Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Zakopane i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.01.2016, 12:04 | czytano: 5275

Ogień z komina

kontakt@podhale24.pl

W nocy w Bukowinie Tatrzańskiej miejscowi strażacy gasili pożar sadz w kominie w jednym z domów mieszkalnych na Kurucowym Wierchu.

- Nasze działanie polegały na udrożnieniu przewodu kominowego i sprawdzeniu, czy nie powstały pęknięcia i zbadaniu pomieszczeń miernikiem na obecność tlenku węgla - relacjonują strażacy z OSP Bukowina Tatrzańska.

I apelują: - Aby zapobiec tego typu zdarzeniom właściciele budynków mieszkalnych powinni zadbać we własnym zakresie o systematyczne czyszczenie.

oprac. r/ zdjęcie otrzymaliśmy na kontakt@podhale24.pl od czytelnika Johny.
najnowsze informacje
komentarze
inżynier z 30 letnim stażem17:19, 25 stycznia 2016
Najgorsze są przypadki typu komentarz "mądrego inaczej"instalatora,można przypuszczać że jest to instalator internetowy albo ew.jakiś budowlaniec z licencjatem...co to za gadka w komentarzach-"niewłaściwa eksploatacja pieca"."złe spalanie paliwa","paliwo nie jest spalane efektywnie"...jakieś książkowe cytaty-normalnie prorok jakiś..jeszcze mógłby w tym samym stylu dodać że "piłka jest okrągła a bramki są dwie".
I co to za specjalizacja-INSTALATOR-czego ?pieców,kominów...instalator paliwa na ruszcie pieca?
Takie rzeczy się zdarzają mimo nawet częstych wizyt kominiarza,bo ci też potrafią zrobić swoje na odwal się a nie ma jak ich roboty sprawdzić,co który przyjdzie to ma "swoje teorie"-tak jak i nasz "instalator"ponadto węgiel ciężko dziś trafić dobry nawet ze sprawdzonego składu,wyższe temperatury spalania też nie zawsze zapobiegają czystemu kominowi..tyle że ja nie potrafiłbym komukolwiek czegoś pewnego doradzić..lepiej więc drogi "instalatorze" nie mędrkuj i nie stawiaj diagnoz jeśli nie jesteś w stanie podać recepty bo takie pitolenie byle się pomądrować nic nikomu nie da.
olo16:11, 25 stycznia 2016
Bo na Podhale trafia najtańszy węgiel za największe pieniądze.To jest główna przyczyna smogu i sadzy w kominach. Dlaczego nikt nie kontroluje sprzedawców węgla tylko apeluje się do mieszkańców o niespalanie nisko-gatunkowego węgla.Skąd kupujący węgiel ma wiedzieć jaki węgiel kupuje. Przecież większość płaci za niego na prawdę jak za I gatunek. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie płacił za I gatunek wiedząc że dostaje III.Każdemu mówią że dostaje najlepszy węgiel bo przecież cena mówi za siebie.
Kominiorz14:30, 25 stycznia 2016
Ale daje!Bo cza roz na cos filcoka fsadzić to przeczysci komin hej!
Instalator13:55, 25 stycznia 2016
Główną przyczyną zapalenia się sadzy jest niewłaściwa eksploatacja pieca. Osadzająca się w kominie sadza jest wynikiem złego spalania paliwa. W skrócie można powiedzieć, że sadza w kominie to strata pieniędzy, ponieważ jest dowodem tego, że paliwo nie jest spalane efektywnie i około 70% energii ze spalania ląduje w kominie.
kontra13:28, 25 stycznia 2016
Strażacy apelują, a u siebie macie kominy w należytym porządku? Jak wieść niesie w Pieninach u strażaka ......., nikt nie pisał o tym.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij