Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 85
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.10.2014, 12:35 | czytano: 2407

Awantura na sesji Rady Miasta w Zakopanem. Poszło o Gubałówkę

Zakopiańscy radni nie zajmą się dzisiaj uchwałą o zmianach w Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla Gubałówki. 11 z nich opowiedziało się za tym, aby nie dyskutować na razie nad problemem, który dotyczy m.in. zamkniętej od lat trasy narciarskiej. Ta decyzja rozjuszyła zgromadzonych na sali mieszkańców Gubałówki.

Dla jednych brak zmian w planie, to dramat i agonia Gubałówki. Zmiany miały bowiem m.in. zezwolić na inwestycje na zboczu góry m.in. Polskim Kolejom Linowym. Dla drugich, skupionych przede wszystkim wokół Stowarzyszenia Obrony Praw Obywateli Powiatu Tatrzańskiego, to możliwość obrony swojej ojcowizny przed grabieżą własności. Już po opuszczeniu sali obrad na korytarzu zaczęła się prawdziwa pyskówka.

- Zakopane przez tego typu decyzje, a raczej ich brak umiera - mówi Maciej Król, jeden z mieszkańców Gubałówki, który pojawił się wraz ze swoją matką w zakopiańskim magistracie. - Trzeba uświadomić innym, że jeśli ktoś jest przeciwko zmianom w planie - jest przeciwko inwestycjom. Trzeba wskazać dokładnie tych radnych, którzy nie zajmują się projektami zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, bo według mnie oni działają przeciwko miastu.

Królowi wtórowała jego matka, która już na korytarzu po wyjściu z sali obrad w ostrych słowach skrytykowała działania Bożeny Gąsienicy Byrcyn. To właśnie rodzina Byrcynów od lat nie pozwala na korzystanie z swojej ziemi, przez co zamknięto trasę narciarską na Gubałówce.

ben/
najnowsze informacje
komentarze
osioł19:23, 23 października 2014
nie po to sie płaci podatki w wysokosci 70procent[z dziesieciu lat roboty 7 idzie na podatek] aby czegos od osob ktore pobieraja diete z tych podatkow czegokolwiek wmagac
maciejok12513:54, 23 października 2014
No i dobrze zrobiła ja bym też nie pozwolił państwo by chciało pewno jeszcze za darmo a podatki całe zycie się płaci co za porąbany kraj
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij