Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 83
Clouds
-0°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-0°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
16.11.2015, 11:31 | czytano: 4017

Stanieją opłaty za śmieci

Władze Rabki-Zdroju planują przed końcem roku obniżyć mieszkańcom opłaty za śmieci. Opłaty mają spaść z 8 do 7 zł od osoby za śmieci segregowane.

Obniżka, jak poinformowała burmistrz Ewa Przybyło, to wynik uzyskania niższej ceny za odbiór odpadów z terenu gminy. Miasto wybiera właśnie firmę, która będzie się tym zajmować w 2016 roku. Oferty są korzystne. - Dlatego zaproponujemy obniżkę opłat za śmieci jeszcze na listopadowej sesji Rady Miejskiej - poinformowała burmistrz.

Samorząd planuje też wprowadzenie zniżek dla rodzin wielodzietnych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają mieć 50% upustu.

r/
najnowsze informacje
komentarze
fajerman14:36, 17 listopada 2015
do : @fajerman

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem SWOJE jak i moje wypowiedzi, chyba że wypowiadasz się pod kilkoma nickami i już Ci się całkiem pomieszało.
@fajerman13:34, 17 listopada 2015
Fajerman - nie zawracaj gitary ! Czego nie zrozumiałeś z poprzednich postów ? Za śmieci płacimy ryczałtowo , system który przyjęto zakłada że każda osoba wytwarza średnio 120 l śmieci miesięcznie. Ponieważ masz w domu kotłownie węglową, masz też popiół. Żebyś nie musiał go mieszać z innymi odpadami, masz na niego oddzielny kosz. Gdybyś miał kotłownię olejową , nikt by Ci nie kazał mieć kosza na popiół ! Paniał ???
fajerman20:54, 16 listopada 2015
do : @fajerman

Na popiół jest specjalny - oddzielny pojemnik i nie wyobrażam sobie, by wrzucać do niego inne odpady. U mnie przez kilka miesięcy stoi pusty, - NIE WYSTAWIAM GO PRZED DOM - a mimo to, za niego dwa razy w miesiącu płacę - zadaję po raz kolejny pytanie DLACZEGO i ZA CO !!!
fajerman20:43, 16 listopada 2015
do : Pozdrawiam

Drogi Pozdrawiam - i tu się mylisz. Ok płacę ryczałt za wodę/prąd, tylko w domu mam liczniki, które podliczają - rejestrują ich zużycie/pobór. Jeżeli w jednym okresie rozliczeniowym nadpłacę, to w następnym mam o tą kwotę pomniejszone prognozowane wpłaty. Jestem rozliczany z RZECZYWISTEGO zużycia/poboru wody/prądu. W przypadku popiołu płacę za jego odbiór za kilka miesięcy, pomimo, że fizycznie go nie ma - nie istnieje - i to dwa razy w miesiącu. Nie można pobierać opłaty za usługę, której się nie wykonuje, której nie ma.

Nie myl abonamentu za liczniki na wodę - prąd, bo oddzielnie płacę (Firmie Empol) abonament za korzystanie z pojemników na śmieci.
Pozdrawiam16:45, 16 listopada 2015
Drogi Fajermanie .Pieniążki które płacisz za odbiór śmieci są zryczałtowane i rozłożone na 12 miesięcy.W innym przypadku to stawka za odbiór śmieci ci wzrośnie i zapłacisz za kilka miesięcy .Kapujesz,jarzysz coś.Za prąd też tak płacisz i nie fikasz .
śmietniskowy15:56, 16 listopada 2015
@com widocznie w Rabce lepiej segregują bo tanieją sortowane. U nas mają drożeć niesortowane. Szczególnie na blokach to widać gdzie teoretycznie segregują wszyscy a w koszach jedno dziadostwo
radykalny Benek15:42, 16 listopada 2015
Takie pytania zamiast pisać na forum na którym mało kto czyta lepiej zadać bezpośrednio w urzędzie.
Chociaż internetowi napinacze i narzekacze rzadko mają odwagę aby wyjść z inicjatywą poza internet.
@fajerman14:20, 16 listopada 2015
Odpowiedź jest bardzo prosta , chodzi tylko o to żebyś nie mieszał wszystkiego z wszystkim a dokładnie popiołu z innym odpadami. Jakoś trzeba to później rozsortować a w przypadku takiej mieszanki nie jest to wcale proste. Poza tym w wielu przypadkach w prywatnych domach, popiół powstaje przez cały rok. ( ogrzewanie wody użytkowej ).
osioł13:38, 16 listopada 2015
a patałachom w nowym targu ogrzewanie scieki smieci i diabli wiedza co jeszcze do gory
fajerman12:02, 16 listopada 2015
Po raz kolejny zadaję to pytanie i w dalszym ciągu czekam na odpowiedź.

Proszę o odpowiedź - mieszkam na "starym mieście" - dom ogrzewam indywidualnie - kotłownia, piece. Moje pytanie brzmi :

W lecie od połowy maja do końca września nie palę w piecach, a zatem NIE WYTWARZAM POPIOŁU.

Dlaczego za ten okres Urząd Miasta pobiera się ode mnie opłatę za odbiór popiołu, którego nie ma ???
com11:58, 16 listopada 2015
wszędzie się da... tylko nie w Nowym Targu. U nas jak mają być zmiany w cenach czegokolwiek to tylko podwyżki :D
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij