Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
21.01.2016, 13:10 | czytano: 2280

Linia kolejowa z Chabówki do Nowego Sącza nie zostanie zlikwidowana. Znalazły się pieniądze na remont

Fot. Józef Słowik

Milion złotych, jak donoszą media, znalazło PKP na remont linii kolejowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz. Oznacza to, że planowana do likwidacji trasa kolejowa uniknie najgorszego.

- Mamy bardzo dobrą wiadomość na temat najpiękniejszej trasy kolejowej w Polsce czyli Chabówka - Nowy Sącz. Potwierdzają się nieoficjalne informacje, że PKP PLK S.A. zmienia niekorzystne dla linii nr 104 Chabówka - Nowy Sącz decyzje i przeprowadzi jej naprawę. To oznacza, że będziemy nie tylko kontynuować, ale również znacząco rozwijać ofertę przejazdów pociągów retro w Małopolsce, ze szczególnym uwzględnieniem tej wyjątkowej, historycznej trasy - poinformował Maciej Panasiewicz, naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru w Chabówce PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki. - Bardzo nas cieszy, że nasze apele do PKP PLK S.A., które wspólnie kierowaliśmy, prowadzone równolegle z działaniami innych organizacji społecznych, bardzo zaangażowanych w tę sprawę mediów lokalnych, samorządowców i mieszkańców doprowadziły do uwzględnienia naszych postulatów przy podejmowaniu decyzji co do dalszego losu tej trasy - dodaje.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
marko ni22:57, 22 stycznia 2016
A moze uruchomic linie Zakopane -Nowy Targ w formie szynobusów? Byloby eko,ogiczniej i mniejszy tlok na zakopiance a i krótsza podr?ż.
Byłem widziałem i smutno mi18:00, 22 stycznia 2016
Najwyższa też pora wziąć się za naprawę , a wpierw, jak najszybciej za zabezpieczenie eksponatów (lokomotyw) w muzeum w Chabówce.Stoją i rdzewieją. To nie są już pojazdy parowe, to - bryły żelaza !.Jedna lokomotywa na chodzie do zarobku i tyle.
miple12:42, 22 stycznia 2016
Do Niezorientowany kolejarz Piszę do Bardzo Zorientowany kolejarz. Byłem w Chabówce - to jest podróż w czasie. Ktoś (jakiś biały kołnierzyk) wymyślił zlikwidować Technikum Kolejowe w N. Sączu a później doprowadzić do ruiny trakcję. Ostatnie 8 lat pokazało - sprzedać państwowe za 1mld a później to samo już prywatne odsprzedać za 10mld. Pzdr
Niezorientowany kolejarz18:06, 21 stycznia 2016
@miple
Tak, tak. Specjaliści od reklamy w PKP to nic nie wiedzą. Czyli wg Ciebie z tej głupoty na stronie Skansenu w Chabówce ( http:/...)
napisane jest jak byk:
"...Dzięki temu Skansen w Chabówce może na bieżąco realizować zamówienia na uruchamianie pociągów retro z programem dostosowanym do potrzeb Klienta, oraz wynajmować tabor do realizacji zdjęć filmowych zgodnie z realiami historycznymi.
To właśnie z Chabówki wypożyczano czynny tabor muzealny do realizacji filmów pt. ?Lista Schindlera?, ?Skrawki?, ?Przedwiośnie?, ?Sława i Chwała?, ?Przygody dzielnego wojaka Szwejka?, ?Złoto Dezerterów?, ?Aryjska Para?, ?Karol?, ?Summer Love?, ?Szatan z siódmej klasy?, ?Katyń?, ?Doktor Halina? (Teatr TVP), ?Wichry Kołymy?, ?Historia Roja?, ?Syberiada?, ?Wyprawa na Księżyc?, ?Panie Dulskie?, "Szpiedzy w Warszawie"...
czyli to o czym wszystkim piszesz powyżej....
MM17:07, 21 stycznia 2016
Wspaniale. Urocza trasa szczególnie pełnią lata. Po drodze jeszcze postarać się o nastrojowe kawiarenki i mamy sukces murowany. Oczywiście to atrakcja dla turystów chcących WYPOCZĄĆ w ciszy i sielskiej atmosferze.
Wojtek16:48, 21 stycznia 2016
Bardzo uroczy odcinek PKP jest też z Kłodzka do Kudowy Zdroju poprzez Szczytną Kłodzką..
miple14:12, 21 stycznia 2016
Do wiadomości PKP - zdjęcia aktorów na stronie FilmPolski.
fobia14:00, 21 stycznia 2016
wolę utrzymania tej linii, niż lotniska w Radomiu:)
miple13:57, 21 stycznia 2016
Na tej trasie realizowany był 4 odcinek serialu "Szpiedzy w Warszawie" z mało znanymi PKP aktorami: David Tennant, Janet Montgomery, Marcin Dorociński, Mirosław Zbrojewicz, Andrew Sachs, Mateusz Banasiuk. Pozdrawiam specjalistów od reklamy w PKP.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij