Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Jabłonka i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.02.2016, 15:28 | czytano: 3654

Stacja paliw nie zniknie z Rynku w Czarnym Dunajcu

Fot. Robert Miśkowiec

Kiedyś budziła kontrowersję, ale z czasem wpisała się w krajobraz Rynku w Czarnym Dunajcu i nikomu specjalnie nie przeszkadza. Dlatego Rada Gminy Czarny Dunajec przedłużyła Polskiemu Koncernowi Naftowemu ORLEN dzierżawę gruntu na którym stoi stacja paliw.

Wcześniej propozycję dzierżawy pozytywnie zaopiniowała Rada Sołecka Czarnego Dunajca.

Działka gminna, z której korzysta ORLEN, ma 4 ary. Rada gminy przedłużyła jej dzierżawę na 16 lat. 19 radnych było za, od głosu wstrzymał się tylko Tomasz Garbaciak, radny z Czerwiennego.

r/
najnowsze informacje
komentarze
obserwatorrr08:56, 28 lutego 2016
Poprzednio stacja płąciła 200 tyś zł rocznie dzierzawy, ile teraz ???
Szymon | Znajkraj14:06, 27 lutego 2016
@Dunajczanin, poniższy komentarz nie był mojego autorstwa, ktoś z Was wkleił tu fragment mojego posta, podpisując nazwą bloga (dziękuję, przy okazji), a dziś dostałem powiadomienie z monitoringu.

Dzięki za info o statusie Czarnego Dunajca - mój błąd, zaraz poprawię.

Niestety, zdania o Cz. D. zmienić nie potrafię. Czarny Dunajec był przeokropny, przebrzydki i nieprzyjazny. Prawdę mówiąc, to co napisałem na blogu to i tak delikatna wersja. Naprawdę, dawno, dawno nie zajrzałem do tak odrzucającego "miasteczka". W pamięci mam ciągle ściany kamienic zaklejone reklamami, jak w zdjęcie w tekście na moim blogu.

http://www/.../

I jeszcze ten chiński market - to, jeśli dobrze pamiętam, największy napis na Waszym rynku. I najlepiej obrazujący klimat. Szkoda!

Pozdrawiam,
Szy.
Znajkraj
Dunajczanin07:53, 26 lutego 2016
Panie Szanowny Rysiu. Obietnice z przed ok 5 lat powinni Radni wziąć pod uwagę i nie brać tej kwestii pod głosowanie. Przypomnę, że było to zebranie wiejskie, w którym również był wybierany projekt przebudowy Rynku. Nie jestem przeciwnikiem stacji w Rynku ani jej zwolennikiem ale przypominam fakty. Pozdro!
Rysiek23:04, 25 lutego 2016
"Szanowni " obywatele .jakiś czas temu było spotkanie mieszkancow z radnymi na ten temat. Skonczylo się glosowaniem. Nie dość ze z mieszkancow prawie nikt nie przyszedł to z tych nielicznych tylko 4 było przeciw, Wystarczylo ze radni podnieśli rece , a stawili się prawie wszyscy i było po sprawie..Uznano to za glos ludu :)
Wiec nie zabierajcie teraz glosow pod ksywami tylko jeśli chcecie cos zmienić to wezcie się za to jak należy. Komentować z fotela każdy glupi potrafi.
Dunajczanin20:52, 25 lutego 2016
@znajkraj. To nie jest miasto tylko wieś. Prawa miejskie mieliśmy przed wojną. Teraz korzystniej jest być wsią. Jeżeli chodzi o stację paliw w Rynku to pamiętam zebranie ok. 5 lat temu kiedy Wójt i zebrani obiecali, że przedłuża już tylko na 5 lat i to będzie koniec. Jednak ok. 15 tysięcy złotych na miesiąc dzierżawy terenu to kusząca oferta i spora kasa do budżetu Gminy. Poza tym Ci, którzy są Właścicielami sklepów w Rynku nie pozwolą na usunięcie stacji ze względów oczywistych a nie daj Boże wyłączenia z go z ruchu jak ma to miejsce do tej pory. Jeden plus tego to tańsze paliwo niż np w Nowym Targu czy też w Zakopanem. Pozdro!
Ciemnodunajczanin20:42, 25 lutego 2016
Szkoda, że w Krakowie na rynku nie postawią BP. Też bym tam chciał tankować jak u nas!
znajkraj20:30, 25 lutego 2016
"Fantastyczny nastrój ze szlaku prysł w mgnieniu oka, gdy zajrzałem do Czarnego Dunajca na krótkie zakupy. Spodziewałem się kameralnego miasteczka, podhalańskiego klimatu, a zastałem odrzucający, zastawiony samochodami, zaklejony reklamami główny plac miasta. Na Twoim miejscu, Turysto, nie traciłbym czasu i nie odwiedzał Czarnego Dunajca. Bo z zostawionych przez Ciebie pieniędzy wkrótce zostaną sfinansowane jeszcze większe reklamy, jeszcze bardziej zeszpecające miasto. W dodatku miasto, które dla obcokrajowca przekraczającego pobliską granicę jest pierwszym kontaktem z Podhalem, Małopolską i Polską."
Szkoda że radni tego nie czytali
http://www...
Z miasta18:01, 25 lutego 2016
Zwróćcie uwagę na ceny paliwa na tym orlenie i porównajcie do cen w Nowym Targu i naszej zmowy cenowej
lipa17:35, 25 lutego 2016
Wizerunkowo lipa. Fajnie jakby powstał ryneczek zamknięty, typu deptak; w lecie parasolki... Tak, to taka dziura dla turystów z "atrakcyjna" stacją w centrum...
obserwator17:28, 25 lutego 2016
ciekawe ile kosztowaly te cenne glosy
Wsiok16:58, 25 lutego 2016
Ciemnodunajczanom zawsze wydawało się,że są arystokracją wśród ościennych wsi.Stacja paliw w centrum wioski jeszcze bardziej ich w tym upewnia.
PORAŻKA16:09, 25 lutego 2016
Co ma do gadania jakiś tam ze wsi Czerwienne
Paliwoda15:34, 25 lutego 2016
I jedyny co nimo auta to pewniy nie wiy ze tam tankuje poł Podhala.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij