Poniedziałek, 18 czerwiec 2018, Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Czarny Dunajec i okolice
deszcz
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
26.01.2016, 19:23 | czytano: 3928

Miasto "pożycza" klubowi MMKS 200 tys. zł

arch. Michała Adamowskiego

NOWY TARG. - Na wniosek Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale udzielono klubowi pożyczki w kwocie 200 tys. zł na pokrycie kosztów udziału w rozgrywkach ekstraklasy hokeja na lodzie. W zamian za udzieloną pożyczkę klub zobowiązał się do podejmowania szeregu działań mających na celu promocję Miasta - poinformował radnych burmistrz.

Tą wypowiedzią Grzegorz Watycha zaintrygował radnych. Z definicji bowiem wynika, iż skoro jest "pożyczka" to znaczy, że pożyczający odda. Tymczasem użycie sformułowania, że "w zamian za pożyczkę" coś zostanie zrobione oznacza, że jest to nie tyle pożyczka co zamówienie jakieś usługi i zapłacenie za nią.

O to, co konkretnie znaczy sformułowanie "w zamian" - dopytywała radna Bogusława Korwin. Z kolei radny Paweł Liszka chciał wiedzieć czy jest to pożyczka na działalność bieżącą, czy na realizację jakiegoś działania.

- To pożyczka na działalność bieżącą. Wiadomo jakie klub ma możliwości i jakie kłopoty finansowe. Z kolei strona sportowa tej sytuacji przemawia za tym, by wesprzeć MMKS w ambitnych wyzwaniach - tłumaczył burmistrz. I dodał: - Zawsze było wsparcie ze strony Urzędu Miasta dla klubu. W tym roku nie ma stypendiów sportowych, więc...

- Skoro pan burmistrz wspomniał o tym braku stypendiów, to rozumiem, że istnieje możliwość, że pan burmistrz podejmie decyzję, że pożyczka zostanie umorzona, tak? - dopytywał radny Liszka.

- To zależy od okoliczności i czy będą ku temu przesłanki - odpowiedział Grzegorz Watycha.

Termin spłaty zobowiązania ustalono na koniec czerwca br.

Radni nie byli przekonani do tego tłumaczenia. Jak mówią "ta sytuacja to precedens, który otwiera przed innymi klubami, czy stowarzyszeniami możliwość ubiegania się o pieniądze, z których nie będą musieli się rozliczać - w przypadku umorzenia takiej pożyczki". - Przedstawiciele innych dyscyplin sportowych z trudem uzyskują małe, kilkutysięczne kwoty z budżetu Miasta, ale muszą się potem rozliczać co do złotówki - mówi jeden z radnych, podkreślając, że taka sytuacja pokazuje ogromne dysproporcje w traktowaniu nie tylko dyscyplin sportowych, ale i stowarzyszeń działających w Mieście.

s/
najnowsze informacje
komentarze
~~mar17:08, 31 stycznia 2016
Do pol. Człowieku stuknij się w tą pustą dynkę. Ja z rodziną dojeżdżam na mecze z Orawy i bardzo się cieszę , że w naszym regionie mamy tak mocną drużynę opartą w większości na wychowankach.Jestem ciekaw ile razy byłeś na meczu , a do krytyki jesteś pierwszy. Jeśli jesteś na anty.... to nie masz prawa wypowiadać się za wszystkich mieszkańców. Z reguły to najwięcej kwiczą ci co nikomu nic nie dadzą. Popatrz w przyszłośc może twoje dzieci lub wnuki będą chciały grać w hokeja w PODHALU . HEJ HEJ PODHALE
pol15:04, 31 stycznia 2016
skończyć z hokejem w Nowym Targu raz na zawsze , nie stać miasta na utrzymywanie takiej dyscypliny , ile razy mam powtarzać , Zresztą nie będziemy my mieszkańcy " robić " przyjemności kilkunastu osobom, koniec kropka.
J-2314:39, 30 stycznia 2016
Dla promocji miasta w ostatnich latach więcej zrobił Tour de Pologne niż cały
hokej gdzie dociera się najwyżej do 10 tyś ludzi w kraju ,wiec nie piszcie że to dla promocji miasta bo to śmieszne . Kasę na hokej miasto daje już od lat ale trzeba sobie chyba zadać pytanie czy warto dla 1000 osób na trybunach i z tego 500 działaczy lub rodziców
Baku20:23, 29 stycznia 2016
Miasto powinno dać na Klub Wilki Klub a nie pożyczać bo z tego słyniemy, to kuźnia talentów od dziada pradziada i dla tego powinni u nas grać nasi wychowankowie, którzy grają w innych drużynach zdobywając puchary, a to dla tego że Klub nie ma kasy i ich także,a to ich praca i zarobek więc grają tam gdzie pieniądze. A pieprzenie że pieniędzy nie trzeba dawać jest bez sensu, bo mamy coś z czego możemy być dumni nie tylko dziś ale i od lat, a poza tym nie widzę nic innego, no chyba że wam szkoda naszych pieniędzy na PODHALE przekażcie je na jakiś bzdurny cel. Szczyćcie się w NT biedronkami i niczym.....
szop03:02, 29 stycznia 2016
panie Trener o jakim stowarzyszeniu Pan mowi bo ja osobiscie nic nie wiem a o Podhalu slysze nawet w tv i innych mediach ?
mieszkaniec08:44, 28 stycznia 2016
Taka pożyczka to dobry prognostyk Miasto ma pieniądze i jak może to je pożycza a jak trzeba będzie zapłacić za sieci czy drogi ma pieniądze jak znalazł.
wkurzony antyramol15:44, 27 stycznia 2016
SAMI SOBIE odpowiadacie. Chcecie aby Wasze Miasto się rozwijało, żeby było piękne, żeby ludzie mieli pracę, żeby kwitła kultura, sport i handel i turystyka. Ale jakim kosztem? Jakie byście przeznaczyli na to środki. Mędrcy? Wiem jakie pewnie ze 100 tys lub 150. Wiecie ile niektóre Miasta przeznaczają kasy na promocję i sport rocznie? Tyle co Nowy targ za 10-15 lat. Nasze Miasto odstaje bo chytrzy, jest skąpe, bo wydaje na pierdoły a nie na to co jest znane, mam markę i promuje na zewnątrz. Nie chcecie kasy dawać na młodzież? - nie dawajcie, ale potem nie ględźcie, że młodzież ucieka do dużych miast, lub z nożami lata po mieście. Wybudujcie sobie kolejne miasteczko komunikacyjne z drzewkami i krzaczkami dla piesków, a młodzież nie stoi pod klatką i w nudach wymyśla głupoty..
sw.jadwiga15:00, 27 stycznia 2016
Z lepszej przyszłość a ilu ludzi było na tym meczu z NT myślę że ok.1000 reszta to z okolic pow nowotarskiego i tatrzanskiego oraz turyści. Z tego 1000 to połowa a może i więcej to przeciwnicy obecnego burmistrza i niech da lub pożyczy nawet 500 000 to liczba ta będzie rosła bo nie samym hokejem miasto żyje.
Z Lepszej Przyszłości13:59, 27 stycznia 2016
Tak na marginesie czytając Państwa komentarze - niektórzy piszą że obecnego burmistrza dzieci grają w hokeja. Niestety, ale tylko jeden z całej gromadki jego dzieciaków, syn od niedawna został zapisany do grupy najmłodszych hokeistów i tam dopiero uczy się tego wspaniałego rzemiosła. A więc nie dzieci tylko dziecko, to tak dla sprostowania pomówienia. A burmistrz nie od dzisiaj chodzi na mecze i jest kibicem Podhala.
Po drugie wygrał wybory ponieważ w programie wyborczym deklarował pomoc klubowi MMKS PODHALE i słowa dotrzymuje, za co mu dziękujemy, a głosów klub ma kilka tysięcy, tylu było kibiców na ostatnim meczu Pucharu Polski.
Pieniądze podejrzewam, że idą na wsparcie rozgrywek pierwszej drużyny, bo tylko grając o pierwsze miejsca jest transmisja w telewizji, a za transmisją idą sponsorzy i promocja i tylko przy pomocy przedsiębiorców można wybudować nowy obiekt z hotelem, ale ku temu trzeba stworzyć klimat.
Proszę sprawdzić ile wydał Sanok , Kraków, Tychy, Opole na wsparcie drużyn, to zobaczycie jaki skromny budżet przeznacza nasze miasto. Proszę sprawdzić ile co roku Termy Bukowina wydają na kolarzy aby mieć pełny hotel , a my nie chcemy być miastem po drodze do Białki Nasze miasto ma rocznie 100 tyś budżetu, czyli znikomy procent idzie na hokej, który uzupełnia wychowanie fizyczne w szkole, gdzie WF w szkołach jest na niskim poziomie i muszą być dodatkowe zajęcia dla uczniów.
Co do innych klubów sportowych w naszym mieście, wszystkie są ważne, ale czy zatrudniają tylu wykwalifikowanych trenerów i zawodników? Czy inne kluby mają tylu wychowanków? Czy inne kluby gwarantują wyszkolenie, aż tylu sportowców na poziomie mistrzowskim ? I najważniejsze, które kluby sportowe w naszym mieście są dyscypliną olimpijską i dały tylu olimpijczyków? Czy ktoś był w Warszawie w muzeum sportowców zobaczyć ilu nowotarżan hokeistów jest tam wyeksponowanych jako bohaterów reprezentujących nasz kraj na olimpiadach?
Trener13:45, 27 stycznia 2016
Tacy jesteście wszyscy mądrzy, aby wspierać tylko hokej. Im dać 200 tys a reszcie nic. Co mnie obchodzi że 50 lat temu Podhale brylowało , ale jakiż mieli wtedy przeciwników. Kto poza regionem górskim zajmował sie sportami zimowymi. Druga sprawa co z młodzieżą która jest uzdolniona w innych dyscyplinach , dla nich zamykamy drzwi bo Nowy Targ = hokej i nic więcej. A potem wszyscy jęczą że Polska nie odnosi sukcesów na olimpiadach letnich , bądz wielu innych dyscyplinach . Z takim podejściem całe życie będzieci śpiewać " Polacy nic się nie ..." Ładujcie dalej kasy w hokeistów ....
MIŚ13:02, 27 stycznia 2016
nie rozumiem kwestii przyznania pożyczki klubowi, miasto powinno samo wypromować sie przy okazji JUBILEUSZU 670 LECIA

z tego wynika ,że działania MMKS zraziły do siebie potencjalnych sponsorów oj nie będzie kolorowo
mbp12:47, 27 stycznia 2016
Na niebieskim banerze widocznym na zdjęciu jest napis: "LODOWISKO UTRZYMUJE MIASTO NOWY TARG" mnie wychodzi na to, że bogate lodowisko utrzymuje biedniutkie miasto :))) Wraca pytanie, on ukradł czy jemu ukradli? Różne rzeczy wypisuje się na banerach, ale ktoś za to płaci i powinien sprawdzić czy treść jest jednoznaczna, wg mnie nie jest.
znawca11:39, 27 stycznia 2016
Przecież MMKS nie ma drużyny w extraklasie, tylko SSA wspaniale zarządzana, zabierająca środki wszystkim drużynom młodzieżowym. Jak nie stać to grać swoimi a nie najemnikami..
max10:28, 27 stycznia 2016
Pan Liszka I Pani Korwin lubują sie w krytyce dla krytyki taka sztuka dla sztuki mogą w duecie zaśpiewać znowu w życiu mi nie wyszło.
baca10:18, 27 stycznia 2016
dwieście tysięcy za ogólnopolską promocje miasta to są grosze!! mówicie o innych stowarzyszeniach i klubach a jakie maja osiągnięcia kto w Polsce o nich słyszał co miasto morze zyskać przekazując im jakiekolwiek środki dobrą zabawe dla nielicznych na poziomie wsiowym
Aberian10:07, 27 stycznia 2016
Mieli grać wychowankami.
Grają goście zagranicy.
Brakuje kasy?
Więc jest złe zarządzanie klubu.
xy09:30, 27 stycznia 2016
Pieniądze sprzydadzą się na jakiegoś miernotę z Czech, nasi niech grają za darmo..Brawo Zarząd
Kamil09:27, 27 stycznia 2016
DO TRENER:
Ciekawe co to za dyscyplina tak widowiskowa...
BTW nie wiem ile ciosow na glowe przyjeles, ale "hokejarze"...? Czlowieku... A w Serbii mieszkaja serbijczycy wg Ciebie?
Kamil09:23, 27 stycznia 2016
Nowy Targ - stolica polskiego hokeja. Promocja miasta i regionu. Kasa jak najbardziej sie nalezy. Tradycja od 1933 roku! Komu innemu mialaby sie nalezec ta kasa Fryzlewiczowi czy Tobie Liszka? A moze tenisistom? A moze tym stolowym? Dramat....
żelek haribo08:45, 27 stycznia 2016
Jedno wielkie kłamstwo. I z pożyczką, i z promocją. Pan burmistrz w ciągu roku coś nam się bardzo rozkalibrował. Jaki niby klub MMKS? Nazywajmy rzeczy po imieniu: pierwsza drużyna, która działa jako SSA i ma na swoją działalność zabezpieczyć odpowiednie środki by funkcjonować! Drużyna jest zawodowa i miasto nie może ani pożyczać, ani dotować. Przecież przed sezonem słyszałem zapewnienia o pozyskaniu świetnych sponsorów. Ktoś chyba nie umie do końca liczyć lub liczy na ciągłe wymuszanie na burmistrzu lub radzie środków publicznych. To raczej działania korupcyjne. Z promocją to samo. Paplanina i uzasadnienie do fatalnej w skutkach decyzji. Właśnie mówimy o precedensie. Teraz proponuję by wszyscy lokalni przedsiębiorcy, którzy na co dzień reklamują miasto, ot choćby firma Wojas wystąpiły z wnioskiem o umorzenie podatku od nieruchomości bo ... promują Nowy Targ. Taki jest kontekst słów wypowiedzianych przez Watychę.
nauczyciel08:17, 27 stycznia 2016
Panie Liszka chyba środowisko hokeja i innych dyscyplin sportowych mają wielkie szczęście że nie został Pan Burmistrzem.
Hokej to również 200 dzieciaków, a nie tylko pierwsza drużyna, klub z tradycjami, a obowiązkiem społeczeństwa jest dofinansowanie młodzieży i wspieranie kultury fizycznej. Ci młodzi chłopcy i dziewczynki jak dorosną, dzięki uprawianiu sporu będą silni i zdolni do pracy .
Społeczeństwo które nie inwestuje w młodzież uważam za społeczeństwo idiotów. A pierwsza drużyna to wzorzec dla dzieci.
A dla niektórych jest ważniejszy kawałek kostki na drodze - bo tylko w to umiemy inwestować. Od wychowywania sportowców którzy jak Patryk Wronka są naszą dumą i potrafią już w wieku 20stu lat zarabiać ładne pieniądze jak na tak młodego człowieka i być bohaterem dla dzieci, Patryk który robi to co lubi gra w hokeja i płaci podatki właśnie z tych 200tyś zł od wynagrodzenia. Popatrz Pan ile na sport wykładają inne miasta, nie tylko na hokej ale i na piłkę i inne dyscypliny. A u nas był Wojas, Wolski, którzy chcieli zainwestować w lodowisko, to mam wrażenie że zrobiliście wszystko aby ich zniechęcić do pomagania klubowi - czy to nie było za czasów Pana ? Nie szukaj Pan wrogów niepotrzebnie.
Góral z Polski08:02, 27 stycznia 2016
chcialbym cos od Siebie sprostowac.
ja jestem za tym by miasto dawalo kase do Klubu i wspomagalo Klub tak bardzo jak tylko mozna poniewaz Nowy Targ znany jest z hokeja i tylko dzieki hokejowi o Nowym Targu jest glosno i ktos wie gdzie jest piekne miasto stolica Podhala, zaskoczylo Mnie tylko slowo ze miasto pozycza? miasto musi wpomagac tak wazny klub jak by nie bylo miasto musi byc zawsze tym waznym punktem finansowym dla Klubu, niektorzy radni mowia ze hokej jest nie potrzebny? wiec bardzo prosze by ci radni zgodzili sie by ich imiona i nazwiska media pokazaly ok? Zarzad Podhala bardzo dobrze pracuje dla calego klubu i wyniki sa z roku na rok coraz lepsze. pierwsza druzyna musi sciagac zagranicznym poniewaz jak niektorzy wychowankowi pokazali nie zawsze kieruja sie zasadami sercem, najlepszym zachowaniem i zasada pokazal sie Patryk Wronka zostajac z Podhalem. dla takich zasad chwil i pieknej histori miasto musi byc z Klubem caly czas. HEJ HEJ PODHALE
Niezszokowany rodzic08:01, 27 stycznia 2016
No i wygląda na to, że Pani Prezes coś nie tak z zarządzania klubem ... a tak różowo wszystko przedstawia, może jeszcze działacza roku dostanie??
A mam takie pytanie, czy klub jest jest jednostką samodzielną czy raczej podległą pod UM w NT
Nie ma kasy, nie ma grania, a nie, żeby za kasę miasta Pani Prezes ze świtą się bawiła i udawała, że z niej taki działacz, za kasę miasta
wybulede07:57, 27 stycznia 2016
Najwyższa pora, żeby ta hala po prostu się zawaliła!!! będzie święty spokój, a Pan Burmistrz przestanie marnotrawić nasze pieniądze!
obiektywny07:31, 27 stycznia 2016
Miasto za 200 tys PLN zakłada monitoring na hali. Klub z tej racji promuje hokej ściąga kibiców i spłaca 200 tys PLN. Taki układ wydaje mi sie być zdrowy. Choć jeśli chodzi o kasę to w tym układzie nic nie będzie zdrowe.
ceperka04:15, 27 stycznia 2016
To skandal. Na jakie rozgrywki w ekstraklasie potzrebuje Klub Młodzieżowy? To kurna już nie ma tej spółki Klub Hokejowy TatrySky Podhale?... Ja to się dziwię komisji rewizyjnej, że nie znbada czy Pan burmistrz nie łamie prawa wspierając Klub, w którym grają jego dzieci. Pożyczka ? ... w całym Podhalu mówią, ze ułożono się już o jej umorzenie. Jak ma być dobrze w tym klubie, jak cały czas władze reanimują niedorajdów w ich zarządach.
hulk01:26, 27 stycznia 2016
jeszcze jedno.. organizowany puchar polski w nowym targu... był ktoś z was??? jakie tlumy były?? telewizja, prasa, to nie jest promocja miasta??? przyjezdni kibice... kto był to wie... chociażby organizowanie na meczu z jastrzebiem zbior maskotek... czy to nie jest piękne?? masakra ludziska, po prostu asakra z wami, nigdy nie dogodzi... ci co pisza a nie byli nigdy, w niedziele wpadajcie na mecz... ostatnia kolejka... a później play off prawdopodobnie z oswiecimiem...
hulk01:11, 27 stycznia 2016
niech się robi co chce :) byle puchar w nowym targu zwyciezyc :) wygrają- cala polska usłyszy, i nie tylko... nasza historia zaczyna się od 1932 roku, 1966 mistrzostwo polski, 1967 tak samo... 2010 19-ste mistrzostwo kraju... Podhale - stolica hokeja... i o co wam chodzi?? ze ktoś wyciąga reke z pomocą?? dlaczego ci co pisza bzdury i mowia jaki to hokej jest beznadziejny chodza na mecze??? zastanowcie się ludzie a później mówicie... trochę szkoda ze coraz więcej zagranicznych kolesi gra, no ale jak komus zaoferują lepsze kontrakty to nic dziwnego ze graja w innych klubach... dotarcie do play off to już jest reklama miasta!! mistrzostwo wraca do Podhala!! hej, hej PODHALEE!!
Olaf21:54, 26 stycznia 2016
Zobaczcie sami na foto z czasów epoki poprzedniej .
Podmiotem w tym zdaniu jest LODOWISKO i wynika z tego zdania że to lodowisko utrzymuje miasto Nowy Targ .
W sumie to prawda mi nie przeszkadza ,ale świadczy jakich ludzi mieliśmy decyzyjnych i jakich mamy jeszcze ..... wokół nas zwykłego napisu nie potrafią sklecić a uchwały tworzą głosują w sprawach ważnych o których nie mają pojęcia np. sztuczna trawa na stadionie miejskim i wiele innych.
Trener21:52, 26 stycznia 2016
Panie burmistrzu myślałem, że jak pan obejmie władze coś się zmieni jeśli chodzi o podział finansów miedzy kluby i stowarzyszenia sportowe. Zmieniło się ale na duuuużo gorsze. Moje stowarzyszenie sportowe ostatnimi czasy robi furore w kraju. Moi podopieczni wygrywają , zaczynamy być rozpoznawalni w całym kraju . Jesteśmy bardzo widowiskową dyscypliną i w ostatnich latach jestem przekonany że dużo bardziej wpłynęliśmy na promocję miasta niż hokejarze . I co .. ??? Miasto ma nas w .... . Dziękujemy
Rozumiem że pana dzieci trenują hokej ale .... . Brak słów .
Podhale21:41, 26 stycznia 2016
Tak to działa w Polsce ,miasta dotują dyscypliny zapewniające im reklamę ściągające kibiców z innych miejscowości ( moi znajomi przyjeżdżają na mecze z Łącka, Krościenka ,Maniów ,Skomielnej ,Rabki ,Zakopanego to nie tylko w N.T kochają hokej ,większość Podhala i nie tylko jest kibicami i zwolennikami naszego klubu i drużyny a dyscypliny zapewniające rozrywkę dla kibiców ( mówię tu o ilościach 1000 osób na zwykły mecz sezonu zasadniczego ,bo na play off będzie ich 4000 i więcej powinny być docenione za promocję ).Dobrym przykładem jest Jastrzębie ,Tychy ,Opole , Sanok ,po prostu wszystkie miasta dają kasę klubom za promocje nawet Kraków przeznacza kasę na hokej i nikt się z tym nie ukrywa .
Nowy Targ też zawsze dawał i niech tak zostanie do końca dni.
moslolim21:31, 26 stycznia 2016
Jakie są podstawy prawne takiej pożyczki.
.............................................
...Samorząd powinien monitorować kwoty-raty spłaty pożyczki- zobowiązania powiększone o odsetki...
Paranoja21:16, 26 stycznia 2016
Cudownie, rozumiem że inne stowarzyszenia sportowe mogą również liczyć na taki gest pana burmistrza.
OUT20:48, 26 stycznia 2016
Panie L... "panu" już dziękujemy....
AX20:25, 26 stycznia 2016
Z tym rozliczaniem to się kolego wstrzymaj że rok kadencji mija,poprzedni burmistrz został rozliczony z całości długotrwałych rządów jednym się to podoba drugim nie.nie mam nic przeciwko poprzedniemu burmistrzowi i nie mam nic przeciwko obecnemu,a jeśli chodzi o budowę nowej hali to nie jest to zadanie które można można zrobić w przeciągu roku kadencji .Ogarnij się chłopie . JAK NIE MASZ NIC CIEKAWEGO DO POWIEDZENIA TO MILCZ.
R2DT20:22, 26 stycznia 2016
A to ci promocja ! Bałwany gdzie tak sie to odbywa na świecie ? A wy gdzie niby żyjecie ? Chyba wszyscy jesteście po sadze gwiezdnych wojen i takie bzdury później robicie !!! Trzeba było im cały Nowy Targ zastawić i dać pieniądze.
luca20:12, 26 stycznia 2016
poco komu ta cala hala i ten hokej ogarnijcie sie pozdrawiam:)i jeszcze na kreske DOBRY ZWYCZAJ NIE POŻYCZAJ :)
Góral z Polski20:05, 26 stycznia 2016
nierozumiem??
miasto pozycza Klubowi 200 tys??
a co to jest bank czy uklad jakis??
chyba piewrszy raz w zyciu sie z czyms takim spotkalem.
czyli klub ma problemy finansowe?
zle to wyglada.
Miasto pozycza Klubowi kase?
o nowej hali Burmistrz sie boi i pokazuje ze jest jak lalus ktory obiecuje a pozniej mowi ze musi zapytac innych hehehe
masakra co sie dzieje w tym miescie dlaczego otwarcie sie nie powie jak i co w Klubie itp tylko jakimis wierszami gracie miedzy Soba
bacuś19:43, 26 stycznia 2016
to jest marnotrawienie naszych pieniędzy, opamiętajcie się nie idźcie dalej w tym kierunku, róbcie cos konkretnego dla miasta bo na razie nie robicie nic, moze lepiej tak NIC
red19:40, 26 stycznia 2016
Idiotyczna decyzja. Jestem kibicem Podhala ale nie tędy droga. Albo traktujemy wszystkich tak samo albo znowu będzie rządzić kolesiostwo i jakieś dziwne układy.
...19:36, 26 stycznia 2016
Gdyby nie hokej i zanieczyszczenie powietrza nikt by nie wiedział, gdzie leży Nowy Targ. A bawienie się w takie pożyczki jest bez sensu, lepiej zainwestować w halę wielofunkcyjną by każda dyscyplina się rozwijała i miała jak rozwinąć. Wtedy do NT wrócią zawody, turnieje i przyjdą sponsorzy. To chyba lepsze prawda Panie Watycha? Hala multifunkcyjna była obiecana dla całego środowiska sportowego a rok kadencji już minął!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij