Wtorek, 18 luty 2020, Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 97
Rain
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 98
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
29.06.2015, 07:00 | czytano: 2426

Parada Orkiestr Dętych oraz Festiwal dwóch góralskich kultur w Podszklu (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński

W Podszklu odbyła się XXIII Powiatowa Parada Orkiestr Dętych. Imprezie towarzyszyło wydarzenie kulturalne „Orawa i Podhale – Festiwal dwóch góralskich kultur – Podszkle 2015.

Spotkanie rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym Św. Rozalii w Podszklu, po której orkiestry przemaszerowały na boisko sportowe. Otwarcia imprezy dokonali: Bogusław Waksmundzki - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Wójt Gminy Czarny Dunajec - Józef Babicz, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu - Anna Trebunia Wyrostek oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Swoją obecnością zaszczycił również Wójt Gminy Łapsze Niżne - Jakub Jamróz, który na paradę przyjechał razem z orkiestrami ze swojej gminy.

W XXIII Powiatowej Paradzie zaprezentowały się orkiestry z terenu Powiatu Nowotarskiego: Orkiestra Dęta z Łapsze Niżnych, Orkiestra Dęta OSP i Domu Kultury z Maniów, Orkiestra Dęta z Łapsz Wyżnych, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP ze Skawy, Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu, Młodzieżowa Orkiestra przy OSP z Lipnicy Małej, Orkiestra Dęta OSP z Lipnicy Wielkiej oraz Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej.

Z kolei w ramach Festiwal dwóch góralskich kultur – Podszkle 2015, projekcie realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego - wystąpiły zespoły regionalne: Kapela rodzinna Długopolskich z Bukowiny-Podszkla, „Piekielnicanie” z Piekielnika, „Mali Miętusianie” z Miętustwa, „Zeleźnica” z Pieniążkowic oraz z przedstawieniem, prezentującym tradycyjne obrzędy i zabawy dziecięce Zespół „Serdocki” z Podszkla.

Na zakończenie XXIII Powiatowej Parady Orkiestr Dętych oraz Festiwalu Dwóch Góralskich Kultur Orawa i Podhale Podszkle 2015 wystąpił niezawodny Góralski Kabaret „Truteń”.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Gminy Czarny Dunajec, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Sołectwo Wsi Podszkle, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu, Związek Podhalan Oddział Górali Orawskich, Parafia Św. Rozalii w Podszklu oraz Województwo Małopolskie.

W przyszłym roku orkiestry dęte prezentować się będą w Ochotnicy Dolnej.

PCK, opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij