Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-0°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
14.02.2016, 16:50 | czytano: 2274

Dworzec kolejowy w Zakopanem doczeka się remontu?

To co było niemożliwe przez kilkanaście lat już niedługo może być zrealizowane. Władze Zakopanego zapewniają, że małymi kroczkami, ale jednak dogadują się z władzami Polskich Kolei Państwowych w sprawie remontu dworca. Już teraz mówi się, że zabytkowy budynek może być odrestaurowany przy wsparciu unijnych pieniędzy.

Burmistrz Leszek Dorula zapewnia, że zmiana władzy nie tylko tej politycznej, ale również w kierownictwie spółki kolejarskiej pozwoliła, że sprawa ruszyła z miejsca. Miasto chce, aby w miejscu obecnego budynku dworca i na przylegającym do niego placu stworzyć zakopiańskie centrum komunikacyjne.

Według założeń ma ono obsługiwać nie tylko pasażerów pociągów, ale również dalekobieżnych linii autobusowych i podmiejskich. Najwięcej oczywiście zależy od pieniędzy. Na razie uzgodniono, że wszelka dokumentacja wykonywana przez miasto musi być uzgadniana na bieżąco z PKP oraz ze względu na wiek budynku - z Konserwatorem Ochrony Zabytków.

- Na pewno nie ma tutaj mowy o żadnej galerii, co planowano wcześniej – twierdzi burmistrz Dorula. - Działalność komercyjna, będzie prowadzona na potrzeby pasażerów. Na terenie dworca działać będzie restauracja, drobny handel, kafejka internetowa. Nie wykluczamy, że będzie tutaj też wypożyczalnia i serwis rowerowy oraz narciarski. Dworzec ma mieć typowo zakopiański charakter.

Jeszcze w tym roku zakopiańscy urzędnicy mają sporządzić wniosek o unijną dotację na remont zakopiańskiego dworca kolejowego.

js / zdj. Józef Słowik
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
goralka03:21, 15 lutego 2016
i wkoncu jakis dobry pomysl na zakopane bo to co sie teraz wyprawia tam to juz nie ma nic wspolnego z tradycja..... jeszcze jedno zabierzcie wszystkie te reklamy ktore zasmiecaja piekne widoki ,jadac do zakopca .... urodzilam sie na podhalu i kocham to miejsce ale ten widok reklam na kazdym kroku jest powalajacy.
śmiechu warte18:53, 14 lutego 2016
Zokopiany POprzedli za SLd dworzec PKS, razem z drogą koło niego, Zajezdnię, zlikwidowali dwupasmówkę w strone Kościelisk jako zalążek prawdziwej obwodnicy miasta a teraz się im marzy centrum komunikacyjne ....
Wojtek18:49, 14 lutego 2016
Ten Pan Dorula,to jest nareszcie KTOŚ.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij