Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 86
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 85
Clouds
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 54
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 69
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.06.2015, 16:22 | czytano: 3515

Za zamkniętymi drzwiami o tym, jak ratować szpital

RABKA-ZDRÓJ: Na wniosek burmistrz Ewy Przybyło utajniono dzisiejsze posiedzenie komisji Rady Miejskiej, na którym mówiono o tym, jak ratować rabczański szpital przed upadłością.

Sytuacja finansowa szpitala jest dramatyczna. Placówka potrzebuje prawie 2 milionowej pożyczki od samorządu, który jest właścicielem spółki pn. Szpital Miejski w Rabce-Zdroju, oraz comiesięcznej pomocy w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wniosek o pomoc finansową złożyła w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju prezes szpitala Małgorzata Skwarek.

Zarówno burmistrz, jak i prezes szpitala, o to, w jakiej sytuacji znalazła się placówka, obwiniają Narodowy Fundusz Zdrowia - zbyt niskie kontrakty, jakie przydziela i niezapłacone nadwykonania. - Zabierają nam kontrakt, bo Rabka ma zniknąć z mapy szpitali. Trzeba od strony politycznej nacisnąć na fundusz, żeby Rabkę przestał traktować tak, jak traktuje, żeby dał większy kontrakt - mówiła wprost ordynator Maria Luba.

Dyskusja o tym, jakimi sposobami ratować szpital, odbyła się jednak za zamkniętymi drzwiami. Wnioskowała o to burmistrz Ewa Przybyło, uzasadniając to tym, że chodzi o tajemnice spółki.

Prezes szpitala i burmistrz miały ogromne pretensje do radnych opozycji, że ujawnili pismo Małgorzaty Skwarek informujące szczegółowo burmistrz i Radę Miejską o sytuacji finansowej szpitala. Zdaniem obu decydentek, doszło do naruszenia tajemnicy handlowej spółki. Szef klubu Nasze Miasto radny Rafał Hajdyła naciskany zadeklarował, że usunie pismo ze strony internetowej opozycji.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Jatonapisałem16:43, 11 czerwca 2015
@maxio Jasno napisałeś, że całodobówka. To nie jest Szpital. Też byłem u tego lekarza kilka dni temu (rzeczywiście młody) i wizyta zakończyła się sukcesem.
Twoje dziecko pewnie miało wysoką gorączkę i lepiej nie ryzykować - gościu wysłał do specjalisty.
Chyba normalne.
Czas11:02, 11 czerwca 2015
@maxiu
Taki właśnie jest pożytek ze szpitala bez specjalistów z większości dziedzin, lekarz nie wiedział co ma przepisać, bo nie jest pediatrą a w szpitalu nie ma pediatry (tak jak nie ma ginekologa czy neurologa etc.) więc kazał jechać do Nowego Targu. Podobnie w szpitalu nie ma sprzętu jak rezonans czy tomograf itp. Likwidacja jest kwestią czasu.
no i co ?22:57, 10 czerwca 2015
Należy wysłać zarządzających szpitalem Rabczańskim na praktyki do szpital
Nowotarskiego by nabyta wiedza mogła być wykorzystana do wyciągnięcia
placówki z długu.Działacze partii"sprawiedliwej",powinni służyć swoją radą...
maja kW.22:52, 10 czerwca 2015
N targ tez wspaniały nie jest!!! Z mojego doświadczenia jest okropny. Na izbie przyjęć przyjął mnie lekarz który nawed nie zbadał mojego dziecka po błędnym prześwietlenie i nie tej nogi co trzeba stwierdził ze dziecko wymyśla bo to prawidłowa nogę przeswietlil i dal do gipsu.wrocikam do domu zdjelam gips Niny ok ale często narzeka ze go boli noga ta która miała być nie uruchomiona
ocenka20:44, 10 czerwca 2015
Niestety przemądrzała pani burmistrz swoimi nieodpowiedzialnymi decyzjami doprowadziła już na samym początku do upadku szpitala przyjmując filozofię rywalizowania ze szpitalem w Nowym Targu.
NFZ namawiał na rolę uzupełniającą szpital nowotarski ale przemądrzała stwierdziła, że nie może się na to zgodzić.
PiS tak rządzi w Rabce jak poprzednicy PiS - Jan Lasyk i Jan Hamerski -w szpitalu w Nowym Targu - dług szpitala 52 mln zł, kontrakt 42 mln zł ... Teraz już jest normalnie od 8 lat i niech tak zostanie.
W Rabce wydawane są publiczne pieniądze i jaka tajemnica spółki ... to że przemądrzała chce utajnienia bo to świadczy o jej NIEUdolności !! Załuje ze ludzie Marka Szarawarskiego popierają jej działania w tej kadencji, zamiast ją odwołać aby nie robiła krzywdy Rabce !!
emeryt20:37, 10 czerwca 2015
nic o nas bez nas. a za zamknietymi drzwiami to mozna do wc.
maxiu20:09, 10 czerwca 2015
Co to za szpital jak tak ze wszystkim wysyłają do Nowego Targu.A opieka całodobowa to jakaś kpina. Byliśmy z dzieckiem które miało prawie 40 stopni aż w rękach mdlało a jakiś młodziutki lekarz raczej stażysta pod stołem czytam w telefonie co by tu naszemu dziecku podać i jak już się doczytam to tak jakby nam zadawał pytanie MOŻE TO PODAMY A MOŻE TAMTO????Dostał od nas małą zje.e i wtedy powiedział żeby lepiej do Nowego Targu jechać. Normalnie kpina
marta16:48, 10 czerwca 2015
Szpital jest w Nowym Targu . Dawno powinni zlikwidować tą upadline.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij