Czwartek, 19 kwiecień 2018, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Nowy Targ i okolice
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 16.9 km/h Wilgotność: 54%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 49%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 46%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 56%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 56%
niewielkie zachmurzenie
20°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 47%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
26.02.2016, 09:40 | czytano: 3780

Pługi chlapią mokrym śniegiem z drogi po zabytkowych chałupach w Chochołowie

Mieszkańcy Chochołowa krytykują firmę odśnieżającą drogę wojewódzką biegnącą z Czarnego Dunajca w kierunku Zakopanego. Po opadach śniegu, kierowcy pługów szybko przejeżdżają przez wieś ochlapując mokrym śniegiem aż po dach XVIII i XIX-wieczne chałupy wpisane na listę UNESCO, które stoją przy drodze.

Sołtysi Chochołowa Kazimierz Marduła i Kościeliska Mateusz Nędza-Kubiniec wspólnie interweniowali w tej sprawie w firmie odśnieżającej ze Starego Sącza. Przedstawiciele firmy poprawę przyobiecali, ale słowa dotrzymali tylko częściowo, bo o ile w gminie Kościelisko widać poprawę, o tyle w Chochołowie nadal słychać narzekania ze strony mieszkańców. - Chodzi o to, by kierowcy zwalniali we wsi do 20-30 km/h i nie chlapali do domach i oknach. Nie może tak być. To poważna sprawa. Ludzie zaczęli oklejać domy folią, mówią, że pójdą z tym do sądu, skoro firma sobie to lekceważy - tłumaczył na sesji Rady Gminy Czarny Dunajec sołtys Chochołowa.

Przewodniczący Rady Gminy w Czarnym Dunajcu Stanisław Gonciarczyk zaapelował władz gminy o zajęcie się problemem.

Antoni Chlebek, kierownik referatu budownictwa Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu wyjaśniał, że urząd występował już w tej sprawie do firmy odśnieżającej Park-M, ale nie przyniosło to skutku. Zapowiedział, że gmina będzie interweniować także w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie, aby ten przyjrzał się standardom pracy firmy odśnieżającej.

Radykalnych działań domagał się radny Kazimierz Dzielski. - Trzeba podąć stanowcze kroki, zrobić sprawę sądową, ukarać, albo wystawić mandat. Wtedy poskutkuje.

r/ zdjęcie udostępnił sołtys Kazimierz Marduła
najnowsze informacje
komentarze
z Chochołowa17:29, 27 lutego 2016
@Do Z Chochołowa.Technikum budowlane.gwarą pisać nie grzech,na temat szkoły to sądząc po twoim zbulwersowaniu to raczej nie mamy co gadać bo zalatuje mi ośmioma klasami
Do Z Chochołowa08:57, 27 lutego 2016
Na której klasie zakończyłeś edukację?
Brzeszczot07:54, 27 lutego 2016
To są ch....e proszę księdza! Ja ich znam.
z Chochołowa21:55, 26 lutego 2016
Płot z śtachetek i po problemiy, no ale lepiyj siotke bo tonio,To zdjyncie zrobione po nawałnicy a nie odśniezaniu( siedzym od urodzenio w Chochołowiy a to by było 43roki),a tak to poprzednio firma to gorzyj odśniyzała i nikt ło tym nie pisoł
Don Pedro17:33, 26 lutego 2016
Sęk w tym, że docelowo Chochołów powinien mieć obwodnicę, która omijałaby centrum wsi i zabytkowe domy.
paczek-maly17:03, 26 lutego 2016
Panie Chlebek az dziw bierze ze z Babiczem nie wezwiecie tam na pomoc firme pana Kierniiii
JK14:57, 26 lutego 2016
nie wymagajmy zbyt wiele od kierowcow po podstawówce
jan14:31, 26 lutego 2016
ja mam też taka stara chałpe i rozbieram ja na opał by sie konserwator nie dowiedział
Ziggi11:18, 26 lutego 2016
Na terenie Nowego Targu a konkretnie uL. Szaflarska na odcinku Królowej Jadwigi , Rynek to samo się dzieje . Wynająć firmę myjącą elewacje i obciążyć Firmę odśnieżającą może ich to nauczy .
Lili10:58, 26 lutego 2016
mieszkańcy sami nie mogą zabezpieczyć sobie domu na zimę?
zako-pion10:50, 26 lutego 2016
To nie pługi chlapia tylko debilni kierowcy i nie tylko w Chochołowie , ale także w Zakopanem na ulicy Kościeliskiej w zabytkowej części Zakopanego. Ulica Kościeliska to specyficzna droga mająca wąskie , bardzo wąskie chodniki i blisko drogi położone budynki. Kierowcy chyba mają akord, bo nie patrzą na nic , w tym na przechodniów i chlapią po ogrodzeniach , elewacjach drewnianych budynków.Interwencje w TESKO nic nie dają , a kierownictwo jest głuche jak pnie w lesie . Może interwencja u burmistrza Doruli zmieni ten układ , a jeżeli nie .....
Franek10:35, 26 lutego 2016
Posypcie solą urząd Gminy w Czarnym Dunajcu to zrozumieją ile sól wyrządza strat
stasek10:30, 26 lutego 2016
to jest konserwacja drewna , sól wchodzi w drewno i konserwuje go na długie lata .
solankarz10:28, 26 lutego 2016
Tak samo w Cz. Dunajcu na Kolejowej. Nie mówiąc też, że cała chałupa ochlapana SOLANKĄ.To bryła lodu wybiła kiedyś szybę. Grzeją ile bozia na liczniku pozwala. A wójt Babicz jak zawsze "bezradny" ze swoimi "bezradnymi".
Hoho10:15, 26 lutego 2016
A tyle jest fajnych miejscowych firm.
Pług10:11, 26 lutego 2016
Problem:(.W każdej chałupie ze dwa autka).Droga nie odśnieżona?Problem?.Stały chałupy sto lat,?Stoją.Będą stać następną stówkę i więcej(dobry pomysł z foliowaniem, na sobie przetestuję, stary jestem)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij