Niedziela, 28 luty 2021, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Jabłonka i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-3°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-2°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 78
Clouds
-4°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
21.02.2016, 18:26 | czytano: 2861

Jest odpowiedź na pytania o powiązania Alarmu Smogowego z firmą zajmującą się instalacjami cieplnymi

"W imieniu Podhalańskiego Alarmu Smogowego oraz Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć pragnę stanowczo zaprzeczyć pojawiającym się od wczoraj w mediach społecznościowych i portalach internetowych doniesieniom sugerującymi jakoby Podhalański Alarm Smogowy realizował działania na rzecz prywatnej firmy zajmującej się sprzedażą urządzeń grzewczych" - pisze koordynator projektu Klimat i Energia.

To reakcja m. in. na słowa burmistrza Zakopanego, którego zastanawiają powiązania firmy sprzedającej systemy grzewcze i Podhalańskiego Alarmu Smogowego.

W odpowiedzi otrzymaliśmy list podpisany przez koordynatora projektu Klimat i Energia.

Marek Józefiak pisze: "Podhalański Alarm Smogowy jest inicjatywą Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, realizowaną we współpracy z grupą aktywistów z Podhala. Polska Zielona Sieć jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego założoną w 1996 roku, zrzeszającą organizacje pozarządowe z całej Polski. Polska Zielona Sieć współpracowała z miastem Zakopane, m.in. organizując okrągły stół antysmogowy, który odbył się w maju 2015 roku czy organizując konferencję na temat źródeł finansowania walki z niską emisją, która odbyła się w Zakopanem 30 września 2015 roku, a którą otworzył z-ca burmistrza Zakopanego Wiktor Łukaszczyk. Polska Zielona Sieć wraz z aktywistami Podhalańskiego Alarmu Smogowego brała również udział w konsultacjach społecznych Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Zakopanego. PZS zorganizował także szereg lekcji o zanieczyszczeniu powietrza dla dzieci z zakopiańskich szkół.

Domena www.podhalanskialarmsmogowy.pl została na zlecenie Polskiej Zielonej Sieci tymczasowo zarejestrowana na firmę Magama, która zajmuje się m.in. prowadzeniem stron internetowych. Wśród kilkunastu typów działalności ujętych w PKD firmy znajduje się „PKD 43.22.Z - Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych”. W rzeczywistości firma nie zajmuje się, ani nigdy nie zajmowała sprzedażą alternatywnych źródeł energii.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z działalnością PZS: www.zielonasiec.pl. Zaangażowanie Polskiej Zielonej Sieci w działalność antysmogową na Podhalu podkreślone jest zarówno na stronie kampanii www.zakopanebezsmogu.pl, jak i na stronie www.podhalanskialarmsmogowy.pl."

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Smohi20:43, 21 lutego 2016
A komu powinno na tym zależeć jak nie im,ich biznes w tym żeby ludzie zmieniali paleniska i reszte na bardziej nie syfiace bo maja z tego kase.Ja bym grał na gitarze jak bym robił gitary
Alarm18:53, 21 lutego 2016
Polska Zielona Sieć współpracowała z miastem Zakopane.To już nie współpracuje? Może i dobrze,bo widzę że dzieci dalej palą a smog przeniósł się z Krakowa do nas.
czytajacy18:46, 21 lutego 2016
Zdecydujcie się - wykonuje ale nie sprzedaje? Takie bełkoty to do idiotów kierujcie. Jest interes do zrobienia to się go robi a nie ściemnia. Nie ma się co wstydzić, że szukacie pieniędzy - ale nie róbcie z ludzi debili.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij