Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Czarny Dunajec i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
25.02.2016, 16:06 | czytano: 19200

Nieznane powody odwołania Pachniowskiej i Kniotka ze stanowisk

NOWY TARG. W ogłoszeniu płatnym, które ukazało się dziś w dziale Rozmaitości naszego portalu, burmistrz Grzegorz Watycha poinformował o odwołaniu Barbary Pachniowskiej ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, a Wojciecha Kniotka z funkcji dyrektora Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Uzasadnienia jednak nie podał. Nie znają go też radni.

W krótkim oświadczeniu burmistrz poinformował, że odwołał dziś obu urzędników ze stanowisk. Powodów nie podał. Dodatkowo poinformował, że powołał Roberta Kowalskiego na pełniącego obowiązki dyrektora MOK w Nowym Targu. Kowalski to prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu, ma studia podyplomowe z zarządzania jednostkami samorządowymi i podległymi. Nowych dyrektorów - MOK-u i MZWIK-u - ma wyłonić konkurs.

Powodów, którymi kierował się burmistrz przy odwołaniu obu dyrektorów, nie znają radni. - Burmistrz sam sobie dobiera ludzi. Jakie było uzasadnienie odwołania, tego nie wiem - mówi Andrzej Rajski, przewodniczący komisji gospodarki komunalnej Rady Miasta, pytany o odwołanie Wojciecha Kniotka.

Uzasadnienia nie zna też przewodniczący Rady Miasta Janusz Tarnowski. - Myślę, że burmistrz ma mocne uzasadnienie swoich decyzji i niebawem je przedstawi - mówi Tarnowski. - To nie była przecież decyzja pochopna. Burmistrz dał sobie dużo czasu na przyjrzenie się i zweryfikowanie pracy tych dyrektorów - dodaje.

Burmistrz Grzegorz Watycha milczy. Ma wyłączony telefon.

r/
najnowsze informacje
komentarze
jano11:06, 8 kwietnia 2016
S. *** ten leniwy pan co wywalił Leszka?
AA17:04, 5 marca 2016
Konkurs na dyrektora MOK....ogłoszony. Po przeczytaniu czego oczekuje się od nowego dyrektora jestem już pewien że tym dyrektorem powinien zostać Staszek Krzak. To , On prowadzi wiele zajęć z różnymi grupami wiekowymi i zna angielski ( uczyl w szkole j.angielskiego ) do tego jest bardzo kulturalny i elegancki ! Głosuję na p. Staszka ....jak zgłosić się do konkursu.
realista16:51, 5 marca 2016
A dlaczego nie p. Kowalski ? Tak na dłużej...przecież dyrektorem może zostać dyrektor po. Młody sympatyczny i wielkimi projektami historycznymi. Jak do tego trochę" kultury "....
bywalczyni MOK16:36, 5 marca 2016
Witam. Jak widać nie milkną komentarze dotyczące MOK. Każdy chce mieć swoje zdanie na temat nowego dyrektora. A może to powinien być ktoś kompetentny ktoś kto zna MOK od podszewki? Kiedyś dyrektorem po. był Stanisław Krzak - może właśnie On ?!
wiocha.pl23:31, 4 marca 2016
I co brawissimo to teraz poczytaj sobie komentarze pod nowymi artykulami. Ich wszystkich tez wez spisz i do sadu bo wyjeżdżaja na Tarnowskiego. Wez sie obudz i czytaj jakie sa realia a nie strasz innych. Powiedzial co wiedzial. Nie masz zielonego pojecia o tym co sie dzieje i jak jest naprawdę. Pamietaj że w kazdej obeldze jest zasiane ziarno prawdy. A tu to ziarno jest za małe!tu juz wyroslo za duzo zlego. Pani "m" wie co pisze i wybacz ale nie ma za co przepraszac. Najlepiej to siadz i sie rozplacz bo tyle Ci zostało w tej sprawie. Żenada
Paśka09:31, 2 marca 2016
Co tam Edyta było za pana Leszka,ja pamiętam tylko Bale Bohemy do rana. Teraz nie ma bohemy to może dlatego zwolnili dyrekcję.Może lepiej było rozejrzeć się wkoło siebie i zwolnić.Byłoby taniej a kultura nie poniosła by wielkiej straty w tym szaro burym mieście bez perspektyw.
Paśka09:31, 2 marca 2016
Co tam Edyta było za pana Leszka,ja pamiętam tylko Bale Bohemy do rana. Teraz nie ma bohemy to może dlatego zwolnili dyrekcję.Może lepiej było rozejrzeć się wkoło siebie i zwolnić.Byłoby taniej a kultura nie poniosła by wielkiej straty w tym szaro burym mieście bez perspektyw.
wek07:50, 2 marca 2016
Edyta nie podszywaj się pod Leszka. Czy może Leszku pod Edytę ?. Przed nim było kilku dyrektorów lepszych, po nim też... lepszy. Pozostałość po powiewie bohemy trzeba było długo wietrzyć.
edyta15:45, 1 marca 2016
Pani Pachniowska odeszła, ale najlepiej było za Pana Leszka, można było się z instruktorami moku ...[Fragment usunięty - naruszenie Regulaminu]... w projektorni przy dobrej muzyce. Wtedy było czuć powiew prawdziwej bohemy, dotykaliśmy wtedy lepszego zachodniego świata. Poezja muzyka teatr dominowały w naszym ogrodzie sztuk. Za pani Barbary nie było już tak po nowojorsku,wszystko zmieniło barwy na spokojniejsze.
głos przestrogi15:24, 1 marca 2016
List św. Pawła do Rzymian 13Słowo Życia (SZ-PL)

Posłuszeństwo władzom

13 Bądźcie posłuszni władzom sprawującym rządy. Każda władza pochodzi bowiem od Boga. Ci, którym podlegacie, również zostali więc powołani przez Niego. 2 Kto przeciwstawia się władzy, burzy porządek ustanowiony przez Boga i sam ściąga na siebie karę. 3 Ludzie sprawujący władzę nie są postrachem dla tych, którzy postępują dobrze, ale dla czyniących zło. Nie chcesz żyć w strachu przed władzą? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę! 4 Bóg ustanowił rządzących dla twojego dobra. Ale jeśli łamiesz prawo, masz się czego bać! Władza potrafi bowiem przywołać przestępców do porządku. Będąc na usługach Boga, wymierza karę tym, którzy postępują źle. 5 Dlatego należy się jej podporządkować ? nie tylko z powodu możliwej kary, ale ze względu na własne sumienie.

6 Z tego samego powodu należy płacić podatki. Urzędnicy państwowi pełnią bowiem swoją służbę z Bożego polecenia. 7 Oddawajcie więc każdemu to, co mu się należy: płaćcie podatki i inne należności oraz okazujcie respekt i szacunek tym, którzy na to zasługują.
kret13:33, 1 marca 2016
MOK lepszego dyrektora nie miał. I tyle w temacie. Pani Basiu! Ratunku!
razem08:16, 1 marca 2016
osobno. Po co wklejasz te farmazony?
Młoda Mieszkanka12:42, 29 lutego 2016
Burmistrzu, ja na Pana głosowałam i jestem zawiedziona pańskimi decyzjami i zwolnieniami Dyrektorów w tak szybkim tempie czyżby należeli do innego klanu i trzeba ich zlikwidować dla własnych korzyści. Jest nas więcej młodych ludzi zatrwożonych ostatnimi decyzjami i Panu już dziękujemy za Obłudę i Fałsz
osobno12:18, 29 lutego 2016
Robert Kowalski: decyzję o włączeniu Muzeum do MOK uważam za nietrafioną

- Decyzja o włączeniu Muzeum w struktury MOK, będzie moim zdaniem cofnięciem w rozwoju tej placówki. Dlatego apeluję o przemyślenie raz jeszcze tej decyzji uwzględniając deklarację i wolę PTH na prowadzenie tej placówki od stycznia 2010 r. - mówił do radnych podczas sesji Robert Kowalski.
W trakcie poniedziałkowej sesji radni mięli zająć się zmianami w statucie nowotarskiego MOK. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. I na ten artykuł powołał się prezes nowotarskiego oddziału PTH.

Po jego przemówieniu zarządzono przerwę, w trakcie której przez kilka minut z radnymi rozmawiała dyrektor MOK Barbara Pachniowska. Nie wiem czy przemówienie prezesa Kowalskiego, czy słowa dyrektor Pachniowskiej - sprawiły, że radni zdecydowali się nie podejmować w tym dniu decyzji. A może znaczenia miała frekwencja. Na sesji było 20 radnych. Gdyby zarządzono dyscyplinę podczas głosowania - mielibyśmy remis 10:10.


Wystąpienie Roberta Kowalskiego, Prezes Oddziału PTH w Nowym Targu na Sesji Rady Miasta Nowego Targu 26 października 2009 r.

Panie przewodniczący, Szanowne Panie i Panowie Radni, Panie Burmistrzu
Zdecydowałem się zabrać głos na posiedzeniu Szacownej Rady po lekturze w piątkowy wieczór po powrocie do Nowego Targu, artykułu oblikowanego na jednym z portali internetowych. Nie ukrywam, iż informacje w nim zawarte ogromnie mnie zaskoczyły podobnie jak moich współpracowników, bowiem reprezentuję Zarząd Polskiego Towarzystwa Historycznego . Wywołały moje mieszane uczucia. Sprawa oczywiście dotyczy włączenia Muzeum Podhalańskiego w struktury Miejskiego Ośrodka Kultury. Jestem przekonany bowiem o nietrafności tej decyzji z kilku względów. Liczę, iż uda mi się Państwa przekonać - jak nie do jej zmiany, to chociaż do odłożenia tego punktu głosowania na późniejszy termin i głębszej analizy. Chciałbym wyrazić także wątpliwości, czy w tak ważnej kwestii, powyższe decyzje miasto nie powinno skonsultować z organizacjami zajmującymi się statutowo historią Nowego Targu. Mam tutaj na myśli Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk czy Polskie Towarzystwo Historyczne.

Decyzję władz samorządowych o włączeniu Muzeum do MOK uważam za nietrafioną z następujących powodów:
- po pierwsze ze względów formalnych. Muzeum jako instytucja zgodnie z zapisem Ustawy o Muzeach nie powinno w myśl Art. 5a być łączone z innymi instytucjami kultury. Dosłowny zapis brzmi: "Muzea będące instytucjami kultury mogą być łączone tylko z muzeami". Miejski Ośrodek Kultury nie jest Muzeum, więc według nas nie ma podstawy prawnej do ich połączenia;

- po drugie, zgodnie z Uchwałą nr XXXVI/418/09 z dn. 21.09.2009 r. - przypomnę dokument regulujących współpracę Urzędu Miasta z organizacjami pozarządowymi, brzmi: zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz promocji miasta - organizacja i prowadzenie Muzeum Podhalańskiego. Zadanie to jest zgodnie z Uchwałą powierzone organizacji pozarządowej, którą dotychczas było PTTK. W myśl tej Uchwały w 2010 r. zadanie tj. prowadzenie muzeum powinna realizować organizacja pozarządowa wyłoniona w konkursie granatowym ogłoszonym przez Urząd Miasta. Na ten cel zgodnie z dotychczasową praktyką zapisane były środki w budżecie miasta. Tak zatem powinno być również w 2010 r. Liczę, iż Uchwała podjęta przez Wysoką Radę zostanie zrealizowana, a budżecie znajdą się na ten cel odpowiednie środki finansowe. Zgodnie bowiem z zapisem wspomnianej wcześniej Ustawy o Muzeach ? organ założycielski [właściciel ? KR] zbiorów jest zobowiązany zapewnić środki potrzebne do utrzymania i rozwoju muzeum, zapewnić bezpieczeństwo zbiorów;

- po trzecie jestem przekonany, iż MOK z całym szacunkiem dla tej instytucji oraz jego Dyrektora p. Barbary Pachniowskiej, którą bardzo cenię za jej profesjonalizm oraz z którą współpraca od kilku lat układa się bardzo dobrze, nie jest niestety merytorycznie przygotowane do realizacji zadań przed nim stawianych. Wynikają one z zapisów Ustawy o Muzeach. Przypomnijmy jakie są to zadania:
1. gromadzenie zabytków w statutowo określonym zakresie,
2. katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych zbiorów,
3. przechowywanie gromadzonych zabytków, w warunkach zapewniających im właściwy stan zachowania i bezpieczeństwo, oraz magazynowanie ich w sposób dostępny do celów naukowych,
4. zabezpieczanie i konserwację zbiorów oraz, w miarę możliwości, zabezpieczanie zabytków archeologicznych nieruchomych oraz innych nieruchomych obiektów kultury materialnej i przyrody,
5. urządzanie wystaw stałych i czasowych,
6. organizowanie badań i ekspedycji naukowych, w tym archeologicznych,
7. prowadzenie działalności edukacyjnej,
8. popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę,
9. udostępnianie zbiorów do celów edukacyjnych i naukowych, zapewnianie właściwych warunków zwiedzania oraz korzystania ze zbiorów i zgromadzonych informacji,
10. prowadzenie działalności wydawniczej;

- po czwarte, w informacji prasowej padło stwierdzenie, iż PTTK nie jest już zainteresowane dalszym prowadzaniem Muzeum, a zatem jedynym rozwiązaniem jest przekazanie go w administrowanie MOK. Otóż, pozwalam sobie Państwa Radych poinformować, iż reprezentowane przezemnie Polskie Towarzystwo Historyczne w Nowym Targu, jest zainteresowane przejęciem i prowadzeniem tej placówki, oczywiście pod określonymi warunkami. Chciałbym tym samym złożyć deklarację woli jego zarządzenia i prowadzenia. Nowotarski oddział PTH od 6-ciu lat działa na terenie czterech powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i myślenickiego. Prowadzi własne programy naukowo-badawcze przypomnę tylko program ?Lwowskie Noviforiana? finansowany zresztą ze środków Urzędu Miasta, czy ?Gorczańskie Cienie?. Organizuje konferencje i sesje naukowe o ogólnopolskim i regionalnym charakterze. Prowadzi działalność wydawniczą, w interesującym nas okresie wydało 9 publikacji, a 3 dalsze są w trakcie realizacji. Zorganizowało kilkanaście wystaw czasowych, a także było organizatorem punktów ekspozycyjnych w Ochotnicy Dolnej poświęcone załodze B-24 Liberator ?California Rocket? oraz ostatnio otwartemu na Schronisku Kudłacze w gminie Pcim, poświęconej działaniom lotniczym na ziemi myślenickiej. Prowadzi działalność edukacyjną: konkursy dla dzieci i młodzieży, pikniki edukacyjne, inscenizacje historyczne. Podejmuje także szereg innych inicjatyw w terenie. Wszystko to predysponuje nas do podjęcia wyzwania, jakim jest prowadzanie muzeum w Nowym Targu;

- po piąte, jestem przekonany o tym, iż Nowemu Targowi, który szczyci się ponad 660-letnią tradycją powinno zależeć na istnieniu tutaj profesjonalnej placówki naukowo-badawczej, podkreślającej rolę tego miasta w dziejach regionu. Niewykorzystany jest w pełni olbrzymi potencjał, jaki tkwi w tej palcówce. Dlatego uważam, iż docelowo rola muzeum powinna się zwiększyć, mieć winno większą samodzielność i dążyć do tego, by stało się ono placówką samorządową, Muzeum Miejskim - z odpowiedni rozwojowym budżetem. Dumne królewskie miasto Nowy Targ ? zasługuje na taką placówkę.

Panie przewodniczący, szanowni radni, w dniu dzisiejszym podejmując decyzję o włączeniu Muzeum w struktury MOK, będzie moim zdaniem cofnięciem w rozwoju tej placówki. Dlatego apeluję o przemyślenie raz jeszcze tej decyzji uwzględniając deklarację i wolę PTH na prowadzenie tej placówki od stycznia 2010 r.

Robert Kowalski, Prezes PTH O/Nowy Targ

opr. Sabina Palka
copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 27.10.2009 00:39
aktor12:14, 29 lutego 2016
Jednym z kreatorów kultury w mieście był, jest i mam nadzieję że jeszcze będzie Staszek Krzak z MOK-u. Kiedyś nawet ktoś tak powiedział ze sceny MOK-u po spektaklu teatralnym nad którym p.Staszek sprawował opiekę. Mam nadzieję że nowy p. Dyrektor będzie o tym pamiętał ????
lol12:05, 29 lutego 2016
Krytykowano poprzednią władzę za brak informacji na stronach UM na temat bieżącej działalności. Jutro mija tydzień jak burmistrz pozwalniał ludzi bez podania przyczyn i ani słowa na ten temat .
marek11:25, 29 lutego 2016
Po co tyle krzyku. zawsze tak było i będzie. Kto powiedział, ze jeden człowiek ma być cale zycie dyrektorem w tym samym zakładzie. Zarówno poprzedni burmistrz jak i dyrektor obsadzili w miescie stanowiska pracy swoimi kolesiami i rodzina. To samo zrobia obecni. A czy będzie lepiej czy gorzej to się okaze. Przeciez my tego nie zmienimy
widz10:32, 29 lutego 2016
@miodek
mylisz osoby ubzdurałeś sobie jakieś pierdoły...
jestem obecnie JUŻ byłym wyborcą Pana Watychy, osobiście myślałem że coś zmieni, ruszy to miasto po poprzedniku, ale żal patrzeć na to co robi. Czystki zaczął od "d...." strony. Kogo przyjmie nowego a będzie z nowotarskiego otoczenia to będzie osobista porażka burmistrza, czyli swoich wyborców nabił w butelkę. Jeśli chce wyjść z tego z twarzą niech nie ucieka na urlop i się izoluje od odpowiedzialności swoich czynów. Tylko rozpisze konkurs i ma go wygrać osoba, która ma wieloletnie doświadczenie w branży na która startuje!!! Nikt nie jest ideałem i nie zawsze trzeba walczyć o byle pierdoły jak lew, czasem trzeba dla dobra idei przymknąć oko. Ale zwalniać ludzi trzeba umieć, a to co zrobił burmistrz woła o pomstę do nieba. Uzasadnienia dostali sami odwołani i uwierz mi każdy w sadzie pracy wywalczy powrót na stanowisko. Bronisz go, przypisujesz mnie do kogoś a nie wiesz z kim polemizujesz. Dlaczego nie zwalnia się ludzi ze stanowiska prezesa firm, które nieudolnie są zarządzane i nie umią wyprowadzić już któryś rok zakład na prosta, żeby nie ponosiły milionowe straty w zyski. Zwalnia się osoby która mają okres ochronny i trzeba mu dalej płacić a nowy prezes za darmo nie będzie pracował, mało tego bezczelnie się odpowiada że miasto to udźwignie! Ale z czyjej kasy to pójdzie miodeczku z czyjej, z najprostszych podatników i samych wyborców Pana Watychy tzw "blokersów". Wszystkie media ustawione będą pod obecną władzę drugi PIS się robi i tylko patrzeć na wzrost rachunków zwykłego obywatela.
Zwalnia sie ludzi, którzy oddali swoje serce na obejmowanych stanowiskach, a pretekst jest tylko jeden, niewygodni politycznie, którzy potrafili i postawić sie Fryźlewiczowi i obecnej władzy, która reaguje nonszalancko, machając piórem zwalnia się ludzi bez uzasadnienia informowania opinii publicznej. Tu się załatwia prywatne sprawy i zatargi.
A mieszkańcom obiecywano jawne rządy bez prywaty zakładów bez kolesiostwa i nagła zmiana. Jak tu wierzyć, do dziś mam prospekty i broszury namawiające na oddanie swojego głosu i co, papier wszystko przyjmie dorwę się do władzy to i tak Wam pokaże swoje totalitarne rządy!
pasko09:29, 29 lutego 2016
miodek tez po spowiedzi, czyste sumienie to można nagrzeszyć ubliżaniem
miodek08:33, 29 lutego 2016
drogi widzu znam znaczenie słowa melepeta i pasuje do Ciebie
byłeś ,jesteś i Będziesz nieudolny,niezdarny a zwłaszcza niemądry
dostałeś szansę od losu- nikt nie rozliczył Cię z twoich działań i podarował Ci wszystko - nie szanujesz tego.
A satyry to nie uprawiasz tylko jesteś jak Satyr ( dla pewności znaczenia-"każda istota o MIESZANEJ budowie (ludzie z koźlimi rogami i uszami oraz prąciem)) taka istota o dwoistej naturze obok Bachusa.
na ukojenie emocji00:49, 29 lutego 2016
Burza emocji,ale podsumowanie jest następujące. Przegrani w wyborach broczą krwią,tłumacząc porażke wyborczą niskim ciśnieniem,a może halnym. Nie przyjmują zmian,szerząc dywersję.Stąd ten hejt.
Burmistrz już dawno powinien te ruchy wykonać,ale jest człowiekiem łagodnym i pełnym empatii.Skoro uczynił ten krok tzn.że zostały przekroczone granice toleracji.Zwolnieni są na pewno w pełni świadomi jakie były przyczyny ich odwołania. Zresztą wszyscy to wiedzą, że te osobowości nigdy nie pogodziły się ze zmianą rządzących. Wcale się z tym nie kryły, a wręcz afiszowały swoją niechęć. Skąd więc to zaskoczenie i histeria?
A tak na marginesie, jeżeli są to tacy fachowcy, to rynek pracy zasypie ich ofertami.Nie martwcie się tak o nich, stanowiska nie są dożywotnie i nie ma ludzi niezastąpionych. Dobrej nocy!
zażenowany23:23, 28 lutego 2016
ptaki ćwierkają, że na nowego dyrektora Moku szykują Macieja Jachymiaka

i znów kolesiostwo tym razem dobrzy znajomi ze starostwa
gracz21:58, 28 lutego 2016
Dziś niedziela, piękny dzień, ludzie po mszy, wyciszeni podeszli do swych komputerów i obrażania wzajemnego ciąg dalszy. Oprócz wymienionych w tytule artykułu dostali w twarz jeszcze inni, ciekawe za co? W ubliżaniu sobie jesteśmy mistrzami, to nasz sport narodowy.
widz21:17, 28 lutego 2016
@miodek
proponuje się dokształcić...nie znasz się na znaczeniu słowa melepeta (niezdarny nieudolny niemądry) ani na satyrze!
miodek20:46, 28 lutego 2016
@ Miarka.. proponuję przemądrzały me le pe to
abdykuj sam ze stanowiska - wiemy ty kto to
"m"20:38, 28 lutego 2016
Brawissimo Nie musisz mnie straszyć z chęcią zapłacę :)
Zadowolony?
A co do tego co uważasz to chociaż dobrze, że w tej kwestii się zgadzamy bo już myślałam, że jesteś po innej str!
nie było uzasadnienia20:32, 28 lutego 2016
Kontakty Burmistrza i Przewodniczącego są niezbędne i konieczne.
Nie widzę w nich nic złego.Jak by obserwować historię Nowego Targu
to do Fryżlewicza gonili Sięka i Mikołajski a taki Jelonek i Glonek zostali odwołani a Fryżlewicz UZASADNIENIA NIE PODAŁ.
A na marginesie to kolesiostwo i układy w MPECu z byłym vice jako Przewodniczącym Rady budzą wiele pytań.Może stąd ta wściekła obrona.
Jak to jest że nowy Burmistrz nie ma wpływu na zatrudnienie szefów w swoich jednostkach bo mu byli włodarze zabraniają .
Sami robili co chcieli i jak chcieli teraz są głosem narodu.
Żenada.
Miarka się przebrała20:15, 28 lutego 2016
Julian Tuwim
Idzie Grześ
Przez wieś,
Worek piasku niesie,
A przez dziurkę
Piasek ciurkiem
Sypie się za Grzesiem.

"Piasku mniej -
Nosić lżej!"
Cieszy się głuptasek.
Do dom wrócił,
Worek zrzucił;
Ale gdzie ten piasek?

Wraca Grześ
Przez wieś,
Zbiera piasku ziarnka.
Pomaluśku
Zebrała się miarka.

Idzie Grześ
Przez wieś,
Worek piasku niesie,
A przez dziurkę
Piasek ciurkiem
Sypie się za Grzesiem...
I tak dalej... i tak dalej.

Tak to tu pasuje do poczynań burmistrza, tylko bym to przerobił cytując innego poete:
Idzie Grześ przez wieś,
Za nim dwaj kolesie.
Jeden za pazuchą
Coś schowane niesie.

Słońce dawno zaszło,
Więc już całkiem ciemno,
Grześ wyrżnął o kamień,
Tamci dwaj na niego.

A taki będzie ciąg dalszy po następnych wyborach:
No i teraz rozpacz,
Krzyki, rękoczyny,
Kto, kogo, dlaczego
I z jakiej przyczyny?.

W tym wielkim tumulcie
Koleś bił kolesia,
Flaszka się potłukła,
Gdy wpadli na Grzesia.
brawissimo20:08, 28 lutego 2016
No proszę, już zmieniona nutka? Mamy wolność słowa, ale i trzeba ponosić odpowiedzialność za to co się w ramach tej wolności plecie.
I nie ma znaczenia na kogo poszedł mój głos w wyborach bo nie o tym mowa. Chodzi o to, żeby nauczyć ludzi że nie wolno chlapać jęzorem co się komu podoba obrażając i pomawiając innych. Chcecie pociągać burmistrza do odpowiedzialności za jego postępowania - to i sami jej doświadczycie. Liczę na to. Dość mam wszechobecnego chamstwa. Mam nadzieję, że "m" zapłaci za swój wpis. I nie odwracaj kota ogonem - bo nie Twoja sprawa czy ja wspieram finansowo fundacje czy nie.
Jest szansa że Ty moja droga - do swoich dobrych uczynków dołączysz jeszcze jeden - taki który nakaże Ci sąd.
Żeby nie było wątpliwości - zwolnienie obu dyrektorów uważam za zły krok.
wyjdzie na jaw20:00, 28 lutego 2016
No to trza szukać nowego "pilnowacza" sesji rady miasta, do tego Pan L.... też posadkę zmieni, kawał chama sodówa walnęła, który za grosz nie ma szacunku dla ludzi "niższej kategorii społecznej" nie bacząc nawet na to że rozmawia z osobami 2 x starszymi od siebie.

Brawissimo, realia Pana zaskoczą, bo Pan wierzysz w utopię, błądzisz jak wszyscy wyborcy obecnego burmistrza, znam już tyle osób, które głęboko żałują, że oddali swój głos na Pana Watychę, bo jest tylko marionetką u władzy i tyle!
lewiatan19:40, 28 lutego 2016
brawissimo przecież wiesz kto to pisze-piąta kolumna kanapowa
stracili władzę i odchodząc postraszyli -jeszcze tu wrócę-paru uwierzyło
Marzy im się referendum będzie to pierwsze w kraju .
Wystarczy pięć głosów do impiczmentu ?
Krzyżyk na drogę -powodzenia (nieszczerze)!
Zastanawiam się ile jeszcze złego zrobią dla tego Miasta.
Jak nie zapłacą za obrazę czy przekręty.
Jest ktoś kto patrzy i widzi.
Ja zacieram ręce.
Wyborca*19:31, 28 lutego 2016
Panie Burmistrzu
ależ się Pan rozpędził ze zwolnieniami dyrektorów "państwowych" firm w naszym mieście. Istny kabaret Pan urządzasz, czyżby zabrakło już stanowisk w UM dla "swoich kolesi"??? Dlatego Pan zwalnia fachowców z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Jak Pan ubiegał się o posadę włodarza miasta Nowy Targ, Pana głównym hasłem wyborczym było: bez zwolnień i prywaty!!!
Minęło kilkanaście miesięcy rządów i co Pan zrobił dla miasta, no szczerze bez zbędnej obłudy...ja Panu odpowiem- NIC!!!
Potrafi Pan tylko zwalniać ludzi, którzy na byłych już kadencjach nie miały nawet nagany!!! Jako wyborca mam tego serdecznie dość, jestem za referendum, trza władzy pokazać dość "kpiny i kolesiostwa". To wszystko wygląda jak spłata "długu" za poparcie w wyborach!!!Pycha Pana ogarnęła, że aż kipi w całym nowotarskim środowisku. Tylko szaleniec robi takie czystki, nie bacząc na zasługi dyrektorów:
- MOK-u ( jarmarki podhalańskie, wystawy, kabarety) ludziska ruszyli się za kulturą,
- MPEC wiele lat inwestycji, po to aby kotłownia była po generalnym remoncie nowoczesna i pewnie wiele lat nie będzie żadna ochrona środowiska miała startu - mało tego dochodzi tu jeszcze zwolnienie osoby w okresie chronionym i nie może go Pan "wywalić", czyli Pan z naszych podatków za sponsoruje stanowisko nowego dyrektora)
- MZWIK nowa oczyszczalnia, miliony zainwestowanie w jej ciągły rozwój tak aby wydalała w oczyszczaniu ścieków, nie jak w Zakopcu.

Wybory bliżej niż dalej, wtedy przyjdzie czas na rozliczenie Pana, i obawiam się, że przedłużenia kadencji nie będzie. Jak stare przysłowie mówi: kto mieczem wojuje od miecza ginie!
Miejscowa do Brawissimo19:31, 28 lutego 2016
Miejscowa obstawia swój typ. Niestety w naszym mieście wiele osób już wie jak to działa i dziś każdy kto tu pisze może być brany pod uwagę. WOLNOŚĆ SŁOWA to się wypowiada każdy ten co o tym myśli. Po to tu jest taka opcja. Niekoniecznie to może być Pan Tarnowski jest jeszcze wielu innych, którzy są chętni na to stanowisko. I tak wygra ten kogo Burmistrz wybierze. Ale po co? Jaki jest powód żeby wywalać dobrego dyrektora, który zrobił tak wiele dla tego miasta. Jakoś nie ma żadnych negatywów na P. Kniotka.
Nie widzicie co zrobił dla naszego miasta?
Jeśli by miał konkretny powód wywalenia Burmistrz, to by go podał i nie wył tel.
Są tacy co stoją po str pana G.W ale są i też tacy co stoją po str innej osoby.
Raczej każdy kto wylatuje z pracy zawsze słyszy dlaczego?
Mieszkańcy też chcą usłyszeć. Jeśli pan Burmistrz nie ma sobie nic do zarzucenia to niech poda przyczyne bo społeczność się tego domaga. Dlaczego te dwie osoby zostały zwolnione? Może wtedy zrozumieją i dadzą spokój. Przestaną wnikać co? gdzie? dlaczego?


A co do oddawania pieniędzy to co miesiąc wpłacam na chore dzieci ale i nie tylko. Na osoby, które tej pomocy potrzebują. Ale Ty zapewne tego nie robisz, bo po co?
Przeprosić? Okay nie ma problemu, jeśli wygra konkurs zupełnie ktoś inny to publicznie tu przeprosze P. Tarnowskiego. Wtedy wyjdzie, że moj typ się nie sprawdził. Choć nie tylko ten pan będzie brany pod uwagę.
Już nie o to chodzi. Temat głowny jest o czym innym. Czekamy na odp pana Burmistrza bo to on podejmuje główne decyzje.
raz,dwa,trzy18:52, 28 lutego 2016
Już na ostatniej sesji Burmistrz wiedział, że zwolni P. Kniotka i P. Pachniowską, bo zrobił to zaraz dnia następnego. Czy brakło mu odwagi poinformować o tym Radę Miasta? Najwyraźniej tak, bo zaraz wziął urlop i stał się nieosiągalny dla dziennikarzy.
brawissimo18:46, 28 lutego 2016
do "miejscowa" - już z takim jednym co to oskarżał JTarnowskiego o szukanie stanowiska - spotkał się ten pan w sądzie, widzę że "miejscowa" to kolejna chętna do przepraszania.

Nie ma problemu - wystąpić do admina p24 o wydanie danych komentatora i do sądu - a tam zażądać kilkunastu tysięcy złotych na jakiś cel charytatywny, na fundację, chore dziecko itp. To się nauczy "miejscowa" że szkalowanie ludzi nie popłaca i wyjątkowo coś dobrego zrobi zamiast judzić i hejtować - zapłaci za czyjeś leczenie.
Miejscowa18:28, 28 lutego 2016
Dlaczego nie podał powodów?
A jak myślicie? Zapewne P. Kniotek dostał taką propozycję od G. Watychy, że była nie do odrzucenia!
Znając poczynania P. Kniotka i jego uczciowść zapewne się zgodził na to co Grzesiu mu zaoferował i tak G.W. wezwał p.Kniotka na dywanik żeby go usunąć bo lepiej się pozbyć kogoś kto nie stoi po jego stronie.


Ludzie! Jaki konkurs?
Przecież wiadomo, że Tarnowski chce się dorwać do stołka dyrektora MZWiK! To wie już każdy a jego wice będzie Pan z pierwszą literą nazwiska L. (który nie zna się na niczym tylko na siedzeniu i gapieniu się w monitor!)

Zobaczycie jeszcze będzie głośno o tych dwóch panach i wspomnicie moje słowa.
UM ćwierka i to sporo bo to co się tam dzieje to jest istny CHAOS i B**del na kółkach!!!
Również jestem za zrobieniem REFERENDUM!!!
Burmistrzu zmieciemy Cię pod ten Twój DYWANIK! Tym co zrobiłeś strzeliłeś sobie sam w kolano!!!!

Świetnie zacząłeś swoją kadencję!
Nie pozwolimy na oszustwa!
Kolesiostwo i Kumoterstwo to można zarzucić naszemu wspaniałemu nowemu Burmistrzowi.
Zbliża się dzień ostateczny, w którym tym razem większość Ci powie ŻEGNAJ!
Mieszkaniec18:15, 28 lutego 2016
Burmistrzu! Ja jako mieszkaniec miasta zastanawiam się jak Pan chce utrzymać dwóch prezesów MPEC przez 2 lata?
Cytuję słowa Pana z Gazety: " Że dla miasta to żaden wydatek!" Chyba, że zapłaci Pan z własnej kiesy. W co wątpię! A skończy się na podwyżkach za ciepło, wodę, ścieki, podatek od nieruchomości i biletów MZK. Nie tego oczekiwaliśmy wybierając PANA!!!
Nie zgadzam się!
Mieszkaniec Nowego Targu w imię głodujących dzieci w naszym mieście!

Zgadzam się na Referendum!!!
sruuu17:48, 28 lutego 2016
Żadnej wizji w sprawach związanych z kulturą w mieście obecna władza nie posiada. Zwolnienie Pachniowskiej ( ewidentny konflikt pomiędzy byłą Dyrektorka a jeszcze obecną zastępcą burmistrza, "dobre rady" jeszcze obecnego przewodniczącego) da odwrotny skutek. Koleżanka lub kolega Joanny IS nic nie zdziała, bo tak samo jak koleżanka nie posiada wizji, umiejętności i żadnych sensownych pomysłów. Grześ pójdzie przez wieś !!!
andoria17:34, 28 lutego 2016
Przecież to nie może się tak skończyć. Tylko referendum ostudzi tych hochsztaplerów z krainy TKM. Największe i najszybsze rozczarowanie w historii nowotarskiego samorządu. To jedyny ich sukces.
czytacz16:06, 28 lutego 2016
Czytam w komentarzach poniżej, że ktoś lansuje Marcina Jagłe na dyr. MOK. Żart chyba jakiś. Chociaż jeszcze gorszym kandydatem byłby Leszek Pustówka.
znawca16:02, 28 lutego 2016
Czytając komentarze p.p kumpel i bum , mam wrażenie że to sam p.Gabryś napisał. Pana Tomka o to nie podejrzewam. Byłoby to największe nieszczęście jakie mogłoby spotykać MOK gdyby p.Gabryś piastował w jim jakiekolwiek stanowisko. Jest nieszczery , trzeba na niego uważać!!!
Zosia15:04, 28 lutego 2016
Z uwagą śledzę ostatnie poczynania władz miasta z panem Burmistrzem na czele i wciąż nie mogę uwierzyć, że ze stanowiska odwołuje się Dyrektora Wojciecha Kniotka, osobę najbardziej kompetentną i oddaną swojej pracy, fachowca w tym co robi.
Panie Burmistrzu pan W.Kniotek przez lata pracy w MZWiK oddał swoje serce problemom oczyszczalni, może już zapomniano, że to dzięki niemu miasto nie przystąpiło do dziwnego tworu jaki chcieli stworzyć parę lat temu łącząc MZWiK z PPK, to dzięki niemu miasto pozbyło się odoru, który tak trapił mieszkańców miasta, remonty sieci wod-kan widoczne są dla każdego, buduje się nowe przyłącza w kolejnych dzielnicach miasta i pozyskuje się na to wszystko środki unijne, to również zasługa p.Kniotka.
Zakład po prostu się rozwija a miastu nic nie wychodzi, miasto wciąż zadłużone....to boli.....

Zwolnienie bez podania przyczyn, telefon Burmistrza milczy?
Bardzo wymowne, nieprawdaż....a może po prostu nie ma takowych????

Spójrzmy prawdzie w oczy, miasto Nowy Targ to jeden wielki chaos i dezorganizacja.
Może to pan, Panie Burmistrzu powinien odejść?
Może ta funkcja zupełnie pana przerosła?
Może nie nadaje się pan na stanowisko włodarza miasta?
Może jest pan tylko marionetką w rękach kogoś innego?
Wyborcy pana rozliczą...już niedługo.......
Aspargin13:14, 28 lutego 2016
@postronna:
Asia to akurat blokowała budowę basenu i powodowała opóźnienia w pracach. Nie ma drugiej takiej osoby co by namąciła jak ona.

Watycha pozbywa się ludzi by zastąpić ich swoimi. To taki Fryźlewicz tylko młodszy. Liczą się tylko znajomości.
lala09:58, 28 lutego 2016
Dobra decyzja, oby inny dyrektor MOKU był operatywny i otwarty na propozycje.
zzz09:52, 28 lutego 2016
Ty rozsądek, nowotarżanka- nie macie racji. Ludzi należy szanować- mówię o BP.
xxx09:50, 28 lutego 2016
Słuszna decyzja.
sisi19:14, 27 lutego 2016
To chyba jakieś akademickie dywagacje z tą określoną polityką władz miasta. Jej nie było i nie ma. Były natomiast wizje, które właśnie zżerają beneficjenci nowego układu. Watycha musi uważać gdyż w rozpędzie mogą go zahaczyć i wypluć. Zresztą jak się z boku na to wszystko przyglądam to mam wrażenie, że Tarnowski rozpoczął realizować właśnie jakiś autorski projekt ... i niekoniecznie jest on zbieżny z konwulsjami samego burmistrza.
jasio17:32, 27 lutego 2016
a nie gadałem że polegnie za zakład kusnierski ma ludżmierskiej
zeb16:10, 27 lutego 2016
"Burmistrz zostanie w wyborach rozliczony. Fachowość nie ma nic do rzeczy. Jeżeli jest konflikt z szefem to oczywiste, że taki kierownik nie realizował na odpowiednim poziomie polityki swoich zwierzchników."
Tak może i był konflikt z Burmistrzem bo TEN jak by się dało pozwolił by kuśnierzom na wszystko!Łacznie z tym by każdy obowiązkowo płacił za ich chemiczne ścieki. Właśnie dla tego liczy się czy ktoś jest fachowcem a nie POLITYKIEM lub ich sługusem, kiedy to ludzie zrozumieją?
j15:01, 27 lutego 2016
Nie jest prawdą, że w Mok były prpblemy z możliwoscią przepwrowadzenia prób/ jeśli, wcześniej zostało uzgodnione to z Dyrektorem/. Niestety w Mok jest tyle przeróżnych imprez, że o miejsce/ poza uzgodnioinym terminem/ jest ciężko/.Świadczy to prężnym działaniu tej instytucji.Wszędzie trzeba wcześniej planować i ustalać. Więc dziwne rzeczy wypowiadane pod kątem Dyrekcji są nie na miejscu.
puk-puk14:36, 27 lutego 2016
Do Obywatel. "Osoby na takich stanowiskach mają realizować jego politykę za co to Burmistrz zostanie w wyborach rozliczony. Fachowość nie ma nic do rzeczy."- nie bredź. Burmistrz zielony w zagadnieniach MZWiK, jakie on ma kompetencje? I uważasz jeszcze że fachowość dyrektora takiego zakąłdu nie ma tu nic do rzeczy? Czyli kierowanie takimi zakładami jak MZWiK , MPEC mozna oddać w ręce niefachowców i bedzxie ich rozliczał burmistrz dyletant???
postronna14:08, 27 lutego 2016
Cytryn Ty weź nie manipuluj bo olimpijski to chciał Chodorowicz a Fryzlewicz to chciał wybudować jedynie ogrodzenia naokoło domu i co Chodorowicz wybudował basen.....???? Gdyby nie Pani Asia to byś pływał dalej po warszawsku Ale pupinka po piasku;)
was13:47, 27 lutego 2016
Jest sobota, jestem po wczorajszej spowiedzi, mój ulubiony ks.Paśko wlał we mnie pozytywne emocje. Przepraszam za te uszczypliwości. Pozdrawiam wszystkich katolików.
Obywatel13:10, 27 lutego 2016
Pani Pachniowska i Pan Kniotek mieli stanowiska z powołania. To ie było zatrudnienia o pracę jak inni pracownicy. Powołuje burmistrz i on odwołuje. Osoby na takich stanowiskach mają realizować jego politykę za co to Burmistrz zostanie w wyborach rozliczony. Fachowość nie ma nic do rzeczy. Jeżeli jest konflikt z szefem to oczywiste, że taki kierownik nie realizował na odpowiednim poziomie polityki swoich zwierzchników. Gdyby było inaczej to nie ma sensu zmiana władz miasta. Chronieni są pracownicy ale nie kierownictwo, które z natury rzeczy ma stanowić drużynę szefa.
Obywatel13:10, 27 lutego 2016
Własnie miał się odbyć występ baletu ze Lwowa. Niestety jeden występ został odwołany z powodu .... braku chętnych. Czy widzieliście ogłoszenia o dwóch występach? Na pierwszy bilety się rozeszły jak ciepłe bułeczki. Wśród moich znajomych wielu było chętnych na bilety i ich nie mieli. Ja miałem załatwione "po znajomości" - kolega mi odstąpił swój ponieważ nie mógł iść. MOK umył ręce. Czy to jest normalne??
Inny przykład. W lecie byłem na spotkaniu z P. Sumlińskim. Spotkanie organizowane bez odpłatności. Pachniowska zgodziła się tylko na udostępnienie małej sali i nie pozwoliła na rozwieszenie plakatów z informacja w takim terminie, aby chętni mogli się zapoznać. Przyszło ponad 100 uczestników i tylko garstka się zmieściła w sali. Sala widowiskowa była pusta. Nikt z MOK nie zgodził się na udostępnienie większej sali. Wyraźnie bali się konsekwencji od P. Pachniowskiej. Dopiero po interwencji P. Burmistrza i na jego odpowiedzialność udostępniono salę widowiskową ale bez nagłośnienia i światła. Przy czym pracownicy mieli ogromne obawy. Ta niedopuszczalna sytuacja została opisana w piśmie do P. Burmistrza (w formie skargi) i podpisana przez kilkudziesięciu uczestników. Jest więc reakcja.
marek13:09, 27 lutego 2016
Czyli jednak referendum? Kawowa Panienka przegła pałkę.
f313:01, 27 lutego 2016
do sharp-acka. Jeżeli byli na chorobowym , to nie na koszt podatnika ani nie miasta, ale opłacano im to z ich wlasnych skłądek , jakie odprowadzali przez dziesiątki lat swojej pracy. a jak przypuszczam, były to wysokie skłądki. Żadna łaska. Od tego jest ZUS, żeby kontrolować takie rzeczy. Widocznie im się to należało, skoro nie wszczęto żadnego postępowania wobec nich, a przecież to chorobowe było głośno komentowane nie tylko na Podhale 24, nie tylko przez burmistrza Watychę ale również w prasie , na ulicy i gdzie się da. Nie myślisz chyba, żę miejscowy ZUS tego nie sprawdził. Zatem gęgę w kubeł.
Jakie wyciągali korzyśći i kogo krzywdzili? Podaj fakty, nazwiska itp, bo to są pomówienia, za które możesz beknąć. Jak wiesz o jakichś machlojkach to twoim obowiązkiem jest to zgłosić odpowiednim służbom, a nie oczerniaj kogoś publicznie, bo mówisz o kimś źle, a sam/ a nie jesteś lepsza/y. Przypomnę ci też, że to Pan JT musiał przepraszać sądownie w kampanii wyborczej burmistrza Fryźlewicza, a nie odwrotnie i daruj sobie te rzekome osobiste wycieczki Fryźlewicza pod adresem JT, bo to kłam. Osobiste wycieczki były w odwrotną stronę i dotyczyły całej rodziny Fryźlewiczów, nie szczedząc nawet żony burmistrza Pani Doroty. Ten hejt, to ty tu uprawiasz pisząC klamliwe plugastwa
postronna12:36, 27 lutego 2016
Do Was....
nie obrażaj mnie z tym celnym
cytryn12:29, 27 lutego 2016
@ postronna. No chyba sobie żarty stroisz. Jedynie co, to zbierała podpisy pod petycją, a potem cały czas przeszkadzała w realizacji tego zadania.Była zwolenniczką budowy basemnu olimpijskiego, na co miasto nie wyraziło zgody i okazało się , że miało całkowicie rację. Basen w obecnym kształcie jest wystarczający i jest to zasługa Fryźlwicza i jego ludzi, to oni byli wtedy przy władzy i realizowali to zadanie, a nie Pani Asia. Dziś jest wiceburmistrzem to zobaczymy jak wybuduje z Watycha nową wielofunkcyjną halę i wyciąg narciarski. Wyborcze obietnice.Wszystkie instrumenty w jej rękach . Podpisy mogę zacząc juz dziś zbierać reszta w rękach wszechmocnej, najlepszej Naszej Asi.
was12:15, 27 lutego 2016
postronna a byłaś kiedyś w moku? po co głupio piszesz o prlu, przejrzyj archiwum www zobacz ile imprez i jakich odbyło się przez ostanie 10 lat. Widać, że z urzędu celnego ludzie nie chodzą do moku. No bo po co? Możesz nie lubić dyr ale nie gadaj o prlu. Obiektywizmu
Aaa...11:57, 27 lutego 2016
Co za brednie, przecież nie jest tajemnicą, że stosunki pomiedzy Panią Burmistrz a Panem Przewodniczącym są bardzo chłodne.
ha ha11:43, 27 lutego 2016
A co się zmieniło? Bo chyba mamy większy nieład i bałagan?
sharp-acka11:24, 27 lutego 2016
Ten hejt uprawiany cały czas przez te same osoby ze środowiska byłej władzy jest żenujący i ohydny. Przykro patrzeć jak nisko są w stanie upaść ludzie, którzy kiedyś rządzili w tym mieście. Nie pamiętacie już jak dwóch wiceburmistrzów poszło na chorobowe zaraz po przegranych wyborach i przez pół roku żyli na koszt miasta i podatników? Nie pamiętacie jak naciągali każdą sposobność dla swoich korzyści nie licząc się z nikim i z niczym? Nie pamiętacie ilu mieszkańcom miasta zrobili krzywdę, jak ich niszczyli? Nie pamiętacie jak właśnie po cudem wygranych wyborach w drugiej turze były burmistrz gdzie się tylko dało w tym też na sesjach urządzał sobie żenujące wycieczki słowne pod adresem Pana JT do czasu, aż Pan ten oświadczył, że już nigdy w wyborach przeciwko MF nie wystartuje? Ludzie ze środowiska poprzedniej władzy zachowują się skandalicznie, bo w niczym nie byli lepsi od obecnej władzy, a nawet uważam, że byli po stokroć gorsi. Ktokolwiek to nie jest, to jeśli jest po drugiej stronie jest niszczony we wredny sposób przez tych zakompleksionych kolesi. A budowanie obrazu, że Pan Burmistrz GW nie rządzi samodzielnie jest tanim chwytem propagandowym, którego celem jest zdyskredytowanie, Burmistrza. Tak walczą ludzie słabi, zakompleksieni i zdesperowani, którzy nic nie robiąc przez całe życie, żyli w luksusie kosztem społeczeństwa. Teraz aby to zmienić trzeba ogromnej determinacji ze strony Pana Burmistrza i mam nadzieję, że jej mu wystarczy. Pan T ma pewnie nie lada ubaw i powody do zadowolenia, że nie będąc burmistrzem jest postrzegany, jak ten największy wróg, który kiedyś zachwiał w posadach stołkami poprzedniej władzy. Jednego jestem pewien, że gdyby tak było, jak tu piszecie, że Burmistrzem steruje Przewodniczący, to znając Pana T już dawno większość naczelników, dyrektorów i kierowników by została usunięta, zapewniam was, że to by się stało po trzech miesiącach po wygranych wyborach, a nie po roku. Niestety obawiam się również, że Pan JT też nie jest do końca zadowolony z tego jak i co robi Burmistrz i śmiem podejrzewać - a miałem z nim kiedyś do czynienia, że kwestią czasu jest, kiedy powie dość.
Margaret10:51, 27 lutego 2016
Z racji tego, że bardzo rzadko zdarza mi się komentować cokolwiek, co tu się dzieje ale tym razem zrobię wyjątek. Nie rozumiem całej burzy wokól odwołania Pani Pachniowskiej przez tyle lat nowotarski dom kultury istniał jedynie w momentach przyjazdu teatrów lub oper, żenujące były sytuacje kiedy to w bardzo ważnych debatach nagłośnienie przestawało działać. A uznani Artyści nie dostawali nawet symbolicznego kwiatka. Wchodząc do budynku odczuwa się, że czas się zatrzymał, a zakurzone fotele dawno powinny zostać wymienione. Scena z dynastii Gierka i te stare aksamitne zasłony, zakurzone sprzęty wołają o pomstę do nieba. Mam nadzieję, że w końcu ta sytuacja się zmieni i miasto pochwali się nowym Mokiem tak jak nowym basenem. czekam Pani Asiu
zza wody10:43, 27 lutego 2016
Pani Pachniowska przez tyle lat rządziła tak Mokiem, że doprowadziła go do skrajnej ruiny i myślę, że najlepiej jej pracę oceniliby Ci co cokolwiek mieli z nią i z Mokiem wspólnego.Za każdym razem kiedy ktoś coś chciał zrobić to albo musiał ćwiczyć na korytarzu albo nie bo nie ma miejsca albo nie bo nie. wielokrotnie podcinała skrzydła naszej utalentowanej młodzieży i tu może wysłowić się wiele osób, które coś w tym mieście chciały zrobić zorganizować koncert imprezę itp itd z autopsji znam jeden bardzo konkretny przypadek i tu może wypowiedzieć się Aneta Larysa Knap, która ćwiczyła z nami dokładnie w przedsionkach i korytarzach, więc niech może młodzież wypowie się o działalności tej Pani a nie Wy
postronna10:15, 27 lutego 2016
Do komentowania nowotarżanie to jesteście mocno Ale basen to musiała wam załatwić Pani Asia z Radomska były vce Zajączkowski bodajże z tamtela na potrzebę takiej inwestycji by nawet nie wpadł. Ja wierzę w Pania Asie ma potencjal widzę pozytywne zmiany w mieście a dreszcz mnie przelatuje na myśl o poprzednikach ... pozegnianie się z Panią Pachniawska to balsam dla mojej duszy bo po trupach po celu pochowala Mok w PRL-U
rampowy10:08, 27 lutego 2016
do Obserwator - a to czasem nie powinność władzy? MOK przecież jest finansowany wyłącznie z budżetu miasta i stanowi element majątku miasta, za który odpowiada burmistrz. Pachniowska zrobiła wszystko na co zezwalały jej uprawnienia i prawo. No niechże teraz wykaże się Wojtaszek ze Stegową, no i serowy geniusz, szef Komisji Kultury, który zamiast preparowania zarzutów przeciwko dyrektorce i umizgów za wszelka cenę przypomni sobie kogo ma reprezentować i o co walczyć. Kawusia w miłym towarzystwie i bajdurzenie o bzdurach modernizacji sali nie przyspieszy. Trzeba zacząć pracować! Za to bierzecie pieniądze!
Dop10:00, 27 lutego 2016
Twierdzenie, że dzięki Stegowej będzie nowe lodowisko jest dowodem chyba na pojawienie się ponownie dopalaczy w mieście. Któóóóóóż inny niż pod wpływem haju mógłby cos takiego stwierdzić.
tom09:17, 27 lutego 2016
Panie burmistrzu...sekretariat to powinna być wizytówka ,a pan ma tandetę i tyle w tym temacie.../.../

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
wodociągowcy/kanałowcy08:20, 27 lutego 2016
jesteśmy dumni z Naszego Zakładu i Naszego Dyrektora

wodociągowcy, kanałowcy
w naszej branży i dziedzinie my fachowcy
wodociągowcy, kanałowcy
bez fachowca wodociągowca ani rusz

zakład z majątkiem wartym kilkadziesiąt milionów jest teraz własnością miasta i porządnie robi swoje, po co to niszczyć?
autor08:15, 27 lutego 2016
????????????
Sąsiad08:09, 27 lutego 2016
Najpierw zwolnienia....a późneij myslenie co by tu zrobić....Kpina..Dyrektor Kniotek jest świetnym zarzadzającym ...jest otwarty dla obywateli miasta i działa dla dobra miasta i jego mieszkańców. Fakt zwolnienia......????? Przypuszczenia
ppp08:04, 27 lutego 2016
Wielka strata dla kultury naszego miasta - Pani Dyrektor tak oddana dzieciom, rodzicom, tyle serca okazała i ...Może jednak okaże sie inaczej, może władze miasta dadzą Pani Dyrektor możliwość działalności w Urzędzie Miasta od spraw kultury. Przecież wspaniale wykonywała swoją posługę.
kazimierz07:24, 27 lutego 2016
Referendum. Zgadzam się. ODWOLAC tą władze!!!!!!!!!
Obserwator07:00, 27 lutego 2016
Czas najwyższy zrobić remont sali widowiskowej i obiektu . Wstyd.
Jak kij05:23, 27 lutego 2016
P.watycha znowu podniesliscie podatek od nieruchomosci. CZY WYSCIE POSZALELI. OSTATNI RAZ jestes burmistrzem.. Woda najdrozsza w Polsce , podatki najdrozsze w Polsce , benzyna tez. Chlopievnie potragisz rzadzic podaj sie do dymisji lub abdykuj :-(
zachęcony w kampanii23:49, 26 lutego 2016
@hk

Masz jakieś foty? to publikuj na co czekasz! Przejrzymy je wszyscy. Ale w międzyczasie jak zaczniesz orientować się, że jednak mocny jesteś tylko w gębie inni będą swoje robić, bo za to im płacą.

Ludzie skoro jesteście niezadowoleni, to na co czekacie bierzcie sprawy w swoje ręce! Możecie tworzyć stowarzyszenia, organizować się, przygotowywać jakąś grupę waszym zdaniem odpowiednich ludzi do sprawowania władzy i do wyborów za rok. Przecież mamy demokracje, wam też wolno!!

Obawiam się tylko tego, że jak zorientujecie się jaki ogrom pracy i prywatnego czasu trzeba poświęcić na to, aby cokolwiek w tym mieście ruszyć, ile przeszkód pokonać, ilu ludziom się narazić (bo wg niektórych stanowiska należą się dożywotnio) to może przejrzycie na oczy i szybko Wam się odechce hejtowania wszystkiego i wszystkich w internecie. Jesteście bezwzględni, totalnie. Ale o internetowym hejcie mówi cały świat i niestety nie jest to tylko przywara Nowotarżan. Przykre...

Pani Steg musi obrywać, bo działa. Uwierzcie mi, że zdaje sobie z tego doskonale sprawę. A jej zaangażowanie jest godne podziwu, i ten podziw ma w bardzo wielu kręgach, co niektórych doprowadza jak widać do szału. Komentarzami nie wygracie, ale ciężką pracą możecie, do czego gorąco wszystkich namawiam. DZIAŁAJCIE :)
123:47, 26 lutego 2016
Kurcze nikt nie pisze o aferach tych dyrektorów, same afery na wyższych szczeblach dziwnie, może nie chodziło o zwolnienie dyrektorów tylko burmistrzów
was23:26, 26 lutego 2016
zburzcie mok i wybudujcie tam meczet
bnm23:25, 26 lutego 2016
Pachniowska to miała pod górkę robić...........zero profesjonalizmu
hk23:22, 26 lutego 2016
A kiedy opublikowane zostaną wreszcie te zdjęcia z balkonu Ratusza gdzie trwała impreza z panią wiceburmistrz. To dopiero będzie powód do zwolnienia, a nie ścigać się po BPachniowskiej i WKniotku.
zarękawek23:20, 26 lutego 2016
do "urzędnik magistratu" - a czy to prawda, że wykonawcą tej hali to może będzie ta firma której już zapłacono tę horrendalną sumę za wizualizację?
Urzędniku, urzędniku... szpaki już śpiewają co się wyprawia w urzędzie, jakie umowy i z kim się zawiera. Musielibyście wszystkich u um wymienić bo nie wiecie kto kwity skwapliwie zbiera...
BB23:18, 26 lutego 2016
A co Oni zrobili ??????????? Za co ich wywalili ??????
Tomek L23:04, 26 lutego 2016
mieli czas i nie wykorzystali swojej szansy.
Panie Burmistrzu to ciężkie sa decyzję i zawsze znajdą się Ci niezadowoleni.
ale wiem że będzie lepiej
urzędnik magistratu23:02, 26 lutego 2016
Wkurzacie mnie tymi komentarzami.Powiem wam w tajemnicy,że dzięki zaangażowaniu Pani wiceburmistrz Joanny Steg Nowy Targ może mieć nową hale lodową. Ja Jej kibicuję bo Pani wice realizuje swoje cele. Czasami warto się zastanowić i wybrać właściwą drogę.
Adam22:59, 26 lutego 2016
Dyrektorzy powinni być wybierani na 5 letnią kadencję inaczej przywiązują się do stołków i już nie pracują efektywnie
Bardzo dobra decyzja
syf22:55, 26 lutego 2016
A czy Burmistrzowie mogliby odwieść swoje urlopy bezpłatne Z macierzystych Instytucji i przestać szkodzić Miastu?
anioł22:04, 26 lutego 2016
dobra robota :) tak dalej
Robin21:54, 26 lutego 2016
Pytanie do Anny Dziubas oraz jej obrońców.
Czy Panią też P. Barbara Pachniowska zatrudniała na umowach śmieciowych?
Instytucja samorządowa nie powinna działać jak w okresie wczesnego kapitalizmu w Anglii.
Może właśnie te nieprawidłowości były powodem zwolnienia.
vat21:47, 26 lutego 2016
To strajk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bo nie o ciepełko tu chodzi a o nieuczciwość i zawistność obecnej władzy i kumoterstwo i układziki!
wkrótce przekonacie się sami ,Tez głosowało się na Watychę ale cała ta poltyka jest niesmaczna i uczciwi mieszkańcy.... powiedzmy STOP
syf21:32, 26 lutego 2016
Do Pani Anny Dziubas. A może przy Firmie Pani mogł był być zeszyt z wyrazami poparcia? Poparcia "AKCJA D:"
Frances Farmer21:31, 26 lutego 2016
Pracownicy nie stoją za Dyrektorem z powodu super płacy, powyżek, premii i wspaniałym warunków. 1600 na rękę, praca w smrodzie i chłodzie, i to wszystko po studiach, szkoleniach itp. Chodzi o sposób, w jaki kompetentny, wykształcony, doświadczony człowiek, który zna się na swojej pracy, został wyrzucony praktycznie z dnia na dzień. Miasto to nie korporacja. Burmistrz jest zarządcą, a nie właścicielem. Odwołanie kogoś w tak perfidny sposób nie może pozostać bez odpowiedzi, inaczej władza zyskuje pewność że ma przyzwolenie na wszystko.
to widać, słychać i czuć21:29, 26 lutego 2016
Zbyt często "przewodniczący rady miasta" - tak - małymi literkami, bo to maleństwo powyborcze, ingeruje w poczynania Burmistrza i to we wszystkim i prawie codziennie.
Z MZWiK przede wszystkim
arian21:17, 26 lutego 2016
tylko zostawcie Pana Krzaka i nie ważne, że to to kumpel z ławki szkolnej byłego burmistrza? reszta wszystkich wywalić na zbity pysk
syf20:52, 26 lutego 2016
do Kuma. nie komuna lecz demokracja obywatelska. PKL udało się . PPK też sukces.Związek Gmin sukces. Telekomunikacja sukces TATRY sukces. Burmistrz powinien zamiast samochodu kupić za nasze nowy telefon.
bill20:51, 26 lutego 2016
pan Kniotek to super gość i fachowiec, wielka szkoda dla tego zakładu i miasta, cały projekt unijny dot. kanalizacji był na jego głowie i w dodatku super wykonany
TKM20:21, 26 lutego 2016
Panie DYREKTORZE! Niech się Pan nie boi całe MZWiK za Panem murem stoi!

Każdemu życzę tak super dyrektora! Poza tym 1600 na rękę po studiach i wielu kursach i szkoleniach i z uprawnieniami to nie kokosy ktoś pisał o podwyżkach, musiały być bo by była łamana ustawa o najniższym wynagrodzeniu) ale atmosfera w pracy i dyrektor wszystko wynagradzają! Zaczną się odejścia fachowców z firmy jak przyślą od burmistrza jakiegoś spadochroniarza co chce się przypodobać burmistrzowi i będzie to robił kosztem załogi a zarazem odbije się to na działaniu firmy. No ale TKM a nie ludzie i sprawne działanie firmy.
Ps. Wszyscy mówią, że to przygotowywanie gruntu pod wchłonięcie do PPK. A potem Nowotarżanie zasmakują ścieków po 20 za m3 jak i wody.
Kuma20:15, 26 lutego 2016
teraz załoga wystąpiła z obroną Pana Kniotka, ciekawa jakaś. Burmistrz będzie się im tłumaczył dlaczego zwalnia ich pracodawcę, komuna jaka czy co? strajk może? Ja rozumiem, że każda zmiana to większe wymagania, redukcje, brak podwyżek, brak ciepełka na stołeczkach. O to chodzi? Nie umie dyrektor pożegnać się z godnością i opuścić ta intratną posadę? Marzenia o powrocie Pana Fryźlewicza się nie spełniły? o kurde.
Zwolennik nowej władzy20:11, 26 lutego 2016
Jeżeli chcemy lepszego Nowego Targu -muszą być zmiany .

Popierajmy je a nie marudźmy !!! Ja popieram .
syf20:04, 26 lutego 2016
miasto nie jest własnością Burmistrza. Może trzeba sprawdzić Mu poparcie i parcie.
Gulros19:58, 26 lutego 2016
Pani Barbaro! trzeba wystartować w konkursie o stanowisko ponownie, bo nikogo lepszego nie znajdą p."burmistrz" Tarnowski i jego marionetka.
Hahaha19:37, 26 lutego 2016
Ależ władza sobie w stopę strzeli tym Kowalskim
Wiedźmin19:35, 26 lutego 2016
A tak ni9edawno na pewnym spotkaniu i p.Tarnowski i p. Watycha mówili ,że p. Kowalski to przy.....pas p. Fryźlweicza/był jeszcze burmistrzem/
Kicia19:30, 26 lutego 2016
Ale wpisów, ale emocje, dziwne
Referendum na już19:03, 26 lutego 2016
do Referendum - jestem za, moi sąsiedzi również i moja rodzina także, a wniosek o referendum potraktowałbym nawet jeszcze szerzej o odwołanie bezpłciowej Rady, która zdominowana przez Tarnowskiego przestała myśleć komu mają służyć. I żeby była jasność, głosowałem na Watychę ale to był największy błąd w moim życiu. Fryźlewicz przy tym nieudaczniku to był szybujący orzeł. Prawie niemożliwe, a jednak.
jan ze spikeej bely18:42, 26 lutego 2016
Pani Joanna ďakujem za pomstu
kazimierz18:36, 26 lutego 2016
Tosiek Nowak wciąż pociąga za sznurki, do dziś nie może pogodzić się że Fryzlewicz go odwołał z moku. Teraz wsadził tam swojego pupila na krzesełko, będą razem pozyskiwać ogromne środki z bogatej unii.
prosto z mostu18:32, 26 lutego 2016
Widać na pierwszy rzut oka, że większość z komentujących nigdy nie miała do czynienia z P. Pachniowską i nie musiała składać tej Pani wizyty. Nie wiem jak ktoś taki może być dyrektorem takiej placówki jak Miejski Ośrodek Kultury. Przecież to jest śmieszne.

Może rzeczywiście istniało grono osób, którym ta Pani była życzliwa, natomiast wszyscy dobrze wiemy, iż to grono było bardzo wąskie. Normalnie P. Pachniowska jest bardzo opryskliwa, niemiła, z nosem na kwinte. Konflikt Pani dyrektor z wystawcą na JP był dokładnym odzwierciedleniem jej charakteru. Nie pomaga, nie słucha, cięzka do jakiejkolwiek współpracy.

Bardzo możliwe, że obecna władza nie była w stanie zmusić Pani Pachniowskiej do okazania chęci współpracy bo chcąc czy nie to oni zostali wybrani w demokratycznych wyborach i to oni będą rozliczani ze swojej pracy za kilka lat. Może po prostu nie było innego wyjścia? Fajnie by było poznać jakieś wyjaśnienia na ten temat ale decyzje popieram w pełni.
mieszkanka18:25, 26 lutego 2016
Skandal nowotarzanie zróbmy coś z tym.Referendum. pierwsze wnośmy za odwołaniem Pani Steg!!!!
pewne info18:13, 26 lutego 2016
Watycha sterowany przez Tarnowskiego, pewne info.
mieszkaniec Nowego Targu17:48, 26 lutego 2016
Kowalski ten były elektryk z NZPS Podhale będzie teraz dyr. MOK-u ? To chyba jakieś żarty !!! Chyba mu Wałęsa pomagał.
Referendum17:43, 26 lutego 2016
Trzeba zbierać podpisy i odwołać takiego burmistrza, bo za dwa lata to tu kamień na kamieniu nie zostanie, tak rządzi. Co wy ludziska na to??
gandalf17:40, 26 lutego 2016
do obywatel
rób w takim razie referendum, a nie poprzestawaj na pisaniu komentarzy, bo ocenianie innych wychodzi Ci najlepiej, gorzej jednak dać coś od siebie i poświecić swój czas i zaangażowanie, by coś zmienić. Dzisiejsza władza może nie jest idealna, ale wypracowała sobie dzisiejsze stanowisko, może to Wam pasować lub mniej, ale mam do wszystkich ludzi z tego środowiska ogromny szacunek i podziwiam ich determinację, dlatego zaufam im i tym razem, jak się nie sprawdzą to zmienimy ich za kilka lat i tyle w temacie... Gorzej jak było za MF i tak nie będzie, więc nie można tak wszystkiego krytykować
pracownik17:29, 26 lutego 2016
oki
kniotek i temecki to goście dali pracownikom podwyżki podobno to się ceni
do oki jestem pracownikiem MZWIK dawno nie dostałem podwyżki a moja wypłata na rękę to 1600zł w brudzie smrodzie i na mrozie w kanałach Pensji i takiej pracy nie zycze nikomu ale żałujcie ,ze nie macie takiego wspaniałego Dyrektora
Norek17:26, 26 lutego 2016
Wojtek jestesmy z Tobą!
was17:14, 26 lutego 2016
do was z godz. 15:09 to ty nie podszywaj się podemnie, to moja ksywka, wymysl sobie inną
nowotarżanka17:11, 26 lutego 2016
Nowotarżanie okażcie sprzeciw i nie dla burmistrza, kto kiedykolwiek zetknął się z Panem Kniotkiem niech przyzna jakim jest człowiekiem i jakim jest fachowcem. Nie pozwólmy zniszczyć człowieka tylko dlatego ,że nie "je" z ręki i ma zasady. Krzykacze zaraz tu wykrzyczą brawo Panie Burmistrzu,ale wierzę ,że dużo pojawi się ,na tym forum głosów na TAK dla Dyrektora MZWIK więc co zaczynamy? niech urząd widzi swoje kalectwo!!!!!!!!!
obcy16:39, 26 lutego 2016
Ludzie czego Wy chcecie? po 100 dniach urzedowania obecnych władz narzekania że nie zrobili zrobili czystki w urzedach .teraz powoli to robią znowu sie nie podoba bo chca podobno po układach kolesiowskich ? a mnie sie wydaje że najbardziej boli że P.Steg jest z Radomska i tych układów z nią Nowotarżanie właśnie nie mają !!!! boli.boli
olo16:18, 26 lutego 2016
Jak można było Steg mianować wiceburmistrzem? A teraz Pani Pachniowska padła ofiarą . No nie mam pytań. ZA CO????
anika16:14, 26 lutego 2016
jeżeli ktoś siedzi na stołku dyrektorskim ponad 8 lat obrasta w piórka i wydaje mu sie że wszystko mu już wolno i nic sie nie da !!!! bez jego poparcia a to nie tedy droga . Dajcie sie wykazać nowym ludziom bo bedzie sie im chciało na pewno lepiej pracować tak jak Wy to robiliście na początku swojej kariery a radą możecie im zawsze służyć .ale tego z zemsty nie zrobicie !!!!
obywatel15:19, 26 lutego 2016
Znowu układy i kolesiostwo. Zwalniają fachowców by wsadzić swoich kolesiów. Nic w tym mieście nie idzie ku lepszemu. Pani v - ce burmistrz to wielki niewypał. Jak można było powierzyć tak nie kompetentnej osobie takie stanowisko. Jedyne co się jej udało to słuchać środowisko nowotarski. Jak tak dalej będzie to trzeba zrobić referendum by odwołać tych nieudaczników.
was15:09, 26 lutego 2016
do was z godziny 14,40-tej
nie podpinaj sie pod moim nick
was14:40, 26 lutego 2016
alem se ulżył hehe
oki14:07, 26 lutego 2016
kniotek i temecki to goście dali pracownikom podwyżki podobno to się ceni
@ Pani Pachniowska14:01, 26 lutego 2016
Szczerze Pani współczuję. Cenię Panią jako człowieka o wielkim sercu i wspaniałego dyrektora. Ta nieudolna dymisja powinna powinna odbić się szerszym echem w lokalnym społeczeństwie. Kochana pani dyrektor! Wytrwałości!
Johnny13:30, 26 lutego 2016
Presonalne zagrywki do których przyzwyczaił już pan Watycha... Pani Pachniowska pełniła swoje obowiązki wzorcowo, fakt nie podania żadnej przyczyny jej zwolnienia jest jak dla mnie oburzający. Ale wiem dlaczego tego nie zrobił... Dlatego, że nie mógł powiedzieć "Chcę mieć swoich ludzi na wszystkich stanowiskach w tym mieście, już wystarczająco odczekałem z tym posunięciem"... Pozdrawiam wszystkich, którzy krzyczeli o kumoterstwie przed wyborami.
wuj13:17, 26 lutego 2016
Grzegorzu !!! Nie idź tą drogą !!!
Wywal Pan Joannę i przestań słuchać Januszka !!!
To na początek !!!
Dobrze radzę !
parawanik12:56, 26 lutego 2016
Z kim bym nie rozmawiała ,każdy potrząsa głową z niedowierzaniem. Wyrzucono trzech wspaniałych fachowców. Ludzi, którzy wkładali serce w swoja pracę, ludzi kompetentnych, odpowiedzialnych i lubianych. Niech się już burmistrz Watycha z nową pracą rozglada /.../
kilo12:38, 26 lutego 2016
Joanna ciągnie Grzesia w otchłań, Januszek popycha. Oj zapłacze Grzesio, zapłacze
@ Dam Radę12:37, 26 lutego 2016
Taaaak!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kombajn trzy w jednym. Jak kocia karma. Kondycja ,zdrowie i puszysty ogon. Trafione w 10-kę. Istne trzy w jednym. Ha ha ha..
sęk12:36, 26 lutego 2016
do damy radę, jeszcze jeden cichy pan od inwestycji, też daje radę. Gasi światło o 16 i wyjeżdża z miasta. Tyle tej roboty, że nie ma kiedy taczek załadować. Oj Waldek, skończy się jak ostatnia przygoda samorządowa. No same asy panie Watycha. Pewnie dlatego, że to z tych oszczędności ... kampanijnych.
miejski skandal12:28, 26 lutego 2016
Ostatnie wydarzenia, będące jak widzę przedmiotem priorytetowych działań naszej władzy, a polegających wyłącznie na zmianach kadrowych wpisują się w największy skandal samorządu nowotarskiego. Taki jubileuszowy. Jak nie mam co zaoferować mieszkańcom to chociaż zaproponuję tanie igrzyska. Otóż niedouczeni urzędnicy zapragnęli w spóźnionym odwecie opiniować i cenzurować dziedziny naszego życia, na których kompletnie się nie znają. Nie mając podstaw organizują łapankę na rzekome czarownice w imię świętej wojny i niczym bolszewicy nie podając argumentów publicznie dyskredytują odpowiedzialnych i zaangażowanych ludzi, którzy jednak przez lata coś dokonali i co ważniejsze wnieśli w rozwój Nowego Targu. Gdzież te zapewnienia Watychy o społecznym dialogu, otwarciu się na środowiska? Czy to nie one czasem powinny wydawać stosowne opinie i doradzać z prostego względu - są przygotowani i są kompetentni. Ale nie. Wolimy zawracać Dunajec. Ot, myślenie na poziomie prymitywnej huśtawki.
zaiks12:17, 26 lutego 2016
panie burmistrzu po pierwsze powinien pan sam zrezygnować za "ścieżki wokół Tatr " ponieważ z dobrych ścieżek zrobił pan ścieżki błotne i każdy który usiłuje z nich korzystać brodzi po kostki w błocie tak ,że zacznij pan porządki od siebie
filipinka11:54, 26 lutego 2016
@damyrade : hahahah przybij piątkę
K&R11:20, 26 lutego 2016
Bardzo chciałbym poznać powody odwołania dyrektora MZWiK. Czy to jest nagroda za jego wielkie zaangażowanie się w problemy gospodarki ściekowej, za wprowadzanie unowocześnienia oczyszczalni, bo przecież wszyscy pamiętamy ten odór z którym w miarę poradził sobie p. dyr. Kniotek. Oczyszczalnia nie była przystosowana do ścieków chemicznych, a już właściwie były dyr. ten problem w miarę rozwiązał, przy tak niskich środkach którymi dysponował. Włożył tam swoje całe serce by to wszystko dobrze funkcjonowało. Ponad to nie był obcy na problemy nas zwykłych ludzi, zawsze służył radą i pomocą w rozwiązywaniu różnych sytuacji związanych z awarią odprowadzenia ścieków z naszych domów.
Chciałbym aby burmistrz zajął się prawdziwym problemami które nurtują nasze miasto, a nie kadrowymi i grą stanowisk.
Anna Dziubas10:42, 26 lutego 2016
Z wielką przykrością przyjmuję wiadomość o zwolnieniu Basi Pachniowskiej z funkcji dyrektora MOK. Bardzo szkoda, bo to (w mojej opinii) znakomity fachowiec - wiem, bo pracowałam z Basią jako podwładna i przez wiele lat współpracowałam z nią w wielu inicjatywach wychodzących z MOK -u.
Dziękuję Basiu - to wielki zaszczyt mieć Ciebie za przyjaciela.
PS. Proponuję zapoznać się z działalnością MOK-u. Za ostatnie 12. lat, kiedy dyrektorem była Barbara Pachniowska. Działalność została "rozpętana" - kto zaglądał do MOK to wie. Pewno można też gdzieś sprawdzić jakie środki pozyskane zostały w tym czasie od sponsorów i z projektów dla działalności MOK - czyli dla nas mieszkańców Nowego Targu - miasta na którym nam zależy?
marek10:36, 26 lutego 2016
Jak można zwolnić dobrych dyrektorów? Banie Burmistrzu czas zacząć popatrzyć obiektywnie na takie persony jak np. Pani Steg!!!
pracownik10:23, 26 lutego 2016
Zwolniono najporządniejszego dyrektora jakiego spotkałem na swojej drodze zawodowej. Wielka szkoda, N.T pozbywa się dobrego fachowca i dobrego człowieka z powodów politycznych oraz towarzyskich;/
Damy radę09:52, 26 lutego 2016
A ja proponuję zastąpić wszystkich "wywalonych" jedną i jedyną naszą Asią. Ona sprosta wszystkiemu. Co tam taki Kniotek, Temecki czy Pachniowska, z czym do Naszej Asi? Nasza Asia to trzy w jednym, to prawdziwy kombajn.
janek09:39, 26 lutego 2016
nie będzie p Kniotek już taki dumny
vivat burmmistrz09:23, 26 lutego 2016
ooo i to jest dobra nowina! Bardzo dobrze!! Zmiany zmiany zmiany, tylko dlaczego tak długo kazaliście czekać?!?!
koza09:05, 26 lutego 2016
Pani Pachniewska to wysokiej klasy fachowiec. Przy tym miła i skromna. NIc NIE ROZUMIEM.
was08:05, 26 lutego 2016
do monika
taka prawda ze jestes nie udolna razem z nim
madras08:04, 26 lutego 2016
A podobno za Fryźlweicza było żle. Za 3 lata nie takie będą zmiany.A potem nowe wybory i nowi wybrani. I znowu obsada stanowisk nowymi ptacownikami.Fortuna kołem się toczy. A Pani z-ca burmistrza to masakra i niewypał. Ale nagroda musiała być.
samorzadowiec z krwi i kości07:41, 26 lutego 2016
Obiektywnie panie Watycha miał pan porządnego operatywnego i twórczego naczelnika Jagłę to uległ pan głupim podpowiedziom zawistnych ludzi , którzy nic nie zrobili dla miasta i przesunął go pan w kąt i zatrudnił trzeciego zastępcę za trzy razy większe pieniądze po to by mieć kłopoty i będzie je pan miał na własne życzenie .Nie mam nic przeciw pani naczelnik , następcy , broń Boże .Nie tak należy to odbierać . Wygrał pan wybory dlatego , tylko dla tego ,że bełkotowi wydawało się ,że złapał Pana Boga za nogi , dlatego ludzie chcieli zmiany . Teraz panu się wydaje ,że złapał Pana Boga za nogi i pana podpowiadaczowi, aniołowi stróżowi także . Mylicie się obaj goście i będzie wielkie rozczarowanie , bo miarka się przebiera , a nowotarżanie jak się okazuje rozum mają .Pokazali to w poprzednich wyborach samorządowych. Będzie to krótka piłka jak w przypadku Borowicza , który też wszystko wiedział najlepiej i gdzie jest?
wid07:25, 26 lutego 2016
To jest agonia Nowego Targu, jeden był do d.. a ten to całkowita porażka .
Wywalić Tarnowskiego ,bo to jest to najgorsze co się mogło przytrafić NT
adaspe@06:59, 26 lutego 2016
Panie Burmistrzu, jeszcze Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich został. Proszę o nim nie zapomnieć.
p06:45, 26 lutego 2016
Wielka szkoda ludzi, którzy naprawdę oddani są temu miastu i swojej pracy. Tyle lat obserwowałam pracę pani Dyrektor. Nie spotkałam tak zaangażowanej osoby, z pasją i poświęceniem. Wielka, wielka strata dla naszego miasta i pracy MOK...
margaritek02:33, 26 lutego 2016
Pan Burmistrz musi dbać o wizerunek Miasta, zatem nie dziwi mnie fakt, że po ekscesach ze słowackim wystawcą na Jarmarku Podhalańskim poleciała głowa pani P. Dziwi mnie, że tak długo zwlekał z tą decyzją. pewnikiem mimo doniesień o karygodnym zachowaniu eks dyrektor MOK, wnikliwie chciał przeanalizować wszelkie fakty. Co do Pani Joanny Steg moim skromnym zdaniem doskonale spełnia się jako wiceburmistrz i robi swoje.
zatroskany23:28, 25 lutego 2016
Zwalnia się dyrektorów dobrze funkcjonujących jednostek a trzyma się nieudaczników n.p. z zakładu zieleni i MZK .w ogóle po co takie zakłady utrzymywać i wydawać na utrzymanie nasze pieniądze. Inne miasta już dawno takie zakłady sprywatyzowały i dzisiaj to super funkcjonuje bez dodatkowych obciążeń kosztami utrzymania rozbudowanej administracji. Przed wyborami czarować nas perspektywa zmian a teraz to samo co za Fryźlewicza: kumoterstwo i kolesiostwo, A o działaniach pani Steg to lepiej się nie wypowiadać, Niewypał!!!!!!!!!!!!!!!!
ale bryndza23:11, 25 lutego 2016
no właśnie - gdzie ten rozwój turystyki ? gdzie ten obiecany wyciąg ? gdzie otwarcie się na gorce ? wsie się w koło poustawiały i robią kurorty a my 20 lat do tyłu. za chwilę już nikt do nas nie będzie chciał przyjechać, a lokalizacje mamy najlepszą z możliwych. a propos tego zwalniania - jeśli pociągnie to za sobą pewną i widzialną dla ogółu mieszkańców zmianę na lepsze to OK. pożyjemy - zobaczymy
taka jest prawda22:19, 25 lutego 2016
do @krochmal, chyba Ci się zważyła mąka i kipi ile wlezie. Zmiana dla zmiany, w pominięciu wiedzy i doświadczenia świadczy wyłącznie o głupocie. O niczym więcej. Ludzie podejmujący decyzje personalne bez uprzedniego określenia wymogów od podwładnych rujnują samorząd. Tego uczą nawet na tajnych kompletach. To burmistrz właśnie wyznacza cele a pracownicy do nich dążą i albo je osiągają, będąc nagradzanymi, albo nie i wówczas należy ich odsunąć bo hamują rozwój. Po roku widać jednak jak na dłoni nieporadność Watychy w wykorzystaniu miejskiego kapitału oraz zupełny brak wizji dokąd zmierzamy i jak to mamy zrobić. Z tych działań ani nie przybędzie nam dochodów, ani miejsc pracy, ani środków zewnętrznych. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Jeden układ kolesi zamienimy innymi kolesiami.
monika22:06, 25 lutego 2016
koleś o nicku "was" nie popijaj dopalaczy wódą, nie idź tą drogą .
Delano22:05, 25 lutego 2016
Ale mamy wadzę....Żeby choć 1/10 tej energii co włożyli w kampanię wyborczą przełozyli na konkretną pracę byłoby nieźle. Wykonują tylko ruchy kadrowe, a gdzie obiecanki ? Gdzie gondola, gdzie wyciąg. A te obchody to będzie jedna wielka KICHA sądząc po komitecie honorowym. Byle do nowych wyborów
Marianno Wróć!21:57, 25 lutego 2016
Nieznane? Takie same jak ze wszystkimi innymi - podziękowanie za kampanie wyborczą i tyle.
samorządowiec z krwi i kości21:47, 25 lutego 2016
Z burmistrza nie tylko marionetka , ale jeszcze pierdoła.Odwołuje dyrektora MOK i dyrektora MZWiK ,którzy dobrze pracują , a nic nie robi z jednostkami budżetowymi które zżerają corocznie ogromne środki a mianowicie zieleń i mzk. Corocznie miasto dokłada na ich utrzymanie około 3 mln złotych , a już dawno mogłyby być sprywatyzowane!!! Rozumiem obiekcje burmistrza odnośnie zieleni , bo zbliża się jubileusz 670 lecia i zieleń burmistrzowi w tym kształcie jest potrzebna na dziś , ale mzk niczego nie blokuje. Miasto zadłużone i te 3 mln złotych rocznie to duża ulga dla budżetu . A V kolumna bełkota działa nieustannie . Był burmistrz krytykowany za to ,że nie reformuje i nic nie zmienia i wziął się jak nowicjusz od złej strony . Był pierdołka i zostanie frajerem. Na zdrowie , a trzyma koło siebie zastępcę w spódnicy , która w UC sobie nie radziła ,a w UM całkowicie się pogubiła , bo to zadanie ją przerosło ,a fundusz płac w UM cierpi , oj cierpi.
agd21:36, 25 lutego 2016
Mnie zwolniono w okresie ochronnym tak, że zostałam bez niczego. I nie zarabiałam jak dyrektorzy tylko 1500 zł. Nikt się nade mną nie rozczulał jak wy tutaj nad dyrektorami, którzy się szybko ustawią gdzie indziej!
quen21:08, 25 lutego 2016
Dajcie spokój. W. Kniotek to porządny facet i dobry dyrektor. Co było jego winą?
Ala21:08, 25 lutego 2016
NO jednym słowem klasa asa,ha,ha,ha
Obserwator20:57, 25 lutego 2016
do @ Olo Żwirski, skoro tak to sam wystartuj do konkursu, złóż podanie i po sprawie.
komuch20:49, 25 lutego 2016
No to się porobiło.Dwie pościele do prania.Żona za Pis,ja za PO,ludzie ale łomot:)
pro_baciok20:40, 25 lutego 2016
baciok@
I dobrze trafiłeś z tym MZWiK i PPK.
Podobnie jest zresztą z MPCem, który przez lata opierał się geotermii. A teraz wymieniają szefów MPC i MZWiK... i zaczynają rozmawiać z geotermia o ogrzewaniu miasta, to może zaczną rozmawiać z PPK ?
Miasto jest łakomym kaskiem dla jednej i drugiej firmy, tylu odbiorców w uzbrojonym terenie, tyle pieniędzy do pozyskania i życzliwa im władza... szczególnie ta, która stoi za tą marionetką.
Tankju Pol Neywelt20:40, 25 lutego 2016
Świetny komentarz
ma być wesoło i zabawnie
@ krochmal20:33, 25 lutego 2016
nie krochmal
Burmistrz odpowiada za wszystko osobiście i dlatego ma
prawo decydować z kim chce współpracować.
Jeśli ktoś się stawia, kpi i występuje przeciwko Burmistrzowi
powinien dostać dyscyplinarkę,
A jak się nie zgadza podwładny z Szefem -droga wolna.
Nie ma problemu.
Do @gue i @wok20:22, 25 lutego 2016
Żebyście choć w 1/10 posiadali taką klasę i kulturę jak Leszek. Zresztą w Nowym Targu nie lubi się mądrych ludzi.
pietrek20:14, 25 lutego 2016
Bardzo proszę by przewodniczący Tarnowski jako strażnik publicznych pieniędzy przyglądnął się skrupulatnie miejskiej katastrofie pod nazwą Joanna Steg - to ta pani, która chciałaby być wiceburmistrzem. Dramat panie Januszu bo pan to widzi i nie reaguje. Niech więc pan zacznie stosować te same miarki kompetencji, zarządzania i profesjonalizmu. Chyba, że pan tego specjalnie nie zauważa a cała ta gadanina o zmianach ma służyć tylko poprawieniu wielkości własnego ego. A to się chłopcy zagrali na amen.
aga20:13, 25 lutego 2016
co tu ukrywac
w urzedzie jest pare nierobów ktorzy są nie do ruszenia bo sa np znajomymi Pani Steg. tacy siedza a zwalniani są naprawde dobrzy pracownicy ale niestety to osoby ktore nie mają plecow u wlodarzy.
aaa20:13, 25 lutego 2016
Przy zwalnianiu dyrektorów lub prezesów z zajmowanych stanowisk,każdy logicznie myślący człowiek,moim zdanie, powinien kierować się wynikami jaki osiąda firma. W przeciwnym razie świadczy to o głupocie odwołujących lub o chęci posadzenia na tych stołkach, członków rodziny lub swoich znajomych i jak życie pokazuje,taki "ktoś" dostaje podwyżkę poborów w porównaniu z poprzednikiem oraz zagwarantowaną odpowiednio wysoką odprawe w razie odwołaniaze stanowiska, bez wzgledu na wyniki jaki osiągnie
kika20:10, 25 lutego 2016
dobra, a nawet bardzo dobra decyzja odnośnie MOK
ułomny20:02, 25 lutego 2016
Hhahaha, burmistrz nie odbiera bo pisze uzasadnienie lub czeka na uzasadnienie od Tarnowskiego.
niopliytre20:00, 25 lutego 2016
Prosze oskar 51 nie mieszać do tego pana Andrzeja Rajskiego najlepszego, radnego od spraw gospodarczych ten z pisu to mylacy się w głosowaniu panJacenty.
...19:40, 25 lutego 2016
Obłuda,mocne środki w tym TVNie ci do głowy wkładają.... Ostatnie 8 lat to w jaskini byleś?
Janek D.19:34, 25 lutego 2016
Ludzie Kowalski ?? Ja sie pytam z calym szacunkiem Panie Burmistrzu jakie on ma doswiadczenie na podobnym stanowisku ?? Kim ten czlowiek byl w przeszlosci ?? Dramat mam dla Pana wielki szacun ale prosze przenyslec takie decyzje
mieszkaniec Nowego Targu19:30, 25 lutego 2016
baciok@ popieram to co napisałeś w 100 % gdyby nie Kniotek bylibyśmy dzisiaj w PPK.
borówka19:29, 25 lutego 2016
Powód był taki , że oprócz naczelników , dyrektorów itd nikt nie jest zadowolony z ich pracy (samozadowolenie 1000 %). dawno trzeba było rozpirzyć to towarzystwo wzajemnej adoracji. Oby tak dalej!
abc19:27, 25 lutego 2016
oby nie mieli pomysłu nowego targu do ppk "przywiązać"!!!
tu rola radnych.
baciok@ dobrze sugeruje.
mieszkaniec19:19, 25 lutego 2016
@ja
Napisałeś cyt. "W urzędzie miasta też by zrobił porządek". Słuszny postulat, ale żeby to zrobił to musiałby zwolnić siebie i zastępców.
zygf19:04, 25 lutego 2016
To teraz będzie nacisk na wydarzenia historyczne, to nie zaszkodzi. Tylko żeby nie zlikwidowali wizyt Bagateli w MOK-u
Olo Żwirski18:59, 25 lutego 2016
Z tym Panem Kowalskim to delikatnie mówiąc przesada
saba18:58, 25 lutego 2016
Musi poszukać posad dla kolejnych popierających kolegów..???
oskar5118:49, 25 lutego 2016
do plemnic od kiedy zaliczasz Watychę, Tarnowskiego i Rajskiego do PIS-u przeciez to starzy tylko przemalowani PO-wcy !!!!
500+18:38, 25 lutego 2016
Trzeba wziąć taki i go wywieźć, bo źle rządzi. Kibli na rynku dalej nie ma, a to było najważniejsze dla jego wyborców. Na rynku koło Kantego stanie za to kontener stacji pomiarów skażonego powietrza.Podobnie jak na górze, żadna ze sztandarowych obietnic wyborczych nie bedzie spełniona. O wyciągu zapomnijcie ,o nowej hali wielofunkcyjnej tym bardziej,
ja18:24, 25 lutego 2016
Brawo dla Pana burmistrza , trzeba zrobić czystki i przyjmować wg kompetencji !!! W urzędzie miasta też by zrobił porządek .
stabilaw18:18, 25 lutego 2016
To nie tylko Nowego Targu dotyczy, ale także innych gmin. Kierownicy i pracownicy muszą być nieco mniej kumaci od nich samych.
góralka18:15, 25 lutego 2016
szkoda mi Pni dyrektor . Ja tu widze układziki jedno towarzystwo które załatwia sobie posadki , magluje pieniazki sami znajomi Pani Steg Pana Burmistrza.załatwiaja znajomym prace zwalniając naprawde fajnych i kompetentnych ludzi. Pani Barbaro jestesmy z Panią chociaż to marne pocieszenie. wyleciała Pani bo nie spodobała sie Pani Joannie i taka Parawda.
krochmal18:12, 25 lutego 2016
@ do czasu było pod dostatkiem. Fryźlewicz rządził 13 lat, a ten dopiero pótora roku i zrobił takie czystki, żę ręce opadają. Atakował Fryźlewicza za kolesiostwo, a sam znajomków zatrudnia .
kaja18:12, 25 lutego 2016
Jeszcze 2,5 roku ludu wytrzymajmy jakoś. A Pani Joanna skomentuje jednym zdaniem. BOże widzisz i nie grzmisz.
onuckazlewejnogi18:11, 25 lutego 2016
Za późno Burmistrz wziął się za porządki w spółkach miejskich. Przez rok poplecznicy MF robili Miastu koło pióra. Nareszcie ! Brawo pan Watycha. Może wreszcie sprawy Miasta podążą w dobrym kierunku - bez hamulcowych i sabotaży.
Obłuda18:10, 25 lutego 2016
PIS jak Putin wszędzie musi mieć swoich ludzi...
Powiem krótko, to nie koniec ceregieli, jak już prezesów stajni w Janowie zwalniają, żeby mieć "swoich" to mnie już nic nie zadziwi, każda spółka państwowa będzie PIS-iora!!!
cymbalistów było wielu18:10, 25 lutego 2016
Panie Burmistrzu ,trzymam za Pana kciuki,mając nadzieję,że toNIE KONIEC.
Pewna grupa ludzi uwierzyła w to,że są dla tego miasta nie do zastąpienia.
I tu się mogą mylić .
kumpela17:56, 25 lutego 2016
MOK będzie działał dalej. Byle tylko zostawili tam Tomka i Gabrysia bo bez nich to będzie tam bryndza.
bum17:48, 25 lutego 2016
Pomijając to nagłe odwołanie, nie wnikając w to jak wykonywali swoją pracę - dla mnie największa tragedia to po. Robert Kowalski. Co to w ogóle za pomysł??? A może to tylko taki myk do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Oby wystartowali panowie Szlaga i Wolski - tylko wtedy jest nadzieja, że MOK płynnie pracować będzie dalej.
Kutwa17:48, 25 lutego 2016
Co za zaskoczenie, no no przecież wszyscy w kampanii żądali od Pana Watychy by wymienił zasiedziałe kadry w podległych spółkach, wysoko wynagradzani dyrektorzy siedzieli i czekali zamiast się wykazać. Nie zaproponowali nic nowego, to co burmistrz ma za nich robić coś w mieście? Za Antosa ma zmienić kursy autobusowe, kierowców ubrać? Czekam aż weźmie się za dyrektorów szkół, bo też z nimi krucho, trwają biernie i czekają na powrót Pana Fryźlewicza. Panie Burmistrzu rób Pan swoje.
wrrr17:41, 25 lutego 2016
Radomsko rządzi miastem. O Jezu !!!
wok17:33, 25 lutego 2016
Proszę nie porównywać zwolnienia Pustówki ze zwolnieniem Pachniowskiej. Ten pierwszy poleciał przez własną głupotę. Wystąpił przeciwko Burmistrzowi, to po pierwsze a po drugie zwyczajnie nie nadawał się do dyrektorowania. Wino, koniaczek i jazzzzzz
Pol Neywelt17:30, 25 lutego 2016
Tomorow Slowly Greg bedzie musiał wymyszlicz alibi dla siebie żeby nie zdradzić thru, że Dżoana zazdroscila Barbie spódnic i swetrów a Barb nieznosiła kozaczków i super szminek i style Dżoany. NIe było copyright i love
oko17:29, 25 lutego 2016
Trwa narada. Przewodniczący własnie tłumaczy Burmistrzowi czemu się przyglądał ,co weryfikował i jakie podjął decyzje.
Andrzej17:20, 25 lutego 2016
jak mnie zwalniano z pracy to nikt się nie przejmował, uzasadnienie nie było potrzebne. Nie ma zaufania i zwolnił. dajcie spokój, codziennie ludzie tracą pracę
oko17:16, 25 lutego 2016
Powodem odwołania Dyrektora MOK jest Joanna Iskrzynska Steg
Mateusz17:16, 25 lutego 2016
wkońcu !!
baciok@17:13, 25 lutego 2016
Ja jestem prosty chłop ale na mój rozum Pan Burmistrz niestety jest tylko marionetką w czyiś ręcach( jak mawiał kiedyś TW Bolek).
Ma prawo sobie dobierac kogo chce, nawet konia jak kiedyś w Cesarstwie Rzymskim.
Ale oceniając pracę obu instytucji:
1. MOK -bardzo dobra oferta, niekiedy jestem tam różnych imprezach.
Nie powiem złego słowa.
2. Pan Kniotek jest jednym z tych co uratował Nowy Targ przed przystąpieniem do dziwnego tworu jakim jest PPK. jak by sie nie postawił z poprzednimi wladzami to opłata za kubik ścieków byłaby taka jak w Gminach które się buntują.
Kto był prezesem PPK gdy Nowy Targ odrzucił tak świetną ofertę dealu- oczywiście Pan radny Tarnowski. reszte niech każdy sobie dopowie.
Niestety NOWY TARG umiera.
Paf pif17:07, 25 lutego 2016
Czy może to było sepuku?
WIEDŹMA @ ple ple17:04, 25 lutego 2016
Marzy ci się powrót ,władza ,kasiorka, układziki w PO
niedoczekanie
dość sabotażu i wmawiania ludziom i pracownikom Urzędu
że stare wróci
nie wróci
nie mąć
gue17:00, 25 lutego 2016
Może na dyr. MOKu wsadzi tego nieucznika i lenia Pustowke
Pif paf17:00, 25 lutego 2016
Poprzedni burmistrz strzelał sobie w kolano,a obecny prosto w głowę.
czasu było pod dostatkiem16:54, 25 lutego 2016
za Fryżlewicza "zwolniono" Nowaka czy Pustówkę wymieniono wielu pracowników w Urzędzie jeszcze więcej zatrudniono nowych.
I co
I nic
bez histerii
rozsądek16:52, 25 lutego 2016
Tchórzowska władza wysłała sponsorowany artykuł. Co Burmistrzowie myślicie, że możecie wycierać gębami ludzi wasze siedzenia i wam to ujdzie płazem? Wami tez kiedyś powycierają i nawet ks. z kościoła na Ludźmierskiej nie pomoże. Emocjonalna Pani Joanna niech się jeszcze pobawi 2,5 roku w tej firmie zwanej Miastem a potem pójdzie tam gdzie jej miejsce, czyli pilnować uchodźców i granic.Czar prysł - władza słaba i dyletancka, z jednej strony kierowana post-socjalistami z euroregionu z drugiej zza ambony kościoła koło supermarketu. Zwolniliście BP z Moku i dyr MZWIKU, a zwalniajcie. Tylko z głową, bo w tym przypadku mózg nie pracował. Jedna z najlepiej prosperujących instytucji kultury w regionie, dostaje na dyr pana prezesa pth, którego nigdzie nie chcieli ale w NT ma jeszcze kolegów. Przecież to jest skandal gorszy niż wybór w konkursie naczelnika wydziału promocji, tam gdzie sam rozpisujący się powołał na to stanowisko. Bawcie się z panią Joanną, mam nadzieję, że tylko do następnych wyborów bo położycie to miasto na łopatki.
xxx16:52, 25 lutego 2016
czystki ciąg dalszy?
ilu jeszcze zostało?
plem-NIK16:49, 25 lutego 2016
Milczy, bo to tchórz. To było do przewidzenia. Pisowskie porządki na górze i na dole. Wymienia się fachowców na dyletantów. W kampanii wyborczej mówił, że nie bedzie zwalniał ludzi i że nie mają się czego obawiać. Teraz weźmie sobie nowych świetnych fachowców typu"nasza Asia". Nowa miotła- nowe porządki.Nowa fura, nowi prezesi, nowi dyrektorzy. Jeszcze tylko dwa i pół roczku i będzie nowy burmistrz, bo narazie to tylko powstał parking przed UM.
Nowotarżanka16:48, 25 lutego 2016
Czystki panowie,nie liczą się kompetencje,fachowość a przynależność.
meteoropata16:32, 25 lutego 2016
Słuchajcie: 'mówi Tarnowski. - To nie była przecież decyzja pochopna. Burmistrz dał sobie dużo czasu na przyjrzenie się i zweryfikowanie pracy tych dyrektorów - dodaje. "
No tak, przyglądał się kilkanaście miesięcy i odwołał obydwu Dyrektorów nagle, jednego dnia.
Chyba ciśnienie leci
zygf16:24, 25 lutego 2016
Może Pachniowskiej a nie Pachowskiej
wód ka16:20, 25 lutego 2016
Tak jest to nie była pochopna decyzja brawo oooooo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij