Poniedziałek, 12 kwiecień 2021, Imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
21.10.2015, 21:11 | czytano: 3013

Zaproszenie do debaty odrzucone

"Z przykrością informujemy, iż żaden z sześciu kandydatów, których wezwaliśmy do debaty nie odpowiedział na nasze wezwanie, podważając zasady prowadzenia kampanii wyborczej w demokratycznym Państwie" - piszą w oświadczeniu kandydaci na posłów z partii KORWIN i Kukiz'15.

W dalszej części czytamy: "Brak odpowiedzi, jak stwierdziliśmy w pismach, jest oznaką odmowy uczestnictwa oraz arogancji wobec wyborców okręgu 14. Wyrażamy nadzieję, że wyborcy rozliczą kandydatów startujących w wyborach przy urnach 25.10.205r.

Andrzej Skupień - kandydat na Urząd Posła RP z ramienia Partii KORWiN
Mariusz Wcisło - kandydat na Urząd Posła RP z ramienia ugrupowania Kukiz'15".

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
koza10:50, 23 października 2015
Kontakt telefoniczny był??? NIE BYŁO! Jak się nie umie zorganizować debaty ,to efekty są TAKIE JAK WIDAĆ. A potem skowyt ,że NIKT NIE PRZYSZEDŁ. Żałosne.
olo10:43, 23 października 2015
Tak wszyscy was olali? COŚ MI TU NIE PASUJE!
Marcin Robert10:31, 23 października 2015
@115KM Progi wyborcze Co Ty wygadujesz, człowieku! Razem nie jest koalicją, tylko jednolitą partią, więc wystarczy, że osiągnie 5%, aby dostać się do sejmu. Ale wystarczy tylko 3%, żeby otrzymać dofinansowanie z budżetu państwa, co też jest nie do pogardzenia. Poza tym zmarnowany głos, to głos oddany wbrew swoim poglądom, na mniejsze zło. Dlatego zagłosuję na Razem, bo ta partia - i żadna inna - odzwierciedla moje poglądy na państwo i gospodarkę. Warto ją poprzeć, żeby dalej się rozwijała.
115KM Progi wyborcze17:57, 22 października 2015
Pamiętajmy o progach wyborczych. Próg wyborczy, to 5% dla wszystkich partii...ALE...Zjednoczona Lewica i Partia Razem maję 8% -owy próg wyborczy, bo to twory złożone z kilku partii. Kto ma zamiar oddać głos na kogoś z w/w to niech przemyśli, bo głos po prostu może być zmarnowany.Ponadto popatrzmy oczami całego okręgu nr 14 w skład którego wchodzi kilka powiatów. Czy nasz lokalny,młody nieznany szerzej kandydat ma szanse w skali całego okręgu...? Nikomu nie umniejszam, ale warto to przemyśleć. Kilka razy czytam listy wszystkich kandydatów z naszego okręgu i będę wybierał na zasadzie: większe/ mniejsze zło, czy dobro.
Ed16:25, 22 października 2015
Caly sejm i senat zlikwidowac wraz z darmozjadami przy korycie. Wybrac Krola i swietnosc Polski na wieki gwarantowana. Dla poslow i senatorow prawo sredniowiecza (Sciecie, chlosta,kamieniowanie, tortury. Zeby Polakom zylo sie lepiej
mieszkaniec15:39, 22 października 2015
@ Bobek
To czy jestem ochrzczony czy nie, czy jestem katolikiem czy innego wyznania nie powinno mieć znaczenia w sprawach dotyczących ustroju państwa i to starałem Ci się wytłumaczyć, państwo powinno być neutralne i przyjazne dla wszystkich swoich obywateli niezależnie od ich wyznania. UE nie narzuca Ci aborcji czy eutanazji, o której pisałeś, daje możliwość, a Ty jeżeli nie chcesz nie musisz korzystać. Obawiam się, że jesteś w błędzie sądząc, że PIS jest najbliżej wartości, które tak cenisz, w tej partii też są "faryzeusze", a na koniec zastanów się nad tym cytatem: ?Oddajcie cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co boskie? - ewangelia wg św. Mateusza - czy to nie rozdział wiary od państwa.
też uczestnik15:00, 22 października 2015
uczestnik - byli zaproszeni ale nie skorzystali
JHamerski emeryt widocznie nie miał czasu , jak to na emeryturze
Marcin Robert14:39, 22 października 2015
I tak zagłosuję na Partię Razem, pomimo tego, że nie ma nigdzie jej plakatów.
Bobek13:59, 22 października 2015
Do mieszkaniec!
To dlaczego jesteś ochrzczony, przyjąłeś komunię i pewnie jeszcze masz ślub kościelny?. Spocząć będziesz chciał na cmentarzu czy pod jabłonka w ogrodzie? Nie jestem wyznawcą PIS-u, tylko mówię, że są najbliżej wartości jakimi kierowała się zawsze Polska. Mniejszość i UE nie może nam narzucać sprzecznych wartości. Rozliczyć trzeba wszystkich, którzy robią źle w naszym imieniu i tyle
mieszkaniec12:30, 22 października 2015
@ Bobek
Masz prawo być "wyznawcą" PIS-u więc nie będę komentował Twoich poglądów, choć się z nimi diametralnie nie zgadzam. Chciałbym tylko żebyś pamiętał, że te narzucone nam wartości UE typu: aborcja, eutanazja, wolność państwa od kościoła, to są prawa a nie obowiązki. Nikt w tym kraju nie zmusza Cię do aborcji czy eutanazji, więc i Ty nie zmuszaj innych aby postępowali wedle Twoich przekonań, jeżeli jesteś katolikiem to Twój wybór, ale nie zmuszaj wszystkich do bycia katolikami, bo każdy człowiek ma prawo do swojej wiary i przekonań. W neutralnym światopoglądowo państwie, a przynajmniej teoretycznie Polska takim jest, obywatel ma obowiązek przestrzegać prawo państwowe, a nie wyznaniowe. Jeżeli chcesz żyć w państwie wyznaniowym to wyjedź do Iranu bądź do głośnego dzisiaj kalifatu ISIS, przekonasz się co znaczy państwo wyznaniowe. Tak na koniec, to z odpowiedzialnością karną posłów za "obietnice bez pokrycia" bądź ostrożny, bo kilku Twoich "guru" włącznie z Prezesem musiałoby ponieść odpowiedzialność, a chyba nie o to Ci chodziło.
PUSTY ŚMIECH11:46, 22 października 2015
A kto dostąpił zaszczytu zaproszenia przez tak szacowne grono polityczne? I jeszcze śmiał odmówić YOW.. ha ha ha.
Miśka10:59, 22 października 2015
ha, ha , ha . Wcisło wykleił swoimi podobiznami całe tablice ogłoszeń, zalepiając dosłownie wszystkich i wszystko.Po sześć, po osiem plakatów i jeszcze doczepki na tekturach przytwierdzone do tablic. Jakby nie wystarczył jeden plakat, aby podzielić się miejscem z innymi kandydatami. Podobnie czyni PiS. Ale to nie plakaty zadecydują , tylko to co macie w głowach. Arogancja do potęgi.
wyborca10:53, 22 października 2015
Po prostu nikt poważny was nie traktuje poważnie, bo przecież cóż wy reprezentujecie?
max09:46, 22 października 2015
Miejski, pytam Cię , gdzie p. Wcisło nabył tą wiedzę zwłaszcza praktyczną. Wydaje mu się że wystarczy krzyczeć o JOW-ach nie rozumiejąc sedna sprawy i już można być posłem i politykiem. Członkowie tego ugrupowania kompromitują się na każdym kroku pokazując kompletny brak elementarnej wiedzy o parlamentaryżmie,historii i ekonomii. Przykład : udział rapera Liroya w telewizji !!!!!!!!!
mieszkaniec09:29, 22 października 2015
@ miejski
Co do wiedzy merytorycznej nie neguję, że p. Wcisło ją posiada, chociaż w słynnej już "świętej wojnie" o rozwiązanie SM w Nowym Targu zarówno On jak i pozostali inicjatorzy tej krucjaty oprócz powierzchownych haseł zaczerpniętych z internetu nie wykazali się jakąś szczególną wiedzą, a czasami wręcz szokowali niewiedzą. Co do wiedzy praktycznej, to chyba poszedłeś trochę po bandzie, bo niby kiedy nabył tej wiedzy, aby faktycznie nabyć wiedzy praktycznej trzeba kilku lat, no chyba że zaliczasz Mu staż wiedzy praktycznej już od przedszkola. A przechodząc do sedna sprawy, czytałem Jego wywiad, który na łamach P24 przeprowadziła p. S. Palka no i niestety odniosłem wrażenie, że ten kandydat "ucieka" od spraw drażliwych, światopoglądowych, aby nie narazić się na krytykę. Określa się jako konserwatysta, a jednocześnie jako człowiek młody zdaje sobie chyba sprawę, że jeżeli wygłosi poglądy obyczajowe zgodne z tradycyjnym konserwatyzmem np. że jest przeciwko in vitro, antykoncepcji, prawie kobiet do decydowania o przerywaniu ciąży itd to może stracić część młodego elektoratu. Zatem udzielając tego wywiadu dość koniunkturalnie uciekł od "niebezpiecznych" tematów światopoglądowych, ale niestety od tego, szczególnie w przyszłym parlamencie, uciec się nie da. Jest pewnikiem, jeżeli PIS zdecydowanie wygra wybory to powróci temat aborcji, Smoleńska, i tym podobnych tematów zastępczych. Oczywiście dyskutować i rozmawiać można z każdym, jednak jeżeli p. Kukiz jednoznacznie deklaruje, iż w przyszłym parlamencie poprze rząd PIS-u no to o czym dyskutować. W takiej sytuacji głos w wyborach na ugrupowanie Kukiza jest tak de facto poparciem rządu PIS-u. Na marginesie, aby ewentualni komentatorzy nie tracili czasu na wyzywanie mnie od lemingów z PO, wyjaśniam, kiedyś PO było dla mnie "mniejszym złem", obecnie już nawet na to liczyć nie mogą.
Bobek09:06, 22 października 2015
Państwo Polskie zawsze było Państwem katolickim - Bóg, honor, ojczyzna i o te wartości najbardziej walczy PiS mimo swoich wzlotów i upadków. Nie może tak być że mniejszość będzie narzucała nam wartości z UE. (eutanazję, aborcję, wolność państwa od kościoła, pakiet klimatyczny itd. Skrócenie wieku emerytalnego wcale nie wiąże się z pogorszeniem warunków życia społeczeństwa. Trzeba tylko umieć oszczędzać. Czy prezesi ZUS muszą tyle zarabiać, czy muszą budować takie budynki? Chyba nie. Platforma zabrała nam pieniądze z II filaru, wydłużyła wiek emerytalny, zmusiła nasze dzieci do pójścia do przedszkola..Rozwój gospodarczy przyczyni się do pozostania młodych Polaków w Polsce - jedna wielka bzdura. Jeśli zostaną zrównane pensje z zachodem to może tak. Dobre Państwo to Państwo, w którym rządzą mądrzy i wykształceni ludzie ( nie celebryci, nie ludzie bez doświadczenia) dla których Polska jest największym dobrem. Każdy ma słabości, dlatego trzeba wprowadzić odpowiedzialność zarówno majątkową jak i karną dla posłów dla których liczą się inne wartości, obietnice bez pokrycia, afery, a nie dobro Ojczyzny. Wtedy jeden czy drugi pięć razy by się zastanowił czy tam się pchać.
uczestnik08:41, 22 października 2015
W gminie Ochotnica Dolna odbyła się " debata" w WOK-u na zaproszenie wójta gminy St-wa Jurkowskiego przy okazji dnia nauczyciela.Obecni na niej byli Anna Paluch, Hodorowicz, Barnaś, Waksmundzki,Gut-Mostowy.
Nie wiem tylko dlaczego Wójt nie zaprosił Siarki i Hamerskiego którzy zapewne się ich obawiają jako poważnych konkurentów.
Ten temat jest opisany na infopieniny.
miejski07:45, 22 października 2015
Max, zapewniam Cię, że wiedzę merytoryczną i praktyczną ma większą niż połowa obecnych posłów. Skoro nie obawia stanąć do debaty z innymi kandydatami i chce to robić merytorycznie to o czymś to świadczy. Wcisło to otwarty chłop i z Tobą też podyskutuje ;)
glos07:26, 22 października 2015
Tylko ZL. i na nią glosuje.
St@sek05:54, 22 października 2015
Ja bym chciał wiedzieć którzy to kandydaci odrzucili to zaproszenie? Bo nie można tego 'newsa' zweryfikować.....
115KM00:11, 22 października 2015
Uważam, że nie trzeba nic nowego wymyślać, tylko czerpać wzorce z państw, w których demokracja istnieje od zawsze. U nas na siłę nowa władza musi ambicjonalnie wprowadzić coś nowego, często nietrafionego, albo po prostu wręcz złego, szkodliwego dla społeczeństwa. Ponadto myślę, że absolutna władza PiS-u mogłaby nas pogrążyć i uwstecznić ze względu na skrajny konserwatyzm Kaczyńskiego, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, kto pociąga za sznurki w tej partii.
z podhala...00:06, 22 października 2015
Do autorów wpisu na P24 ;KORWIN i Kukiz'15.

Po wczorajszych "szkolnych , uczniowskich wyborach w metalce" KORWIN i Kukiz'15 obrośli w pióra... Choć to była tylko " zabawa " to chłopy wzieli to na poważnie (!).
Bo ani jeden ani drugi nie nadaje się tam , dokąd wydaje im się że razem mogą dojść.
Ale ogólnie cel osiągnięty, nazwiska zareklamowane na Podhale24.
Brawa...
zeniek23:11, 21 października 2015
A zatem prowadźmy polityczny dyskurs tutaj, z pominięciem osłabionych mnogimi aferami PO, PiS i komunistów. Uważam że odchodzenie od systemu emerytalnego gwarantowanego i finansowanego przez państwo doprowadzi do pogorszenia warunków życia całego polskiego społeczeństwa. Nad tym się trzeba dobrze zastanowić czy to jest moralnie słuszne działanie (z nami, wyborcami, dyskutujcie, a karierowiczów z POPIS całkowicie zignorujcie, bo na nic więcej w dniu wyborów nie zasługują).
max22:51, 21 października 2015
A o czym można poważnie dyskutować z p. Wcisło ???
Sprawiedliwy realista22:48, 21 października 2015
Kochani tak naprawdę żeby było demokratycznie
to trzeba by było zaprosić 170 lub173 kandydatów licząc z Senatem.
Prawa demokracji są takie i przecież o to walczycie w JOW ach.
Trzeba aby robić to z wyprzedzeniem i organizatorem musi być ktoś niezależny i obiektywny.
Ale i ta Was lubię :)
Powodzenia
Jejek22:30, 21 października 2015
A czego sie spodziewaliscie? Wasi oponenci nie maja nic madrego do powiedzenia wiec chowaja sie jak szczury i beda wygrywac szczerzeniem z plakatow,
debata czy debaty21:54, 21 października 2015
Na debaty macie czas do następnych wyborów,czyli 4 lata.Należy ten
czas wykorzystać skoro chcecie być posłami.Tak przez wasze partie
jak i przez was osobiście.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij