Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.01.2016, 14:38 | czytano: 2335

Policjanci podsumowali Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Szacuje się, że pod Tatrami bawiło się ok. 100 tys. osób

Fot. KPP Zakopane

Liczne interwencje, awantury i bójki, zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej, kibice pod znacznym wpływem alkoholu - podczas weekendowych konkursów PŚ policjanci w Zakopanem mieli sporo pracy. Bezpieczeństwa podczas imprezy pilnowało 150 małopolskich policjantów.

Począwszy od Krakowa i Myślenic policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd kibiców do Zakopanego. W Zakopanem ponad 100 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo w mieście i bezpośrednio w rejonie Wielkiej Krokwi. W zabezpieczeniu imprezy wspierali nas funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Miejscy, Straż Parku TPN oraz służba ochrony. Pierwszy dzień zawodów zakończył się bez poważniejszych zdarzeń. - Odnotowaliśmy fakt odpalenia rac świetlnych na trybunach skoczni narciarskiej, naruszenie przepisów porządkowych oraz atak na pracowników ochrony. Z uwagi, że zawody miały charakter imprezy masowej osoby, które dopuściły się tego przestępstwa zostały zatrzymane przez policjantów - informuje asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

W efekcie działań policji dwanaście osób trafiło do policyjnego aresztu. Zakopiański sąd wobec nich orzekł kary grzywny i dwuletnie zakazy stadionowe. Policja zatrzymała tez osoby, które usiłowały handlować alkoholem niewiadomego pochodzenia oraz narkotykami.

Konkurs skoków narciarskich oglądało przeszło 30 tys. kibiców. - Oceniamy, że w ten weekend w powiecie tatrzańskim bawiło się blisko 100 tysięcy kibiców, turystów i wczasowiczów - mówi rzecznik wieczorek. - Niestety wśród nich byli i tacy, którzy przesadzili z alkoholem. To dało się zauważyć w sobotnią noc. W powiecie tatrzańskim odnotowaliśmy, aż 69 różnego typu interwencji. W 22 przypadkach interwencje były bezpośrednio związane z osobami pod znacznym wpływem alkoholu. Odnotowaliśmy również kilkanaście zdarzeń drogowych. Jedno szczególnie niebezpieczne, które miało miejsce na zakopiańskim Ustupie. Tam późnym wieczorem doszło do kolizji busa przewożącego kilkanaście osób z samochodem osobowym. Na szczęście żadna z osób nie doznała poważnych obrażeń. Droga przez pewien czas była zablokowana.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij