprzed lat.

Przecież wszystkim powinno zależeć na rozwoju wszystkich sołectw Gminy, a nie uprawianiu partykularnych interesików każdej z nich.

Ludzie zastanówcie się co chcecie w ramach kampanii usłyszeć?
Program obu kandydatów, nad którym można i trzeba dyskutować, czy prawie jak w dawnym gminnym sądzie słowa i zdania ,,pyskówki??!

Zastanówcie się Internauci, czy chcecie dowiedzieć się prawdy o programie kandydatów, celem jego zweryfikowania podczas bezpośrednich spotkań z kandydatami, czy może chcecie wiedzieć jak wygląda ,,słowne g?o?? obsikane śmierdzącym moczem!
Wybierzcie ? Co Chcecie?
Prawdziwej dyskusji, czy bełkotu popleczników, chowających się za anonimowością internetu?

Podpiszę się jak WY PAŃSTWO
Obserwujący, anonimowy internauta, ale w przeciwieństwie do niektórych z was - internauta myślący.
zniesmaczony11:01, 27 października 2014
[do wyborców Pana Jurkowskiego]

W tym momencie proponuję wyłączenie sie z tej bezsensownej dyskusji.
Oto przykład logiki ludzi z otoczenia p. Mikołajczyka i p. Królczyka:
"Pan Jurkowski nie bedzie dobrym wójtem bo rozjechał krowę 25 lat temu". Czytajac to nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac.
Myślę że poprostu nie warto szargać sobie nerwy.
Obserwujac z boku - jedynym punktem oparcia p. Królczyka i p. Mikolajczyka jest atak i nienawiść na kontrkandydata. Kogo bedziecie obwiniac jeśli nie poradzicie sobie z rządzeniem? Czy takiego wójta chcecie?

Do zobaczenia na wyborach.
do obserwator10:40, 27 października 2014
Nikt nie zmusza Jurkowskiego i jego rodziny do przeżywania tego 3 raz!!!
Nie żałuj ich tak bardzo. Prawdopodobnie jeżeli zostanie wójtem (w co wątpię), to rodzinka znajdzie zatrudnienie w strukturach gminy.
Bronisław S10:32, 27 października 2014
Wystarczy tylko popatrzeć na facebooka zeeby widziec że tylko rodzina udostępnia link z programem Pana Jurkowskiego . i tylko rodzina robi tytaj zamieszanie tj. pieć osób na krzyż .... Sorry Ale Jurkowski będzie musiał pogodzic się z przegrana. przez ileś tam lat miał w *** co się dzieje w gminie... . a powiem wam taka ciekawostkę bo mój brat pracował przy budowie pensjonatu pana jurkowskiego i Pan jurkowski ciągle żył zamiarem zdobycia władzy i wybudowania sobie wyciągu zaraz obok pensjonatu.... . Dwa razy przegrał wybory i juz wiecej nie startował z Panem Konopką bo wiedział ze szans nie ma a gdy konopka odszedł to znów próbuje . Panie Jurkowski Panu już dziękujemy! zajmij się pan własnym interesem ! nie potrzebujemy by nas pan uszczęśliwiał!
mieszkaniec dolnej10:29, 27 października 2014
Ukazał się program wyborczy p. Jurkowskiego.
Zamiast na emeryturę to kandydaci do gminy chcą.
wyborca106:04, 27 października 2014
Dlaczego nikt nie odpowie na pytanie, co takiego osiągnął pan Jurkowski?
Jakie ma wykształcenie i jak je zdobył? Gdzie studiował? Kiedy w latach 90-tych rozjechał krowę, to policja załatwiła sprawę tak, że właściciel krowy musiał płacić za szkody na samochodzie.
kibic05:30, 27 października 2014
Pan Jurkowski już raz pomagał starszym jak chciał pole kupić to obiecywał ze będzie starszą panią do kościola woził ale jak wydarł pole za grosze to szybko zapomniał o obietnicach .No i teraz będzie nie inaczej bo i co może zaoferować starszym?No może znowu coś wymyśli żeby napakować kieszenie a na obiecankach sie skończy. Pozdrowienia dla pana Mikołajczyka jesteś 100%leszy.
skrodne22:19, 26 października 2014
jak to się mówi od przybytku glowa nie boli. za darmo nikt nie bedzie pracowal
do trele morele22:10, 26 października 2014
haha no to sie ubawilem Twoim wpisem. A ja za to slyszalem ze Jurkowski obiecuje wszystko wszystkim. sam slyszalem od jednej z kandydatek na radna Jurkowskiego, ze on obiecuje ze wybuduje wyciag w Gornej. To w koncu relane czu nie? A chlopaki obiecuja przygotowac plany pod inwestycje i szukac inwestora a nie budowe bo gminie nie wolno. A w programie Jurkowskirgo ktory podales zabraklo tylko cudownych uzdrowien z choroby. Co to w ogole za program? To jest program SLD Pomoc starszym najlatwiej mozna robiac tak zeby mlodzi mogli tu zyc. Jak beda mlodzi mieli prace na miejscu to sami beda pomagac starszym i nie potrzebuja laski gminy.
tylman21:56, 26 października 2014
Oj, tak? Jurkowski będzie charytatywnie pracował bo mu kasy brakuje,
i startuje wszystko co ma rozda biednym, potrzebującym, chorym,
leniwym, zmęczonym, naiwnym, głupszym od siebie, ,, zadba o nich z najwyższą starannością," i takie pieprzenie
(będzie wiosna będzie trawka rosła).
pewien pracownik21:50, 26 października 2014
im więcej zostawicie na weselu niedojedzone na talezu tym więcej zostanie dla waszych dzieci
obserwator21:39, 26 października 2014
wyrazy wspolczucia dla całej rodziny Jurkowskich że muszą to przeżywać już 3 raz , te straszne rzeczy , podłości ,szykany, kłamstwa , podstępy i muszą uczestniczyć w tym wszytkim kolejny raz i organizować to z "Wodzem" żal mi was naprawdę 3 x
urzednik21:33, 26 października 2014
a szanowny pan Jurkowski jaką firmę prowadzi , jak się ona nazywa?
tomasz21:31, 26 października 2014
Może w końcu zostanie odnowione połaczenie Ochot-KrK Wierzę i bede głosowac
mieszkanka21:28, 26 października 2014
A czy to Królczyk stara się o stanowisko wójta? Nie wiem dlaczego poniżej taka dyskusja na ten temat.
Wystarczyło, ze wpisałam sobie w google P. Królczyka i wszystko wiem.
Polecam :)
Głosujmy z głową.
Mnie w ich programie b. podoba się zasada równoważenia władzy oraz młodzieżowa rada- myśle, ze bardzo trafne postulaty, niekoniecznie wyciąg narciarski, choć wierzę ze i tego uda się dokonać :)
Pozdrawiam
Mieszkanka20:43, 26 października 2014
Robi sie to naprawde smieszne
"Co osiagnal Pan Jurkowski"? Kto zadaje takie pytanie to nawet sie noe zastanowil nad tym co napisal.

Wszystcy to widza, in nic nie probuje ukryc a jak pojawiaja sie pytania do pAna Krolczyka to jest nagle cisza poniewaz nikt nie wie dlaczego obawia sie podac nazw firm i pochwalic swoim biznesen. Czym Ci Panowie moga sie pochwalic? Co oni osiagneli? Czy my jako wyborcy nie zaslugujemy oby dowiedziec sie co ten Pan posiada jakie to firmy?

Poza tym, jak juz to zostalo zaznaczine piszcie sobie pod artykulami Pana K. A nie robcie tutaj zamieszania.

Takze bardzo prosze pozostancie przy swoich spotkaniach i skupcie sie na tym co Wam ponoc wychodzi.
trele morele20:36, 26 października 2014
Kłótnia nikogo nie uszczęśliwi , wiem że władza pachnie dosłownie i w przenośni . Palikoctwa i krzykaczy ja osobiście nie lubię.

Powtarzam jeszcze raz że Jurkowski osiągnął w życiu wiele , jestem zadowolony że startuje na Wójta nie z zamiarem zarobkowym , bo kasy mu nie brakuje . Jestem przekonany że zrobi wszystko dla mieszkańców gminy aby się pokazać , zadba o rodziny wielodzietne, chorych , ubogich itp. Nie pieprzy głupot o jakichś wyciągach itp to w najbliższym czasie jest nierallne , wążne dzisiaj jest aby ludziom żyło się lepiej, aby pomóc potrzebującym .

Co do Królczyka nie wiem o co tyle szumu jakby on ubiegał się o stanowisko , wycofał się bo jest mały i zgóry wiedział że na straconej pozycji , brakło mu tylko honoru aby uznać wyższość konkurecji , myślę że na czosnku wyjdzie nieźle i tego mu życzę, zaś co do FIRM jego tak jak ktoś pisał nie wiadomo nic (srali muszki będzie wiosna)

Kontrkandydata z Tylmanowej Maćka nie znam , pewnie też niewiele wżyciu osiągnął ,więc Panu też dziękuję
wyborca120:26, 26 października 2014
Proponuję podpisywać się własnymi nazwiskami. Bo anonimowo niektórzy kłamią jak z nut! Anonimowe wypowiedzi są niewiarygodne.
wyborca20:23, 26 października 2014
Panie Stanisławie, to będzie już trzecia przegrana. Potrzebne to Panu?
wyborca119:38, 26 października 2014
Do wszystkich zapalczywie szkalujących przeciwników pana Stanisława

Cóż takiego osiągnął pan Stanisław? Cała dyskusja wygląda jakby to rodzina pana Stanisława robiła sztuczny tłok. Dlaczego tak bardzo atakujecie tych dwóch kandydatów? Czyżby ze strachu?
wyborca19:06, 26 października 2014
A ja i tak oddam głos na Pana Mikołajczyka i wielu Ochotniczan z tego co się mówi po cichutko. Każdy już wie na kogo odda głos. Więc szkoda się podniecać na forum.
xx18:05, 26 października 2014
Hahah a jaka byla dzisiaj frekwecja w Ochotnicy Dolnej?

Chyba sam wiesz jak bylo takze nie ma co o tym mowic!

Spotykacie sie we własnyn gronie i tyle w temacie!

Sami osadzcie kto tam przychodzi i ti powinno dac do myslenia.

Pozdrawiam
wyborca17:39, 26 października 2014
Ja w dalszym ciągu nie mogę nigdzie znaleźć:
1. Jakie ma wykształcenie Pan Mikołajczyk (nie chodzi o zawód, tylko wykształcenie)
2. Co to są i gdzie mają siedziby firmy, które prowadzi Pan Królczyk? To, że uprawia gospodarstwo, to wiem, bo mieszka w Ochotnicy ale o innych nie widzę nigdzie żadnego śladu. Krążą plotki o różnych innych rzeczach, dlatego proszę się nie dziwić, że ludzie chcą wiedzieć coś więcej o kandydacie.
mieszkaniec16:33, 26 października 2014
Gdybyś przychodził na spotkania to byś nie pisał takich bzdur. A twój kandydat unika spotkań z mieszkańcami bo niema im nic do powiedzenia
tylko posadźcie mnie na stołku.
xx15:35, 26 października 2014
Do mieszkaniec: 'nie mydla'? Przedstawiaja nierealny program,ktory nie ma szans na realizacje wciagu najblizszych kilku lat!
Kto na te spotkania przychodzi?? Na 12 osob polowa ti kandydaci na przyszlych radnych oraz sami zainteresowani p.Krolczyk i p.Mikołajczyk- wiec do kogo przemawiaja?

Zastanow sie, a nie pisz aby tylko bic piane!
mieszkaniec13:19, 26 października 2014
Oni nie mydlą tylko rzeczowo i profesjonalnie mieszkańcom przedstawiają swój program wyborczy. Spotykają się z nimi ,rozmawiają,
i odpowiadają na zadawane pytania. Są również tacy ludzie na ,,zamówienie tzw. krzykacze i naginacze" którzy koniecznie
chcą ich zamydlić rozpuścić najlepiej żeby znikli. Ale niestety to im się nie uda. Panowie M. Mikołajczyk i T. Królczyk bądźcie silni, ufamy WAM.
Młody wyborca02:11, 26 października 2014
Panie Królczyk, możę zechciałby nam wszystkim pan ujawnić rąbka tajemnicy dotyczącej pańskich firm. hmm?? Których rzekomo najpierw jest pan właścicielem a później współ właścicielem. Bo jak narazie są to tylko puste słowa, nie poparte ŻADNYMI faktami !! Niech panowie ( razem z szanownym Panem Mikołajczykiem ) skończą mydlić ludziom oczy pustymi obietnicami ! Pozdrawiam. ( nawiasem, niezły z pana PR'owiec)
wyborca do Adama Górskiego17:47, 25 października 2014
Szanowny Panie Adamie,
Całkowicie zgadzam się z drugą częścią Pana wypowiedzi od słów ?Wierzę w to że wyborcy wybiorą??

Panie Adamie ja nie wplatałem swoich teorii do Pana wypowiedzi tylko się do nich odnosiłem, proponuję zakończyć tę kwestię..

Pozdrawiam Pana i życzę powodzenia.

Do Pani Anny Kozielec oraz cudownego duetu Panów Królczyka i Mikołajczyka. Nie dość, że nie macie do kogo mówić na tych spotkaniach to w komentarzach artykułu Pana Jurkowskiego robicie sobie pijar. Który z Panów to Anna Kozielec?
Dlaczego artykuły P. Królczyka pozostają bez komentarza?.... Bo nie ma co tam komentować
Anna11:05, 25 października 2014
Do Pani/ Pana Anna Kozielec;

Pani/Pan Ania widac, ze nie moze zdecydowac sie na plec
"Jestem zadowolony z tego, że mogłem być na spotkaniu i poznałem główne postulaty. Wiadomo rzeczą jest, że niektóre można osiągnąć, niektóre niekoniecznie, albo nie do końca. " - pisze Pani Anna.
Prosze nie robic sztucznego tlumu, sugeruje Pan/Pani o podpisywanie sie zgodnie z prawda. Bez konfabulacji.

Widze, ze sieje Pan/ Pani propagande. Niczym sol w oku sa dla Pana/Pani zwolennicy p. Jurkowskiego, bardzo sie ciesze, ze jest wiecej osob ktora, tak jak ja popieraja kandydature p. Jurkowskiego, jako, ze sa to bardzo obiektywne komentarze.

Do Pana Krolczyka:
- bardzo prosze o konkretne podanie nazw pana firm aby moc zweryfikowac Pana dzialanosc. Jako, ze jest Pan na chwile obecna niewiarygodny.

Bardzo dziekuje
Anna
anna kozielec00:20, 25 października 2014
Dziwi mnie fakt tak wielkiego zainteresowania artykułem. Widać, że na forum wrze.
Ja oraz osoby z mojego otoczenia ( tak, jestem osobą 20+) stawiamy na p.Mikołajczyka.
Wierzymy, ze jeśli ktoś chce coś zmienić, na lepsze to tylko osoby z ideałami, pozytywnym nastawieniem i chęcią do pracy.
Jestem zadowolony z tego, że mogłem być na spotkaniu i poznałem główne postulaty. Wiadomo rzeczą jest, że niektóre można osiągnąć, niektóre niekoniecznie, albo nie do końca. Jednakże cieszy fakt, że w końcu o 'stołek' walczy ktoś świeży- nie tylko Pan Jurkowski, który w poprzednich wyborach przegrał z kontrkandydatem.

Patrząc obiektywnie zauważam, że wypowiedzi pod tym artykułem są kierowane ze strony 1-3 osób ( zwolenników 'Pana Jurkowskiego o czym świadczy choćby godzina wpisów i styl wypowiedzi) i kilku przypadkowych osób ze strony p. Mikołajczyka.
A jeśli ktoś ma wątpliwości, to skończmy z anonimowością w internecie bo ta anonimowość rozwiązuje języki i sieje plotki :)
Adam Górnicki00:07, 25 października 2014
Szanowny Panie Wyborco,
Jak widać źle zrozumiał Pan moje słowa, ponieważ kiedy ja precyzyjnie wyjaśniam co rozumiem pod pojęciem młodych, to Pan wplata tu swoją teorie, że atakuje jednego z kandydatów. To łączenie dwóch wątków i doszukiwanie się czegoś czego nie ma.
Nie ma tu niestety możliwości kulturalnie porozmawiać, używając argumentów, bo zaraz szuka się jakiegoś podstępu w wypowiedzi i stawia krzywdzące zarzuty.
Ja zatem ze swojej strony kończę udział w dyskusji - co na pewno zaraz spotka się z komentarzami, że nie mam argumentów.
Wierzę w to że wyborcy wybiorą odpowiednią osobę na swojego Wójta i będą z niego zadowoleni.
Wierzę, że przyszły wójt, będzie rządził uczciwie i zrobi co tylko się da, aby mieszkańcom żyło się lepiej.
Wierzę też, że po kadencji zostanie sprawiedliwie oceniony.
Życzę wszystkim więcej spokoju i szacunku do drugiego człowieka.
Chciałbym również, aby jak najwięcej mieszkańców poszło na wybory i świadomie zadecydowała o przyszłości Gminy.
Chciałbym by człowiek mógł liczyć na drugiego człowieka, ale może jestem po prostu młodym człowiekiem, który wierzy w ideały i chce naprawiać świat.
Agnieszka22:49, 24 października 2014
Panie Krolczyk, dziekujemy za wylewna wypowiedz jednak w dalszym ciagu Pan mowi ogolnikami, prosimy o konrety o nazyw Pana firm abysmy mogli wiedziec,ze jest Pan prawdomowny i prosze ostroznie dobierac slowa gdyz jest to bardzo cienka granica do zastraszania
dziekuje
wyborca do Tadeusza Królczyka21:49, 24 października 2014
Panie Tadeuszu nie maiłem na celu podważać Pana wiarygodności bo Pan jej po prostu nie posiada. Jest Pan strasznym manipulantem

Np. pisze Pan: ??.oświadczam, że nie opuszczałem Polski jednorazowo na dłużej niż miesiąc dlatego, że po pierwsze lubię Ochotnicę??
Znaczy to tyle samo co mógł Pan raz w miesiącu pojawić się w Polsce na dwa dni i tak co miesiąc. Oba zdania Pana i moje logicznie znaczą to samo a wymowa ich jest zgoła odmienna?

Panie Tadeuszu cieszę się, że jest Pan tutaj i dodał Pan swój komentarz. Widzę, że zapoznał się Pan z treścią zatem proszę nam wszystkim tutaj zgromadzonym wyjawić, które Nicki są Pana?

Jest Pan obłudnym człowiekiem, na pierwszych spotkaniach opowiadał Pan, że jest właścicielem firm zatrudniającej 50 ludzi a teraz pisze Pan, że jest współwłaścicielem.

Ciekawe kim okaże się Pan za parę dni?

A wie Pan, że akcjonariusz znaczy tyle samo co współwłaściciel ?

Szeroko opisał Pan swoje doświadczenia biznesowe ale nie doczytałem się epizodu związanego z Sanokiem.

Co do waszej koncepcji to już mi się nie chce pisać tego samego. Karmicie ludzi fałszywą ideą, Wasza idea ma służyć tylko Wam. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w brednie jakie opowiadacie, widać, że i Wy sami już zaczynacie w to powątpiewać. Przejawiło się to tym, że zabezpieczyliście sobie już 2 kadencje na realizacje programu. Czy bliżej wyborów będą 3 kadencje ?

Dlaczego Pan uważa, że ludzie pracujący dorywczo na roli to bankruci? Napisał Pan tak , to tak Pan myśli, dlaczego?

Tak na marginesie Panie Tadeuszu, jeśli mogę coś zasugerować Panu to proszę z tym sadzeniem czosnku się wstrzymać jeszcze parę dni. 6 listopada będzie pełnia , tydzień przed pełnia jest najlepsza pora.
mieszkaniec21:28, 24 października 2014
Do Józef: każdy ma swoją strategię?
W takim razie jaką strategię ma P. Stanisław Jurkowski?

Chyba póki co nie znalazł czasu, aby ją pokazać, w każdym razie nic mi o niej nie wiadomo.
górzan20:46, 24 października 2014
Co ty chcesz od T.Królczyka to rodowity ziomek z dziada pradziada i gdzie on ma wracać tu i teraz jest nam potrzebny razem z Panem M. Mikołajczykiem i ludzmi wraz z mimi współpracującymi. Tylko ONI są w stanie zmienić styl i sposób rządzenia w gminie. Ich uczciwy i niefałuszywy a przyzwoity sposób bycia, bez kumoterstwa, starych układów jest gwarancją na normalność. Są w stanie przekonać do swojego programu wyborczego zdecydowaną większość i dlatego warto na nich głosować.
Ciekawska19:23, 24 października 2014
rozumiem, że jeśli wygra pan Stanisław to zrezygnuje z funkcji dyrektora szkoły i bez problemu pogodzi funkcje wójta z prowadzeniem biznesów?
Czy może wójtem będzie na cwierc etatu?
Marcin18:59, 24 października 2014
cos cichutko jesli pojawia sie temat biznesow Krolczyka i Mikolajczyka juz sie o tym nie pisze..hmm a kiedy oni na to odpowiedzieli?
To pytanie juz przewinelo sie kilka razy a Panowie dalej milcza a jestem pewien,ze tutaj sie ukrywacie ale wolicie przemilczec poniewaz nie macie niec do powiedzenia.

Dajcie sobie chlopy spokoj.
Kazek18:20, 24 października 2014
do 'sasiad':
chyba nie masz co robic i tylko podgladasz kto u Pana Jurkowskiego parkuje i co on robi
trele morele17:28, 24 października 2014
E co tam Jurkowski ma 2 penjonaty , Pracę nie złą i pewnie na chleb mu nie brakuje . Jakoś to osiągnął więc jak się okazuje jest nie złym GOSPODARZEM na swoim podwórku , wiec nasuwa mi się myśl że tak poprowadzi i naszą Gminę

Do konkurencji nie mam nic opróczt tego , są młodsi ,i pięknie umieją mówić , do mnie to jednak nie przemawia te piękne słowa bez pokrycia, gruszek na wierzbie mam już dość.

Tacy są mądrzy , a w życiu nie osiągneli nic
Tadeusz Królczyk15:49, 24 października 2014
W związku z pojawiającymi się na mój i Macieja Mikołajczyka temat kłamliwymi informacjami, chciałbym przedstawić moje stanowisko.

Każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii i publikowania jej gdzie chce. Wolność słowa w zakresie ferowania opinii nie oznacza jednak wolności dla rozpowszechniania nieprawdziwych i kłamliwych informacji. Czym innym jest bowiem subiektywna ocena mojej osoby lub moich działań a czym innym tworzenie lub rozpowszechnianie o mnie nieprawdziwych informacji.

Niniejsze pismo kieruję do osób (lub osoby) posługującej się pseudonimem "Anna, mieszkanka Ochotnicy, wyborca i wyborca Jurkowskiego", która(e) na tym forum, nie mając żadnego dowodu napisały, że stworzona przeze mnie i Macieja Mikołajczyka koncepcja rozwoju turystyki jest plagiatem koncepcji Lidera+. Nasza ?Koncepcja Szybkiego Rozwoju Turystyki w Gminie Ochotnica Dolna 2014-2020?, której prezentację można obejrzeć na Ochotnica.TV jest naszym dziełem i owocem naszych przemyśleń oraz wielu rozmów i spotkań z mieszkańcami naszej gminy.

Podobnie rzecz się ma z rozpowszechnianiem fałszywej i kłamliwej informacji, że nie jestem współwłaścicielem żadnej firmy w Wielkiej Brytanii a jedynie byłem pracownikiem jednej z nich przez dwa lata. Otóż informuję, że jestem współwłaścicielem 2 firm w Wielkiej Brytanii (pierwsza zarejestrowana 16.07.2010 i druga 12.02.2013 oraz dodatkowo dwóch tzw. start up?ów. Wszystkie te firmy są spółkami z o.o. (ang. Limited), w których mam swoje udziały. Jednocześnie oświadczam, że nie opuszczałem Polski jednorazowo na dłużej niż miesiąc dlatego, że po pierwsze lubię Ochotnicę a po drugie jestem współwłaścicielem 3 firm w Polsce. Firmy, których jestem współwłaścicielem (zarówno te w Wielkiej Brytanii jak i Polsce) są nagradzane, mają swoją renomę na rynku i dają pracę wielu pracownikom, podwykonawcom i partnerom.

Jednocześnie informuję, że jestem również współwłaścicielem certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego w Ochotnicy Górnej. (Jutro mam zamiar sadzić w nim czosnek! Piszę to na wypadek gdyby jutro pojawiła się na tym forum informacja, że tak w ogóle, to jestem bankrutem i najmuję się do prac dorywczych na roli :D)

Chciałbym także zaprzeczyć jakoby Maciej Mikołajczyk szukał pracy w Szczecinie czy w jakimkolwiek innym miejscu. Informacje na nasz temat mogę podsumować jednym zdaniem: w rozpowszechnianych o nas informacjach prawdziwe są jedynie nasze imiona i nazwiska.

Tworzenie i rozpowszechnianie tych kłamliwych informacji ma na celu podważenie naszej wiarygodności w oczach wyborców. Takie zachowanie godzi w nasz wizerunek i narusza nasze dobra osobiste.
W związku z powyższym apeluję do osób, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na nasz temat o zaprzestanie rozgłaszania tych insynuacji oraz opublikowanie przeprosin na tym forum. Zwracam się również o powstrzymanie się w przyszłości od tworzenia, powielania i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat członków KWW Porozumienie Dla Rozwoju Gminy. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni podjąć stosowne kroki prawne zmierzające do ochrony naszego dobrego imienia i wizerunku.
Bozena15:39, 24 października 2014
widze,ze 'sasiad' nie zna sie w ogole; wszytskie inwestycje, sa oglaszane przetargiem i wygrywa firma, ktora zlozy najlepsza oferte a Pan tylko pisze aby sie nazywalo..zastanow sie i poczytaj przepisy aby moc dystkutowac
Jan15:38, 24 października 2014
Hahahaha ostatni komentarz rozklada na lopatki. Ludzie jakie wy brednie wypisujecie !! Widocznie ktos musi bacznie sledzic kto do kogo przyjezdza jakim samochodem. Autorze komentarza puknij pan/pani sie w glowe. szkola podstawowa to instytucja publiczna, czyli byl przetarg !! zanim cos zaczniecie komentowac, pomyslcie. to jest zalosne. Mam nadzieje, ze podobne komentarze umocnia p. Jurkowskiego w przekonaniu, ze opozycja to tylko krzykacze.... serdecznie pozdrawiam
sasiad14:28, 24 października 2014
Czy przypadkiem szkoły na skrodnym nie wykańcza ta sama firma co u Pana Jurkoskiego wykańczała jego nowy dom ???! bo auta te same , aż strach pomyslec jak to może być
Jozef11:31, 24 października 2014
kazdy ma swoja strategie, jedni naglasniaja spotkania, na ktore ledwo przychodzi pare 'zwerbowanych' osob i tyle!

Krolczyk- sam stchorzyles bo wiedzilaes,ze ludzie Cie nie popra!
Wracaj tam gdzie przebywales ostatnie lata! a nie nagle uzdrowiciel naszej gminy...
mieszkanka11:25, 24 października 2014
Pani Iza to chyba nwet nie przeczyla co napisala.
Zgrany duet do czego?
Jakim to doswidczeniem Panowi moga sie pochwalisc. Klamstwami pana Krolczyka? Osoby, ktora nic nie wniosla do Ochotnicy?
W Tylmanowej wystarczy posluchac na tema Pana geodety- co on dzisiaj porabia? Coz on wniosl do naszej gminy? jedynie teraz podpisuje sie pod pomyslami, ktorych nie byl autorem.
Kopiuja jedynie programy wyborcze i Pan Krolczyk 'ubiera' w piekne slowa. Panowie KPINA!!!!
A same spotkania w Ochotnicy cz Tylmanowej sa skupione jedynie wokol kacika wzajemnej adoracji. Mydla oczy programem z gorym zapowiedzianym na dwa lata ioczywiscie, ktory w dodatku nie jest ich!!!
kolejna osoba, która boi się podpisac09:43, 24 października 2014
Pan jurkowski zapłaci? ;) chyba nie w tym rzecz.
MlodyWyborca01:23, 24 października 2014
Jeszcze niecały miesiac temu, na poczatku spotkan organizowanych przez p. Krolczyka i p. Mikołajczyka bardzo spodobało mi sie ich podejscie do sprawy, do ludzi. Jednak z kazda kolejna wypowiedzia czuć jaki jad sączy się z ust tych panów. Zyczę Wam abyscie osiagneli w swoim zyciu chociaz 1/4 tego co Pan Stanisław, a wtedy wypowiadali sie na jego temat. Totalny brak szacunku... Ja widzę tylko jednego odpowiedzialnego kandydata - Pan Jurkowski.
wyborca01:08, 24 października 2014
Panie Adamie, mamy dwóch kandydatów na wójta i jednego z nich pośrednio nazywa Pan betonem. Jest to bardzo cyniczne.

Ten Pana cynizm ja porównuję do tych spotkań w wąskim gronie znajomych, które organizuje p. Królczyk z p. Mikołajczykiem.

Panie Adamie gorąco polecam zapoznać się z programem lider +, odkryje pan źródło pomysłów wspaniałego duetu. Ponoć pracowali 9 miesięcy nad nie swoim pomysłem ? swoją drogą chyba uczyli się obsługi Office. Widać to po ich nędznym plagiacie.

Ludzie nie dajcie się zwariować, jeżdżą po wsi i obiecują złote góry, zabezpieczyli na to 2 kadencje !!!

Jeśli chodzi o środki z UE to chodziło mi o inne gminy w Polsce, które najlepiej wykorzystują, proszę poszukać. Zobaczy Pan, że nie nowicjusze kierują tymi gminami lecz ludzie z doświadczeniem z powagą z obyciem.

Nie chodzi mi o to aby szukać brudy w życiorysach, pewno każdy je ma. Chodzi mi o to aby nie być obłudnym tak jak np. p. Królczyk który nim zaczęła się gorączka wyborcza piał o sobie:
-przedsiębiorca, firmy w Polsce i na wyspach /50 ludzi zatrudnia/, że uprawia drogie sporty itp.. a jak się okazuje: pracownik jakich wielu /również i ja do takich się zaliczam/ p Królczyk układający trawniki i wyrywający chwasty na wyspach przez dwa lata. Teraz powrócił i pieje, że ma firmę na wyspach. Pomyliło mu się, on pracował w firmie a nie był jej właścicielem.

Tacy są właśnie Ci Pana młodzi ludzie, duże gardło i mocne struny głosowe i tyle reszta słoma z butów wychodzi. Nie połapał się Pan jeszcze, że oni tylko chcą łapnąć etat?

Apeluję o opamiętanie

Co do programu wyborczego p Jurkowskiego to wierzę, że się pojawi. Wierzę, że będzie przemyślany i adekwatny do realiów a przede wszystkim wierzę, że będzie swój a nie skopiowany.
Liczę na Pana opamiętanie Panie Adamie
polak23:39, 23 października 2014
Panie Adamie gratuluję osobistej obrony pracy i tytułu magistra. Czy w swojej pracy magisterskiej zawarł Pan informację o zadłużeniu gminy? Unia Europejska to nie instytucja charytatywna... za subwencje i środki celowe ktoś kiedyś będzie musiał zapłacić. Pozdrawiam
Adam Górnicki19:37, 23 października 2014
Szanowny Panie Wyborco (mniemam że mam przyjemność z osobnikiem płci męskiej),
Dziękuje za komentarz. Pozwolę sobie, się do niego odpowiednio ustosunkować.
Jeżeli chodzi o młodych ludzi to mam na myśli osoby, będące alternatywą dla tzw. "betonu", którym to można określić starszych, którzy zazwyczaj będąc u władzy korzystają z przywilejów, ale nie za bardzo im chce się działać. To osoby, które stawiają na elektorat emerytów i osób starszych uważając, że wystarczy rok przed wyborami ruszyć z jakąś "widowiskową" inwestycją i kolejną kadencje ma się w ręce.
Osobiście wierzę w zmiany i jestem za popieraniem młodych, którzy wyszli z idei socjalistycznych i mają determinację aby działać, wdrażając swoje pomysły, które są nowoczesne i ciekawe.

Co do wykorzystywania środków z UE. Nie wiem tu konkretnie o co Panu chodzi, bo o ile wiem to w ostatnich latach Gmina Ochotnica, nie może się pochwalić wysoką pozycją w rankingu.
Ale też nie mam co patrzeć w rankingi bo nie o to tu chodzi.

Jak dobrze wiemy, mamy obecnie sytuacje w której stary Wójt odchodzi i przyjdzie nowy.
Dlatego nie ma co patrzeć wstecz i próbować porównywać.
Obecnie wybieramy między dwoma obozami: młodych, którzy mają pomysły i wiarę w to, że uda im się te pomysły wcielić w życie i obóz drugi, o którym tak na prawdę nic nie wiadomo.
Małe tego, Pan Stanisław Jurkowski, wydaje się być na tyle pewny swojej wygranej, że nie spotyka się z wyborcami, nie publikuje programu wyborczego, nie robi po prostu nic. Jedyne co to prawdopodobnie zainwestował w artykuł sponsorowany i na tym poprzestał.
Wnioski, niech każdy sobie wyciągnie sam.

Trudno też patrzeć w życiorys p. Królczyka, Mikołajczyka czy też Jurkowskiego.
Nie ma sensu szukać czyiś brudów, szukać haków czy porażek.
Młodzi zapewne nie są tak doświadczeni jak kontrkandydat, natomiast wystarczy popatrzeć na to, że aktywnie prowadzą kampanie, co daje nadzieje na równie skuteczne rządy w razie zwycięstwa.

Nie wiem również, gdzie Pan szuka mojej bezstronności, bo wcale nie to chciałem pokazać.
Powiem nawet więcej. Znam osobiście p. Mikołajczyka i wiem, że jest jedną z niewielu osób które znam, której zależy na dobru mieszkańców, który ma ideały i wiarę, że można wiele zmienić a ludziom będzie żyło się lepiej.

Osobiście czekam na włączenie się p. Jurkowskiego do kampanii i przedstawienie swoich pomysłów na najbliższe lata dla całej Gminy.

Zachęcam również do podpisywania się imieniem i nazwiskiem pod wszystkim co się piszę, ponieważ łatwo zza ekranu, krytykować i oczerniać innych, będąc anonimowym a trudniej ujawniając swoje dane i biorąc odpowiedzialność za słowa.
Iza18:56, 23 października 2014
Pan Mikołajczyk i Pan Królczyk to osoby niezależne i nie uwikłane w brudne interesy i układy. Takim ludziom należy zaufać. Tworzą ciekawy i zgrany duet polityczny w nasze gminie. Są zdolni, przystojni, świetnie wykształceni ,, nie za masło", do tego jeszcze uczciwi. Jakież to przecież
ważne cechy charakteru przy sprawowaniu tak ważnej funkcji publicznej jaką jest wójt. Mają program wyborczy który prezentują profesjonalnie na spotkaniach z mieszkańcami. Tylko ONI mogą dobrze rządzić. Dajmy im szansę i głosujcie na nich.
poprawiacz10:43, 23 października 2014
Tak btw piszę się "w ogóle".
Sum :)10:14, 23 października 2014
Do ludzi chcących głosować na Jurkowskiego... prosze sobie obejżeć i posłuchać jak Pan Jurkowski się wypowiada... to się wogole kupy nie trzyma i jest tak bezsensowne jak jego kandydatura! wypowiada się jakby był bez wykształcenia... prosze sobie porównać jego wypowiedz z wypowiedzią Pana Królczyka. Jurkowski nie dorasta w tym do pięt Panu Królczykowi! https://www....

Proszę nie wklejać linków. Moderator.
wyborca01:35, 23 października 2014
Panie Adamie bardzo się cieszę, że są osoby które piszą swoje prace magisterskie o naszym wspólnym regionie i wyciągają wnioski ma przyszłość?
Jednakże pomylił się Pan w ocenie:
- młodzi ludzie różnie mają poukładane w głowie, zresztą co to znaczy młody? Czy 40+ to młody czy już nie młody? Nie jest Pan precyzyjny a może Pan chce stawiać na 18 latków a czemu nie?
-jest Pan dobry w porównywaniu i w wyszukiwaniu informacji /odnoszę się do Pana pracy mgr/ proszę sobie poszukać jakie gminy najlepiej wykorzystywały środki UE w ostatnich latach i proszę zobaczyć kto stał na czele /nie podam Panu gotowego rozwiązania/

Polecam przeanalizować życiorys p. Królczyka i p. Mikołajczyka a wtedy może się okaże, że Ci Panowie nic innego jak tylko polują na stołek.

Chciał Pan wypaść na człowieka bezstronnego i zachowującego dystans a okazuje się Pan zwykłym naganiaczem.

I jeszcze jedno wtrącenie co do radnych majsterkowiczów Pana Mikołajczyka chcieć a móc to są dwie róże rzeczy.
Adam Górnicki21:21, 22 października 2014
Osobiście w tym roku broniłem pracę magisterską pt. "Gospodarka finansowa gmin w Polsce na przykładach Gmin Ochotnica Dolna i Krościenko nad Dunajcem", w której porównywałem finanse sąsiadujących ze sobą gmin.
Mogę powiedzieć, że gmina Ochotnica Dolna ma wielki potencjał. Z zebranych przeze mnie informacji wynika, że budżet gminy finansowany jest w ponad 75% ze środków obcych, tj. Subwencji oraz dotacji celowych. Warto więc postarać o jak najlepsze wykorzystanie środków z Unii Euripejskiej i przede wszystkim skutecznie pozyskać je dla Gminy, co nie jest w cale takie trudne. Ale do tego potrzeba młodych ludzi, którzy mają pojęcie o sprawie i chcą działać dla dobra Gminy i jej mieszkańców.
Uważam, że Komitet Porozumienie Dla Rozwoju Gminy na czele z Panem Maciejem Mikołajczykiem, to zespół młodych, ambitnych i wolnych od układów ludzi, którym zależy na dobru Gminy i jej mieszkańców. To osoby, które chcą, aby Gmina stała się atrakcyjna dla turystów, nowoczesna i przyjazna dla mieszkańców.
dyrektor17:41, 22 października 2014
Będą zwalniac ! zwalnić! ja nie mogę Mnie mojego syna Wojtka , moją szwagierke wszytkich z jednej szkoły hehe
z czego my długi spłacimy
mieszkanka Ochotnicy14:40, 22 października 2014
Pani nawet nie wie kto byl zaproszony , a takie metody sa wielce niestosowne. Znam jeszccze pare osob, ktore w ten sam sposob byly 'zaproszone' na to spotkanie lecz jednak byly znacznie madrzejsze i nie poszly
do mieszkanki Ochotnicy14:06, 22 października 2014
Dlaczego pani się nie podpisała wyrażając swoją opinię o tym spotkaniu? Jestem pewien, że tam pani nie bylo.A jeżeli chodzi o Pana Ł.M. mam nadzieję przyszłego radnego to jest Pan który już wiele lat pracuje i rodzice bardzo dobrze Go oceniaja.
Chodzacy po gorach12:11, 22 października 2014
Chodzom słuchy po lasach i dolinach ze jak Ci straśnie młodzi ludzi przejdom to bedomy miec lolbrzymie ilosci lajkow na fejsie :P:P:P:P:P:P
Gosia12:01, 22 października 2014
Tzw. "koncepcja szybkiego rozwoju turystyki" przypomina mi piosenkę zespołu DŹEM i słowa: "... marzeniami żyłem jak król".
mieszkaniec tylmanowej11:57, 22 października 2014
Mam wrażenie, że komentarze są pisane przez 1 osobę. Pozdrawiam
Do przeżyjmy to jeczsze raz:)09:08, 22 października 2014
Uwierz w siebie !!! Widzę, że zżerają Cię kompleksy... i nie umiesz przetrawić ludzi wykształconych i inteligentnych, którzy sami zapracowali na siebie?
wyborca209:03, 22 października 2014
Żarty sobie stroją Panowie. Ambicje wysokie.
nieufny08:03, 22 października 2014
Racja, przerost formy nad treścią, ten rzekomy "szybki plan rozwoju " . Kolejny projekt napisany przez "specjalistów" za spore pieniążki. Słuchając wykładów Królczyka , widać, że bawi się w dr habilitowanego ds. turystyki. Przykro mi, można takie bajki dzieciom opowiadać. Oglądając to wyborcze przedstawienie przychodzi mi na myśl piosenka zespołu Dżem i słowa: "...marzeniami żyłem jak król". W naszym kraju jest wielu specjalistów więc dlaczego ciągle jesteśmy do tyłu.
Irena06:34, 22 października 2014
Panie Mikolajczyk, jak to jest z tym Pana zawodem? Nawet Pan uprawnien nie masz. Geodeta to nie jest poziom wyksztalcenia.
Anna23:22, 21 października 2014
Czytam Panstwa komentarze i musze przyznac, ze wypowiedzi co poniektorych osob sa bardzo zabawne. Tyle zawisci a zarazem bezsilnosci nie widzialam od dawna. Jest to przejaw silnej bezradnosci oraz rozpaczy ze strony grupy wsparcia p. Mikolajczyka...

Mialam okazje byc na jednym ze ?spotow? wyborczych p.Krolczyka oraz p.MIkolajczyka. Nuda oraz czcze wypowiedzi nie majace podstawy merytorycznej.

Jak dobrze ktos zauwazyl program sciagniety z lidera+
Ponadto przedstawienie swojej kandydatury p. Mikolajczyk czytajac z kartki? Slabe.
Jezeli Pan nie potrafi przedstawic sie do swoich wyborcow bezposrednio to jak Pan zamierza reprezentowac Gmine przed osobami z zewnatrz? czytajac z `karti.. ? nazywam sie Maciej Mikolajczyk ? ??

Bardzo interesuja mnie biznesy p. Mikolajczyka, jak zauwazylam jest to nagminnie omawiany watek ( przy os. p. Jurkowskiego) co reprezentuje p. Mikolajczyk? bo jak wiem, szuka pracy w Szczecinie? co zrobil p. Mikolajczyk przez ostanich 20 lat aby moc porownywac go do p.Jurkowskiego?

Po przeanalizowaniu kandydatury p. Mikolajczyka jest to ewidentny przerost formy nad trescia.
Wielkie zamiary przy braku elementarnych podstaw.
Pokora p. Mikolajczyk jest wielka cnota...


Konczac wypowiedz, chcialabym zaapelowac do wszystkich forumowiczow o rozsadna, przemyslana decyzje, aby nasza Ochotnica w koncu miala wlasciwego gospodarza.

Pozdrawiam
Anna
mieszkanka Ochotnicy23:18, 21 października 2014
...po ostanim spotkaniu zorganizowanym przez p. Krolczyka i p.Mikolajczyka, ktore mialo miejsce w GOK-u w Ochotnicy Gornej postanowilam zamiescic i swoj komentarz.
Mam dosc nagabywania przez osby z otoczenia Pana Krolczyka i Mikolajczyka! pan Ł. M. ( dzialajacy w imieniu w/w Panow) nachodzil zarowno mnie jak i moja rodzine aby udac sie na spotkanie.
Grzecznie odmowilam, niemniej jednak p. Ł. M. nie przyjal tego do wiadomosci. Telefon dzwonil nieustannie. W koncu zdecydowalam sie pojsc... rozczarowanie. Podczas prezentacji programu wyborczego zostal przedstawiony zarys dzialan ktory na chwile obecna jest bajka, mrzonka mlaych dzieci ktore usilnie probuja przekonac, co do ?swoich? pomyslow oraz dzialan.
P.Krolczyk sprawnie wladna swoja marionetka w postaci p. Mikloajczyka. Panie Mikolajczyk niech Pan w koncu mowi za siebie a przede wszytskim niech Pan mowi prawde i nie przypisuje sobie osiagniec ktore nie zostaly dokonane przez Pana. Osmiesza sie Pan, my jako mieszkancy mamy oczy, uszy a przede wszytskim.... mozg. Nie zamydli nas Pan swoimi wypowiedziami.

Zwracam sie z uprzejma prosba aby zanichal Pan ciaglego nagabywania, swoja droga czy w dniu wyborow rowniez bedziecie nachodzic aby pojsc i zaglosowac na Pana Mikolajczyka i Krolczyka bezpodstawnie???
Panowie dajcie spokoj ... prosze pokazcie swoje dotychczasowe osiagniecia, a nie tylko krytykujcie Pana Jurkowskiego.

Zarowno ja jak i moja rodzina oddamy glosy na Pana Jurkowskiego gdyz jest osoba, ktorej smialo mozemy zaufac!
ttt18:05, 21 października 2014
Ja mam schowane na kartce obietnice p. Mikołajczyka z przed czterech lat, kiedy startował na radnego. Wygląda na to, że prawie nie spełnił żadnej. Czyli wszyscy tylko: obiecanki cacanki, byle do wyborów.
Do Logicznego16:50, 21 października 2014
Aha Czyli Jurkowski to szlachta z reszta zwykłe chłopstwo?
student14:20, 21 października 2014
Bardzo chętnie posłuchamy jakich zmian p. Jurkowski chce dokonać podczas swojej kadencji.Jak chce wspierać młodych, wykształconych. Tylko czy jest taka możliwość????? -Nie.
Nie daje obietnic, więc nie bedzie można go z niczego rozliczyć...
Pan Mikołajczyk wychodzi do ludzi.
Logiczny odpowiedź13:27, 21 października 2014
Wyjaśnij mi to pojęcie prawne procedury ??? Sam, czy sama nie wiesz o czym piszesz. A Pan Jurkowski dobrze zna się na przepisach, prawach, ustawach, uchwałach i innych, ponieważ to wszystko potrzebne było mu w pracy. Poza tym żyje i pracuje w naszej gminie i działa na jej terenie, więc dziwi mnie to stwierdzenie, że nie wie co z czym?.

Chyba inni nie wiedzą, bo żyli poza gminą a nagle im na niej tak zależy.!!!
student13:03, 21 października 2014
Jeżeli chcemy mieć po studiach pracę, to zaufajmy ludziom, którzy myślą realnie i pokazali, że można? ( gratulacje dla Pana Jurkowskiego- udowodnił, że można w życiu osiągnąć sukces). Żaden młody nam nie da pracy, bo sam jej szuka ??!??.. Ponoć mają firmy czy komuś dali pracę, chociaż jednej osobie?
Do laza czy lazy13:02, 21 października 2014
Jak coś jest dobrze zrobione to najlepiej krytykować, ja się cieszę, że dzieci mają nową szkołę i, że wreszczie jest porządna sala gimastyczna. Pogoda jest jaka jest a dzieci coraz mniej mają ruchu. Szkoła była stara tylko pan Dyrektor się o nią troszczył i dlatego wygladała na nową. Jak ktoś ma estetykę w sercu to zawsze będzie się starał o dobry wygląd.
student12:54, 21 października 2014
Jeżeli chcemy mieć po studiach pracę, to zaufajmy ludziom, którzy myślą realnie i pokazali, że można? ( gratulacje dla Pana Jurkowskiego- udowodnił, że można w życiu osiągnąć sukces). Żaden młody nam nie da pracy, bo sam jej szuka ??!??.. Ponoć mają firmy czy komuś dali pracę, chociaż jednej osobie?
Do Logiczego12:01, 21 października 2014
Pan Jurkowski nigdy nie działał w samorządzie a samorząd to nie biznes. Tu trzeba szukać porozumienia i znać prawne procedury a nie wydawać rozkazy.
laza11:39, 21 października 2014
A nowa szkoła na Skrodnym nie jest żadnym sukcesem a mydleniem oczu, zagraniem pod publikę i przykładem marnotrawstwa publicznych pieniędzy!! ponieważ szkoła była, była w dobrym stanie. A za pieniądze które gmina wyłożyła na rozbiórkę starej i budowę nowej szkoły lepiej było zrobić chodnik wzdłuż drogi żeby dzieci mogły bezpiecznie uczęszczać do niej (odcinek w stronę Otchotnicy G.)
laza11:38, 21 października 2014
A nowa szkoła na Skrodnym nie jest żadnym sukcesem a mydleniem oczu, zagraniem pod publikę i przykładem marnotrawstwa publicznych pieniędzy!! ponieważ szkoła była, była w dobrym stanie. A za pieniądze które gmina wyłożyła na rozbiórkę starej i budowę nowej szkoły lepiej było zrobić chodnik wzdłuż drogi żeby dzieci mogły bezpiecznie uczęszczać do niej (odcinek w stronę Otchotnicy G.)
Logiczny11:12, 21 października 2014
Nie kierujmy się zazdrością. Zwykły chłop jak mu się nie chce pracować i myśleć zawsze będzie chłopem, nawet jakbyśmy mu dali kasę to szybko roztrwoni, ponieważ nie będzie umiał zaimwestować...
przeżyjmy to jeszcze raz :)10:11, 21 października 2014
Cofnijmy się do czasów feudalnych gdzie będzie pan i chłop...
pozdrawiam09:27, 21 października 2014
Według mnie ważne żeby na stanowisko wójta wybrać osobę uczciwą i nie fałszywą i nad tym zastanówcie się przed oddaniem głosu.
Logiczny09:18, 21 października 2014
Uważam, że Pan Jurkowski zdziała wiele, zna się na biznesie, projektach i turystyce, więc może działać od razu nie tracąc czasu na przyuczanie się. Jego osiągnięcia o tym świadczą. Myślmy logicznie. Pan Jurkowski jest najlepszym kandydatem na Wójta oprócz mądrości życiowej posiada jeszcze reprezentacyjny wygląd i umie się zachować w każdej sytuacji.
student08:41, 21 października 2014
Nikt nie chciał startować z Mikołajczykiem ze starej rady ponieważ jako jeden z niewielu w gminie chciał COŚ robić, czasami coś bardzo niewygodnego dla pozostałych.

Jeśli chcemy zmian i chcemy miec po co wracać po studiach do gminy musimy zaufać młodym.
str.06:08, 21 października 2014
Wypowiedz radnego z okręgu 9 jest na YouTube poszukaj na www. OCHOTNICA . TV. Jest nagrana sesja radny wypowiada się pod koniec tej sesji tj. godz 3:27.
wyborca02:13, 21 października 2014
bawi mnie ta szopka jaka odstawiają Panowie /Królczyk i Mikołajczyk/

zero faktów jest tylko jedna prawda w ich wydaniu WSZYSCY DO WYMIANY poglądy typu Krzysztof Kononowicz

Pan Mikołajczyk nie ma żadnego radnego z obecnej rady ponieważ nikt z nim nie chciał wystartować i on dobrze o tym wie. Prawda Panie Maćku? ;)

Nazbieranie paru ludzi młodych /majsterkowiczów ;) / nie jest gwarantem powodzenia wręcz przeciwnie taki twór narobi więcej zamieszania niż dobrego a jak jeszcze będzie tym kierował Pan Królczyk to szkoda gadać, zresztą wszyscy dobrze znamy Królczyków.
Do Wyborcy00:32, 21 października 2014
Wyborco, Tobie od uwielbienia Jurkowskiego chyba wszystko się pomieszało... Jak to nikt nie chciał kandydować z Mikołajczykiem? Przecież on zgromadził więcej nowych kandydatów niż Jurkowski. Mikołajczyk ma 9 kandydatów i ani jednego ze obecnej rady a Jurkowski ma aż 6 radnych ze starej rady. no i średnia wieku radnych u Mikołajczyka to ze 38 lat a u Jurkowskiego ze 60 lat jak nie wiecej
wyborca22:19, 20 października 2014
student masz rację, w gminie pora na ludzi świeżych a ja dodam doświadczonych. Pan Mikołajczyk już się "sprawdził" w gminie
student17:17, 20 października 2014
Pora, aby w Gminie zawiało świeżością.

Panu Jurkowskiemu dziękujemy.
stasek11:48, 20 października 2014
Nie wybieram się na wybory ale coś mi się wydaje że nikłe są pana szanse :/
bolec10:57, 20 października 2014
Jurkowski daj sobie spokój ... !
wyborca09:19, 20 października 2014
co osiągnął w życiu Mikołajczyk?
co osiągnął w życiu Królczyk?

Nawołują aby głosować na młodych ;) powinni dodać młodych NIEUDOLNYCH, Jurkowski przewyższa ich na każdym polu zaczynając od intelektualnego a skończywszy na menadżerskim.

To śmieszne jak można być takim cynikiem i tak kłamać do ludzi...obaj Panowie /Mikołajczyk i Królczyk/ to przykład skoku na kasę bo innego powodu nie widzę.

Nie maja pojęcia o niczym:
-SKOPIOWALI prezentację z lidera + i przedstawiają jak swoją
- mają się za guru menadżerskie a w życiu nie kierowali niczym większym

A z Mikołajczykiem to nikt nie chciał startować, taki z niego LIDER +
hahahahaah
Mieszkaniec13:52, 19 października 2014
Popieram zdanie REALISTY, Obiecują tylko gruszki na wierzbie. A w sumie to jest jedno wielkie kumoterstwo. Niektórzy już grzeją ręce na myśl o posadzie w gminie.
tylmanowianin13:23, 19 października 2014
POdziekujemy panu jurkowskiemu nie nadajesz sie na wójta młodzi
kibic młodym09:34, 19 października 2014
Z tego Co wiem to ten krzykacz był przed 7 w sztabie kryzysowym w UG w maju jak były ulewy i wymusił by zapewnić posiłki strażaką bo nikt o nich nie pomyślał pomimo ze ktorys dzień pracowali ciezko a potem im sobie kazali kupic kiełbase i tak
wolny08:48, 19 października 2014
Jak Pan Jurkowski chce rozwijać turystyke jak nie dba o środowisko.
Pali wszystkie smieci nad rzeka które się dadzą spalic,na pensjonaty go było stac no i jeszcze dyrektor Szkoły a na kontener na smieci go nie stać? Jak taki czlowiek moze powiedziec ze zadba o mieszkańców ?On tylko dużo obiecuje a nic nie robi,no chyba że jak będzie WÓJTEM to sobie postawi spalarnie smieci.
Do obserwatora19:59, 18 października 2014
Gdyby wszyscy tak dbali o strażaków jak Brzeźny, to strażacy w Gminie mieli by o wiele lepiej; chociaż nie narzekają. Najwięcej złego robi jeden "krzykacz", który pomimo, że mógł zrobić wiele dla gminy, to oprócz negacji wszystkiego nic nie zrobił. Obserwator kiepsko obserwuje.
tylman219:11, 18 października 2014
do Tylman 1000% RACJI!!!!
obserwator16:33, 18 października 2014
a co powiedział ten radny z okręgu 9?
str.14:14, 18 października 2014
Jak można głosować na radnego z okręgu 9 który tak negatywnie wypowiedział się w sprawie strażaków a sam był prezesem.
do realisty21:09, 17 października 2014
czy ktoś powie ile dokładnie ma to kosztować ,jaki jest wkład gminy
jaka rada? jaki sołtys?19:51, 17 października 2014
Jak chcecie wiedzieć, to ten projekt wierz i tras rowerowych powstał w bardzo dużej części dzieki Stowarzyszeniu Gorce-Pieniny i inicjatywie głównie ludzi skupionych wokół byłego sołtysa w Górnej Ochotnicy. Pomysł całkiem dobry. Tylko obecna władza kompletnie jest przygotowana do realizacji takich projektów... nie przygotowani ani zmian geodezyjnych ani nie przeprowadozno rozmów z mieszkańcami... po prostu takie projekty trzeba umieć robić. Rada jedynie co zrobiła, to podniosła ręce a teraz jedne co robi, to rozkłąda ręce...
Do realisty19:46, 17 października 2014
ten projekt, który teraz ma być relizowany, to ma być osiągnięcie tej rady? To jest doskonały przykład tego jak ta rada i władza nie potrafiła niczego zaplanować i przewidzieć. Projekt zakłada wytyczenie 140 km tras, zbudowania 4 X 30 metrowe wierze z drewna i to wszystko do września przyszłego roku! czyli realnie od maja do września czyli w 5 misiecy. Jeszzce w dodatku w projekcie założono, że ma być tylko jeden wykonawca. I nie ma uregulowanej ani jednej działki na te inwestycje...
mieszkaniec17:01, 17 października 2014
z Taką paczką jak widzę na liście u Pana zwłaszcza z Tylmanowej to ja mowie NIEEEEEEEEE ! jak by sobie wsadził nogi do betonu i czekał jeszcze miesiąc a potem poszedł pływać do Dunajca , zresztą trzeci raz startować bez wcześniejszego rezultatu trzeba być desperatem albo mieć nóż na gardle
Tylman16:24, 17 października 2014
Nie ma na kogo glosować, Jurkowski słaby jak robur, a jak słyszałem z Kłodnego to p.Mikołajczyk czego nie dotknie to zamienia w "złoto", geodeta z niego żaden, jak koordynował ciągnięcie wody zza Dunajca to po roku jeszcze kropla nie wpadła do zbiornika, a i ten kamieniołom w środku turystycznej wioski, a tu opowieści o rozwoju turystyki, bajki dzieciom na dobranoc, nie idę na wybory!!!!!!Tylu porządnych ludzi w gminie a tu taka mizeria.
Jan16:23, 17 października 2014
Panie Jurkowski, zastanawia mnie to jaką trzeba mieć determinacje i zawziętość żeby dwa razy przegrać i znów startować.
PO CO ?
A układanie się z obecny Wójtem to dla mnie kompletnie niepoważne i niezrozumiałe chociażby z tego względu, że pa z nim dwa razy przegrał.
A stołek dyrektora szkoły to wielka różnica z stołkiem Wójta,a
z tego co mi wiadomo to pan nawet radnym sołeckim nie był.
jakie ma pan doświadczenie w samorządzie ?
Wystawia się pan na pośmiewisko.
Do realisty15:40, 17 października 2014
Wniosek, który będzie realizowany na przełomie 2013/2014 to pomysł radnych obecnej kadencji i sołtysów.
obserwator13:53, 17 października 2014
lesne dziatki wnuki bawić! szczawnica łącko młodzi rządza widac efekty!
Wyborca Jurkowskiego12:23, 17 października 2014
Mam wrażenie, że te komentarze piszą 2 góra 3 osoby?
Co do Pana Mikołajczyka to ludzie zastanówcie się bo kto go pamięta z czasów kiedy próbował sił w geodezji i jak to się skończyło ten wie.. Pisanie, że Pan Maciej jest w zarządzie LGD i pozyskuje pieniądze na rozwój ze środków unijnych nijak się ma do rzeczywistości.

Lekcja historii:
Na stronie LDG Gorce Pieniny jest dział ?o nas? wystarczy trochę poczytać aby się dowiedzieć kto był pomysłodawcą stowarzyszenia, kto zasiadał w zarządzie?
Pan Maciej wiele lat później doczepił się do zarządu i teraz w blasku jego sukcesów próbuje się grzać.

To nikt inny jak radni i sołtys z Tylmanowej pisali projekty do LGD Gorce Pieniny na rozwój boiska w Tylmanowej oraz budynku zaplecza. Rolą Pana Maćka było podniesienie lub nie podniesienie ręki opiniując projekt na walnym zgromadzeniu. TAKA JEST PRAWDA

Obaj Panowie Królczyk i Mikołajczyk tak mocno naginają rzeczywistość, że aż jest niesmacznie. Prezentują pomysły wypracowane przez Lidera jak swoje bez cienia zażenowania.

Pan Królczyk tak mocno nagina swoje doświadczenia biznesowe, że zapomniał o tym, że wszystko można sprawdzić w Internecie.

Czepiają się Pana Jurkowskiego jakby zrobił im jakąś krzywdę a on tylko ogłosił swój start na stronie podhale 24.

Wiadomą sprawą jest, że ludzie są zazdrośni i sukces jednych kole w oko drugich i tak właśnie jest tutaj.

Zadam pytanie co się Tobie Panie Mikołajczyk i Królczyk udało?
V12:08, 17 października 2014
Marionetka psychiatry Jachymiaka i ucytela z Grywałdu.
realista11:20, 17 października 2014
Co Panowie Królczyk i Mikołajczyk będą rozwijać. Wniosek Wójta Gminy na rozwój turystyki na kwotę 3 mln
ma być realizowany na przełomie 2014/2015. laury po starym Wójcie chcą zebrać?
sąsiad gminy10:55, 17 października 2014
Popatrzcie jak Łącko przeszło metamorfozę- młody wójt pokazał co potrafi a przed wyborami co na jego temat mówiono.Mozna jeszcze przypomnieć jak pan Bukala robił właśnie obecnemu wójtowi w Łącku kampanie wyborcza - wtedy było ok.
do realista10:51, 17 października 2014
A tak realnie patrząc to kogo miałeś na myśli?
Wyborca Jurkowskiego10:50, 17 października 2014
Mam wrażenie, że te komentarze piszą 2 góra 3 osoby?
Co do Pana Mikołajczyka to ludzie zastanówcie się bo kto go pamięta z czasów kiedy próbował sił w geodezji i jak to się skończyło ten wie.. Pisanie, że Pan Maciej jest w zarządzie LGD i pozyskuje pieniądze na rozwój ze środków unijnych nijak się ma do rzeczywistości.

Lekcja historii:
Na stronie LDG Gorce Pieniny jest dział "o nas" wystarczy trochę poczytać aby się dowiedzieć kto był pomysłodawcą stowarzyszenia, kto zasiadał w zarządzie?
Pan Maciej wiele lat później doczepił się do zarządu i teraz w blasku jego sukcesów próbuje się grzać.

To nikt inny jak radni i sołtys z Tylmanowej pisali projekty do LGD Gorce Pieniny na rozwój boiska w Tylmanowej oraz budynku zaplecza. Rolą Pana Maćka było podniesienie lub nie podniesienie ręki opiniując projekt na walnym zgromadzeniu. TAKA JEST PRAWDA

Obaj Panowie Królczyk i Mikołajczyk tak mocno naginają rzeczywistość, że aż jest niesmacznie. Prezentują pomysły wypracowane przez Lidera jak swoje bez cienia zażenowania.

Pan Królczyk tak mocno nagina swoje doświadczenia biznesowe, że zapomniał o tym, że wszystko można sprawdzić w Internecie.

Czepiają się Pana Jurkowskiego jakby zrobił im jakąś krzywdę a on tylko ogłosił swój start na stronie podhale 24.

Wiadomą sprawą jest, że ludzie są zazdrośni i sukces jednych kole w oko drugich i tak właśnie jest tutaj.

Zadam pytanie co się Tobie Panie Mikołajczyk i Królczyk udało?
sympatyk10:45, 17 października 2014
Panie Mikołajczyk prezentacja pokazana w Ochotnicy Górnej musi być zrealizowana przez Pana, jeżeli się to uda to będzie wielki postęp w Naszej Gminie. A tak na marginesie widać gołym okiem że ma Pan wygraną w Ochotnicy.Cała Tylmanowa z Panem- pozdrawiam.
realista10:15, 17 października 2014
Do roboty lenie, najpierw trzeba popracować, a nie brać się za rządzenie!! Chyba rozum postradali Ci, którzy na nierobów mają zamiar głosować, dopiero im marzy się koryto i łatwy pieniądz!!!
zdziwiony :/10:12, 17 października 2014
Jakiś dziwny ten tekst o pracy do 67 roku życia... Przecież Jurkowski ma pracę w szkole i swój pensjonat, to chyba nie potrzebuje trzeciej pracy do emerytury?
ZASOBNA GMINA10:11, 17 października 2014
pytam czy tak ma wyglądać turystyka w gminie jak to widać w ośrodku wczasowym MOSTOSTAL, serce się kraje przejeżdzając obok zaniedbałych budynków , jakiej neigospodarnosci można się dopuscic ,co najlepsze nie było pomysłu przez lata sprawowania władzy ,nie ma winnych zaniedbań ,czy zostały wyegzekwowane należnosci z tytułu nie płacenia czynszu .W dzisiejszych czasach liczą się poważne pomysły , nie jakieś smieszne scieżki rowerowe po szczytach gór za 3 MLN ZŁ ,jaki wkład własny poniosła gmina z tytułu tego pomysłu GŁOSUJCIE NA MŁODYCH ,KTÓRZY CHCĄ ZMIAN
RE: ot taka dygresyjka09:18, 17 października 2014
Widzę, że charakterystyczne dla zwolenników Pana Jurkowskiego jest patrzenie z góry na wszystkich...
Napisała Pani/Pan "ci dzisiejsi młodzi nie mający zielonego pojęcia a jedynie wielkie chęci do ... no właśnie do nie wiadomo czego"
Niech sobie Pan/Pani obejrzy w internecie Ochotnica.TV i ich prezentacje. Tam widać że mają pojęcie i mówią czego chcą:)
do ot taka dygresyjka"09:08, 17 października 2014
Mówi się młodzi, ale oni wcale nie są tacy młodzi. Mikołajczyk i Królczyk mają po 40 lat! To jest wiek, w którym ma się już doświadczenie i nie tylko się chce, ale jeszcze i możne.
ot taka dygresyjka07:42, 17 października 2014
i niech młodzi uczą się i robią boiska
a do rządzenia i zarządzania są starsi - oni muszą pracować do 67 roku życia
podobnie jak ci dzisiejsi młodzi nie mający zielonego pojęcia a jedynie wielkie chęci do ... no właśnie do nie wiadomo czego
patriota07:30, 17 października 2014
starej władzy już dziękujemy ,namaszczonym przez stary układ też.
młody23:31, 16 października 2014
Wapniaki dajcie sobie spokój i zróbcie miejsce młodym, czyli Maciejowi Mikołajczykowi i Tadeuszowi Królczykowi. To będzie najlepsza rzecz jaką możecie zrobić w życiu dla dobra Gminy Ochotnicy Dolna i dla swoich dzieci.
stanislaw z górnej22:37, 16 października 2014
jedność buduje niezgoda rujnuje - młodzi nie patrzą by władze zdobyć tylko , ale umieją się porozumieć widocznie rezygnując dla wspólnego dobra , trzeba im dać szansę by budowali przyszłość by mogli tu żyć pracować i zarabiać na miejscu , bo już nie wiele młodych tu zostało , skonczyc z tymi układami bo to już zaszlo za daleko
do wyborcy Jurkowskiego22:22, 16 października 2014
z tego Co wiem to boisko w Tylmanowej i budynek zaplecza dla niego powstał ze srodków pozyskanych z Lidera gdzie Maciej jest w zarządzie , oczywiście to jest jedna z kilkunastu inwestycji które powstały z tych srodków
janczura20:07, 16 października 2014
Najwyższy czas na zmianę pokoleniową tak jak to się stało w Łącku ,ile można zrobić w ciągu jednej kadencji można zobaczyć przejeżdzając , a budżet po poprzedniej władzy był pusty ,czy pan Jurkowski wystąpił choć z jedną propozycją dotyczącą turystyki ,GŁOSUJĘ NA MAĆKA DO CZEGO NAMAWIAM NIEZDECYDOWANYCH
wyborca Jurkowskiego17:32, 16 października 2014
Witam, do tej wyliczanki dodam cos i ja:
Na pewnym portalu Pan Królczyk oświadczył, że rezygnuje z kandydowania na wójta naszej Gminy. Rodzi się zasadnicze pytanie, czy on w ogóle kandydował? Prawo zgłaszani kandydatów mają komitety, które zgłosiły minimum 8 radnych do 07.10.2014 a Pan Królczyk 12.10.2014 zrezygnował z kandydowania na wójta i objął szefostwo komitetu Pan Maćka, czyżby woda sodowa uderzyła mu do głowy od tego szefowania?

Pan Maciek kreowany jest przez Pan Królczyka na specjalistę geodezji, owszem miał do czynienia z geodezją parę lat temu ale trzymał tam jedynie tyczkę a i miejsca nie zagrzał tam długo bo był za wielkim specjalistą, wieść niesie, że szuka już roboty po Szczecinie.

Obaj panowie jeżdżą po wsi i prezentują Koncepcję Szybkiego Rozwoju Turystyki w Gminie Ochotnica Dolna jak swoją, kto jest w temacie to wie, że wszystko to plagiat z leadera+

Pan Królczyk, w swoich wypowiedziach też dość mocno się zagalopował, jeśli chodzi np. o jego ?doświadczenie biznesowe? wystarczy torcie pogooglować aby dowiedzieć, że Królczyk nie posiada firm na wyspach zatrudniających ponad 50 ludzi a jedynie był pracownikiem w latach 2010-2012 pewnej firmy

I tyle sami oceńcie
do ochoty16:36, 16 października 2014
HURRA

NIECH ŻYJE JURKOWSKI MIŁOŚCIWIE NA PANUJĄCY WÓJT

Niebo jest niebieskie co wskazuje na to że Jurkowski cieszy się ogromną popularnością i wygra wybory :)
dajcie spokoj16:18, 16 października 2014
Jurkowski tak "z najwyższą staranności zadba o wszystkich mieszkańców gminy" jak dba o dożywianie dzieci w szkołach... szkoda nawet gadać.
do Ochotnego16:14, 16 października 2014
Pan Jurkowski niewątpliwie jest znany w gminie i to jest jego jedyna przewaga nad konkurentami. Z resztą cały obecny układ rządzący ostro promuje Pana Jurkowskiego od kilku miesięcy, od budowy nowej szkoły zaczynając po zaproszenia na wszystkie możliwe spotkania samorządowe. Śmiało można powiedzieć, że Pan Jurkowski w ciągu ostatnich 3 miesięcy zaliczył więcej spotkań samorządowych niż w ciągu ostatnich 15 lat :)
Stan16:09, 16 października 2014
Pan Jurkowski ma komentarze bo tyko on tu jest innych kandydatów nie ma, niech przyjedzie do każdej wsi w Gminie na zebranie, niech się pokaże ludziom, a nie zbiera komentarze bo na ich podstawie nie zostanie wójtem. Osobiście miałbym kilka pytań do kandydata.
Do Małgorzaty16:07, 16 października 2014
Napisała Pani cytuję "Niestety ludzie zamiast myśleć o rozwoju całej wsi - zwłaszcza o tym ze należy zadbać o rozwój turystyki, zazdroszczą Panu Jurkowskiemu i piszą bzdury." Stąd rodzi się mojej pytanie na jakiej podstawi Pani sądzi, że Jurkowski zadba o rozwój turystyki w gminie skoro do tej pory nawet nie kiwnął palcem w tym kierunku? Jedyne o co zadbał to o swój własny biznes i posadę syna w szkole, w której on sam jest dyrektorem. Tymczasem na stanowisko Wójta nadaj się ten kto rozumie co to jest dobro wspólne a nie tylko prywatne.
Małgorzata13:14, 16 października 2014
Napisałam " sam w życiu wiele osiągnął i może zrobić...", takie jest moje zdanie.
Na pewno Pan Jurkowski jest osobą przedsiębiorczą i według mnie świetnie nadaje się na wójta. Osobę, która odpisała na mój komentarz proszę o ponowne przeczytanie poprzedniej mojej wypowiedzi.Treść Pana/Pani wypowiedzi nijak ma się do mojego komentarza.
ochotny13:05, 16 października 2014
Jak zwał, tak zwał ale Jurkowski (widzę) cieszy się największą popularnością w gminie; świadczy o tym ogromne zainteresowanie i liczba komentarzy na tej stronie. Osoba, która nie ma ani jednego komentarza jest niezauważalna. Im więcej komentarzy, tym większa popularność. Gratuluję Panie Jurkowski.
do mieszkaniec12:00, 16 października 2014
To sobie pooglądaj Ochotnica.tv to się dowiesz kto jest arogantem... Jak mi nie wierzysz, to pogląd obrady sesji iposłuchaj jak Jurkowski mówił, że twierdzenie, że turystyka się w Ochotnicy nie rozwija jest haniebne! A wszystko mówił tak, aby się przypodobać starym radnym, których wziął potem do siebie ba listy
hahaha11:42, 16 października 2014
Ponoć Jurkowski obiecał lepszą pogodę w przyszłym roku :)
Do Małgorzaty11:34, 16 października 2014
Przepraszam a co takiego zrobił Pan Jurkowski dla rozwoju turystyki w Ochotnicy? Za każdym razem budzi się na 5 minut przed wyborami i znika zaraz po wyborach. Jeżeli mu tak bardzo zależy na dobru wszystkich, to dlaczego miedzy jedynymi a drugimi wyborami nie wychodzi z jakąś inicjatywą na rzecz rozwoju turystyki? czemu nie założył jakiegoś stowarzyszenia lub nie lobbował za rozwojem turystyki? Jegko kontrkandydat Mikołajczyk nie tylko jest radnym, ale działa w Stowarzyszeniu Gorce-Pieniny i pozyskuje pieniądze z UE dla całej gminy. CZemu nie robi tego Jurkowski? A Królczyk z Górnej - chciało mu się powalczyć o busy dla całej gminy i o rozwój turystyki... Gdzie był wtedy Pan Jurkowski?
nierobotny10:56, 16 października 2014
Młodzi bez roboty to szukają roboty w gminie, prościzna
biki10:40, 16 października 2014
niech sie szykuje na pijarska nie do powiatu
wyborca10:33, 16 października 2014
Jurkowski górą!!!!!
tygrys10:28, 16 października 2014
tylko mlodzi moga posprzatac ten bajzel po konopce
mieszkaniec10:24, 16 października 2014
Trzymamy kciuki za Jurkowskiego. Zaś arogancja i nienawiść nie może zdominować naszej Gminy.
Stan09:53, 16 października 2014
Ja nie chcę, żeby tacy ludzie jak pan Jurkowski mnie uszczęśliwiali.
Wojtek09:45, 16 października 2014
do Pana Stanisława Jurkowskiego, wspaniale Pan odpisał xx.
Ochotniczanin09:43, 16 października 2014
Panie Jurkowski dla dobra gminy niech Pan sobie da spokój. Dwa razy Pan próbował i ludzie Pana nie wybrali. Nie sądzi Pan, że są jakieś poważne powody, dla których ludzie Panu nie ufają?
Małgorzata09:24, 16 października 2014
Popieram kandydaturę Pana Jurkowskiego. Sam w życiu wiele osiągnął i jestem pewna , że dla Ochotnicy może dużo zrobić. Niestety ludzie zamiast myśleć o rozwoju całej wsi - zwłaszcza o tym ze należy zadbać o rozwój turystyki, zazdroszczą Panu Jurkowskiemu i piszą bzdury.
Uważam, ze osoba która kogoś negatywnie ocenia i ma coś komuś do zarzucenia powinna podpisać się z imienia i nazwiska.
Życzę Panu Jurkowskiemu wygranej, chociaż to będzie wiązało się z ogromem pracy ( bo w Ochotnicy poza ładnymi widokami niestety brak jest dróg normalnych dróg - zwłaszcza w "potokach", atrakcji turystycznych itp. )
Powodzenia.
Iza09:23, 16 października 2014
Słyszałam z ust pana Jurkowskiego że turystyka w Ochotnicy ma się świetnie i

"i mówienie że nie mamy rozwoju turystyki jest HANIEBNE" :)

(Radni dyskutują o rozwoju turystyki w naszej gminie: http:/.../)

To co jeszcze pan chce rozwijać??? Znam już pana podejście do turystyki i do ludzi, panu już dziękujmy, "wstydu oszczędź"...
brawo08:33, 16 października 2014
Wójta Kazimierz Konopka kandydatem do powiatu.

Tak trzymać .. dobra drużyna !
Stan07:46, 16 października 2014
A może pora wnuki bawić, na pewno w takim składzie jak panowie Trybulec i Bodziarczyk to można zdziałać bardzo wiele. Dajcie sobie panowie spokój, zróbcie miejsce młodym. Nie można być wiecznym kandydatem.
emeryt06:35, 16 października 2014
starzy radni poparcie wojta i soltysow .wiec nic sie nie zmieni .sitwa sszkolno gmina dalej przy korycie .
xyz23:40, 15 października 2014
... i dla Jachymiaka z Waksmundzkim?
Stanisław Jurkowski22:34, 15 października 2014
To co miałem zrobić dla siebie już zrobiłem a teraz chcę zrobić dla Ciebie, pozdrawiam Cię xx
xx22:13, 15 października 2014
zrobi wszysto dla siebie

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij