Sobota, 26 maj 2018, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Nowy Targ i okolice
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
płatki mgły
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
płatki mgły
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 95%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.02.2016, 13:53 | czytano: 1942

"Polaniorze" najlepsi na Podhalu w konkursie tańca zbójnickiego

Fot. Wojciech Kubina

W konkursie tańca zbójnickiego na 44. Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej wzięło udział 8 zespołów. Wygrali "Polaniorze" z Kościeliska.

Drugie otrzymał zespół „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej, a trzy równorzędne trzecie miejsca zdobyli: Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” z Nowego Targu, Studencki Zespół Góralski „Skalni” z Krakowa oraz Zespół Góralski „Zbójecko Familia” z Gminy Czarny Dunajec.Wyróżnienie przypadło Zespołowi Góralskiemu ł Góralski „Hamernik” z Krakowa.

Zdaniem jury, poziom tegorocznego konkursu tańca zbójnickiego był bardzo wysoki. Występy taneczne oceniało jury w składzie: Aleksandra Bogucka, Dorota Majerczyk, Józef Pitoń, Jan Stachoń, Stanisław Bachleda i Stanisław Łukaszczyk-Kołoc.

oprac. r/ zdjęcia Wojciech Kubina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
mniej zachwycona14:19, 9 lutego 2016
Ja też widziałam. Nie byłam zachwycona, tak jak zachwycona była zachwycona zespołami, które wymieniła. Zgadzam się z tym, że należy organizować spotkania z instruktorami i kierownikami zespołów ( po konkursach przede wszystkim) i przedstawiać im uwagi dotyczące tańca, śpiewu, muzyki, stroju oraz wszystkiego co jest związane z prezentacją folkloru.A młodzi powinni właśnie przejmować się uwagami i uwag słuchać !!! Trzeba pracować i stale się uczyć. Robić swoje ale z głową.
szarotka12:57, 9 lutego 2016
"Xyz" = www.kupa_gnojadokwadratu.com!!!
zachwycona12:56, 9 lutego 2016
Ja uważam że wrzucenie wszystkiego do jednego worka jest nie stosowne, byłam i widziałam i uważam, że werdykt są jak zwykle bardzo nie sprawiedliwe, bo fakt byłły zespoły co całkowicie odbiegają od tradycji , pieknego stylu, pięknego tańca, nie bede tych zespołów wymieniać, natomiast były zespoły gdzie taniec był piękny, zalotny, dziewczyny tańczyły drobno, mężczyźni wykazali swoje umiejętności, i o tych zespołach wspomnę bo myślę tu o Młodych Bartusiach, Młode Podhale, Zbójecko Familia, Giewont i z całym szacunkiem do komisji ale jak tak będziecie wszystkich wrzucać do jednego worka to zrobicie krzywdę na Podhalu, bo nikt do was nie przyjdzie, i uważam zę powinno być jak w Zywcu , wszystkich instruktorów bierzecie na spotkania i mówicie co i jak, by błedy sie nie powtarzały, natomiast trzymam kciuki za młodych by nie przejmowali się ocenami, tylko robili swoję , a na prawdę peknie się patrzy np Młode Podhale wyszło, ledwo zmieśili się na scenie, była radość, dryk, widać że Ich to cieszy , trzyma za was wszytkich kciuki, a ludzmi zadufanymi, pełnymi goryczy nie przejmować się RÓBIĆ SWOJ
Obserwator11:24, 9 lutego 2016
Myślałam że w tym roku nie będę już dyskutować pod werdyktem ale niestety przyznaje racje /kiedyś uczestnik/od paru lat ten sam problem przepraszam że tak napiszę /ślepe jury/Miałam okazję oglądnąć wszystkie popisy par tanecznych i zbójników i jak zwykle ocena wg mnie niesprawiedliwa .Ale coraz więcej zespołów mówi już nie .....bo ile można
W jednym przyznam rację jury że w solówkach naprawdę nie było co wybrać w może to dlatego że ci dobrzy stwierdzili że nie ma się co wysilać i pokazywać
smok10:17, 9 lutego 2016
Lassaki uczą i potrafią to robić. Czego nie można powiedzieć o większości instruktorów mieszkających na Podhalu. Co do Jury i organizatorów Karnawału. Taka podpowiedź. Proszę w protokole podać błędy, które popełniają tancerze i tancerki a także uwagi dotyczące strojów. Coś trzeba zrobić by poziom tańca góralskiego nie obniżał się z roku na rok.
Kiedyś uczestnik01:24, 9 lutego 2016
Robi się teraz na Bukowine ze wygrywa nazwisko lub z skąd się pochodzi, a nie to czy ktoś dobrze i ładnie tańczy, i tekst typu że nie było poziomu tańca , to proszę was, poziom w tym roku to pokazała komisja oceniajaca, która nie zablysnela w wyborze, a resztę wszystkim gratuluje, a organizacji i komisji proponuje pomyśleć czego chcą, bo za nie długo nie będą mieli kogo oceniać, albo będą tylko państwa Lasak....
Xyz21:19, 8 lutego 2016
Zbójecka familia = żal.pl
Wicek19:57, 8 lutego 2016
Pieknie ale trza było tych ceprów do zdjęcia nie brać, bo wom ino zepsuli. Pogratulować
obserwator18:50, 8 lutego 2016
Gratulacje dla Zbójeckiej Familii!!!
zasmucona15:15, 8 lutego 2016
Szkoda tylko że w konkursie nie trzyma się żadnych zasad, tj. zespół który miał pierwsze miejsce w tamtym roku znowu był oceniany w tym.... może z innym składem, ale liczy się fakt..... że znowu, czyli teraz tak jak zespół z Krakowa co roku będziemy widzieć ten z Cz. Dunajca.
POLANIORKA 17714:54, 8 lutego 2016
Najlepsi z najlepszych brawo dla was i ogromne podziękowania dla kierownikó zespołu Dla M,S KRUPOW
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij