Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Zakopane i okolice
pogodnie
22°
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 31%
pogodnie
21°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 22%
pogodnie
27°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 29%
pogodnie
19°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 36%
pogodnie
16°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 38%
pogodnie
20°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 25%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
24.01.2016, 16:12 | czytano: 7152

Andrzej Duda pod Wielką Krokwią (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Zgodnie z zapowiedzią wśród kibiców dzisiejszej części Pucharu Świata w skokach narciarskich są Andrzej Duda z żoną. Prezydenta RP witali pod Wielką Krokwią - burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz wojewoda Małopolski Józef Pilch.

Towarzyszyli im przedstawiciele Związku Podhalan z muzyką góralską.

Pod skocznią są dziś także parlamentarzyści - między innymi Jarosław Gowin i Arkadiusz Mularczyk oraz przedstawiciele wszystkich podhalańskich samorządów. Na trybunach zasiada też kardynał Kazimierz Nycz - arcybiskup metropolita warszawski i ordynariusz wiernych obrządku wschodniego w Polsce.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
mieszkaniec15:57, 27 stycznia 2016
@ Marsjanin
Bardzo ogólnikowo podam definicję faszyzmu włoskiego, bo tam powstawał faszyzm:doktryna polityczna sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa. Państwo faszystowskie charakteryzuje się dyktatorskim sprawowaniem władzy, którego podporą jest monopartyjny system parlamentarny. W państwie wszystkie stanowiska, zarówno te najniższego, jak i najwyższego szczebla, obsadzane są członkami zaplecza partii sprawującej władzę. Docelowo program państwa faszystowskiego zakłada całkowite przejęcie sądownictwa przez odpowiednie organy partii. Tyle definicji.
Zacytowałeś wypowiedź p. Kornela Morawieckiego, że "nad prawem jest dobro narodu" ja dodam, że powiedział on jeszcze "Prawo, które nie służy narodowi, to jest bezprawie". Pytam więc, kto zdecyduje, czym jest dobro narodu: król, car czy wódz Jarosław? Niestety te hasła i taka interpretacja prawa jest bliska myśli faszystowskiej i nic tego nie zmieni, gwoli ścisłości nie nazwałem ani Ciebie, ani też innych moich oponentów faszystą, antysemitą, czy też nazistą. Staram się prowadząc dyskusję nikogo nie obrażać, czego nie można powiedzieć o zwolennikach PIS-u.
bgfd14:35, 27 stycznia 2016
Zapraszamy Panie Prezydencie i panią premier często przybywajcie w nasze strony . Mam nadzieje ze przez Was w POlsce i na Podhalu się zmieni na lepiej i wreszcie nastąpi będzie poszanowanie drugiego człowieka w tym miejscu na POdhalu. "Bo każdy robi co chce."
nie pozdrawiam13:35, 27 stycznia 2016
zoka KODofilko...bełkoty z TVNu nie są absolutnie jakimkolwiek źródłem wiedzy... więc żyj w tym śnie leminga i strachem przed PiSem... tylko drugi raz wam taki numer jak w 2007r nie przejdzie, na "strach" przed PiSem już nikt normalny się nie nabierze i nie da się wpędzić drugi raz w "ośmiorniczki" i inne g*** jakie nam serwowało PO czy teraz chce serwować PObis czyli Nowoczesna.
Marsjanin06:03, 27 stycznia 2016
Mieszkaniec podaj jaka wg Ciebie jest definicja faszyzmu? Dawny faszyzm , nazim nie ma racji bytu w Polsce , ale na takich haselkach właśnie szerzy się nienawiść. Sprobuj wprowadzić komunizm taki ,jaki był w latach powojennych. No nie da sie . Mamy 21 wiek i niestety tak samo uzyty przez Ciebie faszyzm czy nazizm nie jest możliwy do zastosowania itd itp .
Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej.
zoka00:36, 27 stycznia 2016
@ nie pozdrawiam. Nie pozdrawiam pisofilu,. Boleję natomist, że Polskę dotknęła pisowska zaraza. Juz banki podnosza opłaty za swoje usługi,wkrótce sklepy podniosa ceny, Pis rakiem wycofuje się z likwidacji gimnazjów, bo nie zgadza sie z tym Kościół( właściciel 600 szkół parafialnych w Polsce, w tym 200 gimnazjów), buntuje się też ZNP i wiele środowisk. Ile to nas będzie znowu kosztować ten cały przewrót szkolnictwa i z czego zapłacimy? Za dwa lata Polska będzie w prawdziwej ruinie gospodarczej. Wszystko na to wskazuje. Trzeba tych nieuków jak najszybciej odsunąc od władzy.
mieszkaniec15:40, 26 stycznia 2016
@ Marsjanin
Gdzie Ty w moich postach widzisz nienawiść, a z hasłem naród ponad prawem rodził się faszyzm, więc zastanów się nad tym, również pozdrawiam.
nie pozdrawiam13:56, 26 stycznia 2016
mieszkaniec zapomniałem,że lewackiego tyłka nic nie zaboli... :D
hmm13:55, 26 stycznia 2016
bartek nie gadaj....największego pecha przynieśli ci co byli przy twoim poczęciu ;) I lepiej PiSowskie niż POkemony z lemingradu...
bartek10:18, 26 stycznia 2016
Wszędzie gdzie się pojawi to przynosi pecha . I jeszcze te pisowskie miejscowe ...............
mieszkaniec23:13, 25 stycznia 2016
@ nie pozdrawiam
Zbyt prostackie żeby zabolało.
Marsjanin22:59, 25 stycznia 2016
Mieszkaniec
Wymieniając te nazwiska wszystko stało się jasne :-/. He he.
Min. Prof Piotr Kryszynski . Konstytucje obecna mozna interpretowac na różne sposoby , taka niestety mamy , jedna opcja tak , druga tak .
Jakie mamy prawo każdy wie , można nawet zabijać zgodnie z prawem i wg Ciebie jest to ok? , bo zgodne z prawem , albo odbierać dzieci z biedy , bo to zgodne z prawem , tak ? Dobro Narodu ponad prawem ... Silny , zdrowy Naród jest wtedy jak dba o najsłabsza jednostkę , nie wszyscy rodzą się bogaci i nie każdy zostaje bohaterem. Masz niestety pozostałości po komunie , niestety tego odrazu nie wyplenisz , z kanarka orła nie bedzie. W odtoznieniu do Twojej nienawisci pozdrawiam i życzę zdrowia , bless
nie pozdrawiam22:12, 25 stycznia 2016
mieszkaniec, zabolało KODofilu?To dobrze...prawda zawsze lemingów boli najbardziej .
ciekawska21:32, 25 stycznia 2016
kto siedzi obok naszego burmistrza Doruli?
mieszkaniec18:52, 25 stycznia 2016
@ Marsjanin
Proszę bardzo chcesz i masz: prof. Andrzej Zoll, prof. Jan Zimmermann, prof. Leszek Kubacki, prof. Marek Chmaj to tylko kilka nazwisk uznanych prawników, którzy jednoznacznie oceniają, że PAD złamał konstytucję między innymi dlatego, iż Konstytucja mówi wyraźnie, że każdy organ państwowy, łącznie z prezydentem, musi działać na podstawie prawa i w granicach prawa. Prezydent Duda ten przepis złamał, a zdaniem prof. Zimmermanna PAD złamał konstytucję trzykrotnie, ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni Sejm i zaprzysięgając pięcioro sędziów wybranych przez obecny Sejm. Tak dla Twojej wiedzy prof. Zimmermann był promotorem PAD-a na UJ. Teraz proszę zamiast pisać epitety podaj choć czterech uznanych prawników, którzy twierdzą inaczej i możemy podyskutować.
@ nie pozdrawiam
Dość słaba ta twórczość, cóż jaki intelekt taka twórczość.
Skała do @ cóż12:50, 25 stycznia 2016
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Mnie również razi bardzo nieelegancki tytuł. Winno być Prezydent Andrzej Duda. To jest kwestia pewnej kultury, niezależnie od popieranej opcji. Szacunek należy się urzędowi - wszak to najważniejsza osoba w Polsce.
Gabi0310:57, 25 stycznia 2016
Czy to wójt Kościeliska w loży PiS-u ? - ZA KAŻDYM HISTORII ZAKRĘTEM KROCZY Z NOWYM TRANSPARENTEM!!!!
nie pozdrawiam10:29, 25 stycznia 2016
To jest mieszkanec
mieszkaniec głosował zawsze na ośmiorniczki
ośmiorniczki mają w d. mieszkańca, nie spełniły żadnych
obietnic wyborczych,
brały udział w tysiąc pięćset dwa dziewięćset aferach i olały
48 wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Mimo to mieszkaniec znów zagłosował na ośmiorniczki,
bo w TVNie i Gazecie Wyborczej powiedzieli mu że kaczki
to ogromne zagrożenie.
Teraz kaczki sprzątają burdel po ośmiorniczkach
a w mediach mówią o zagrożeniu demokracji...
mieszkaniec posłuchał i wyszedł na ulicę drzeć mordę
o zabieraniu wolności i demokracji w zamian za swetry i kije,
mieszkaniec nie myśli samodzielnie, nie analizuje faktów,
mieszkaniec jest zmanipulowanym oszołomkiem...
nie bądź jak mieszkaniec...
...09:31, 25 stycznia 2016
Do Gral
Górale różne hołdy składali, nawet 7 listopada 1939 na Wawelu.
FE08:38, 25 stycznia 2016
Nie mogę na niego patrzeć.
kibic Podhala07:52, 25 stycznia 2016
a szydło była w Krakowie na meczu Polska-Norwegia i Nasi przegrali, pewnie by wygrali,ale szydło zaczarowała mecz
mysz 2707:51, 25 stycznia 2016
Najbardziej podoba mi się Pani Prezydentowa dobrze jej z oczu patrzy sympatyczna babeczka.
juchas07:38, 25 stycznia 2016
kazora nie bylo bo zabraklo biletow!!!
cóż07:31, 25 stycznia 2016
mieszkaniec tu też lemingu jesteś? Dalej głosisz bajki o rzekomym "łamaniu" konstytucji...co za pacynka petru z ciebie... A do redakcji -Andrzejem Dudą to on był do wyborów, teraz to jest PREZYDENT Andrzej Duda -proszę poprawić tytuł artykułu.
Jaś07:22, 25 stycznia 2016
@ mieszkaniec
A ktory artykuł konstytucji złamał dokładnie ?
jasiu07:12, 25 stycznia 2016
on ma coś z kaczora - kaczkowaty uśmiech
Marsjanin05:57, 25 stycznia 2016
Mieszkaniec , gdzie prezydent zlamal konstytucje? Konkretnie na jakiej podstawie prawnej , przypisy etc. Wymien z imienia i nazwiska na kim opierasz te swoje brednie. Napisac tez se moge , byłem na księżycu prozę o nagrodę Nobla i milion dolarów. Dasz wiare? Współczuję tym co mieszają politykę do sportu , musi was bolec , jesteście wśród tych urzędasow co to do zwolnienia i kwiczycie. Proponuje zmienić pracę i wziac kredyt ,v to takie proste.
Janosik01:45, 25 stycznia 2016
Bronek to mason z litwy , Oleg to czort go wie co, a obecny Pan Prezydent RP Andrzej Duda to nasz krajan z Małopolski dokładniej po rodzicach to lach sądecki wiec jak najbardziej miał prawo przyjechać , jest u siebie !!!
mieszkaniec23:56, 24 stycznia 2016
@ Jaś
Jeżeli nie przeszkadza ci, że prezydent kraju, nawiasem mówiąc z wykształcenia prawnik, łamie konstytucję no to naprawdę jest spoko.
Partyzant23:53, 24 stycznia 2016
Hehe Belvedere prezydenta przyjął?!Przecież to lemingi i anty PISiory....No ale,rządzą pieniądza robi swoje....
Jaś23:12, 24 stycznia 2016
@ mieszkaniec
Masz racje nie głosowałem na prezydenta Dudę ale od mometu kiedy został wybrany śledzę jego poczynania i profil na fbi muszę przyznać ze jak narazie jestem bardzo zadowolony z tego co robi
Nie wydaje mi sie zeby przyjazd w góry był lansem on poprostu wydaje sie byc naprawdę spoko zobaczymy co Brdzie dalej
jacek21:42, 24 stycznia 2016
P.Komorowski,P.Kwaśniewski przyjeźdźali na skoki to czemu P. Duda nie mógł przyjechać...zazdroszczą nie którzy...
górol z Poronina20:30, 24 stycznia 2016
Kocham Pana Prezydencie i zapraszam zeby Pan częsciej nas odwiedzał
mieszkaniec19:32, 24 stycznia 2016
@ Jaś
Ja bym wolał żeby politycy niezależnie od tego z jakiego są ugrupowania wykonywali rzetelnie swoje obowiązki, a nie próbowali się lansować przy okazji każdej imprezy.
Jaś19:14, 24 stycznia 2016
@ mieszkaniec
Hehe ty bys pewnie wolał zeby Angela Merkel przyjechała
pi sior ek19:05, 24 stycznia 2016
Dostal zezwolenie od prezesa kaczora to przyjechal
Ceperka18:59, 24 stycznia 2016
Przyjechał i od razu dzisiaj było gorzej > było nie przyjeżdżać i podium by było. Pech i jeszcze raz pech
Gral18:59, 24 stycznia 2016
Bardzo pięknie witam Pana Prezydenta w imieniu górali którzy mu zawierzyli.
baciok@18:36, 24 stycznia 2016
A czy był Pan Krzysztof jarzyna ze Szczecina.
Szef wszystkich szefów?
mieszkaniec18:06, 24 stycznia 2016
No i stało się, przyniósł pecha.
Jaś17:57, 24 stycznia 2016
Ale super szkoda ze nie pojechałem
elka17:03, 24 stycznia 2016
pecha przyniesie tak jak Szydło piłkarzom ręcznym wczoraj !!!
mieszkaniec17:03, 24 stycznia 2016
@ Sabała
Witaj może PAD-a w swoim imieniu, oby nie było tak jak wczoraj, p. Szydło pojawiła się na trybunach i nasi przegrali w ręczną.
Sabała16:42, 24 stycznia 2016
A od kiedy to Narcyz Sadłoń górolem sie stoł? Umie zaśpiewać i zatońcyć po nasemu? Cosi mi sie widzi, ze nie umie, bo to taki udawany górol, na pokaz. A Pana Prezydenta z radościom witomy!
Ojczyzna wzywa16:36, 24 stycznia 2016
Twarze nieskalane myśleniem
rozdawaniem dla ciemnego ludu skazani
Panie Boże chroń Polskę od partii wszelakiej maści !
Roman16:31, 24 stycznia 2016
i po kiego grzyba tu przyjechoł ???????????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij