Niedziela, 28 luty 2021, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Nowy Targ i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-3°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 77
Clouds
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
06.03.2016, 14:47 | czytano: 3940

Firma zaprzecza, że prowadzi podwójną grę

- Insynuacje władz Zakopanego mają na celu podważyć wiarygodność działań Podhalańskiego Alarmu Smogowego i odwrócić uwagę opinii publicznej od poważnych zaniedbań władz w zakresie poprawy jakości powietrza - uważa Małgorzata Małochleb, właścicielka krakowskiej, która została postawiona w cieniu podejrzeń przez burmistrza Zakopanego Leszka Dorulę.

W drugiej połowie lutego pisaliśmy, że Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego, jest mocno zdziwiony, że w akcję pod hasłem „Alarm Smogowy” jest zaangażowana firma, która zajmuje się sprzedażą instalacji systemów grzewczych i solarnych. Jak mówi - ta krakowska firma jest właścicielem domeny strony Alarmu Smogowego. - Jeżeli tym ludziom zależy na dobru Zakopanego i troszczą się o stan powietrza w mieście powinni z nami współdziałać. Ale ja tutaj widzę, jakby dwukierunkowe działania tej firmy. Z jednej strony akcja antysmogowa z drugiej zajmuje się ona sprzedażą określonych instalacji do ogrzewania. Dla mnie przynajmniej coś tutaj nie gra - mówił.

- W imieniu Podhalańskiego Alarmu Smogowego oraz Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć pragnę stanowczo zaprzeczyć pojawiającym się od wczoraj w mediach społecznościowych i portalach internetowych doniesieniom sugerującymi jakoby Podhalański Alarm Smogowy realizował działania na rzecz prywatnej firmy zajmującej się sprzedażą urządzeń grzewczych - oświadczył w odpowiedzi na sugestie burmistrza koordynator projektu Klimat i Energia Marek Józefiak.

Ostatecznie głos w tej sprawie zabrała właścicielka wspomnianej firmy Małgorzata Małochleb, która oświadczyła: "W ostatnich dniach władze Zakopanego przekazują do mediów nieprawdziwą informację, że firma którą prowadzę zajmuje się sprzedażą i instalacją ogrzewania ekologicznego. Oświadczam, że nie jestem i nigdy nie byłam sprzedawcą urządzeń grzewczych. Insynuacje władz Zakopanego mają na celu podważyć wiarygodność działań Podhalańskiego Alarmu Smogowego i odwrócić uwagę opinii publicznej od poważnych zaniedbań władz w zakresie poprawy jakości powietrza.
Pozostaję w głębokim przekonaniu, że władze Zakopanego podejmą niezbędne działania zaradcze i naprawcze na rzecz poprawy jakości powietrza. Tak, aby zakopiańskie powietrze spełniało normy wynikające z dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie jakości powietrza i czystszego powietrza dla Europy. Proszę o niepodawanie nieprawdziwych informacji dyskredytujących działania na rzecz czystego powietrza. Proszę również o publikację sprostowania oczerniających mnie informacji na Państwa stronach internetowych".

Więcej o sprawie pisaliśmy w artykułach:

Firma sprzedająca systemy grzewcze zajmuje się promocją Alarmu Smogowego i Jest odpowiedź na pytania o powiązania Alarmu Smogowego z firmą zajmującą się instalacjami cieplnymi.

r/
najnowsze informacje
komentarze
xxx08:21, 7 marca 2016
O co Wam ludzie chodzi. Ekologia to ekologia to trzeba popierać bezwarunkowo - to nasze zdrowie. Gadanie że likwidacja nawet 99% piecy itd... to jakaś bzdura.A że na tym ktoś chce zarobić to niech zarabia
SDSSSS20:15, 6 marca 2016
A co ma powiedzieć? "Tak, namawiam do przejścia na ekologię, bo to jest mój biznes?"
W sumie ciekawie to wygląda. Zapytacie czy jej domena to "alarmsmogowy" powie że tak. Zapytacie czy sprzedaje produkty do ekologicznego ogrzewania, powie że tak. Ale kategorycznie zaprzecza jakoby był związek między alarmem smogowym, a produktami ekologicznymi.

To tak jakbym prowadził firmę z asfaltem i stronę internetową informacyjną - trwały cichy asfalt - cichsze i czystsze miasto. :)
Duży chleb18:06, 6 marca 2016
Właścicielka firmy zaprzecza.
Zdziwił bym się gdyby potwierdzała.
Szczerość dzisiaj nie jest w cenie.
Z polany16:12, 6 marca 2016
Chocby na calym Podhalu przestali palic w piecach -absolutnie wszyscy !!! to I tak BEDZIE SMOG,teren jest tak usytuowany ze od Babiej Gory przedostaje sie 99% i zatrzymuje w calej Kotlinie Nowotarskiej,ale "badacze" i wladze wiedza o tym i coraz bardziej drenuja mieszkancow- a to drogi gaz nowe eko instalacje gorale oporni,fakt ze niektorzy pala czym sie da,napewno to problem,ale wladza czy byla czy obecna widzialem tylko jak tu dolozyc Obywatelowi
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij