Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Szczawnica i okolice
pogodnie
22°
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 31%
pogodnie
21°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 22%
pogodnie
27°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 29%
pogodnie
19°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 36%
pogodnie
16°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 38%
pogodnie
20°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 25%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
21.01.2016, 13:03 | czytano: 3334

Modernizacja ewidencji gruntów - ważna dla inwestorów i właścicieli działek

Pierwsze w nowym roku spotkanie wójtów i burmistrzów z terenu powiatu nowotarskiego poświęcone było planowanej modernizacji ewidencji gruntów i budynków na terenie powiatu nowotarskiego.

Starosta Krzysztof Faber wyjaśnił, że modernizacja ewidencji gruntów jest zadanie m rządowym, które ma być zrealizowane przez samorząd powiatowy . Starosta podkreślił w rozmowie z wójtami i burmistrzami, że bardzo ważna będzie współpraca między powiatem a gminami w przekazaniu informacji. Jest to konieczne do sporządzenia pełnej i rzetelnej ewidencji gruntów i budynków.

Aneta Ślemp, naczelnik Wydziału Geodezji, Katastru i Kartografii w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu mówiła, że dane, jakie posiada urząd, są niedokładne i nieaktualne. Błędy w ewidencji stanowią przeszkodę nie tylko w pracy urzędu, ale przede wszystkim w załatwianiu spraw przez mieszkańców. Krzysztofa Sanek, naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami dodał, że modernizacja ewidencji pozwoli na uniknięcie problemów i niejasności m.in. przy uzyskiwaniu pozwoleń na budowę, a także na uregulowanie stanu prawnego dróg publicznych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
oskar5118:06, 21 stycznia 2016
A czy przypadkiem nie chodzi o przygotowania do wprowadzenia podatku katastralnego ????o
Obserwator17:23, 21 stycznia 2016
ano takie, dowiesz się,że twój dom stoi na działce sąsiada a las nie jest twój itd, itd...;-)
Józek16:43, 21 stycznia 2016
I co z tego wynika i jakie działania będą podjęte dla uporządkowania tych spraw .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij