Poniedziałek, 18 czerwiec 2018, Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Nowy Targ i okolice
deszcz
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
26.02.2016, 16:00 | czytano: 4958

Niepełnosprawna czytelniczka apeluje: "Przestańcie parkować na miejscach dla inwalidów! Dla was kilka kroków więcej to nic, dla mnie to niebezpieczne i męczące!"

NOWY TARG. "Jeżeli zdecydują się państwo na publikację, będę wdzięczna, może jakoś artykuł przemówi do choćby kilku osób, które lekceważą zakaz postoju na miejscach dla niepełnosprawnych... Nie rozumiem jak można być takim ignorantem" - pisze na kontakt@podhale24.pl nasza czytelniczka. Chodzi o sytuację przed przychodnią na ul. Wojska Polskiego.

"Miejsce dla osób niepełnosprawnych jest bardzo widoczne, wszystko jest wyraźnie oznakowane. Czy Wy ludzie nie rozumiecie, że miejsca dla Inwalidów są dla bezpieczeństwa tych właśnie osób? Ja, jako osoba niepełnosprawna, posiadająca specjalną kartę nie mam możliwości postoju na wyznaczonym miejscu, bo jakiś leniuch stanął nie dość, że na miejscu dla inwalidów, to jeszcze zajął dwa z nich... Zdjęcie zrobiła Moja Znajoma. Ale gdy widzę coś takiego to nie rozumiem jak można być takim bezuczuciowym człowiekiem. Dla Was osób zdrowych kilka kroków więcej nie znaczy nic. Dla Mnie osoby niepełnosprawnej kilka kroków więcej bez pomocy osób trzecich jest niebezpieczne i męczące! Zrozumcie wreszcie, że to jest miejsce dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!!!!!!" - apeluje czytelniczka.

oprac. r/ źródło: kontakt@podhale24.pl
najnowsze informacje
komentarze
Kierowca20:41, 27 lutego 2016
szkoda że u nas nie ma jak w Niemczech....tam są mandaty jak ktoś źle parkuje, od razu nauczą się parkować, linie są po to żeby zaparkować w nie samochodem. Już pomijam kwestię parkowania na kopercie, kierowcy to mają gdzieś...widzę dużo tego jak ludzie parkują na przysłowiowy "odpierdol" wystarczy popatrzeć i pojeździć po Nowym Targu. Nie wiem czy kierowcy mają prawo jazdy za masło czy może są urodzonymi debilami....przepraszam za określenie. Nie wszyscy tak robią ale większość. Porażka. Policja powinna po edukować kierowców. Może to poskutkuje....A najlepiej to na egzaminie powinien być ważny pkt aby zdać prawo jazdy. A żeby było śmieszniej to instruktorzy jazdy też nie umieją parkować...
pawełek19:01, 27 lutego 2016
może nie dokładnie w temacie zaparkowania alfy ale mam pytanie - kto i dlaczego zlikwidował kilka miejsc dla inwalidów przed szpitalem (naprzeciw cmentarza). Komu one przeszkadzały. Teraz by dojść do np. rejestracji do ortopedy muszę zostawić samochód w dowolnym miejscu ale takim które innym nie przeszkadza i które znajduje się jak najbliżej wejścia. Dla mnie przejście 50 metrów jest prawie niewykonalne. TYLKO 50 METRÓW.
Ed14:51, 27 lutego 2016
Jestem pracownikiem tejże przychodni i o parkujących pod nią mogę dużo powiedzieć. Tam parkują przede wszystkim uczniowie szkoły, która znajduje się opodal. Dzieciarnia jeździ samochodami rodziców, parkują jak chcą i gdzie chcą. Na trawnikach, przejeździe, zajmują po 2 miejsca parkingowe.
luca13:26, 27 lutego 2016
afera 15 centymetrów
Szofer12:20, 27 lutego 2016
Jest znak,koperta.Koniec dyskusji.
Zdrowy11:42, 27 lutego 2016
@Murorz.Kierowca myślał? .Zabraliście mi miejsce,zabierzcie moją chorobę.
Murorz08:36, 27 lutego 2016
W ten dzien z rana nakurzyło i nie bylo widac linii , widocznie kierowca myślał ze staje jeszcze na normalnym parkingu . Do poludnia snieg zniknął i wynikla glupia sytuacja .
J-2300:40, 27 lutego 2016
Jak zwykle niepotrzebna histeria.
Miejsce jest i z lewej i z prawej.
Nie należy tak parkować,ale może ktoś na chwilę zatrzymał się,żeby,np zabrać chorego,może nawet niepełnosprawnego i poszedł po niego,żeby miał łatwo.
andzia00:05, 27 lutego 2016
Do tych którzy uważają że jest tam miejsce jeszcze nawet na dwa samochody: miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych jest tak szerokie po to, żeby niektórzy z nich mogli otworzyć drzwi, wyjąć wózek i go rozłożyć, niepełnosprawność ma różne wymiary
Niepełnosprawna Czytelniczka23:57, 26 lutego 2016
"Niech Pani, która zrobiła to zdjęcie pojeździ po mieście, koło rożnych instytucji, a znajdzie sporo lepszego i mniej kontrowersyjnego materiału"


Niech Pan sobie daruje takie słowa. Bo To Ja wzięłam to zdjęcia od Mojej znajomej .I pisanie takich rzeczy jest nie na miejscu To zdjęcie jest tylko małym przykładem i tyle. Gdyby byli Państwo jeden dzień w "Mojej Skórze " zrozumieli by że takie sytuacje zdarzają się bardzo często. A To co napisałam do redakcji jest tylko i wyłącznie Moją opinią . I prośbą aby szanować że miejsca dla inwalidów nie wzięły się z kosmosu. Lecz po coś są i powinny spełniać swoją rolę Osobom które tego potrzebują ,
KNT23:51, 26 lutego 2016
Do niepełnosprawna czytelniczka - no i ok wysłalas my tego nie widzimy widział ktos inny nr policji ucza w przedszkolu !!!! Ja jestem jak najbradziej za tym, aby zdrowi ludzie nie parkowali na miejscach dla niepełnosprawnych!!!
Niepełnosprawna Czytelniczka22:18, 26 lutego 2016
Do wiadomosci komentujących do redakcji wysłałam również zdj z przodu.
spostrzegawczy21:08, 26 lutego 2016
Miejsce to Przychodnia na ul. Wojska Polskiego.

Nie będę tutaj tłumaczył się za kogoś ale jako częsty przechodzień obok tej przychodni, mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami.
- Przedstawiona Alfa to samochód prawdopodobnie personelu tej przychodni, być może jak zauważył @wp 10@ jakiejś Pani doktor, bo często widuję ten samochód zaparkowany na miejscu wyznaczonym po prawej jego stronie,
- podejrzewam, co wynika z moich spostrzeżeń, że pracownik (lekarz) przychodni przyjechał do pracy i chciał zaparkować na swoim stałym (być może dla niego wyznaczonym) miejscu, które było zajęte przez inny samochód (miejsce po prawej stronie Alfy). Może to był samochód pacjenta tejże Pani doktor, które pomstował przed jej gabinetem, że tak długo jej nie ma, a ona szukała miejsca do parkowania i w końcu zaparkowała na miejscu częściowo wyznaczonym dla inwalidów, pozostawiając jednak sporo miejsca po lewej stronie Alfy, nawet dla dwóch samochodów inwalidzkich.

Zatem
Droga Pani czytelniczko, przykro mi że Pani musi korzystać z takich miejsc i jestem, podobnie jak Pani i koleżanka robiąca zdjęcie, szczerze oburzony parkowaniem osób nieuprawnionych na miejscach wyznaczonych dla inwalidów. Jednak uważam, że w tym przypadki robi się z igły widły, bo obok tego samochodu jest sporo miejsca pozwalającego inwalidzie na zaparkowanie. Widziałem natomiast sporo takich miejsc w mieście, gdzie parkują samochody bez widocznych identyfikatorów i nikt nie reagował, nie robił zdjęć i hejtu.
Niech Pani, która zrobiła to zdjęcie pojeździ po mieście, koło rożnych instytucji, a znajdzie sporo lepszego i mniej kontrowersyjnego materiału.

życzę zdrowia i dobrych ujęć.
kalima20:51, 26 lutego 2016
Koperta prawa zgodnie ze znakiem jest dla "służby medycznej" a nie dla inwalidy - ta jest po lewej stronie.
KNT20:28, 26 lutego 2016
" Zdjęcie zrobiła moja koleżanka" widziałam go na pewnej fb stronie.
Zdjęcie było zrobione z samochodu a czy wyszła i zobaczyła czy dany samochód nie ma niebieskiej karty a moze stwierdzila ze skoro zajmuje 2 miejsca to jakis " mistrz debilizm****" wiele jest miejsc postojowych w NT gdzie jakis orzel zajmuje własnie tak miejsce ze jak sie zaparkuje a on wczesniej odjedzie to wyglada jakbysmy my zaparkowali jak jakis matoł...jeśli jest pewna ze nie miał niebieskiej karty mogla zadzwonic na policje a nie hejtowac w necie.
Miescon19:55, 26 lutego 2016
Nie rozumiem po co czytelniczka zwraca się do portalu a nie na policję. Od niewłaściwego parkowania jest policja która odpowiednią karą takiego delikwenta skutecznie nauczy gdzie parkować. Podobnie jest na parkingu przy Almie, tam tez cwaniaki parkują bo parę kroków więcej by ich chyba zabiło...
fiakier19:35, 26 lutego 2016
Kultura i myślenie,myślenie nie boli baby z fur.
wp 1019:30, 26 lutego 2016
Ludzie to auto pani doktor nie widzicie?
Pełnosprawny19:29, 26 lutego 2016
Zabrałeś mi chorobę zabierz mi autko!
Tadek19:26, 26 lutego 2016
Na tych kopertach przy Przychodni , codziennie ok. godz. 9,00 parkują co najmniej 3 samochody .
GDZIRE JEST POLICJA .?????
Jarek19:18, 26 lutego 2016
Oczywiście uważam, że znaki trzeba przestrzegać i jak miejsce jest wyznaczone dla inwalidy to nie należy go zajmować ale jak w każdej sprawie ,w krytyce zwłaszcza trzeba być umiarkowanym.A może przywieziono inwalidę lub ciężko chore np. dziecko?. A poza tym miejsca tam jeszcze na dwa samochody.
mens19:18, 26 lutego 2016
Mimo iż problem bezpośrednio mnie nie dotyczy to nie ukrywam, że jestem za surowym karaniem kierowców parkujących na miejscach dla inwalidów. Na Orawie również ten problem występuje, szczególnie pod centrami handlowymi czy sklepami.
nowotarzanin18:32, 26 lutego 2016
Taki sam jest problem z parkowanie na trawnikach i chodnikach.Rozumie że miejsc parkingowych jest mało Ale to nas nie usprawiedliwia .Ludzie widząc takie sytuacje powinni dzwonić zaraz na policję .
AntyCwaniakParkowania18:15, 26 lutego 2016
Nie wspomnę o postojach dla inwalidów pod marketami i innymi instytucjami państwowymi...
Takich "cwaniaczków" czy to w spódnicy i portkach powinno się karać do skutku aż w końcu zrozumieją, że to miejsce jest dla kogoś mniej sprawnego niż on!!!
sa17:52, 26 lutego 2016
trzeba było zadzwonić i odpowiednie służby by zastosowały mandat w postaci 800 zł .
Teddy Kaczynski17:46, 26 lutego 2016
Czy szyby powybijać....Juz jest namierzony.
rabcak17:44, 26 lutego 2016
sprawa bardzo prosta - powiadomić policję...powinni chętnie przyjechać...za to "zarobią" 800 zł i delikwent dostanie 5 pkt. karnych, jeśli nie ma niebieskiej karty...podobnie jest w Rabce przed pocztą - jest koperta namalowana, ale nie ma znaku pionowego, bo podobno urzędnik Urzędu Miasta odpowiedzialny nie wie, gdzie go postawić...wiedział natomiast, gdzie postawić znak informujący, że to parking dla klientów poczty i banku
Korwinedes z Mykken17:35, 26 lutego 2016
Dajcie spokój. Przecież to alfa, widocznie się zepsuła
Wicek17:23, 26 lutego 2016
Kiedyś zwróciłem uwagę gościowi który zatrzymał się na miejscu dla inwalidy przed bankiem. Wyglądał na zdrowego, zapytałem go czy na pewno chciałby być niepełnosprawny to jeszcze się sadził c*** co mnie to obchodzi.
W USA za coś takiego jest 100$ na wejściu.
jas17:13, 26 lutego 2016
powinni odholowywać takie auta i kary jak sk......yn dawac
fobia17:04, 26 lutego 2016
"...publikując zdjęcia z widocznym numerem rejestracyjnym, nie ujawnia się danych osobowych. Numery rejestracyjne są jawne - mówi Anna Szczepaniak, łódzki adwokat. - Nie stanowią informacji ukrytej. Obejrzenie tablicy rejestracyjnej na zdjęciu nie jest jednoznaczne z możliwością zidentyfikowania właściciela pojazdu. Może to zrobić na przykład policja...". Ot co,nie zamazujcie numerów, niech się policja wykaże...
lik17:01, 26 lutego 2016
Polikwidować te miejsca dla niepełnosprawnych i koniec problemu.
popieram16:50, 26 lutego 2016
symbał z kierowcy !!!!!!!!!!! zero szacunku
tropiciel absurdów16:49, 26 lutego 2016
to nie Kopernika tylko Wojska Polskiego ale i tak ciężkim idiota jest ten kto tak zaparkował:(
~p16:47, 26 lutego 2016
Bardzo słuszna uwaga Czytelniczki. Niestety przepisy w tym zakresie jak i wielu innych w naszym kraju nie są niestety przestrzegane! Miejmy nadzieję, że kiedyś się to zmieni.
nt16:47, 26 lutego 2016
jeśli mnie pamięć nie myli to przychodnia na ul. Wojska Polskiego..
jak już raz ktoś wtrącił tez w podobnym przypadku nie widzę aby zdjęcie było zrobione z przodu więc skąd mam pewność że karta nie jest na przodzie? od tyłu zdjęcia też potrafię robić, które nic nie oddają..
po drugie z dwóch stron spokojnie można było by stanąć, czasem ktoś nie zauważy linii (myśli że mu wolno :D ) ale jak dla mnie można wcisnąć zad nawet większą osobówką ;)
Wojtek16:45, 26 lutego 2016
Brak kultury we wszelkim parkowaniu.
popis16:43, 26 lutego 2016
Wystarczy zadzwonić na Policję i nauczy się taka osoba.
mn16:42, 26 lutego 2016
Ale zdjęcie z Wojska Polskiego nie z Kopernika.
XYZ66616:39, 26 lutego 2016
Droga czytelniczko, kierowca tej alfy też jest niepełnosprawny, tyle, że umysłowo a na to urząd papieru nie daje i dlatego nie ma zielonej karty za szybą, trzeba mu życzyć powrotu do zdrowia :)
xxx16:23, 26 lutego 2016
wezwać policję!!!
myślę, że pomoże.
emigrant16:21, 26 lutego 2016
Bo specjalnych kart daja na peczki co drugiemu emerytowi!!!Trzeba zmienic prawo i surowo karac tych leni co parkuja na takich miajscach.Za granica jest to nie do przyjecia a u nas to norma...
Dla takich pseudo inwalidow powinny byc takie kary,zeby ich raz na zawsze nauczylo...
loll16:16, 26 lutego 2016
to zdjecie jeszcze nic nie mowi poza tym ze ktos zajal dwa miejsca
damian16:12, 26 lutego 2016
nie zasłaniać tablicy rejestracyjnej,pokazać,napiętnować idiotę
Radca16:11, 26 lutego 2016
Do autora tego listu.
Czy to takie trudne zgłosić takiego delikwenta na policję wraz ze zdjęciem jego postojowych popisów?
Obecnie kara za parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych jest bardzo dotkliwa.
nova16:05, 26 lutego 2016
Zdjęcie jest zrobione pod przychodnią na Wojska Polskiego, a nie Kopernika...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij