Piątek, 05 czerwiec 2020, Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
15°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.06.2015, 19:34 | czytano: 8266

Rodzice protestują przeciwko sposobowi przeprowadzenia przetargów na dzierżawę przedszkoli. "My i nasze dzieci zostaliśmy sprzedani razem z budynkiem nowemu właścicielowi"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Ponad 80 osób przyszło dziś do Urzędu Miasta, by powiedzieć burmistrzowi co sądzą o sposobie, a zwłaszcza terminie przeprowadzenia przetargu na trzy przedszkola. Niespełna dwugodzinne spotkanie zakończyło się obietnicą zorganizowania kolejnego, tym razem już z udziałem nowych najemców placówek.

"Nikt nic nie wie"

Powodem niepokoju rodziców był termin zorganizowania przetargów na trzy placówki przedszkolne. Dopiero dziś ogłoszono wyniki. - Rekrutacja do przedszkoli dawno się skończyła, więc nie mamy możliwości przeniesienia dzieci do innych placówek. Czemu myślimy o przeniesieniu? Bo nie wiemy co nasze dzieci czeka w tych nowych warunkach, przy nowym właścicielu, czy będą te same panie przedszkolanki, do których dzieci się przywiązały i którym my, rodzice ufamy? czy nadal będzie kuchnia funkcjonować, a może właściciel zdecyduje się na katering i jedzenie z plastiku? Nikt nic nie wie. Kadra, którą pytamy mówi, że dostali wypowiedzenia i sami nic nie wiedzą. Tak nie może być - mówili zdenerwowani rodzice.

Sprawa dotyczy trzech prywatnych przedszkoli, które mieszczą się w budynkach miejskich - dwóch placówek przy ul. Wojska Polskiego i jednej przy ul. Szaflarskiej.

Rodzice dzieci z wszystkich trzech przedszkoli zwołali się między sobą i dziś po południu zjawili się w Urzędzie Miasta. Ponieważ było ich wielu, a część przyszła także z dziećmi - spotkanie odbyło się w Sali Obrad.

- Od mediów dowiedziałem się o państwa wizycie, bo nikt wcześniej mnie nie informował o tym - przywitał mieszkańców Grzegorz Watycha i zaraz dodał, że jego kilkuminutowe spóźnienie związane było z tym, że miał odebrać swoje dziecko z przedszkola o 16.oo, a dowiedziawszy się o wizycie nowotarżan - musiał "załatwić sobie zastępstwo".

Przetargi: jeden unieważniono, drugi ogłoszono za późno

W tym roku kończyły się umowy dzierżawy na nowotarskie przedszkola. Burmistrz zaproponował, by tym razem oddać przedszkola w prywatne ręce na dłuższy okres, czyli nie na rok, dwa lata ale co najmniej na 10 lat. Taki krok ma służyć lepszemu administrowaniu nieruchomością. Rada Miasta przychyliła się do projektu i podjęto stosowną uchwałę. Jak tłumaczy burmistrz - pierwszy przetarg, ogłoszony na początku roku - został unieważniony z powodu "błędów w specyfikacji". Na kolejny przetarg czekano kilka tygodni. Dziś nastąpiło jego rozstrzygnięcie.

- Dopiero teraz uporaliśmy się z procedurami. Wiem, że rekrutacja już się zakończyła. Nie musicie mi Państwo tego tłumaczyć, bo sam jestem tu praktykiem. Ale proszę pamiętać, że sytuacja w Nowym Targu jest na tyle dobra, że nie ma kolejek do przedszkoli. Wszystkie dzieci są objęte opieką - uspokajał burmistrz.

Na zarzut, że rodzice nie znają warunków jakie oferować będą nowi dzierżawcy, burmistrz dodał: - Brakuje nam paru dni, byście Państwo otrzymali ofertę swoich placówek. Jestem przekonany, że jutro, ci co wygrali zabiorą się do działania - mówił.

"Nie ma zagrożenia"

Nowym dzierżawcą przedszkola przy ul. Szaflarskiej zostanie Artur Kułakowski, który prowadzi znajdujący się tuż obok żłobek "Fiku Miku". Placówki na Wojska Polskiego przejdą pod władanie Małopolskiego Centrum Edukacji oraz jej prezesa Rafała Leśniaka.

Do przetargu stanęło 13 oferentów. - Była pełna konkurencyjność. Zapewniam, że nie ma zagrożenia, że dramatycznie wzrosną opłaty za usługi przedszkolne. We wszystkich tego typu placówkach jest to kwota 230-250 zł plus wyżywienie - wyliczał samorządowiec. Na pytanie czy istnieje groźba, że kuchnie w przedszkolach będą zlikwidowane, dodał iż "na pewno nie w przedszkolu przy ul. Szaflarskiej".

- Przy wyborze przedszkola bierzemy pod uwagę kadrę. Pieniądze są mniej ważne. Tymczasem zwolnione zostały panie przedszkolanki. Interes interesem, ale gdzie tu jest miejsce na nasze dzieci - pytała jedna z matek.

- Poczekajcie Państwo kilka dni. Ofertę na pewno otrzymacie, poznacie warunki. Dopiero dziś rozstrzygnięto przetarg - powtarzał burmistrz, a na pytanie jakie były kryteria wyboru oferenta, wymienił: wysokość czynszu, wysokość nakładów na inwestycje w budynkach, ofertę programową, czas-okres dzierżawy, doświadczenie oferentów.

Niefortunny termin

- Zostaliśmy sprzedani razem z przedszkolem. Nasze dzieci poszły na przetargu, a my zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Nie możemy nic zrobić - mówili rozgoryczeni rodzice, wciąż podkreślając, że termin przetargu był niewłaściwy. - Skoro było tak późno, trzeba było nie ogłaszać drugiego przetargu i jeszcze ten rok by było jak jest. Proszę nie podpisywać umowy z nowymi dzierżawcami! - wołali rodzice.

- Zdaję sobie sprawę, że jest późno, że termin był niefortunny. Ale pozwólcie Państwo tym "nowym" wyjść do Was z ich ofertą. Spotkacie się, udostępnię Wam jeśli chcecie salę na to spotkanie. Powiecie sobie o swoich oczekiwaniach - przekonywał Grzegorz Watycha.

Zmiany od 1 sierpnia

Umowy z nowymi dzierżawcami mają być podpisane od 1 sierpnia. Osoby zatrudnione w przedszkolach apelowały do burmistrza, by ten skłonił "nowych szefów" do podpisania z nimi umowy o pracę. - Mamy wypowiedzenia obowiązujące do końca lipca. Jeśli nie będziemy mieć nowych umów od sierpnia to co my zrobimy, nawet na bezrobocie nie pójdziemy, bo nam nie będzie nic przysługiwać. Będziemy miesiąc bez pracy, co ja powiem dziecku: że nie ma na chleb? z czego będziemy żyć? - pytały kobiety.

Apel wsparli rodzice mówiąc, że z rozmów przeprowadzonych z nowymi najemcami już wiedzą, iż nie są oni zainteresowani zatrudnianiem osób, które chroni Karta Nauczyciela, "bo to kłopot i dodatkowe koszty". - Ale to są osoby z doświadczeniem zawodowym, fachowcy którym ufamy i powierzamy nasze dzieci. Chcemy by to te panie się nimi zajmowały, byśmy mogli spokojnie iść do pracy - argumentowali.

Jednym z poruszanych wątków była konieczność poważnego remontu przedszkola przy ul. Szaflarskiej, które w porównaniu z pozostałymi dwoma jest w najgorszym stanie. - Sanepid co roku warunkowo dopuszczał budynek do użytku. Tam musi być przeprowadzony poważny remont. Nie zazdroszczę temu dzierżawcy, bo musi się spiąć i zrobić w ciągu miesiąca to wszystko, co było wskazane jako konieczne do remontu - powiedział burmistrz.

Rodzice chcą gwarancji

- Oczekuję gwarancji, że przez rok będziemy mieć to, czego oczekiwaliśmy zapisując dzieci do przedszkoli. Sam pan przyznał, że przetarg ogłoszony został w fatalnym terminie. Może trzeba było przełożyć go na "za pół roku". Abo skoro chodzi o pieniądze - to podnieść czynsz poprzednim dzierżawcom. Proszę nie podpisywać tej umowy, niech przez rok nie zmienia się kadra w przedszkolach - apelował jeden z ojców.

- Nie ma powodu, by umów nie podpisywać - powiedział krótko burmistrz. Na słowa, że "trzeba bronić rodziców przed nowymi właścicielami" - odpowiedział: "dlaczego Państwo sądzicie, że będzie źle? Wszystkie przedszkola podlegają kontroli Urzędu Miasta, bo otrzymują dotację".

Rodziców to jednak nie uspokoiło.

Będzie spotkanie i będą negocjacje

Po półtoragodzinnej dyskusji rodzicie dali się przekonać, że musi dojść do spotkania z nowymi dzierżawcami, bo burmistrz nie może odpowiadać w ich imieniu.

- Jutro siadam z nimi do rozmów i negocjowania warunków umowy. Ale i oni na pewno wyjdą z ofertą do Państwa. Wiem jakie są Wasze największe obawy: by nie wzrosły drastycznie opłaty, nie doszło do likwidacji kuchni i by nie odeszła cała kadra. To jest możliwe do osiągnięcia tylko w drodze negocjacji, takich warunków nie mogło być w przetargu. W tym przetargu nie było też tego co nazywane jest "pakietem pracowniczym" - dodał zwracając się do pracownic przedszkolnych.

W ciągu najbliższych dni ma dojść do spotkania rodziców z nowymi dzierżawcami przedszkoli. Gorąca dyskusja zakończyła się apelem jednego z rodziców, by burmistrz był "ambasadorem dzieci i rodziców podczas rozmów z dzierżawcami".

Sabina Palka, zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
s30krzys15:49, 5 czerwca 2015
Nie rozumiem jednego.Wszyscy głosowaliście na Watychę- to czego teraz chcecie???Zresztą nawet jakby wygrał tamten bankowiec- to systuacja wyglądałaby tak samo...Tak, że- widziały gały co brały...
do wicek21:24, 4 czerwca 2015
Śpij dobrze, niech ci się przyśni, że zostałeś wystawiony na przetarg i .... sprzedany!
Icek20:07, 4 czerwca 2015
Do Wicka
A widział Pan gdzieś informację, że owe Panie zostaną zatrudnione?
I tak możemy sobie przebijać bezsensownie piłeczkę.
Ja np posłałem dziecko do przedszkola biorąc pod uwagę kadrę nauczycielską więc dla mnie to akurat ważne kto,zajmuje się moim synem. Termin przetargu to skandal.
do wicek19:56, 4 czerwca 2015
Oj wicek, wicek
Czy wg ciebie, cyt. "głupio wybrany termin" przetargu to mało? Czy burmistrz pozbawiając rodziców ich wyboru zasługuje na to, żeby być przedstawicielem tych ludzi????
Każdy niech sobie odpowie sam
do wicek19:39, 4 czerwca 2015
A niby jak nowy najemca ma stwierdzić, że te panie cyt twoja wypowiedź "są dobre?" ma spojrzeć im głęboko w oczy podczas rozmowy? Chyba, że ty w tym mu pomożesz?!
Przecież to właśnie rodzice broniący tych Pań Przedszkolanek dają świadectwo ich profesjonalizmowi!
wicek19:01, 4 czerwca 2015
Doczytałem do "głupi jesteś".
To mi wystarczy - poziom dyskusji dla mnie nie do przyjęcia. Brak argumentów i szczeniackie "mamo, wicek jest gupi, buuu". Osobom pozostającym mentalnie na poziomie czterolatków mówię "dobranoc, dzieci".
do wicek19:01, 4 czerwca 2015
Pytasz o co chodzi rodzicom....? Pomyśl to nie boli, jeżeli mimo to w dalszym ciągu nie możesz tego zrozumieć to posłuchaj:
- rodzice wybrali swoje przedszkola a Watycha powiedział, że w nosie (albo jeszcze gdzie indziej...) ma ich wybór i ogłosił przetarg, po zakończonej rekrutacji, SKANDAL !!!!
- przedszkola trafiają do nowych właścicieli, (na stronie UM NT do tej pory brak jest informacji o przebiegu przetargu i wyłonieniu nowych dzierżawców) których rodzice nie wybierali, już samo to rodzi duże zmiany dla dzieci - dotąd nie wiemy jak duże będą te zmiany
- dlatego rodzice chcą, żeby chociaż Panie zajmujące się ich dziećmi pozostały te same, żeby stres dla dziecka został zminimalizowany (nie trzeba ci tłumaczyć, że każda zmiana to stres a w szczególności dla takich małych dzieci)
- i wiele innych powodów każdego rodzica, których wymienianie zajęłoby sporo czasu
KUMASZ????
do wicek18:46, 4 czerwca 2015
Powiem krótko: głupi jesteś.....

Obrażasz rodziców i Panie z przedszkoli a rodzice maja rację. Zresztą widać na forum ilu nas jest.
Burmistrz Watycha ponosi z całą ta sytuację odpowiedzialność a nie nowi dzierżawcy. Liczymy na to, że wsłuchają się w głosy rodziców i zatrzymają u siebie dotychczasowy personel. Kto odda na 8 i więcej godzin dziennie swoje dziecko komuś kogo nie zna.....?
fonka18:18, 4 czerwca 2015
Do Wacek

A najwet jeśli te Pani znajdą zatrudnienie w przedszkolach to gwarantuje im Pan takie same warunki zatrudnienia - rodzaj umowy czy wynagrodzenie? A słyszał Pan, że kadra w przedszkolu jednego z tych Panów zatrudniona jest na niższe stawki niż aktualnie te Panie otrzymują? Chciałby Pan przychodzić do pracy i robić to samo ale za mniej pieniędzy? Niektórzy obrażają innych, a sami naprawdę nie potrafią myśleć .....
wicek17:51, 4 czerwca 2015
A kto twierdzi, że MUSI? Od kiedy to prywatny pracodawca MUSI zatrudniać kogoś?
Jeśli panie przedszkolanki są tak dobre jak twierdzą rodzice (a zastanawiam się czy to i one same nie piszą peanów pod swoim adresem) - to je zatrudni. Rodzice mogą naciskać - ale na pewno nie wrzeszczeć na prywatnego przedsiębiorcę. Co chcecie osiągnąć tą awanturą? I czy w ogóle awantura ma podstawy? Bo o co wam chodzi oprócz głupio wybranego terminu przetargu?

O miejsca pracy kilku kobiet? Owszem to ważne, ale nie widzę nigdzie informacji, że te kobiety NIE ZOSTANĄ PONOWNIE zatrudnione. No więc o co ten krzyk?
Droga Pani - nie boję się ośmieszenia bo nie ma takiego zagrożenia. To raczej Pani wpis obnaża Jej kondycję intelektualną.

Ukłony.
Matka czerolatka17:07, 4 czerwca 2015
Do Wicka....

proszę nie obrażać RODZIOW !!!! Tak świetnie zna Pan Kodeks Pracy...Gdzie tam jest napisane ,że nowy najemca musi zatrudnić były personel ??????? Ośmiesza się Pan tylko....
Również mama Przedszkolaka16:53, 4 czerwca 2015
Witam Wszystkich,
Przedszkole to nie budynek, Przedszkole to nie stary czy nowy właściciel, Przedszkole to nawet nie zabawki stare czy nowe, ale Przedszkole to Panie zajmujące się naszymi dziećmi. To one troszczą się o te dzieciaki, czytają im bajki, uczą piosenek i wszystkiego tego czego my zabiegani i zapracowani rodzice nigdy ich nie nauczymy. Dla dziecka nie jest ważny budynek czy wiek zabawek, ważna jest Pani, którą znają i którą lubią.
Dla rodzica również najważniejsza jest Pani, pod opiekę której powierza swoje dziecko.
Dlatego jeżeli pan Leśniak czyta choć trochę te komentarze to powinien zrobić wszystko, żeby te Panie zatrzymać w Przedszkolu u siebie, bo sadzę, że to jest warunkiem, żeby rodzice zdecydowali się posłać swoje dzieci do jednego czy drugiego Przedszkola.
A swoją drogą panie Watycha WSTYDŹ się za to co zrobiłeś. HAŃBA!!!!!!!!
wicek16:47, 4 czerwca 2015
do Na wypowiedzeniu....

Wygląda na to, że to Pani/Pana pierwsza praca - ale to nie zwalnia nikogo z obowiązku znajomości przepisów prawa - i to jeszcze osoby, która ma aspiracje uczyć innych. Nawet jeśli to "tylko" kilkuletnie dzieci.

Zmienił się szef firmy (najemca) czyli normalnym jest, że następuje klasyczny reset. Pracownicy otrzymują wypowiedzenia i następuje ponowny nabór.

Zamiast histeryzować i rozpowszechniać ckliwe i kłamliwe opinie - radzę poznać kodeks pracy.

Jesteście zatrudnieni do końca lipca, czyli do połowy lipca jest czas na to, by Wam nowy pracodawca przedstawił warunki pracy i płacy. Dziś jest 4 czerwca!

Poziom wiedzy niektórych osób które tu wylewają swoje żale - jest przerażający. Nie do wiary, że są to dorośli ludzie (rodzice), niektórzy pewnie po studiach (kadra) i takie głupoty sadzą...
Na wypowiedzeniu....14:28, 4 czerwca 2015
Do : Tata ....też troszczący się o swoje dziecko.....

To chyba Pan jest troszkę niedoinformowany...zmienia się wszystko,a zwłaszcza personel...Obecni dyrektorzy musieli dać wypowiedzenia swoim pracownikom,chyba to logiczne,a nowi "gestorzy " jak ich pięknie nazywa P.burmistrz na razie nie rozmawiali z personelem obecnie zatrudnionym,więc niech Pan nie pisze bzdur,że zmieniają się tylko dyrektorzy !!!! Obecni pracownicy przedszkoli są zatrudnieni do 31 lipca....Pozdrawiam
Tata...też troszczący sie o swoje dziecko13:39, 4 czerwca 2015
Dajcie juz spokój...ludzie co wy wyprawiacie. Zmiany są konieczne. zmieniaja sie dyrektorzy a nie nauczyciele ! wiec co ? opieka taka sama tylko standard budynków i oferta zajec dodatkowych podniesiona. to takie straszne ??? to nie konkurs na dyrektora ( bo to nie panstwowe przedszkola ) tylko przetarg ! rozumiecie słowo przetarg ?! dziwne gdyby tutaj czynsz nie był brany pod uwage i nie miał duzej ilosci pkt. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ
jeden z liderów10:21, 4 czerwca 2015
Tak @tomi to plotki. Które sam rozpowszechniasz. Zadowolony? Żadnej skargi nie napisano. Takie judzenie tylko nam zaszkodzi. O to ci chodzi?
tomi08:59, 4 czerwca 2015
Rodzice napisali skargi do wojewody,RIO i SKO ..co prawda skarga na burmistrza rozpatrywana jest przez rade gminy,,ale wiemy kto jest wojewoda...wiec może szczególnie skrupulatnie zostanie sprawa potraktowana...zobaczymy czy pan Burmistrz będzie nadal taki pewny siebie,jak kontrola przyjrzy się dokładnie temu przetargowi.....poza tym zainteresował się tym jakiś reporter ,podobno z interwencji,ktos coś wie czy to tylko plotki?
ustawka21:45, 3 czerwca 2015
a widzieliście ile kosztuje wyżywienie w tych przedszkolakach 10-11zł
http://www./.../
będzie masakra dobrze jak ktoś ma jedno a dwoje
Nowotarżanin z wyboru17:34, 3 czerwca 2015
Panie burmistrzu jak pan się uchował na tych wszystkich swoich stanowiskach gdy po publikacji SIWZ, regulaminów przetargu i innych dokumentów i otwarciu ofert chce pan cokolwiek negocjować? Przeciez to podstawa do składania protestów! Nikt nie musi w tym przypadku siadać z panem do stołu bo całość wymagań i zapisów zabezpieczających zakres umowy jest zawarta w dokumentacji przetargowej. Proszę nie mydlić nikomu teraz oczu. Postanowił pan po prostu ZAROBIĆ i dać komuś ZAROBIĆ na przedszkolach licząc, że rodzice pójdą jak baranki na rzeź. Unieśli się na szczęście słusznym oburzeniem. Jak znam arogancje władzy, to zrobi pan i tak wszystko wedle swego widzimisię lub jakichś zakulisowych ustaleń. Przypomnimy o tym za czas jakiś gdy przyjdzie pan żebrać o głosy.
Dots16:42, 3 czerwca 2015
Do mama dwojki: a ja na wskazanej stronie znalazlam w Krakowie czesne od czerwca 450 zl bo do czerwca 2015 bylo dofinansowywane z innych zrodel.
Taki sposob zalatwiania sprawy przedszkoli nie wyjdzie na dobre bo skoro nikt sie nie liczyl wczesniej z rodzicami, dziecmi i osobami pracujacymi w przedszkolach-to dlaczego mialby sie liczyc ze zdaniem rodzicow po podpisaniu umowy dzierzawy. Wstyd i kpina. Coz Panie Burmistrzu, strzelil Pan sobie w kolano - prosze pamietac ze pracuje Pan na swoja kolejna kadencje. Traktujac spora czesc mieszkancow w tak obrzydliwy sposob nic Pan nie zyska. I niestety, nawet jak Pan zalata ogromna dziure w budzecie Miasta nikt Panu nie podziekuje. Zapamietamy jednak "afere przedszkolna" i wielkie zniesmaczenie tym, ze Pan nas - rodzicow, dzieci i nauczycieli z przedszkoli postawil przed faktem dokonanym-z nikim i niczym sie nie liczac.
ojejku jejku16:31, 3 czerwca 2015
Jedna kumata osoba się znalazła. Chwała i za to. "Inna mama" ma rację. Patrząc na wpisy i powielanie błędów w pisowni widać, że awanturuje się kilka osób zmieniających tylko podpisy. Takie trollowanie rodzicom nie przystoi więc podejrzewam, że to nie rodzice tylko "zadanie zlecone".

Takie mam zdanie i mam do niego prawo.

Byłem na tym spotkaniu w urzędzie miasta i wiem, że takich awanturników tam nie było - to byli prawdziwi rodzice którzy przyszli porozmawiać A tu na dole komentują jacyś podszywacze. Apeluję by trolle nie psuły rodzicom opinii. Jak chcecie dowalić burmistrzowi to znajdźcie sobie inny sposób a nie podszywajcie się pod rodziców przedszkolaków.
Agatka16:31, 3 czerwca 2015
Inna mamo,burmistrz będzie ci wdzięczny za obronę, ale potraktowano dzieci jak przedmioty i ty z pewnością nie masz tutaj dziecka
fonka16:11, 3 czerwca 2015
do Inna Mama

A wie Pani, że Pan Kułakowski /.../ Radziłabym się nie wypowiadać, jeśli sie nie zna tematu....

Pisze Pani o przestępstwie. Jeśli wie Pani o takim procederze, proszę to zgłosić Policji. Moderator
fonka16:09, 3 czerwca 2015
o Panu Burmistrzu można by sporo pisać, choćby to w jakim celu jest zmieniany plan zagospodarowania przy szpitalu? Wiecie dlaczego? Dlatego, że kolejny raz trzeba się odwdzięczyć tym razem koledze z Rady Miasta, żeby mógł wybudować hotel :-) Dziwię się, że nie zrobi się referendum w sprawie odwołania tego Pana za stanowiska - póki co załatwiane są tylko własne interesy a nic dla miasta się nie robi. Pan Burmistrz stoi po stronie wyłącznie nowych najemców a Ci kiedy przyszli w marcu oglądać przedszkola już pytali żonę " podoba Ci się kochanie" :-) Istny cyrk...wszystko od początku było ustawione. A to, że Pan Leśniak w 2 m-ce założył fundację by móc wystartować w przetargach na dwa przedszkola pomimo, że regulamin przetargu wyraźnie mówił, że w przetargu na jedną nieruchomość może składać tylko jedną ofertę, jeden najemca?! A pierwszy przetarg został odwołany dokładnie z tego samego powodu - ponieważ Pan Leśniak byłby wygrał przetarg na wszystkie trzy nieruchomości? Nie rozumiem, gdzie Pan Watycha ma radców prawnych by wskazali mu uchybienia przy realizacji przetargów?
Inna mama13:23, 3 czerwca 2015
Ludzie, to jakieś szaleństwo jest. Nakręcacie się jakby już ktoś skrzywdził Wasze dzieci.
Przykładem jest wpis "mamy czterolatka".
Cytat: "dowiedzialam sie, ze to my zaniepokojeni losem naszych dzieci rodzice, jezeli chcemy czegos sie dowiedziec to mamy odwiedzic zlobek Fiku Miku, porazka, pan Watycha obiecywal inaczej...Widocznie panu Kulakowskiemu nie zalezy zbytnio na jakiejkolwiek komunikacji z rodzicami"

Sama Pani sobie zaprzecza. Jak to nie zależy najemcy na spotkaniu z rodzicami? Zaprasza przecież rodziców na spotkanie w terminie DLA RODZICÓW dogodnym?

Przecież gdyby wyznaczono jeden termin spotkania - co najmniej połowa miałaby pretensje, że im termin nie pasuje, że to skandal, że się z rodzicami nikt nie liczy itp. To wygląda jak krzyk dla samego krzyku. Chce się Pani czegoś dowiedzieć, ale złości Panią że informację są dostępne w każdej chwili? To czego Pani chce? Odwiedzin w domu? Informacji przesłanej pocztą? Napisów na niebie?

I co to znaczy, że "pan burmistrz jak trzeba bedzie to i dzieci mu w przedszkolu zalatwi..."

Co to - jakiś nakaz będzie dla rodziców żeby dzieci oddawali do danego przedszkola?
No chyba Panią lekko poniosło.

Przepraszam, ale takimi bzdurnymi "argumentami" niektórzy rodzice się ośmieszają i rozmywają problem podstawowy jakim jest źle wykonana praca przez UM i wyznaczenie złego terminu przetargu. Ale to się już stało - teraz trzeba z tego wyciągnąć jak najlepsze okoliczności dla naszych dzieci.
Aga13:06, 3 czerwca 2015
Pan Burmistrz przestał być prorodzinny jak to obiecywał w kampanii a stał sie pro-kasowy ! Panie Watycha WSTYD!!! Sprzedał Pan moje dzieci !!! Dlaczego sprzedali nam przedszkole które lubiły dzieci, chwalili rodzice. Przecież zawsze było tam pełno zgłozeń ! to rodzice powinni zdecydować komu powierzają swoje dzieci. Dziecko to nie lalka którą można przestawiać poi kątach i oddawać byle komu. Czuje sie jakby mi ktoś dzieckiem handlował . I co ja mam teraz zrobić szanowny panie ? Rekrutacje już były , nie zostawię dziecka z nie wiadomo kim, zebranie niech sobie w tyłek wsadzą. jak mam prawo zdecydować gdzie moje dziecko będzie uczęszczać a tego prawa zostałam pozbawiona ! przetarg powinien być unieważniony. Nawet gdybym miała kosztem mojej pracy iśc na opieke to pójdę a dziecka nie dam skrzywdzić. Na pewno na tego pana już nie zagłosuje i będę w całej mojej szkole mówić otwarcie jak nasz nowy burmistrz traktuje dzieci !!!
mama czterolatka12:57, 3 czerwca 2015
Dzisiaj na stronie Podhale24 pojawil sie artykul dotyczacy przedszkola na Szaflarskiej i dowiedzialam sie, ze to my zaniepokojeni losem naszych dzieci rodzice, jezeli chcemy czegos sie dowiedziec to mamy odwiedzic zlobek Fiku Miku, porazka, pan Watycha obiecywal inaczej...Widocznie panu Kulakowskiemu nie zalezy zbytnio na jakiejkolwiek komunikacji z rodzicami, przecie pan burmistrz jak trzeba bedzie to i dzieci mu w przedszkolu zalatwi...
Kotek11:07, 3 czerwca 2015
Dzisiaj Podhale24 opublikowało artykuł "Jakie będą dalsze losy przedszkola przy Szaflarskiej?" - tam jest trochę ciekawych informacji o tym, co się teraz będzie działo z tym przedszkolem.
Człowiek11:06, 3 czerwca 2015
Tutaj można o temacie przeczytać szerzej: http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/37443/Jakie_beda_dalsze_losy_przedszkola_przy_Szaflarskiej_emartykul_sponsorowanyem.html
aaaaaaaa09:12, 3 czerwca 2015
Dlaczego teraz tylko dwa przedszkola są państwowe i płaci się w nich połowę mniej niż w prywatnych. W prywatnych zatrudniają najemcy. To chore. Nauczyciele we wszystkich przedszkolach powinni byc zatrudnieni przez UM czy starostwo a najemca powinien sie zając administrowaniem budynku.
jasio07:58, 3 czerwca 2015
Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale gafa goni gafę. Porażka jakaś panie Watycha. Wszystkie nieszczęścia złych decyzji i doboru wicków spadną teraz na Pana niczym grom z jasnego nieba. A propos porównań: o godzinie 16 powinni być obecni raczej wszyscy burmistrzowie na swoich świetnie płatnych stołkach - jakoś nie widzę obok Watychy bezpośrednio odpowiedzialnej za oświatę Stegowej. Była już w domu? /.../
nowotarżanka23:17, 2 czerwca 2015
Chcieliście mieć Watyche to macie! zabiera sie za tzw "porządki" juz się zaczęło jego rządzenie i władza własnie pokazuje na co go stac! A to dopiero początek...
Aga22:49, 2 czerwca 2015
Do Matka:

Droga Pani, Pani Joasia ucieka, była w Urzędzie jak było to spotkanie tylko nic nie może albo nie chce, to nie ona obiecywala, że komus coś pozałatwia. Wielka mi krzykaczka, doszli do władzy i zrobią burdel a nie Eldorado jak obiecywali ( chyba że sobie i innym "lokalnym biznesmenom i menedżerom z Bożej łaski)
Strażak z Teksasu21:59, 2 czerwca 2015
miło patrzeć jak Was ta władza dyma na każdym kroku...
Aga21:55, 2 czerwca 2015
Rozumiem, że Burmistrza Watychę nie interesują dzieci w przedszkolach w Nowym Targu, on swoje wszystkie dziatki prowadzi do sióstr Serafitek na ul. Długiej, pewnie budynek nie należy do miasta bo nie byłoby mowy o przetargu.
I kolejna rzecz, jak słyszę słowo układ w słowach "polityków" i innych samorządowców to mam ochotę kogoś ............ Słowa Watychy o układzie panującym w przedszkolach i jego działania to delikatnie mówiąc HIPOKRYZJA , po prostu nie działa tam jego układ?????
matka21:50, 2 czerwca 2015
a gdzie jest pani Joasia? Ona teraz za oświatę odpowiada. To kreatywna osoba ,z pewnością sobie z tym problemem poradzi. Dajcie jej tylko dojść do głosu! Precz z facetami! Pani Joasiu niech pani działa.Dzieci pani potrzebują!
mami21:33, 2 czerwca 2015
Mam nadzieję, ze burmistrz sie opamieta ....250zł czesne za przedszkole i 10zł stawka zywieniowa za dzień... Boze ty widzisz a nie grzmisz...kazdy chyba umie sobie to policzyc,,,
Obserwator21:25, 2 czerwca 2015
Panie Burmistrzu, jedyna rada to unieważnić przetarg i rozpatrzeć potrzeby rynku a nie pchać się w nieznane. Skoro rodzice maja zastrzeżenia a warto było zapytać tych co już zarządzają przedszkolami w Rabce, to unieważnienie przetargu będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Tak eis nie robi. Pytanie kto jest dla kogo?
mama dwójki21:23, 2 czerwca 2015
do Dots

ja rozumiem, wszyscy się denerwujemy, nie wiem co czeka nasze dzieci, ale przekłamywanie faktów to już nieładnie...
ja na tej podanej stronie przedszkoli Leśniaka znalazłam czesne 135 zł w Czubrowicach, gdziekolwiek to jest, 250 w Sączu i również informację, że takie zajęcia jak dogoterapia czy teatrzyki są bezpłatne, tak samo zresztą jak inne zajęcia dodatkowe, CZY NIKT TEGO NIE WIDZI? a może ta zmiana nam jednak wyjdzie na dobre? może warto wysłuchać drugiej strony? a remont na Szaflarskiej od kilku lat się prosi i dotychczasowa dyrekcja nic nie zrobiła, może to szansa na lepsze warunki dla naszych dzieci?
mama z Korowodu21:22, 2 czerwca 2015
Pani Chowanie przez 10 lat płaciła 2 tys czynszu. Wszystkie pieniądze szły do jej kieszeni ( pieniądze rodziców i dotacje na każde dziecko z urzędu miasta ) juz dawno ten przetarg powinien się odbyć. dajmy szanse nowemu dzierżawcy. Moje dziecko chodzi do Korowodu dzieci nic nie dostały na dzień dziecka ! Nawet życzeń od Dyrekcji ! Lody na drugie śniadanie mają wszystko załatwić ? Wstyd p.Dp.Dyrektor...to już nie pierwszy raz . Szkoda pani pieniędzy ? Ja jestem za zmianom
obserwator21:06, 2 czerwca 2015
chcieliście ludzie Watychę to macie! Był Fryźlewicz było dobrze, człowiek prawy a teraz macie kota w worku.
Oszukana20:08, 2 czerwca 2015
Zastrzega się, że z ważnych powodów organizator przetargu może odwołać ogłoszony przetarg podając niezwłocznie informację o odwołaniu przetargu do publicznej wiadomości oraz, że organizatorowi przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert......" jest to ostatni punkt Regulaminu Przetargowego ....i tego powinien się Pan trzymać Panie Watycha !!!!!! żądamy unieważnienia przetargu !!!!!!!!! Uważa Pan ,że nasze protesty to nie jest ważny powód ??????? To my Pana wybieraliśmy !!!!! I my Pana odwołamy !!!!!!!
Do babcia"19:37, 2 czerwca 2015
Czujesz się obrażona a dlaczego obrażasz Panie z Przedszkola nr 5 opisując jakieś sytuacje sprzed ilu? ... ponad 23 lat? Jaka ty jesteś sprawiedliwa..?? To przecież poprzednie pokolenie....
Wiedz, że wszyscy tu się wypowiadający maja na uwadze dobro swoich dzieci i na pewno broniąc obecnej sytuacji jaka jest to właśnie mają na myśli dając świadectwo Paniom operacyjnym się ich dziećmi. Nie będę się rozpisywać ale wpisy świadczą o wspaniałej opiece i sercu danym tym dzieciom.
Ciekawe co ty byś babcia powiedziała, gdyby wg ciebie wspaniałe twoje przedszkole zostało sprzedane ranem z twoimi dziećmi. Byłabyś zadowolona????????????????????????
mama19:03, 2 czerwca 2015
A Pan Leśniak napisał w odezwie do rodziców, że gwarantuje iż przedszkole. WESOŁY KOROWÓD będzie czynne jak dotychczas tj Od: 6:30 do 16:30. Co za żenada wygrać przetarg i nie wiedzieć jak jest czynne przedszkole. Przeciež to jakieś nieporozumienie. Walczyliśmy o tą 17.00!!! i Pani Chowaniec słuchała rodziców
do babcia18:55, 2 czerwca 2015
Piszesz o latach 1992-1995, wtedy do przedszkola nr 7 chodziły twoje dzieci, wcześniej nie byłaś jak rozumiem zadowolona z poprzedniego. Tylko weź pod uwagę, że to o czym piszesz było ponad 23 lata temu. Ja wiem, że dla niektórych czas inaczej leci ale dla mnie było to bardzo dawno i niech dotrze to do ciebie, że jeżeli rodzice tak bronią obecnych Nauczycieli to uważają ich za wspaniałych opiekunów. Nie możesz im tego zabronić a fakty są właśnie takie. Ilość komentarzy pod tym art właśnie o tym świadczy.
Dzisiaj matka pracuje bo chce pracować (ma fajny zawód, który sobie wybrała i się realizuje w tej pracy) albo musi bo ojciec nie jest w stanie zapewnić rodzinie godnego życia. Z dawnych twoich czasów zapewne było inaczej.
Zapewne nie widziałaś jak dzieci śpiewają, tańczą i recytują wierszyki na rożnych uroczystościach, ile czasu, uwagi i poświecenia wymaga, żeby były szczęśliwe w przedszkolu a zapewniam cię że moje takie właśnie są. Pewnie 25 lat temu było inaczej - wg ciebie, ale dzisiaj tak właśnie jest.
Ponadto, nikt nikogo nie zmuszał do obrony miejsc pracy bo przede wszystkim rodzicom chodzi o dobro dzieci. Chociaż praca dla każdego jest ważna, szczególnie jeżeli ją wykonuje tak jak Panie Przedszkolanki bardzo dobrze, również w Przedszkolu nr 5.
Dlatego babcia, zastanów się co piszesz - bo opowiadasz bzdury - przynajmniej o dzisiejszych czasach. Ja nie będę się wypowiadać na temat temat poprzedniej dekady.
Pozdrawiam babcię
zocha18:36, 2 czerwca 2015
Pan Watycha wynagradza swoich wyborczych sponsorów !!!! Tylko dlaczego kosztem DZIECI i ich Rodziców !!!!! Tylko po co była ta cała szopka z przetargami....i tak zrobił co chciał....!!!!!! Podejrzewam.że większość tych Rodziców na niego głosowała....
Rodzic18:26, 2 czerwca 2015
Nieładnie Panie Burmistrzu, bardzo nieładnie. Sprzedał Pan w przetargu nas i nasze dzieci. Takie przetargi to sie ogłasza na jesieni, a nie teraz podaje na tacy przedszkola z całym naborem. Czy miasto aż tak bardzo potrzebuje pieniędzy, że takie niespodzianki nam funduje?? Niech się Pan wstydzi.
Dots18:15, 2 czerwca 2015
W krakowie u Lesniaka czesne za przedszkole to 450 zl plus dzienna stawka za wyzywienie 11 zl. W chwili obecnej w Promyczku czesne to 250 zl z wyzywieniem wychodzi ok 350 zl/ miesiac. W innych przedszkolach Leśniaka stawki i ceny nie sa podane. Wspomniana przez niego dogoterapia i inne cuda wianki sa dodatkowo platne. Żenada Panie Burmistrzu.
tokay17:59, 2 czerwca 2015
Do J 23 przeszedles na wyższe oktany typu żubrówka , widac gołym okiem, stare miesza 3 dyr. co nie dostaly po niskich cenach dzierzawy przprzedłużenia umów zebrały się i wystąpiły do starych doradców, a dla nich to woda na mlyn.Ciekawym czy po zmianie dyr. w szkole podstawowej też kochani rodzice będziecie bruzdzic.a swoją drogą najlepszym wynalazkiem jest babcia.
Wtajemniczona17:42, 2 czerwca 2015
Wszystko było ukartowane już od dawna i wiadomo było kto dostanie przedszkola !!!! Zwlekano tylko po to aby zaskoczyć Rodziców juz faktem dokonanym ,aby nie było czasu na bunty. A w którym z tych przedszkoli będzie wdrożony program czterolatki za złotówkę ?????? W żadnym,ponieważ Pan Leśniak zapewnia ,że czesne będzie 250 żł...o żywieniu nie wspomina,jeśli catering to jakieś 10 zł dziennie,a więc ok.450zł. A więc drożej niż teraz...W 2 nowotarskich przedszkolach miejskich Rodzice płacą połowę mniej !!!! Ale te 400 dzieci nie ma szans tam umieścić !!! Będą więc w centrum miasta 3 przedszkola ...2 p.Lesniaka i trzecie na Szaflarskiej...na pewno nie będą ze sobą konkurować...i po nowym roku będzie jeszcze drożej,a WY RODZICE NIE BEDZIECIE MIEC ZADNEGO WYBORU !!!!!! Nie dajcie się OSZUKAC !!!!!!
@do babcia"17:04, 2 czerwca 2015
Moje dzieci były przedszkolakami, wprawdzie dawno, ale mam bardzo złe wspomnienia z Przedszkola nr 5. Starszaki "leżakowały" na podłodze. Dwie panie "nauczycielki przedszkola" siały postrach wśród dzieci.
Wyjątkowym przedszkolem (1992-1995) była "siódemka" ze wspaniałą p. dyr. - już nieżyjącą p. Tylecką. Obecnie najlepszym przedszkolem w NT jest przedszkole na Kowańcu.
Uważam, że największym autorytetem dla dziecka winien być rodzic.
Najlepszą "opiekę" małemu dziecka daje nie pracująca matka. Babcia w rodzinie - to skarb. Wiedz, ze moje wnuki kochają mnie bardzo a moje obiady są najwspanialsze na świecie.
To, że mnie obrażasz - dajesz świadectwo o sobie.
pati16:02, 2 czerwca 2015
"Nie jesteś jednak tak bezwolny,
A choćbyś był jak kamień polny,
Lawina bieg od tego zmienia,
Po jakich toczy się kamieniach.
I jak zwykł mawiać już ktoś inny,
Możesz, więc wpłyń na bieg lawiny,
Łagódź jej dzikość, okrucieństwo,
Do tego też potrzebne męstwo, (...)
A więc pamiętaj - w trudną porę
Marzeń masz być ambasadorem (...)"
Traktat moralny (Czesław Miłosz)

Nie polecaj Kasiu bezwolności, potulności i- ogólnie mówiąc- postawy "'a... cóz jo tam mogie , co tam jeden mój głos w danej sprawie". A w tej sprawie to szczególnie ważne, bo chodzi o dobro dzieci i przez to - pośrednio- naszą przyszłość."Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie?"-jak powiedział Jan Zamoyski,polski polityk i mąż stanu.Nie jestem zainteresowana miejscem dla dziecka w przedszkolu,ale sposób załatwiania przetargu powiedział mi dość o p. Watysze, p.Steg, p. Tarnowskim i Radzie Miasta.Rodzice, których ta sytuacja dotyczy, nie dajcie się i swoich dzieci traktować lekceważąco.
J-2315:49, 2 czerwca 2015
Trzeba było Fryźlewicza zostawić w spokoju, bo to był bardzo dobry burmistrz. Małpi pęd do zmian przynosi teraz efekty. Podobnie będzie w całym kraju- jeszcze Kukiz z Dudą wam pokaże. Nie zawsze nowe jest lepsze.
KNT15:28, 2 czerwca 2015
Nagle po wczorajszym spotkaniu w zakładce rozmaitości ukazał sie artykuł sponsorowany JUŻ o 7 rano ...zapisy o 14;30 na litość boska ludzie o tej porze w pracy są !!! Juz zapisy ale jak przecież umowy jeszcze nie podpisane !!!
wsiok15:08, 2 czerwca 2015
@ Miescon, bujaj się pacanie.
Rajca z Dunajca14:54, 2 czerwca 2015
do ~Miescon:
Po pierwsze: nikt nie informował o żadnym przetargu, co jest po części również winą obecnych dzierżawców (wystarczyła kartka w szatni i po sprawie). Poczta pantoflowa działa z opóźnieniem i stąd dopiero teraz reakcja rodziców, którzy byli zaskoczeni. Po drugie: licz się człowieku ze słowami - nikt z rodziców nie ma w d...e swoich dzieci, jeśli Ty masz takie podejście to gratuluję. Próbujesz na siłę udowodnić swoje racje obrażając rodziców dzieci, z których zrobiono materiał przetargowy. Może jak kiedyś Ciebie będzie dotyczyła taka sytuacja zrozumiesz zachowanie i niepokój interweniujących. Po trzecie: to nie poprzedni burmistrz funduje nam taką sytuację, a obecny.
Kończąc: wyłącz nienawiść i spójrz z perspektywy rodziców, a zobaczysz o co tak naprawdę chodzi. Bo nie o Twój "wolny rynek"...
do kaska14:43, 2 czerwca 2015
Ale ty bzdury piszesz, czytam i nie wierze. Jak kupujesz telewizor, pralkę czy cokolwiek innego to na pewno zasięgasz opinii o tym przedmiocie. A może patrzysz tylko na kolor.....
Każdy odpowiedzialny rodzic nie odda pierwszej lepszej osobie pod opiekę swojego dziecka, sam dokonuje wyboru. Owszem ma na ten wybór więcej czynników ale sam podejmuje decyzje zapisując dziecko do przedszkola - do konkretnej placówki wybranej z uwagi na wiele czynników.
Ale:
prawo do wypowiedzi ma każdy....
Chcę sama decydować14:39, 2 czerwca 2015
do kaska

Czy chcesz, żeby powtórzył się scenariusz ze szkoły pod Wrocławiem (krzyki, zaklejane plastrem buzie dzieci, zastraszanie itp..) Możesz ryzykować i oddać swoje dziecko do takiej placówki (chociaż szkoda dziecka, idź sama i usiądź w ławce).
Obecne panie są sprawdzone i pracują od wielu lat, opinia idzie za przedszkolem i jest powtarzana z ust do ust, przyjdzie nowe i nie wiemy co będzie.
Doświadczenie rób na sobie a nie na dzieciach...
Decyzja należy do każdego rodzica - ma do tego prawo ludzkie i boskie!!!!!!!!
Pozdrawiam
kaska14:11, 2 czerwca 2015
chce sama decydowac - po co chcesz decydowac? Decyduje tysiac czynnikow, wiec odpusc sobie. Tak naprawde, to nigdy nie wiesz komu oddajesz dziecko pod opieke. Nawet teraz.... w starym przedszkolu.
łowca lemingów12:51, 2 czerwca 2015
he he wybraliscie to macie , wystarczyło zobaczyc kim się otacza i że popiera obecną włądzę , jedynym prawym ,uczciwym itp kandydatem na burmistrza był (ten od kija hokejowego) i tyle w temacie , teraz płaccie więcej za wodę , przedszkola , a zaraz zobaczycie co jeszcze , bedziecie rwac włosy z głowy , no ale lepszy leming jak pisior, no nie ?
Do słoneczko12:17, 2 czerwca 2015
Czy możesz cos więcej powiedzieć nt pana Leśniaka, o jakie wrażenie chodzi?
nauczyciel wkurzony11:25, 2 czerwca 2015
Małopolskie Centrum Edukacji z Prezesem Leśniakiem najpierw niech uczciwie rozlicza się z osobami którym zleca prace. Mnie nie zapłacili za pewne zlecenie i udają głupiego
Chcę sama decydować do kaska11:17, 2 czerwca 2015
Ja jako rodzic dziecka nie boje się nowego, tylko nie zgadzam się z tym, żeby ktoś (nawet jeżeli jest nim burmistrz) decydował za mnie komu oddaję swoje dziecko w opiekę.
Sądzę, że ty tez masz takie zdanie...
Zaprzecz, jeżeli się mylę i jeżeli wolisz żeby za ciebie ktoś inny podejmował ważne i istotne decyzje!!!!!!!!!!!
Rodzic10:33, 2 czerwca 2015
a ja sie pytam gdzie była Pani vice burmistrz odpowiedzialna za edukację jak ogłaszano przetarg, czyżby nie miała prawa głosu
kaska10:31, 2 czerwca 2015
Nie panikujcie ludzie, przestancie sie trzasc nad tymi dziecmi bo nic im nie bedzie. To nie dla nich ale dla was problemem jest NOWE. Nie wiecie, czy nie bedzie lepsze, ale juz protestujecie. Lepiej idzcie na spacer nad Dunajec z dziecmi ... zamiast zabierac je do urzedu i pozwalac na sluchanie pyskowek Tak o nie dbacie? Tak wam na nich zalezy? Wlasnie widac...
Nie rozumiem10:30, 2 czerwca 2015
Cyt. z artykułu: "Placówki na Wojska Polskiego przejdą pod władanie Małopolskiego Centrum Edukacji oraz jej prezesa Rafała Leśniaka."

A teraz cytat z regulaminu przetargu: "Oferent przystępujący do przetargu - z uwagi na konieczność stworzenia konkurencji
na rynku usług szkolnych - może złożyć tylko jedną ofertę na jedną spośród trzech nieruchomości objętych procedurą przetargową wskazanych w § 1 ust. 1 niniejszego regulaminu".

Czegoś tutaj nie rozumiem... ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o..........
Dziwny jest ten świat....10:28, 2 czerwca 2015
Władze w nosie maja wole rodziców, liczy się tylko kasa, nawet kosztem najmłodszych mieszkańców...
Sprzedaż dzieci - przecież to normalne......
do babcia"10:22, 2 czerwca 2015
Nie wiem jak ty "babcia" zajmujesz się swoimi wnukami i co się dla ciebie liczy ale wiedz i niech to dotrze do twojej główki, że panie w przedszkolach serce oddają dla tych dzieci, wystarczy przyjść po odbiór dziecka do przedszkola i zobaczyć jak wygląda opieka.
JA UWAŻAM, ŻE OPIEKA JEST NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE a Pani w przedszkolu dla takiego maluszka jest bardzo dużym autorytetem, jakim ty "babia" zapewne nigdy nie będziesz.
Pozdr
rodzic10:09, 2 czerwca 2015
Wszystkich komentatorów zachęcam do przeczytania tekstów zamieszczonych w rozmaitościach. Poczytać proszę, na spotkania udać się proszę a wtedy wszystko się wyjaśni.
Sosenka10:07, 2 czerwca 2015
A ja się cieszę, mam swoje powody.
Pani dyrektor nieźle dała w kość pracownikom w jedynym z przedszkoli, Teraz niech wyląduje na zielonej trawce {wyskubanej własnoręcznie!}.

Szkoda jedynie dzieci, niech pozostaną te same Panie Przedszkolanki bo dzieci już sie przywiązaly, a sami wiemy jaki stres przechodzili 1 września.
Watycha opamiętaj się!!!!!!!!!!!09:57, 2 czerwca 2015
Jak można wystawić na przetarg budynek wraz z dziećmi??????????
W głowie się nie mieści!!!!!!!!!!
Panie Watycha: Opamiętaj się Pan!!!!!!!!! Czy wykazanie trochę przyzwoitości to zbyt dużo dla Pana?????? Jest to zapewne pierwszy taki przypadek w Polsce. Oburzające!!!!!
Kto dał Panu prawo podejmować decyzje za RODZICÓW???????????Rodzice wybrali konkretne przedszkole bo uważali, że pracujący tam ludzie zajmą się ich dziećmi a Pan twierdzisz, że tak będzie lepiej i ogłaszasz przetarg na prowadzenie przedszkoli, gdy dzieci już zostały zapisane do tych konkretnych placówek??????
Każdy rodzic ma prawo decydować o swoim dziecku i nawet władze miasta czy sam burmistrz nie może tego zmienić!!!!!!!!!!
słoneczko09:45, 2 czerwca 2015
Co do pana Leśniaka nowego najemcy to jakie związki miał ze szkołą w Harkabuzie i jakie pozostawił wrażenia po sobie ???
Jak to możliwe??????09:44, 2 czerwca 2015
A gdzie konkurencyjność na rynku usług szkolnych o której mowa w regulaminie?????? Czyżby nowy najemca 2 przedszkoli z ul. Wojska Polskiego był w dwóch postaciach?????? Z tego co rozumiem wygrał w tych dwóch przypadkach Rafał Leśniak z Małopolskiego Centrum Edukacji. Burmistrz tworzy regulamin przetargu, w którym jest napisane, że do oferent może złożyć ofertę tylko do prowadzenia jednej placówki (patrz par 3 pkt 3 regulaminu... ")a potem sam go nie stosuje??????!!!!!!!! Czy jest tutaj może drugie dno????
Pozostaje wielki niesmak........
Matka przedszkolaka09:36, 2 czerwca 2015
Zgodnie z regulaminem przetargu (dostępny na stornie UM Nowy Targ) pr 3 pkt 3 ": "Oferent przystępujący do przetargu - z uwagi na konieczność stworzenia konkurencji na rynku usług szkolnych - może złożyć tylko jedną ofertę na jedną spośród trzech nieruchomości objętych procedurą przetargową wskazanych w § 1 ust. 1 niniejszego
regulaminu."
Dlaczego zatem pan Leśniak wygrał przetarg w 2 przedszkolach?
Samo takie działanie "naszego" pana Burmistrza co najmniej dziwi.... czyżby tu był jakiś układ??????

Panie Burmistrzu: Opamiętaj się Pan!!!!! Powinny się liczyć Dzieci a nie kasa w UM!!
Miescon09:34, 2 czerwca 2015
DO Rajca z Dunajca

Zapytam krótko - dlaczego jak był pierwszy przetarg to się nikt nie interesował?

Odpowiem - bo wszyscy mieliście to w du!@#. Zrobiono drugi przetarg, który już koliduje z zapisami i nagle podnosicie raban. Kto tu jest lemingiem? Podziękujcie poprzedniemu kolesiowi, że takie układy w mieście zbudował.
Kicia09:07, 2 czerwca 2015
Referendum! Odwołać i to szybko!
zła na maxa09:01, 2 czerwca 2015
To jest skandal. Kto dokonywał wyboru kryterium oceny ofert? Jak można było tak nie przemyśleć warunków przetargu. Przetarg należy unieważnić !!! Moje dzieci uczęszczają do Promyczka od lat Pani Dyrektor Fatla oraz cała kadra to wspaniali ludzie i wychowawcy nie ma juz takich, bynajmniej ja nie znam. Nie możemy zgodzić się na fatalny wybór Pana Burmistrza oraz dążyć do unieważnienia fatalnego przetargu i anulowania umowy.
Młody Urzędnik08:32, 2 czerwca 2015
Oj kiepsko zaczyna rządy Pan Burmistrz Watycha. Pierwszy przetarg przygotowany na kolanie, z mnóstwem błędów, w pośpiechu... Napisaliśmy z rodziacmi z "Promyczka" pismo w tej sprawie, były rozmowy z Panią wiceburmistrz. Drugi przetarg również nie w porę - przehandlowali budynki razem z dziećmi, co jest NAJWIĘKSZYM SKANDALEM. Po nie kwestionuję samej idei przetargu, ale jego czas (po naborach do przedszkoli) i fakt, że największą ilość punktów zdobywa się za kasę, a nie za ofertę edukacyjną i doświadczenie w prowadzeniu placówki. A tak to zamiast stołówki będzie katering, czynsz za 1-lub dwa podniosą, kadrę wykwalifikowaną zastąpią studentkami na śmieciówkach lub stażystkami... Ech, nie tak sobie wyobrażałem te nowe rządy :/
babcia08:26, 2 czerwca 2015
Panie nauczycielki z Przedszkoli ubłagały rodziców aby poszli na skargę do Burmistrza, bo obawiają się o swoje dalsze zatrudnienie. Dla nich liczy się etat i ich pensja.
Matka dwojga08:22, 2 czerwca 2015
Posunięcie Pana Burmistrza było zenujące- miasto ma sie wzbogacić kosztem naszych dzieci? Gdzie jest polityka prorodzinna o której w swoich obietnicach przedwyborczych pan Burmistrz wygłaszał? Nasze dzieci w tym momencie sa jak króliki doświadczalne! Protestujemy aby nasze dzieci były potraktowane jak jakaś RZECZ przejeta razem z przedszkolem oraz jego wyposażeniem. zostaliśmy postawieni "pod murem", nie mamy wyboru aby zareagowąc w tym momencie! Jak nie wskóramy nic- to pozostaje nam PROGRAM TV UWAGA!!!!!
pluto08:21, 2 czerwca 2015
Do Miescon - o edukacji przedszkolnej to ty masz pojęcie jak wilk o gwiazdach. Nic nie rozumiesz i dlatego pleciesz brednie. Otóż wyobraź sobie, że nie ma potrzeby zmian gdy coś jest akceptowane przez mieszkańców a usługi oferują osoby obdarzone zaufaniem społecznym. Po wtóre mylisz pojęcie konkurencyjności z prywatą w wykonaniu nieudolnej władzy, która na siłę chce coś poprawiać, tutaj kosztem rodziców i ich dzieci.
moniig08:12, 2 czerwca 2015
Szkoda ze przetarg nie odbył sie przed rekrutacja..a teraz niewiem czy bedzie mnie stać na nowych pewnie większych kosztach miesięcznej opłaty,czuje sie lekko oszukana jako rodzic..przynajmniej zapisując dziecko na kolejny rok,i znając nowe warunki zastanowilabym sie a tak co..w fakcie dokonanym.
m07:36, 2 czerwca 2015
Umowy się skończyły ze starymi są teraz nowi dzierżawcy. Prawo rynku! A karta nauczyciela jest dla leni a lenistwo nie zasługuje na pracę- karta nauczyciela do kosza i z CV do przedszkola jak każdy normalny pracujący na 40 h w tygodniu.
gh07:30, 2 czerwca 2015
No to żeśmy wybrali młodego na burmistrza , za chwilę sprzeda obcemu resztki miasta
Rajca z Dunajca07:23, 2 czerwca 2015
do ~Miescon:
Jeżeli wolnym rynkiem nazywasz wystawienie na przetarg obiektu wraz z listami zapisanych dzieci to gratuluję myślenia a'la leming. Tu nie chodzi o sam przetarg, a o sposób, w jaki został przeprowadzony. Zero informacji, zero rozmów z rodzicami, kryteria nastawione na zysk a nie na ofertę dydaktyczną (i to ma być polityka prorodzinna p. Burmistrza???) i potraktowanie naszych dzieci jak towar. Ale co tam, hasło "wolny rynek" tłumaczy wszystko, no nie???
do ~ mama przedszkolaka:
Właśnie o to chodzi, że nie ma ŻADNYCH informacji. Pisząc o rodzicach, którzy martwią się o swoje największe skarby, czyli dzieci, że są "ciemnogrodem" pokazuje tylko Twój poziom intelektualny. Wolę "ciemnogród" dbający o swoje interesy, niż postępowe myślenie jakie prezentujesz Ty i ~Miescon.
Ps. Panie Burmistrzu, mój głos był kredytem, który Pan dostał na 4 lata. Widzę już teraz, że kredyt ten w żaden sposób nie zostanie spłacony. Przykre jest, że osoba, która sama ma dzieci nie umie wczuć się w sytuację rodziców kilkuset dzieci. I jeszcze jedno - trzymam Pana za słowo odnośnie opłat u nowych najemców. Chyba, że to kolejna obietnica bez pokrycia, co w sumie by mnie nie zdziwiło.
Obserwator07:15, 2 czerwca 2015
Mam wrażenie,że szuka się pieniędzy by załatać dziurę budżetową po odprawach dla byłych burmistrzów (jeden z nich ciągle chory i na L-4) ale dlaczego kosztem dzieci? No cóż Rabka dostanie dodatkową kasę za przedszkola w Nowym Targu. Co do poziomu szkół p. Lesniaka to niestety szału nie ma.
rodzic07:12, 2 czerwca 2015
Ojj Panie Burmistrzu.. podpadł Pan dużej części osób, które na Pana głosowały.. Tak się nie robi... Uderzył Pan w najczulszy punkt młodych ludzi.. czyli w dzieci!! Wstyd!!! tak sie po prostu nie robi...
MamaKa07:00, 2 czerwca 2015
Drodzy rodzice rozumiem wasz niepokój, ale czy na pewno chcecie aby waszymi dziećmi opiekowali się ludzie, ktorzy dopuścili aby dzieci przebywały w budynku zagrażającym ich życiu? Nie wspominając o aspektach esetycznych budynku i sal.. Najpierw wysłuchajcie oferty nowych najemców zamiast słuchać plotek i kłamstw ludzi, którym nie jest to na rękę z różnych powodów..
jjj06:01, 2 czerwca 2015
Ja proponuje wezwać Uwagę! Bo to jeden wielki przekręt!
rodzic00:55, 2 czerwca 2015
Porażka wybraliśmy z żoną przedszkole Wesoły Korowód z polecenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a tu taka niespodzianka jak można postawić rodziców przed faktem dokonanym (po rekrutacji). Gdyby ta informacja była w lutym marcu to mielibyśmy możliwość wyboru, podjęcia decyzji, a tu czerwiec gdzie trudno cokolwiek zmienić.Czujemy się oszukani przez Burmistrza!
PasterzPPP00:10, 2 czerwca 2015
A może nowi najemcy wygrali bo przedstawili lepszą ofertę?
...23:40, 1 czerwca 2015
Teraz jeszcze do komplety wkurzonych i zirytowanych wyborców dojdą fani sportu którym Watycha obiecał halę widowiskowo-sportową. Coś czuję, że Watycha nie doczeka końca kadencji.
ojciec 5 dzieci23:19, 1 czerwca 2015
radziłbym Panie burmistrzu unieważnić przetarg i nie podpisywać umowy z kimś nie sprawdzonym...lata praktyki nauczyły mnie że jeżeli chodzi o edukację naszych maluchów te 3 przedszkola oraz wypracowany w nich model nauczania sprawdzał się ...MCE to najniższy poziom opieki i nauczania jaki znam...sam ma Pan dzieci...jeśli ktoś zajmuje się nimi 20 lat ma chyba jakieś doświadczenie??Prawda??? Niestety po raz kolejny zamiast dbać o interes dzieci i rodziców miasto dba o swój ogródek...niech Pan pamieta że edukacja to podstawa w tym wieku...a dzieci przywiązują sie do opiekunów których już poznały...PROSZE ŻEBY PAN PRZEMYSLAŁ SWOJE STANOWISKO W TEJ SPRAWIE...JEŻELI TRZEBA BEDZIE PORUSZYMY NIEBO I ZIEMIĘ, ZASIęGNIEMY POMOCY WSZEDZIE GDZIE TO TYLKO MOŻLIWE....
mama przedszkolaka23:01, 1 czerwca 2015
Ludzie opanujcie się !!!!!! dajcie się wypowiedzieć drugiej stronie. "Wieszacie psy" po nowych najemcach nie wiedząc co oni zaproponują. Czytając komentarze mam wrażenie, że żyję w jakimś Ciemnogrodzie. Żałosne !!!!
tom22:57, 1 czerwca 2015
No to straciłes moj glos... nowy panie burmistrzu..chyba to prawda z plotka ze kolega vice musiał wygrać przetarg... bo argumenty p.G.Watychy były marne...ojj przestal on sluchac ludzi,a lud jak się wkurzy to weźmie taczki i wywiezie
za miasto.... referendum o odwołanie to coraz bliższa perspektywa...Grzesiu kłamczuszek...
naiwny22:51, 1 czerwca 2015
Głosowałem na pana Marka bo zrobił dużo w mieście i dobrze było a wybrali pinonka niestety ......
KNT22:42, 1 czerwca 2015
Punktacja w przetargu 30pkt za czynsz 5pkt za referencje i wykształcenie fiku miku nie zły myk panie burmistrzu stracił pan w moich oczach i głos w następnych wyborach zwłaszcza za te szydercze uśmieszki....prosze pamietac ze to Pan jest dla nas a nie my dla Pana....
Miescon22:28, 1 czerwca 2015
Czy wy nie rozumiecie jednej prostej rzeczy? Nikt w tym mieście nie ma monopolu. Monopol na MF się skończył. Dlaczego osoba X ma zarządzać danym przedszkolem w nieskończoność? Każdy chce mieć takie samo prawo wystartowania w przetargu na dzierżawę budynku pod przedszkole. Pech chciał, że akurat w okresie naboru, ale nie macie prawa narzekać. Jest wolny rynek. Tym co wygrali, gratuluję konkurencyjności!
sdsdss22:21, 1 czerwca 2015
Panie Watycha, w ten oto sposób pozbawiłeś się kilkuset wyborców którzy swoje pociechy trzymają w tychże przedszkolach, na rzecz kilku głosów prywaciarzy.
Brak rozmów z opiekunkami, brak rozmów z rodzicami... no sory, ale tak bezczelnej polityki po Panu to się nie spodziewałem.
Mój głos dostał Pan tylko ze względu że chciałem zmiany Fryźlewicza, jednakże mój i nie tylko mój był pierwszym i ostatnim.
tata3222:21, 1 czerwca 2015
Rodzice winni miec decydujacy glos czy obecni najemcy maja pozastac lub nie. WATYCHA SZKODA BYLO NA CIEBIE GLOSOWAC . Tyle w temacie. Jesli cos dobrze dziala, to sie tego nie zmienia. Ten caly przetarg, to jak sama nazwa firmy "FIKU-MIKU",, i przekret ze strony radnych. JUDASZE !!!!!!!
Emka22:18, 1 czerwca 2015
Jestem zażenowana Panie Watycha bo chodziła Pan i płaził się o podpisy w okolicy sama na Pana glosowałam .. a teraz bliska mi osoba straciła przez Pana pracę po 27 latach... OWACJE NA STOJĄCO. Zamiast spokojnie dorobić sobie do tej "emerytury" kobieta nie wie co ze sobą zrobić. Ale spokojnie ;) sprawiedliwość w końcu sama się do Pana uśmiechnie..szyderczo.
Michal22:16, 1 czerwca 2015
Szanowni rodzice, w ogłoszeniu o przetargu na stronie UM wyraźnie jest napisane w pkt 7 że cyt. "...organizator przetargu może odwołać ogłoszony przetarg podając niezwłocznie informację o odwołaniu przetargu do publicznej wiadomości..." a więc nasz burmistrz gdy go pytałem na spotkaniu czy musi podpisać umowy wiedział że tego nie musi robić!!! Zatem rodzice!!! proponuje zrobić petycję w każdym z przedszkoli w śród rodziców, która będzie bronić nasze prawa. Kopię petycji przesłać do kuratorium w celu przedstawienia iż podstawowym błędem było ogłoszenie przetargu jednocześnie dla trzech przedszkoli w tym samym rejonie uniemożliwiając dokonanie wyboru innego przedszkola i stawiając nas rodziców przed faktem dokonanym. TAK BYĆ NIE MOŻE!!!
Mama "Wesoły Korowód"22:09, 1 czerwca 2015
Obietnice obietnicami ale Panie Burmistrzu z tych obietnic Pan się musi wywiązać,a narazie to Pan się gubi strasznie,nie stoi Pan za swoimi ludźmi którzy za Panem głosowali tylko za obcymi ludźmi(dzierżawcami) Będę pamiętał przy kolejnych wyborach bo jak narazie to jest przy Panu wielki minus i on się powiększa.
czytelniczka22:02, 1 czerwca 2015
No proszę. Byłam przekonana że kto jak kto - ale nauczyciel to osoba inteligentna. W końcu uczy nasze dzieci.

A tu czytam komentarz że burmistrz "zwalnia nauczycieli w przedszkolach". Człowieku rozumiem, że pracujesz w budżetówce ale to nie zwalnia od myślenia oraz podstawowej wiedzy gospodarczej.

Przedszkola są prywatne. Co ma burmistrz do zatrudniania ludzi w prywatnej firmie? Może jeszcze ma negocjować warunki zatrudnienia w firmach nowotarskich? Ile osób z tu piszących straciło pracę, albo musiało zamknąć własną firmę? Na przykład ja. Przez myśl mi nie przyszło chodzić do burmistrza żeby mi robotę zagwarantował.
Socjalizm w niektórych tkwi wciąż głęboko i piszą straszne głupoty.
mama21:55, 1 czerwca 2015
Burmistrz myślał, że opchnie przetarg A rodzice połaszą sie na nowe mebelki... to bardzo nie w porzadku robic przetarg cytuje ,, nietrafnym terminie,, za naszymi plecami !!! Nie licze na to, ze uniewazni przetarg a tak powinien zrobic on nie liczy sie z mieszkancami Nt dorwal sie do stanowiska i to mu wystarczy....a szkoda wydawał sie w porzadku....ale jak to mowia obiecanki cacanki a glupiemu radosc
OLA21:50, 1 czerwca 2015
Burmistrz Watycha- Moje Wielkie Rozczarowanie......
na układy nie ma rady21:48, 1 czerwca 2015
/.../ pewnie nie bez powodu wisiały na żłobku fiku-miku plakaty wyborcze Watychy podczas kampanii... szkoda, że za kampanię muszą płacić nasze dzieci :(

Naruszenie regulaminu. Moderator.
rozczarowana21:46, 1 czerwca 2015
Jestem załamana faktem, iż Małopolskie Centrum Edukacji z Rabki przejęło 2 przedszkola. Nie dość, że Pan Leśniak ma już tyle swoich prywatnych placówek o których opinia wcale NIE jest dobra to teraz jeszcze będzie miał pod opieką nasze dzieci.. Fakt, że podatki odprowadzane będą w Rabce, a nie w NASZYM MIEŚCIE jest już sprawą drugorzędną.. Wiem, że były inne ciekawsze oferty pod względem edukacyjnym, ale niestety wygrały pieniądze, które zaoferował Pan Leśniak ( prawie 14 tyś dzierżawy miesięcznie to na prawdę spora kwota jeżeli obecnie było ok.3 tyś ) Miastu zależy tylko na pieniądzach i gdzieś mają dobro i rozwój dzieci. Przykre, ale prawdziwe..
Rada rodzicow21:42, 1 czerwca 2015
Ciekawe czy jego dziecka przedszkole dal na przetarg oj nastepne wybory beda znacznie inny a zas byly obietnice puste slowa i na dodatek cierpia nasze pociechy
Nauczyciel21:30, 1 czerwca 2015
Nasz burmistrz jest jak prezydent elekt dużo naobiecywał w kampani zaś z. wywiązaniem się z obietnic jest kłopot.Gdzie te dodatkowe godziny płatne dla nauczycieli i dodatkowe zajecia dla dzieci po południu.Zamiast tego zwalnia nauczycieli w przedszkolach tłumacząc że karta nauczyciela to przeżytek Ciekawa jestem dlaczego ńie mówił tego na swoich wiecach wyborczych.To przykre.
ojtek21:16, 1 czerwca 2015
oj Grzesiek ale dziwnie działasz. Ale nie ma się co dziwić, skoro stara ekipa w mieście w całości jest w Urzędzie a Ty boisz się jakieś zmiany w najbliższym gronie robić. Nie ma kto doradzać i wszystko jest robione jak widać. Miało być kilka kadencji a niestety wynika, że będzie krótko i szkoda.
złośliwiec21:13, 1 czerwca 2015
Ważne że będą oszczędności. Dzieci to tylko niestety nieprzyjemny dodatek do tego interesu. Niestety nowe władze są zupełnie nieprzygotowane do rządzenia i podejmowania decyzji...
Luca21:11, 1 czerwca 2015
a ja sie ciesze...unowocześnią chociaż troche...dzieci poczują większy komfort bo w takich łazienkach jak tam nawet ja brzydziłabym się załatwiać potrzeby.
Mia21:08, 1 czerwca 2015
W przedszkolu na szaflarskiej faktycznie remont jest niezbędny! Czas zatrzymal się tam w miejscu 20 lat temu a Pani dyrektor jest bardzo niemiła.
Współczuje tylko Panią przedszkolanką i Panią na kuchni....świetna ekipa i bardzo fachowa opieka nad dziecmi.
Anka20:58, 1 czerwca 2015
Szkoda, że w tak ważnej dla rodziców sprawie nie umiał pan burmistrz przeprowadzić referendum lub chociażby zwykłej ankiety, aby poznać oczekiwania rodziców. Burmistrz postępuje z naszymi dziećmi jak władze Polski, które mając gdzieś wolę rodziców zmusiły nasze sześciolatki do pójścia do szkoły. Jestem bardzo rozczarowana jego postawą. Ciekawe czy on zapisałby swoje dziecko do przypadkowego przedszkola. Ja przedszkole dla swojego syna wybrałam ze względu na kadrę nauczycieli i opinie jakie miało w środowisku rodziców. Teraz zmuszona będę go posyłać do zupełnie innej placówki, bo tak sobie zdecydowało kilku panów radnych, których ten problem nie dotyczy.
bojcorka20:58, 1 czerwca 2015
Burmistrzu warzysz piwo od samego początku swojej kadencji a kadencja szybko minie i trzeba go będzie na koniec wypić obietnic wyborczych trzeba dotrzymywać
baciok@20:55, 1 czerwca 2015
Tylko nie Małoplskie Centrum Edukacji z Rabki. Takie jest moje zdanie
rodzic20:33, 1 czerwca 2015
wiwat nowa władza ......
Mama "Motylka"20:18, 1 czerwca 2015
Władze miasta jak PO. Wola mieszkańców nie ma dla nich żadnego znaczenia. Przedszkole pod kierownictwem p. Dyrektor Fatli funkcjonowało doskonale. Mam porównanie z innymi prywatnymi przedszkolami, gdzie uczęszczały moje starsze dzieci(tzw. unijnymi) i jest ogromna różnica w poziomie oferowanych usług. Dlaczego niszczy się coś, co świetnie funkcjonuje: doświadczone nauczycielki, świetna organizacja. Dlaczego Burmistrz nie liczy się wolą rodziców dzieci, które tam uczęszczają? . Dziękuję Paniom Nauczycielkom, za cudowne 4 lata dzieciństwa mojego syna. Byłyście wspaniałe:). A władzom NT podziękuję przy następnych wyborach.
Matka20:08, 1 czerwca 2015
Problem w tym, że burmistrz już sobie postanowił... motał się strasznie!!!
Nie stał za rodzinami tylko za nowymi dzierżawcami !!! A my rodzice i pracownicy przedszkoli zostaliśmy zrobieni w bambuko !!! Burmistrz uważa się za praktykanta bo on też ma dzieci w przedszkolu tylko kto burmistrzowi dzieciaka nie przyjmie do przedszkola i to nawet publicznego no kto???!!! Panie burmistrz będę to pamiętać przy kolejnych wyborach! Nie ma Pan odwagi to podejmowania poważnych decyzji, ale o tym już ludzie mowili odnośnie SM a dziś przekonałam się o tym na własne oczy i uszy !!!!!!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij