Poniedziałek, 18 czerwiec 2018, Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Czarny Dunajec i okolice
deszcz
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
26.01.2016, 17:04 | czytano: 2071

Prokuratura zajmie się wyciekiem u Olechowskiego

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie wycieku oleju opałowego z posesji w Kościelisku należącej do byłego ministra i wpływowego polityka Platformy Obywatelskiej, Andrzeja Olechowskiego.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy w 17 na 18 grudnia ubiegłego roku w. W domu założyciela Platformy Obywatelskiej i byłego kandydata na prezydenta nie było wtedy nikogo.

- Po prowadzonym przez postępowaniu przygotowawczym prokuratura zdecydowała, że będzie wszczęte śledztwo. Na razie nie jest ono prowadzone przeciwko komuś, a jedynie w sprawie – mówi Barbara Bogdanowicz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Zakopanem. – Określone czynności w tej sprawie będzie wykonywała pod naszym nadzorem zakopiańska policja. Sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi poprzez doprowadzenie do zanieczyszczenia środowiska zgodnie z Kodeksem Karnym zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W najbliższym czasie przesłuchiwani mają być w zakopiańskiej komendzie policji, nie tylko mieszkańcy, u których, wskutek wycieku oleju w wodociągu została zatruta woda, ale również sam Andrzej Olechowski. Jak do tej pory cały czas zapewnia on Urząd Gminy w Kościelisku, że poniesie koszty finansowe usuwania skutków katastrofy ekologicznej, która była prawdopodobnie wynikiem awarii mechanicznej. Nastąpiła podczas przepompowywania oleju opałowego z jednego pojemnika do drugiego.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
Maryś01:27, 27 stycznia 2016
Ukarać bo się obłowił, a Oli się nie obłowił i mu żal!
oli22:44, 26 stycznia 2016
A dlaczego ma się nie zająć Olechowskim.Dlatego tylko,że to wieloletni polityk (agent)? Zawinił i niech ponosi konsekwencje.To że go nie było nie zwalnia go z odpowiedzialności.Ukarać przykładnie i sprawiedliwie.Szmalu ma bo się obłowił dobrze.
xxx21:47, 26 stycznia 2016
@Nogaty, to sa gorole, tu nie ma letko
Nogaty19:42, 26 stycznia 2016
Co z tego że jakiś Olechowski,Nowak,Kowalski.Świadomie tego nie zrobił.Awaria.Zapewnia że pokryje koszty usuwania skutków katastrofy ekologicznej i po ptokach.A Wy waląc do pieca co popadnie,szamba do potoków od lat, pokryjecie skutki globalnej katastrofy ekologicznej? Trzeba Was za rękę złapać ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij