Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 77
Clouds
16°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 70
Clouds
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.12.2015, 22:20 | czytano: 4887

"Źle się dzieje w państwie duńskim", czyli o tarciach w największym klubie radnych

FELIETON. Ciekawie zabrzmiały dziś na sesji Rady Miasta Nowego Targu słowa przewodniczącego Janusza Tarnowskiego, który przy okazji sporów dotyczących obchodów przyszłorocznych jubileuszy powiedział: "Problemem w naszym mieście jest nieumiejętność porozumienia się, dogadania się".

Gdyby zapisać je tak: "Problemem w Naszym Mieście jest nieumiejętność porozumienia się, dogadania się" - to mielibyśmy jakieś wytłumaczenie tego, co dzieje się w najliczniejszym klubie w Radzie Miasta.

Słabości, imię twe kobieta

Nasze Miasto - najliczniejszy klub w Radzie Miasta, z którego wywodzi się burmistrz Grzegorz Watycha zaczęło kadencję rok temu w sile 12 osób. Pod koniec czerwca br. odeszła z klubu radna Bogusława Korwin. Pracuje teraz w Radzie jako "niezrzeszona".

Pękaj serce moje, bo usta milczeć muszą

Tego samego dnia z przewodniczenia klubowi zrezygnował Andrzej Rajski. W klubie jednak pozostał. Żadne z nich - ani on, ani radna Korwin - nie chciało komentować swojej decyzji. Powszechnie wiadomo było, że nie są do końca zadowoleni z kierunki, jaki obrało zwycięskie ugrupowanie. Andrzeja Rajskiego zastąpił na stanowisku Grzegorz Luberda. Z jakiegoś powodu do dziś nie uwzględniono tej zmiany sprzed kilku miesięcy na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Daj mi człowieka, nie będącego żądz swych niewolnikiem...

Przez kilka miesięcy było albo spokojnie, albo może dyskretnie. Jednak emocje, jakie targają radnymi, dały o sobie znać przed tygodniem, gdy dwóch z nich postanowiło publicznie dać upust swoim opiniom. Podczas prezentacji koncepcji utworzenia Subregionalnej Organizacji Turystycznej radni Gabriel Samolej i Włodzimierz Zapiórkowki otwarcie krytykowali pomysł. Jeden - domagając się dokumentów i szczegółów przedsięwzięcia, drugi - zarzucając klubowym kolegom (byłym i obecnym) merkantylizm, a nawet chęć skubnięcia miejskiego budżetu i wymoszczenia sobie wygodnego gniazdka.

W swoich nadziejach, popadł najprzód w smutek

W odwecie pojawiły się zarzuty, że najgłośniej krzyczący radny, który zazdrości kolegom, bo sam z tortu wyborczego nic nie zdołał dla siebie odkroić - choć ponoć starał się bardzo. Zweryfikować je trudno, bo każda ze stron upiera się, że kłamie ten drugi.

Koledzy klubowi rozpoczęli starania pogodzenie zwaśnionych. Nie wiadomo z jakim skutkiem, ale zważywszy na dzisiejsze wystąpienie radnego Zapiórkowskiego na sesji Rady Miasta - to chyba z nie najlepszym.

Sztylety w ustach mam, ale nie w dłoni

- Rok temu szliśmy do wyborów z hasłem nie podnoszenia podatków i obniżania ich tam, gdzie się da. Tu mi teraz koledzy mówią zostaw, daj spokój, to tylko 4 grosze podwyżki". Ale ja powiem: gdzie jest to nasze zapewnienie? Chcę się odnieść do sumienia radnych i pozostawiam to waszej ocenie - oświadczył radny Włodzimierz Zapiórkowski.

Płomienna przemowa nastąpiła po uchwaleniu nowych stawek podatku od nieruchomości. Przegłosowano podwyżkę (9 głosów za, 6 przeciw, 5 wstrzymujących się).

Wiemy, czym jesteśmy, ale nie wiemy, co się z nami stanie

Członkami Naszego Miasta pozostają: Andrzej Rajski, Marcin Kudasik, Grzegorz Luberda, Marek Mozdyniewicz, Leszek Pustówka, Arkadiusz Pysz, Jacenty Rajski, Danuta Sokół, Danuta Szokalska - Stefaniak, Janusz Tarnowski, i Włodzimierz Zapiórkowski. Jak długo ten ostatni będzie w klubie - zobaczymy. Jeśli odejdzie - albo zostanie wykluczony - Nasze Miasto straci samodzielną większość w Radzie. Nie mogą już liczyć na głosy radnych niezrzeszonych, bo wśród tej trójki także są mocno niezadowoleni.

Sabina Palka (cytaty z Hamleta)
najnowsze informacje
komentarze
he,he,he13:18, 9 grudnia 2015
do radykalny Benek. He,he, he. Grzesiek nie rozdaje synekur. Koń by sie z tego uśmiał. Co miał to rozdał. Przede wszystkim obiecywał w kampanii wyborczej,  ż e nie zatrudni ludzi którzy pomagali mu wygrać wybory, a tymczasem z Pani Stegowej zrobił swojego zastępcę, chociaż nie ma ona żadnego doświadczenia samorządowego ani merytorycznego. Zrobił czystki w kablówce i poleciało kilku naczelnikółw wydziału. Ostatnio Pan Sojka. Ciekawe kogo ze swoich wstawi na jego miejsce. A obiecywał równierż w kampanii wyborczej, że. nie będzie zwalniał ludzi. Mam ci przytoczyć jego słowa z kampanii?? Jest słabym burmistrzem, co już postrzegają radni z jego obozu.
a ja poczytałam22:21, 8 grudnia 2015
@Z Lepszej Przyszłości - może jednak poczytaj BIP na stronie sanepidu zadania Inspekcji Sanitarnej. Pierwsze zdanie czytam "higieny środowiska, a zwłaszcza jakości wody do spożycia, czystości powietrza atmosferycznego, gleby, wód i innych elementów środowiska"
Tylko jaki związek ma sanepid z tematem jakby ktoś mi wytłumaczył
Zol21:35, 8 grudnia 2015
Podnosza podatki .... w koncu musza miec kase na te igrzyska, ktore organizuja. Impreza, impreze pogania... gmina nie jest od organizacji rozrywki lecz stworzenia warunkow aby ktos inny to robil. Miasto powinno zajac sie podstawowymi zadaniami za jakie jest odpowiedzialne.
radykalny Benek20:10, 8 grudnia 2015
Jasne, że mam. Sprawdźcie sobie ile Zapiórkowskiemu brakuje do emerytury.
Dodajcie do tego focha po obsadzeniu stołków wice.
benia17:46, 8 grudnia 2015
@radykalny Benek masz racje skoro burmistrz nie daje prezentów to sie sypie mu koalicja. Mam andzieje ze rozsadek zwyciezy
myk17:20, 8 grudnia 2015
Zawsze mówiłem, że Fryźlewicz to był gaza , a to co teraz mamy to marazm. Mamy burmistrza co boi się własnego cienia. Powalili budżet obywatelski na kolana, rozprawili się ze Strażą Miejską, obietnice wyborcze zostały gdzieś na papierze, miasto zakopcone, brudne i nie ma do kogo się odwołać, bo odsyłają od Annasza do Kajfasza, Totalny bajzel.
do roboty, 500 zł na dziecko17:14, 8 grudnia 2015
Grześkowi w tym mieście to najlepiej wychodziło /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Z Lepszej Przyszłości16:57, 8 grudnia 2015
Sory nie Benek tylko Q szuru ;-)
Z Lepszej Przyszłości16:55, 8 grudnia 2015
Benek ale sanepid nie zajmuje się ochroną środowiska. to zupełnie inna instytucja.
radykalny Benek16:11, 8 grudnia 2015
To było do przewidzenia. Zlepek ludzi, każdy ze swoimi interesami. Grzesiek nie rozdaje prezentów w postaci synekur to się sypią żołnierze.
Q szuru15:01, 8 grudnia 2015
A w naszym mieście żeby się zająć smogiem to trzeba stowarzyszenie powołać . Bo sanepid bez stowarzyszenia nie zamierza się tym zająć. A pan burmistrz co na to ! NIC! To co się dzieje w tym mieście to jest horror ,komedia i dramat . Aktorzy w obsadzonych rolach tak słabi że powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu dożywotnio.
aktywny13:29, 8 grudnia 2015
Pani Bakalarz ze swoim stowarzyszeniem nie ma zamiaru nikogo atakować, bo wojny niczemu nie służą. Taki był cel ich kampanii. Bryzgać po innych i narzekać, każdy potrafi, a tutaj mądrze rządzić trzeba i swoje cele osiągać. Stowarzyszenie Lepszej Przyszłości chciało wreszcie uruchomić monitoring na hali lodowej i to zrobią- monitoring będzie. Najważniejsze budować i osiągać cele które służą miastu.
Szuru12:09, 8 grudnia 2015
Niech się zajmą smogiem, ściekami w potokach, lodowiskiem czy drogami a nie wojnami między sobą.
oko11:58, 8 grudnia 2015
"Bum! Bum! - nagle się rozlega
Przez leszczyny i przez łozy,
A on poczuł ból w tej stronie,
Gdzie ogonek mają kozy"
Sabina10:36, 8 grudnia 2015
Chapeau bas
Dla felietona
roczek TKM10:33, 8 grudnia 2015
Można by powiedzieć, że guzik nas interesują personalne rozgrywki tych panów i ich zakichane ambicje. Ale ... Jedno jest pewne, że fatalnie się dzieje w mieście Nowym Targu, który w ciągu roku pogrążył się zupełnie. Oto nowa władza zamiast rozwoju i realizacji swojego programu winszuje nam niespotykaną stagnację. Wizja może i była ale przyszłości z tymi ludźmi już raczej nie będzie, bo nie ma pomysłu jak to wszystko zrobić. Teraz za kolejny kredyt w wysokości 8 mln zapłacą wszyscy mieszkańcy. Czyli nic się nie zmienia od początków samorządu lokalnego. Problem budżetowy - płać obywatelu! Przyklejanie plastrów na syfa. Co gorsza z tego kredytu nic nie powstanie, a puste frazesy i brak pomysłu na samo miasto i jego prowadzenie widać na każdym kroku. Najlepszym przykładem niech będzie podwyżka podatku od nieruchomości, która będzie skutkowała jeszcze większym skurczeniem się gospodarki, a tym samym dochodów do budżetu miasta i odpłynięciem znaczącej części małych przedsiębiorców do szarej strefy. No i zupełnie nie wiem jak to pogodzić z wszystkimi bredniami o dynamicznym skoku Nowego Targu oraz zapewnieniami, że to co stare było be a nowe da nam kopa. Właśnie nam daje.
oko10:21, 8 grudnia 2015
What do you read, my lord?
Words, words, words.
do wynajętego hejtera10:10, 8 grudnia 2015
to chyba nie złoty róg a kwaśne jabłko
a sznur to chyba sznur pereł
baśka09:33, 8 grudnia 2015
A mówiłem że powołanie TAKICH zastępców pogrzebie burmistrza. Miał być jeden i to wybitny budowlaniec. A potem zmiany w kablówce itd. Ludzie to widzą . Oceniają i wystawią rachunek.
Wyborca który jeszcze wierzy...jak długo?09:02, 8 grudnia 2015
Burmistrz Watycha, Tarnowski i Rajski - choć ten ostatni to jeszcze inna bajka, zapomnieli jak radny z Długiej już na początku poprzedniej kadencji zaczął grać swoje. Przecież już wtedy ten pan głosował jak chciał, a może jak mu ktoś podpowiadał, pletł co popadnie po całym mieście i obrabiał tyłki innym, również swoim kolegom. Burmistrzu lepiej mieć w Radzie kilku radnych, na których może Pan liczyć, i którzy nie są wywrotowcami i myślącymi jedynie o własnych interesach pa....mi niż mieć pozorowaną i nieskuteczną większość, z którą nie ma współpracy. Już dawno powinniście byli zweryfikować swoje szeregi. A, że z tych szeregów odeszła wcześniej jedna radna to i dobrze, ta pani jest ogromnie kłótnia i nikt jej nigdy nie zadowoli.
ryba08:57, 8 grudnia 2015
Pan Tarnowski myślał, że będzie zgoda? To są fałszywi ludzie-radni klakierzy bo tak można ich nazwać. Miało być zgodnie z nienawiścią do poprzednika
a tu proszę, ryba psuje się od głowy. Pomyślcie o tym.
Wiliam08:40, 8 grudnia 2015
Być albo nie być
Oto jest pytanie
Bić albo nie bić
Odpowiem Ci
Na nie
Prezes szukający stołka08:26, 8 grudnia 2015
mieli chamy złoty róg, ostał im się ino sznur...
szuser08:23, 8 grudnia 2015
komedia to też dramat , sąsiadko....
sa08:21, 8 grudnia 2015
Prawie jak w parlamencie -
somsiod00:51, 8 grudnia 2015
komedyjja, szanowna sąsiadko, to dopiero bedzie :)
sasiadka23:57, 7 grudnia 2015
oj tam oj tam Pani Sabina dramatyzuje :) proponuje zamiast dramatu jakąś komedie przeczytać to się nastrój zmieni
lokalna23:47, 7 grudnia 2015
O ile sobie przypominam radny Zapiórkowski też najgłośniej domagał się podniesienia diet radnym ,bo tojedyne chyba jego żródło utrzymania.
N23:41, 7 grudnia 2015
ludzie maja większe problemy i musza jakoś żyć, nieporozumienia i kłótnie są w każdym domu
Marta23:38, 7 grudnia 2015
Marek dawał prezenty swoim radnym to głosowali jak chciał, Grzegorz nie daję i stąd to niezadowolenie u niektórych
Abc23:18, 7 grudnia 2015
Po prostu wypaliło się,a na dodatek co innego mówili a co innego wydaje mi się planują..
Żal mi ich . Dni są policzone i chaos zapanuje.
mp23:16, 7 grudnia 2015
A rozczarowanych jest coraz więcej.
kk23:15, 7 grudnia 2015
Może ochłoną i zaczną współpracować. Wygrać wybory - zawieść zaufanie - stracić poparcie - stracić większość - oddać władzę.
Taki scenariusz jest typowy ale nie tak szybko.
sarkazm23:11, 7 grudnia 2015
Stracić większość w ciągu roku - miszczowie.
dd23:11, 7 grudnia 2015
Widzę na siłe szukanie sensacji.
ninja22:56, 7 grudnia 2015
I co to będzie w naszym mieście z naszym miastem?
CK22:49, 7 grudnia 2015
Tak jak pisałem rok temu pan T chce całej władzy ,reszta to pionki
obserwator22:47, 7 grudnia 2015
W mieście szumi w mieście dudni....totez Pani Bakalarz z klubem sie uaktywnia....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij