Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Zakopane i okolice
pogodnie
22°
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 31%
pogodnie
21°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 22%
pogodnie
27°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 29%
pogodnie
19°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 36%
pogodnie
16°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 38%
pogodnie
20°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 25%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
26.01.2016, 12:44 | czytano: 3107

Gmina pożyczyła klubowi piłkarskiemu ponad ćwierć miliona złotych

Obie strony nie kryją, że ryzyko niespłacenia pożyczki istnieje, ale klub LKS Szaflary wierzy, że pożyczkę gminie zwróci, bo jest w sytuacji bez wyjścia: musi wybudować pełnowymiarowe boisko, żeby grać u siebie w IV lidze.

Problemem klubu jest brak pełnowymiarowego i odpowiednio wyposażonego boiska do gry na tym poziomie rozgrywek. Z tego powodu występujący w czwartej lidze klub piłkarski z Szaflar nie może grać przed własną publicznością. Budową nowoczesnego kompleksu sportowego na bazie istniejącego boiska chciał się zająć w ubiegłym roku prywatny przedsiębiorca, ale nie doszedł do porozumienia z Urzędem Gminy w Szaflarach ws. dzierżawy gruntów. Klub zdecydował na własną rękę zająć się rozbudową boiska. Pieniądze zgodziła się pożyczyć piłkarzom gmina.

Wczoraj Rada Gminy Szaflary zgodziła się przekazać klubowi 270 tys. zł w formie pożyczki. W jego imieniu dziękował za to prezes LKS Szaflary Władysław Migiel. - Dziękuję za tę pożyczkę. Jesteśmy dobrej myśli, jeśli chodzi o jej spłatę - mówił. Jak wyjaśniał, po dokonaniu niezbędnej przebudowy, klub planuje wynajmować boisko na treningi i sparingi innym zespołom i stąd brać pieniądze na spłatę rat. - 10-15 tys. zł w ciągu roku jesteśmy w stanie spłacać - zapewniał.

Determinacja działaczy klubu jest bardzo duża. Członkowie klubu przekazali swój prywatny majątek pod zastaw pożyczki. Boisko rozbudowywać planują systemem gospodarczym. Już ogłosili zapytania ofertowe. W pierwszej kolejności chcą kupić nowe bramki, ogrodzić boisko, oświetlić, kupić trybunę, sztuczną trawę i tablicę wyników.

r/
najnowsze informacje
komentarze
POLSKA PIŁKA20:54, 26 stycznia 2016
Polska piłka to dno
kumoska19:43, 26 stycznia 2016
to lepsze jak oddanie w prywatne rece na 30 lat a pozniej zasiedzenie
mieszkaniec gminy szaflary17:36, 26 stycznia 2016
Panie wojcie i radni gminy, rozliczymy Was z tego marnotrastwa przy najblizszej okazji.
Kloc16:19, 26 stycznia 2016
Brawo. Już sobie wyobrażam jak to wszystko zostanie zrealizowane za 270 tyś.:)))))) Sztuczna trawa z malowanego siana, płot z drutu kolczastego, oświetlenie świeczkami w słoikach, a wyniki wyświetlone na 32 calowej plaźmie, a wszystko to na wiosne zmyje dunajec i co wtedy?
mieszkaniec gminy13:08, 26 stycznia 2016
No przeciez to jest jakas kpina!!!
Szaflary_wies13:01, 26 stycznia 2016
I tak przetarg wygra Hreśka więc po co go robić?
bacuś12:51, 26 stycznia 2016
pewne bankructwo tego biznesu i odpowiedzialność finansowa wójta za marnotrawstwo publicznych pieniędzy tez pewna
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij