Poniedziałek, 18 czerwiec 2018, Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Zakopane i okolice
deszcz
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
11.02.2016, 21:17 | czytano: 1533

Szczawnica przygotowuje się do dużej inwestycji

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Wójt Gminy Łącko wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie. Dotyczyło ono zapisów programu rozpoczynającego realizacje inwestycji, jaką jest gazyfikacja gmin.

"Spotkanie było konsekwencją wcześniejszych uzgodnień podjętych w Urzędzie Miasta w Szczawnicy w dniu 29 grudnia 2015 r., w których uczestniczyli przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddział w Tarnowie oraz wójtowie gmin objętych projektem gazyfikacji regionu. W ramach przedmiotowego spotkania przedstawiciele PSG sp. z o.o. przedstawili stopień zaawansowania projektu, a także zaprezentowali ewentualne ryzyka i zagrożenia dla inwestycji" - informuje UMiG Szczawnica

Projekt ma szansę na realizację przy dofinansowaniu w obecnej perspektywie 2014-2020. Znalazł się na Liście Projektów Strategicznych i w Wykazie Projektów Zidentyfikowanych (WPZ) opublikowanym przez Ministerstwo Rozwoju.

Samorządy zabiegają o uznanie iż pobranie dzienników budowy nie jest faktycznym rozpoczęciem realizacji inwestycji.

- Interpretacja jest dla nas korzystna i według instytucji wdrażającej odcinki sieci gazowej, dla których zostały pobrane dzienniki budowy mogą być objęte dofinansowaniem. Aprobata takiego podejścia do sprawy musi zostać jeszcze wydana ze strony Ministerstwa Energii, do którego Instytut zwrócił się z prośbą o potwierdzenie przedmiotowej interpretacji. My, jako samorządowcy wystosujemy podobny apel w formie pisma do Ministerstwa licząc na przychylne podejście do naszej sprawy. Ponadto w Szczawnicy planujemy wspólnie z inwestorem w piątek 19 lutego spotkanie z właścicielami obiektów, do których na tym etapie jest zaprojektowana sieć gazowa celem zapoznania z wnioskami o przyłączanie się do sieci, które będą do dyspozycji przedsiębiorców - tłumaczy burmistrz Grzegorz Niezgoda.

źródło: UMiG Szczawnica
najnowsze informacje
komentarze
ocenka z Krakowa08:33, 12 lutego 2016
Szczawnica ma jedno wyjście - aby było tanio !
ZREZYGNUJCIE z uzdrowiska , zróbcie bramy i nie wpuszczajcie nikogo
wtedy woda nie będzie potrzebna, ścieków nie będzie za wiele, powietrze możę być takie jak w Krakowie
Nie bierzcie przykładu z BIAŁKI, gdzie już jest BOMBA ekologiczna do której nikt nie chce widzieć z punktu Krakowa
gołda zajed07:08, 12 lutego 2016
Niezgoda chociaż kasjer to liczyć nadal nie umie. dla niego liczy się tylko występ w telewizji, radio i gazetkach a nie dobro mieszkańców.
nieznanyredakcji21:57, 11 lutego 2016
A w Czarnym Dunajcu o gazyfikacji ani słychu ani widu. Przecież taniej pali się śmieciami. Wystarczy wieczorem przejść się między domami.
xxx21:51, 11 lutego 2016
ścieki drożyzna, woda nie tania, a jeszcze gazem was potraktują i dobiją.
zastanowić się proponuje, popytać uszczęśliwionych gazem i szykować kasę.
nic dodać nic ując!
Partyzant21:23, 11 lutego 2016
Ludzie,chyba nie wiecie gdzie sie pchacie.Ci co założyli gaz 30 lat temu z drugiej strony powiatu narzekają ze drogo i sie odłączają.....Niech "góra"nie wciska ludziom dziadostwa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij